Wydarzenia:

"Bialski Dzień Świadomości Autyzmu"
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, obchodzone każdego roku w kwietniu. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ma na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz uwrażliwienie społeczeństwa na akceptację różnorodności i odmienności rozwojowej. Osoby ze spektrum autyzmu często spotykają się z dyskryminacją i izolacją. Zatem, bardzo ważne jest kształtowanie w społeczeństwie postawy pełnej empatii, zrozumienia i akceptacji. Zrozumienie autyzmu jest kluczem do budowania akceptacji i wsparcia dla osób z tą różnorodnością. Szanując ich indywidualność, tworzymy bardziej przyjazne i akceptujące społeczeństwo. Razem, poprzez edukację, empatię i akceptację, możemy stworzyć środowisko, w którym każdy czuje się akceptowany i doceniany, niezależnie od tego, czy ma autyzm, czy nie.W ramach obchodów Bialskiego Dnia Świadomości Autyzmu zostały zaplanowane wydarzenia pod patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka: 4 kwietnia 2024 r., godz. 10.00 Bialskie Centrum Kultury, Galeria I Piętro Strefa Sztuki, ul. Warszawska 11 – otwarcie wystawy pt.: „Wspólny Świat – na co dzień z autyzmem” – wystawa zdjęć autorstwa Pana Kamila Kowalczyka, który w szczególny sposób, a zarazem naturalny i bezpośredni, uwidacznia w swoich zdjęciach codzienność „Wspólnego Świata” - Podopiecznych, podczas terapii, nauki, zwykłych codziennych czynności, które wydawałby się dla wszystkich naturalne, a dla Stowarzyszenia są misją i radością. Druga część wystawy dostępna będzie również w Urzędzie Miasta Biała Podlaska ul. Marsz. J. Piłsudskiego 3, Sala Obsługi Wystawy będzie można zobaczyć do 5 maja br., wstęp wolny. 4 kwietnia 2024 r., godz. 16.30 Park Radziwiłłowski – „BLUE RUN” Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu        Zapraszamy do Parku, gdzie razem pokonamy symboliczny dystans dla każdego.        Bieg poprowadzi niezawodny Klub Biegacza Biała Biega, który na tę okoliczność przygotuje pamiątkowe medale i zaprasza do ubrania się na niebiesko.        Zachęcamy do udziału w biegu, gdzie każdy będzie zwycięzcą, łącząc się z osobami z autyzmem. Impreza jest otwarta dla każdego, wstęp wolny.              Razem dla autyzmu! Na niebiesko każdego dnia!
Ogólnopolski projekt grantowy “Mosty przyjaźni na Brzeskiej”
Yes! Yes! Yes!

Nasza szkoła nawiązała współpracę z IOM Poland!
A nasze działania odbywać się będą w ramach projektu International Organization for Migration (IOM) finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki Północnej!

Ogólnopolski projekt grantowy “Mosty przyjaźni na Brzeskiej” realizować będzie działania integracyjne dla uczniów ZSZ Nr 2 ze społeczności lokalnej i migranckiej, których celem jest wsparcie dwustronnego procesu integracji społecznej.

