XII Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji - fotorelacja
Tradycją naszej szkoły stały się już obchody Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji. W roku 2022 odchodziliśmy 12 rocznicę. święto to jest obchodzone w związku z Międzynarodowym Dniem Dziecka – zawsze 1 czerwca. Tego szczególnego dnia, uczniów i nauczycieli szkoły powitał pan dyrektor Ryszard Dołęga, który przypomniał o idei i ważności oraz znaczeniu myśli przewodniej towarzyszącym hasłom „integracji, profilaktyki i rekreacji”, zwłaszcza w życiu każdego młodego człowieka. Składając życzenia z okazji Dnia Dziecka uroczyście otworzył 12 Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji. Imprezę rozpoczęliśmy niebanalnie wspominając osobę Romana Kłosowskiego. Postać pan Kłosowskiego – z pochodzenia bialczanina początkowo zaprezentowana została w kultowej scence uczniów kierunku technik budownictwa z kl. 3 TBG. Kontynuując temat przeszliśmy do części konkursowo-zabawowej. Uczniowie wzięli udział w teście wiedzy o Romanie Kłosowskim oraz konkursie plastycznym „Portret artysty”. Prace plastyczne uczniów zostały zaprezentowane na korytarzu przy wejściu głównym. Propagując wiedzę o szkodliwości nikotyny – w bloku profilaktycznym (w szkole obchodziliśmy 31 maja - światowy Dzień Bez Papierosa), została przeprowadzona przez uczennicę Kristinę Goroszko z kl. 2 B, krótka prelekcja mająca za zadanie zwrócić uwagę na powszechność nałogu palenia, jego negatywne skutki zdrowotne oraz zachęcić do jego rzucenia. Kristina nie pozostawiła tematu bez echa. Kolejnym zadaniem uczniów było rozwiązanie testu skupiającego problem uzależnienia i jego konsekwencji. Jak to bywa w dniu dziecka niespodzianki muszą być. Kadra nauczycielska dała się poznać od strony bardzo prywatnej, a bez wątpienia można uznać, że i historycznej 😊 Przez pedagogów została przygotowana wystawa fotografii z dzieciństwa. Na tablicy umieszczonych zostało ponad 22 fotografie, a zadaniem uczniów było odgadnięcie „Kto jest na zdjęciu”. Konkurencja cieszyła się niemałym powodzeniem. (fotorelacja do konkursu „Kto jest na zdjęciu” - https://youtu.be/8JxWFJ4rVsY) Nie mniejszym powodzeniem bezkonkurencyjnie cieszyło się zadanie muzyczne. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać zaszyfrowane teksty piosenek, podać ich autorów i odśpiewać je przed widownią. Jak ująłby to klasyk: REWELACJA! Uczniowie nieraz udowodnili, że drzemie w nich wielki talent. Podobnie jak u Kacpra Pajnowskiego z kl. 1 B, który dał pokaz sztuczek i umiejętności w akrobatycznej jeździe na rowerze. Kacper jest zapalonym cyklistą, który godnie zaakcentował działania Szkolnego Klubu Rowerowego. Równolegle, w trakcie trwania imprezy szkolni rowerzyści pod okiem pani Agnieszki Biegajło kręcili dla naszego miasta kilometry w rowerowej sztafecie. To wszystko w ramach rywalizacji Aktywne Miasta o miano Rowerowej Stolicy Polski. Nie zabrakło konkurencji sportowych. Nauczyciele wychowania fizycznego, jak co roku przygotowali wiele ciekawych konkurencji zręcznościowo – zwinnościowych. Łatwo nie było, ale jak nie uczniowie z Brzeskiej, to kto!? Trafiali w dziesiątkę i układali najwyższe wieże. Osiągali po prostu najwyższe wyniki 😊 Zwinności i zręczności potrzebowali również uczniowie w konkurencji „Nie zamykaj buzi, bo Ci popcorn nie wypadnie” 😊 Dosłownie. Zasady były proste. Podrzuć popcorn, aby trafić do buzi. Wszystko co dobre niestety szybko się skończyło. Cała szkoła wsiadła do pociągu „nie byle jakiego” i odjechali machając balonami… Wszystkie działania podjęte w ramach obchodów 12 Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji były wynikiem pracy uczniów z Samorządu Uczniowskiego, Zespołu Kształcenia Integracyjnego, Zespołu ds. Zdrowia, Zespołu Nauczycieli Wychowania Fizycznego, Nauczycieli zaangażowanych tak po prostu - z dobrego serca. Jednak największe podziękowania należą się uczniom naszej szkoły za aktywność, radość i zabawę. Za uśmiech i zaangażowanie. Za to, że jesteście świetnymi dziećmi! Dziękujemy i do zobaczenia za rok!
Zapraszamy do obejrzenia relacji.
Dodane: 2022-06-09, przez: Ewa Toczek