Szczegółowe informacje uzyskać można u Pani Marty Bąkowskiej.
Niedługo podamy więcej informacji!
Wyjście integracyjne klasy 1 TS
18.12.2023 r. odbyło się wyjście integracyjne klasy 1 TS pod opieką Pani Małgorzaty Wawrycy i Pani Alicji Ocimek. Uczniowie udali się do Multikina na film „Igrzyska śmierci”. Po zakończeniu seansu filmowego klasa wraz z opiekunami odwiedziła Multicentrum w Białej Podlaskiej, aby wziąć udział w warsztatach bożonarodzeniowych, na których wykonywali prace świąteczne na szkle. Na zakończenie mieliśmy okazję miło spędzić czas w pizzerii.
Wyjście integracyjne klasy 1 TE
13.12.2023 r. wyjście integracyjne klasy 1 TE pod opieką Pani Izabeli Włodarskiej. Uczniowie udali się do Multicentrum w Białej Podlaskiej, aby wziąć udział w warsztatach, na których wykonali stroiki świąteczne dla swoich bliskich. Zajęcia były też świetną okazją, żeby posłuchać opowieści na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych na ziemiach polskich. Ponadto, młodzież miała również okazję miło spędzić czas w pizzerii oraz w kinie Merkury na projekcji filmu pt: „Uwierz w Mikołaja”.
7 grudnia 2023 r. - klasa 1 TE świętowała Mikołajki
W miłej atmosferze, uczniowie dekorowali choinkę oraz częstowali się czekoladowymi przysmakami. Nie zabrakło również prezentów, które rozdawał specjalny gość - pomocnik Mikołaja.Mamy nadzieję, że wspólne przeżywanie Mikołajek wprowadziło wszystkich w pozytywny nastrój i umiliło czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
1 TIM w wyjeździe integracyjnym do „Mustanga” w Rakowiskach
Klasa 1 TIM wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Twarowską-Przygodą 25.09.2023 r. brała udział w wyjeździe integracyjnym do „Mustanga” w Rakowiskach. Młodzież, korzystając z pięknej pogody, aktywnie spędzała czas na świeżym powietrzu. Zajęcia budujące zespół poprowadziła Pani Ewa Toczek, a gra w siatkówkę, badmintona czy UNO znakomicie urozmaiciła pobyt.
Spotkanie integracyjne klasy 1 TE
Dnia 21 września, klasa 1TE wraz z wychowawca Panią Izabelą Włodarską uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym. Po krótkiej sesji zdjęciowej, klasa udała się do jednej z bialskich pizzerii. Uczniowie i opiekun mogli spróbować swoich sił w przygotowaniu pizzy, którą później mogli zjeść. Wszystkim upłynął czas w bardzo miłej atmosferze, na wspólnych rozmowach i grach integracyjnych. Ponadto, program obejmował wyjście do Multikina na seans filmowym pt. ‘Gran Turismo”. Film z pewnością dał wszystkim do myślenia na temat celów i marzeń, że warto je mieć - szczególnie z początkiem nowego roku szkolnego oraz do nich dążyć.
Integracja klasy 1 TS w Laser City
20 września uczniowie klasy 1 TS wzięli udział w spotkaniu integracyjnym w Laser City przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej. Dzięki wizycie mieli okazję przenieść się w świat wirtualnej gry. Najwięcej radości chłopcom sprawił LaserTag – Laserowy Paintball, dzięki tej atrakcji uczniowie mogli się wyszaleć i naładować pozytywną energią. Oprócz tego aktywnie spędzali czas na powietrzu, mieli możliwość gry w piłkę, przeciągania liny, wyścigów w workach.
Miło spędziliśmy również czas, integrując się i relaksując podczas wspólnych rozmów przy kiełbasce z ogniska.
Spotkanie integracyjne klasy 2 A
INTEGRACJA,  INTEGRACJA!14 września uczniowie klasy 2 A wzięli udział w spotkaniu integracyjnym w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Ciekawy program obejmował zawody III Biegu Roskosznego Junaka, w którym nasi uczniowie zmierzyli się w rywalizacji z innymi szkołami, zajmując doskonałe noty.Spotkanie uświetnił występ grupy muzycznej Full Power Spirit.
Miło spędziliśmy czas, integrując się i relaksując podczas wspólnych rozmów i przy kiełbasce z grilla.
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
14 czerwca 2023 r. delegacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami wspierającymi Panią Agnieszką Gawdą, Panią Izabelą Kopryk, Panią Alicją Ocimek i Panią Ewą Toczek uczestniczyli w obchodach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorami imprezy było Bialskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Sprawni  Inaczej oraz Biuro d.s. Osób Niepełnosprawnych w Akademia Bialska.
Klasa 2 TEM zwycięzcami 13. Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji 2023
Nagroda Główna trafiła dooooo....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Klasy 2 TEM!
Gratulacje!!!!
13 Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji na Brzeskiej
13. Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji - święto obchodzone w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Tegoroczne obchody Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji wyjątkowo trwały cały tydzień. Każdego dnia uczniowie mogli zaprezentować swoją aktywność w innym działaniu, którego celem było zintegrowanie społeczności szkolnej, zniwelowanie barier i zaakcentowanie zjawiska tolerancji. Tydzień rozpoczęliśmy "Dniem zwariowanej fryzury". Następnego dnia uczniowie mogli wyrazić swoją kreatywność przynosząc zeszyty w czymś, co nie jest plecakiem bądź torbą, oraz poczuć duch sportowy i przyjść do szkoły w dresach. Uwieńczeniem tygodnia była feta na boisku szkolnym z udziałem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławacinku Starym - OSP Sławacinek Stary DZIĘKUJEMY! Imprezę rozpoczęliśmy właśnie ze strażakami. W atmosferze zabawy drużyny klasowe miały do wykonania kilka konkurencji, które sprawiły, że zawód strażaka i woda stały się bliższe sercom uczniów. Zwłaszcza w konkurencjach "strażackie kręgle", czy PIANA-party. Uczniowie zmagali się również z konkurencjami; gra w odbijankę balon-woda-ręcznik, kto głośniej, kto więcej, kto dokładniej. A było o co konkurować. Tradycyjnie Dyrektor Ryszard Dołęga nie szczędził hojności. Uczniowie rywalizowali o czek podarunkowy w wysokości 300 zł oraz o słodkie niespodzianki. Z okazji 13 Dnia Integracji, Rekreacji i Profilaktyki odbył się również rajd rowerowy na trasie: ZSZ Nr 2 – ścieżka rowerowa „Dolina Krzny” – Styrzyniec – Sitnik – Worgule – Bordziłówka Stara – Ludwinów – Jagodnica – Terebela – Rakowiska – McDonald’s Biała Podlaska. Całość szlaku liczyła ok. 40 km i można ją zobaczyć na jednym za zdjęć. Oprócz rajdu rowerowego zorganizowano też sztafetę rowerową, w której wzięło udział 12 uczniów, którzy łącznie przejechali 150 km dorzucając cenne 2 punkty (57 km = 1pkt.). Ogromne brawa dla naszej młodzieży za włączenie się do akcji "Kręcimy dla Białej Podlaskiej". W ramach Dnia Integracji 1 czerwca odbył się również mecz piłki siatkowej - Mistrz a ,,reszta świata", zorganizowany przez Panią Grażynę Zawadzką, w którym brały udział drużyny dwóch klas kl. 4 TEI oraz kl. 3 TM. Rywalizacja była zacięta i przysporzyła sporo emocji. Po niesamowicie ambitnej walce Mistrzem została kl. 4 TEI. Gratulujemy !!! Serdeczne podziękowania składamy Pani Agnieszce Biegajło za zorganizowanie sztafety rowerowej i Panu Jackowi Szycowi za zorganizowanie rajdu rowerowego. Zespół do spraw promocji zdrowia na czele z Panią Grażyną Zawadzką w ramach profilaktyki przygotował wystawę promującą Światowy Dzień bez Papierosa. Wszystkie działania podjęte w ramach obchodów 13. Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji były wynikiem pracy uczniów z Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariatu, Aktywnych Dziewcząt z Brzeskiej - działających pod bacznym okiem Pani Marty Bąkowskiej, Zespołu Kształcenia Integracyjnego, Zespołu Nauczycieli Wychowania Fizycznego. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że sponsorem imprezy jest firma PHU Kosmet-Hurt z Woskrzenic - MEGA SKLEP Kosmet-Hurt DZIĘKUJEMY! Jednak największe podziękowania należą się uczniom naszej szkoły za aktywność, radość i zabawę. Za uśmiech i zaangażowanie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 13 Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji, który odbył się 1 czerwca w naszej szkole.
Rowerowy 13 Dzień Integracji, Rekreacji i Profilaktyki
Rajd rowerowy z okazji 13 Dnia Integracji, Rekreacji i Profilaktyki odbył się  w dniu 1.06.2023 r. na trasie:
ZSZ nr2 – ścieżka rowerowa „Dolina Krzny” – Styrzyniec – Sitnik – Worgule – Bordziłówka Stara – Ludwinów – Jagodnica – Terebela – Rakowiska – McDonald’s Biała Podlaska.
Całość szlaku liczyła ok. 40 km i można ją zobaczyć na jednym za zdjęć.

Oprócz rajdu rowerowego zorganizowano też sztafetę rowerową, w której wzięło udział 12 uczniów:
3TG: Jakub Pykacz,2 B: Łukasz Dorożyński, Jakub Furman,Karol Jastrzębski, Tomasz Kieruczenko, Kacper Pajnowski,2 TS: Patryk Filimon, Jakub Kowieski, Aleksander Michaluk, Patryk Sacharczuk,1 TE: Mateusz Michalski,1 TIM: Michał Melaniuk.Łącznie przejechali 150 km dorzucając cenne 2 punkty (57 km = 1pkt.) Ogromne brawa dla naszej młodzieży za włączenie się do akcji "Kręcimy dla Białej Podlaskiej". Serdeczne podziękowania składamy Pani Agnieszce Biegajło za zorganizowanie sztafety rowerowej i Panu Jackowi Szycowi za zorganizowanie rajdu rowerowego.
13 Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji na Brzeskiej
13. edycja Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji przed nami. Jak zwykle zapraszamy do wspólnej zabawy!
W tym roku działamy cały tydzień.

Zgłaszajcie się do członków Samorządu Uczniowskiego po "Pieczątki Aktywności".

Najaktywniejsza klasa może liczyć na specjalną nagrodę Dyrektora Szkoły! Gotowi do działania?
Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy.29.05.2023 r. (poniedziałek) - Dzień wesołej fryzury - tego dnia do szkoły przyjdź ze zwariowaną, dowolnie wymyśloną fryzurą.30.05.2023 r. (wtorek) - Dzień bez plecaka - tego dnia przyjdź do szkoły bez plecaka, książki, zeszyty i inne artykuły szkolne spakuj w dowolny, zabawny sposób.31.05.2023 r. (środa) - Dzień w dresie - tego dnia przyjdź na sportowo w dresie.1.06.2023 r. (czwartek) - Dzień Dziecka - tego dnia w szkole:
- Roztańczone przerwy w łączniku
- Sztafeta rowerowa
- Rajd rowerowy
- Piana Party z OSP Sławacinek Stary
- Zawody strażackie
- Mecz piłki siatkowej Mistrz szkoły a "reszta świata"
- Gra terenowa "Król Up"
- Wystawa Grafików
- Rękodzieło techniką 3 D
- Planszowy zawrót głowy
- Łamigłówki i konkursyZbierajcie pieczątki - wygrywajcie nagrody!
Szczegółowych informacji udzielają członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Nauczyciele Zespołu Kształcenia Integracyjnego i Wychowania Fizycznego
świętowali pierwszy dzień wiosny na spektaklu „Biały Sad” Teatru Słowa
Uczniowie klas 1 A, 1 B, 2 A i 2 B (Szkoły Branżowej I stopnia Nr 2) świętowali pierwszy dzień wiosny oglądając spektakl bialskiego Teatru Słowa "Biały sad" w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Był to ciekawy i poruszający, współczesny komediodramat, angażujący widza w opowiadaną historię.
Akcja utrzymana w stylu opowiastki kolejowej, ze zmieniającymi się pasażerami, była odważną próbą zaprezentowania różnych postaw społecznych z morałem.
Widowisko Jacka Daniluka zaskakuje świetną dramaturgią. W spektaklu zagrali: Faustyna Wojdakowska, Bożena Juchimiuk, Danuta Szaniawska, która też reżyserowała spektakl, Tadeusz Humin, Dariusz Bieliński, Anka, Wiktoria Kościńska, Marzena Borkowska, Ewa Wawrzyniak, Bożena Jaroszuk – Różycka i Anna Bańbura.

 Bardzo serdecznie polecamy ten spektakl.
21 marca światowy Dzień Zespołu Downa
21 marca przypada światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Przyłącz się:Załóż do szkoły, pracy 2 kolorowe, niepasujące do pary skarpetki.Przyłącz się do akcji na znak solidarności z rodzinami i osobami z Zespołem Downa.Pokaż, że różni nas niewiele - jeden dodatkowy chromosom...
Ognisko integracyjne klas 1A i 1B
Niedawno rozpoczął się kolejny rok szkolny. Dla uczniów klas pierwszych Szkoły Branżowej I stopnia Nr 2 to kolejny etap nauki w nowym środowisku. Nowe przedmioty, nowi wychowawcy i nauczyciele ale także nowe koleżanki i koledzy. 21 września 2022 r. wychowawcy klas Pani Laura Czuhan i Pani Ewa Toczek zorganizowały ognisko integracyjne, które odbyło się w Terenowym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w BWiK "WOD_KAN" w Białej Podlaskiej. Pogoda na szczęście dopisała, dobry humor również. Czas minął bardzo szybko na grach zespołowych i pieczeniu kiełbasek. Po ognisku młodzież zwiedziła Park edukacyjny „Małpi Gaj”. Spotkanie integracyjne przyczyniło się do lepszego poznania i zapoczątkowania nowych przyjaźni.
Ten mile spędzony czas na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.
XII Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji - fotorelacja
Tradycją naszej szkoły stały się już obchody Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji. W roku 2022 odchodziliśmy 12 rocznicę. święto to jest obchodzone w związku z Międzynarodowym Dniem Dziecka – zawsze 1 czerwca. Tego szczególnego dnia, uczniów i nauczycieli szkoły powitał pan dyrektor Ryszard Dołęga, który przypomniał o idei i ważności oraz znaczeniu myśli przewodniej towarzyszącym hasłom „integracji, profilaktyki i rekreacji”, zwłaszcza w życiu każdego młodego człowieka. Składając życzenia z okazji Dnia Dziecka uroczyście otworzył 12 Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji. Imprezę rozpoczęliśmy niebanalnie wspominając osobę Romana Kłosowskiego. Postać pan Kłosowskiego – z pochodzenia bialczanina początkowo zaprezentowana została w kultowej scence uczniów kierunku technik budownictwa z kl. 3 TBG. Kontynuując temat przeszliśmy do części konkursowo-zabawowej. Uczniowie wzięli udział w teście wiedzy o Romanie Kłosowskim oraz konkursie plastycznym „Portret artysty”. Prace plastyczne uczniów zostały zaprezentowane na korytarzu przy wejściu głównym. Propagując wiedzę o szkodliwości nikotyny – w bloku profilaktycznym (w szkole obchodziliśmy 31 maja - światowy Dzień Bez Papierosa), została przeprowadzona przez uczennicę Kristinę Goroszko z kl. 2 B, krótka prelekcja mająca za zadanie zwrócić uwagę na powszechność nałogu palenia, jego negatywne skutki zdrowotne oraz zachęcić do jego rzucenia. Kristina nie pozostawiła tematu bez echa. Kolejnym zadaniem uczniów było rozwiązanie testu skupiającego problem uzależnienia i jego konsekwencji. Jak to bywa w dniu dziecka niespodzianki muszą być. Kadra nauczycielska dała się poznać od strony bardzo prywatnej, a bez wątpienia można uznać, że i historycznej 😊 Przez pedagogów została przygotowana wystawa fotografii z dzieciństwa. Na tablicy umieszczonych zostało ponad 22 fotografie, a zadaniem uczniów było odgadnięcie „Kto jest na zdjęciu”. Konkurencja cieszyła się niemałym powodzeniem. (fotorelacja do konkursu „Kto jest na zdjęciu” - https://youtu.be/8JxWFJ4rVsY) Nie mniejszym powodzeniem bezkonkurencyjnie cieszyło się zadanie muzyczne. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać zaszyfrowane teksty piosenek, podać ich autorów i odśpiewać je przed widownią. Jak ująłby to klasyk: REWELACJA! Uczniowie nieraz udowodnili, że drzemie w nich wielki talent. Podobnie jak u Kacpra Pajnowskiego z kl. 1 B, który dał pokaz sztuczek i umiejętności w akrobatycznej jeździe na rowerze. Kacper jest zapalonym cyklistą, który godnie zaakcentował działania Szkolnego Klubu Rowerowego. Równolegle, w trakcie trwania imprezy szkolni rowerzyści pod okiem pani Agnieszki Biegajło kręcili dla naszego miasta kilometry w rowerowej sztafecie. To wszystko w ramach rywalizacji Aktywne Miasta o miano Rowerowej Stolicy Polski. Nie zabrakło konkurencji sportowych. Nauczyciele wychowania fizycznego, jak co roku przygotowali wiele ciekawych konkurencji zręcznościowo – zwinnościowych. Łatwo nie było, ale jak nie uczniowie z Brzeskiej, to kto!? Trafiali w dziesiątkę i układali najwyższe wieże. Osiągali po prostu najwyższe wyniki 😊 Zwinności i zręczności potrzebowali również uczniowie w konkurencji „Nie zamykaj buzi, bo Ci popcorn nie wypadnie” 😊 Dosłownie. Zasady były proste. Podrzuć popcorn, aby trafić do buzi. Wszystko co dobre niestety szybko się skończyło. Cała szkoła wsiadła do pociągu „nie byle jakiego” i odjechali machając balonami… Wszystkie działania podjęte w ramach obchodów 12 Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji były wynikiem pracy uczniów z Samorządu Uczniowskiego, Zespołu Kształcenia Integracyjnego, Zespołu ds. Zdrowia, Zespołu Nauczycieli Wychowania Fizycznego, Nauczycieli zaangażowanych tak po prostu - z dobrego serca. Jednak największe podziękowania należą się uczniom naszej szkoły za aktywność, radość i zabawę. Za uśmiech i zaangażowanie. Za to, że jesteście świetnymi dziećmi! Dziękujemy i do zobaczenia za rok! Zapraszamy do obejrzenia relacji.
5 maja Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Os
5 maja to Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Ten dzień powinien stać się szczególną okazją do refleksji o sytuacji osób z niepełnosprawnościami w Polsce.
Ich potrzeby mogą okazać się większe niż nam się wydaje.
Mateusz Antonowicz i Mateusz Artyszuk uczą się języka hiszpańskiego
W marcu w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy rozpoczęto realizację kursu języka hiszpańskiego, zajęcia realizowane są w ramach projektu zagranicznych staży zawodowych finansowanego ze środków programu Erasmus +. Dzięki uczestnictwu w zajęciach Mateusz Antonowicz i Mateusz Artyszuk uczniowie klasy integracyjnej 2 A mają możliwość nauczyć się podstaw języka hiszpańskiego oraz zaznajomić z terminologią specjalistyczną w zawodzie, którego uczą się w szkole. W ramach realizacji projektu piętnastu uczestników wraz z kadrą wychowawczą w sierpniu br. wyjadą na dwutygodniowy staż zawodowy do Malagi w Hiszpanii.
Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy "Uczą się hiszpańskiego"
KLASA 1A W MUZEUM POŁUDNIOWEGO PODLASIA
W dn.13.12.2021r. klasa 1A uczestniczyła w warsztatach wykonywania ozdób świątecznych zorganizowanych przez Muzeum Południowego Podlasia.
Każdy z uczestników wykonał samodzielnie stroik bożonarodzeniowy.
Po zajęciach plastycznych i krótkim posiłku uczniowie obejrzeli  wystawę pt. "Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym" prezentowanej w ramach ekspozycji "Lata 20… Lata 30…" oraz wystawę ikon.
Po zajęciach w muzeum klasa udała się na wspólną pizzę.
Uczniowie kl. 1A wraz z wychowawcą Panem Tadeuszem Michalczukiem dziękują Pani Katarzynie Deneko z ECKiW za pomoc w organizacji zajęć w muzeum.

Ekologiczne spotkanie integracyjne klas 1 TS i 2 B
Dnia 13 września, klasa 1 TS i klasa 2 B, korzystając z obiektu Terenowego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Białej Podlaskiej uczestniczyły w spotkaniu integracyjnym przy ognisku.

Celem spotkania było wzajemne poznanie się i nawiązanie bliższych relacji. Program obejmował przede wszystkim rozmowy i zabawy integracyjne przy muzyce, spacery po parku, biesiadowanie z kiełbaskami przy ognisku. Spotkanie było okazją do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i poddania się urokowi drzewostanu kończącego się lata.

Opiekunami towarzyszącymi młodzieży w spotkaniu były panie: Marta Makarska-Makaruk, Marta Bąkowska, Ewa Toczek.
Klasa 1A i 1B na spotkaniu integracyjnym w ECKiW OHP w Roskoszy
W dniu 13.09.2021 roku uczniowie klasy 1A i 1B szkoły branżowej I stopnia wraz z wychowawcami Panią Agnieszką Biegajło i Panem Tadeuszem Michalczukiem uczestniczyli w imprezie integracyjnej w Roskoszy.Uczniowie podczas spotkania mieli okazję bardziej poznać siebie, wychowawców i opiekunów z ramienia OHP. Spotkanie odbyło się przy pięknej pogodzie i ognisku przygotowanym przez pracowników Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania.
Wyróżnienia uczniów z klas branżowych I stopnia w konkursach ogólnopolskich
W maju uczniowie klas branżowych I stopnia w ramach współpracy z ECKiW OHP w Roskoszy brali udział w konkursach zorganizowanych przez Komendę Główną Ochotniczych Hufców Pracy. Dawid Romaniuk z klasy 3 BW (zawód monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie) otrzymał wyróżnienie za pracę plastyczną w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Fotograficzny pt. „Moja Majowa Jutrzenka”. Amelia Bagłaj z klasy 3 BA (zawód kucharz) została wyróżniona za sformułowanie odpowiedzi na pytanie: „Czego uczy mnie Witold Pilecki?” w Ogólnopolskim konkursie pt. „Witold Pilecki. Bohater Niezwyciężony”. Uczniowie za wyróżnienie w ogólnopolskich konkursach otrzymają nagrody rzeczowe o wartości 300 zł. Gratulujemy Amelce i Dawidowi.
Nagrody zostały wręczone tegorocznym absolwentom szkoły branżowej I stopnia w za
17 czerwca 2021 roku dyrektor dr Karol Sudewicz Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w asyście kierownika internatu Krzysztofa Semeniuka wręczył nagrody tegorocznym absolwentom szkoły branżowej I stopnia.
Z naszej szkoły nagrody rzeczowe otrzymało 8 uczniów (młodocianych pracowników) kształcących się w zawodzie kucharz.
Uczennice za klasy 3 BA: Amelia Bagłaj, Aishat Khakimova, Adrianna Turska otrzymały komplet sztućców.Natomiast uczniowie z klasy 3 BA: Jakub Kraśniewski, Sebastian Daniluk oraz uczniowie z klasy 3 BW: Bartłomiej Jóźwiak, Michał Turyk i Damian Weśniuk otrzymali zestawy noży.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminach zawodowych.
Czerwiec miesiącem Integracji
W naszej szkole DZIEń INTEGRACJI, PROFILAKTYKI I REKREACJI organizowany jest od 11 lat. Tworząc klasy integracyjne codziennie mamy okazję stawiać się lepszymi ludźmi, rozwijając empatię i zrozumienie dla ograniczeń i słabości. Dlatego też od 11 lat towarzyszy nam aura przepełniona tolerancją i wyrozumiałością. XI Dzień INTEGRACJI jest przede wszystkim dniem szacunku, przyjaźni do drugiego człowieka, o czym przypomniała podczas krótkiej części oficjalnej wicedyrektor szkoły – pani Alicja Ocimek. Nie omieszkała również złożyć życzeń wszystkim uczniom z okazji Dnia Dziecka. Witając gości z Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy rozpoczęliśmy muzyczną podróż z DJ`e Damisem. W tym roku, ze względu na mimo obostrzeniom pandemicznym impreza nie ustępowała poprzednim zainteresowaniem i aktywnością uczniów. Zespół kształcenia integracyjnego wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zaproponował dla wszystkich klas naszej szkoły działania, które w tym roku przebiegały pod hasłem STACJA-AKCJA-INTEGRACJA.
Klasy 3BA i 3BW na spotkaniu integracyjnym w ECKiW OHP w Roskoszy
Piękna pogoda, smakowity bigos oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku to atrakcje, które czekały na naszych uczniów w poniedziałek 7 czerwca 2021 r.
Po raz kolejny uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia Nr 2 wraz z wychowawcami mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu sfinansowanym przez Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy.

Wychowawcy klas Pani Ewa Toczek i Pan Tadeusz Michalczuk oraz uczniowie klas 3 BW i 3 BA składają serdeczne podziękowania Pani Oldze Dawidziuk wychowawcy z ramienia ECKiW OHP za zorganizowanie wyjazdu integracyjnego, opiekę nad młodocianymi pracownikami i stałą współpracę z naszą szkołą.
Kształcenie integracyjne w ZSZ Nr 2 Biała Podlaska - film
Drodzy ósmoklasiści, Szanowni Rodzice ósmoklasistów!
Przed Wami czas wyboru szkoły. Chcielibyśmy zaprosić Was do wstąpienia w szeregi społeczności szkoły z wieloletnią tradycją. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu promującego klasy integracyjne w Szkole Branżowej I stopnia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej oraz filmu Akcja Rekrutacja - Jak korzystać z systemu naboru elektronicznego?.

Rozwiejemy Wasze wahania i odpowiemy na wszelkie nurtujące pytania. Dzwońcie, pytajcie, dołączcie do naszej szkoły.

Więcej informacji na temat kierunków kształcenia i zasad rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły w zakładce REKRUTACJA.
Dzień Chłopaka w 1 B
30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z klasy 1 B stanęły na wysokości zadania i zaplanowały niespodziankę. Kristina, Paulina i Sandra przygotowały pamiątkowe zdjęcia z odręczną dedykacją „Wszystkiego najlepszego w Dniu Chłopaka” oraz słodki upominek. Zaskoczenie chłopców było ogromne. Pięknie podziękowali i poczęstowali koleżanki podarowaną czekoladą. Wychowawca klasy Marta Bąkowska także sprawiła uczniom niespodziankę, którą zobaczą w dzienniku elektronicznym. Chłopaki, jeszcze raz – WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE!!!
ślubowanie klasy 1 A i 1 B
Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 powiększyła się w obecnym roku szkolnym o kolejne dwie pierwsze klasy Szkoły Branżowej I stopnia. Prawdziwymi uczniami „ZSZ Nr 2” pierwszoklasiści stali się 25 września 2020 roku, kiedy to uroczyście złożyli ślubowanie godnego reprezentowania szkoły i sumiennej nauki. Uroczystość miała podniosły charakter. Poprzedzona została odśpiewaniem hymnu szkoły. świadkami składanych przyrzeczeń były Klasy pierwsze Technikum Nr 2, a także Grono pedagogiczne, Dyrekcja szkoły. 25 września, to także dzień, w którym szkoła świętowała Dzień Patrona Szkoły – Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury. Dopełnieniem uroczystości był program, który zaprezentował krótko historię naszej szkoły i dokonania patronów. Klasa 1A i 1B wraz z wychowawcami Panią Bożeną Staniszewską i Martą Bąkowską uczestniczyli także w spotkaniu integracyjnym, którego inicjatorem było Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.
1 2 3 4 5

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.