Wydarzenia:

IV Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw
Dnia 3 czerwca 2023 r. w Parku Radziwiłłowskim odbył się IV Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw.
     Celem festiwalu było wspieranie i upowszechnianie aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci oraz zintegrowanie pokoleń środowiska lokalnego poprzez możliwość uczestnictwa w zabawach i grach z dawnych czasów. Przypomniano wszystkim uczestnikom, w co grano i jak bawiono się na dworze, w czasach gdy nie było komputerów, Netflixa i stałego dostępu do Internetu.
     Nasi nauczyciele Pani Ewa Piech i Pani Marta Makarska-Makaruk włączyły się do zabawy poprzez przypomnienie dawnej, jednej z najprostszych zabawek, zwanej bąkiem, cygą lub frygą. Na przygotowanym stanowisku można było zobaczyć także inne dawne zabawy i sprzęty, które cieszyły oko niejednego uczestnika.
Uczennice klasy 2 TS Dominika Kalinka i Julia Wojtkowska oraz Jerzy Sokoluk z klasy 4 TEI  byli wsparciem w przygotowaniach oraz prowadzeniu stoiska Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej.
Konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży
01 czerwca 2023 r. ruszamy z VI edycją Konkursu Fotograficznego dla Dzieci i Młodzieży pt. „Powiat bialski i miasto Biała Podlaska w obiektywie dzieci i młodzieży – Sport”.

Konkurs polega na uwiecznieniu na fotografii dowolnego wydarzenia sportowego, a także obiektu sportowego w przestrzeni publicznej (kompleks sportowy, stadion, boisko, hala, sala sportowa, siłownia, basen pływacki, kort tenisowy, skatepark, trasa biegowa i inne) znajdującego się na terenie miasta Biała Podlaska i w innych miejscowościach na terenie powiatu bialskiego. Wiele osób uprawia różne dyscypliny sportowe oraz interesuje się wydarzeniami sportowymi. Biorąc udział w naszym konkursie możecie podzielić się z innymi swoim postrzeganiem sportu.

Prace można nadsyłać w terminie od 1 czerwca do 30 września 2023 r. 
Wszelkie potrzebne informacje na temat konkursu w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na naszej stronie internetowej:

https://mbp.org.pl/a,720,vi-ogolnopolski-konkurs...
 
Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasto Biała Podlaska Michał Litwiniuk.
IV Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw w Białej Podlaskiej
3 czerwca 2023 r. o godzinie 14.00 w Zespole Pałacowym Radziwiłłów odbędzie się IV Festiwal Gier i Zabaw. Nasza szkoła również jest uczestnikiem tego festiwalu i zaprezentuje dawne zabawy. Przypomnimy sobie i Wam w co grano i jak bawiono się na dworze, w czasach gdy nie było komputerów, Netflixa i stałego dostępu do Internetu. Na Festiwalu Gier i Zabaw będzie można poznać, zobaczyć, wiele niesamowitych i ekscytujących gier, które cieszyły się popularnością. Zabierzemy Was w inny, równie ciekawy świat! Na wydarzenie zapraszają nauczyciele historii, Pani Ewa Piech i Pani Marta Makarska-Makaruk. WSTĘP WOLNY Serdecznie zapraszamy.
13 Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji na Brzeskiej
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 13 Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji, który odbył się 1 czerwca w naszej szkole.
Siatkówka plażowa na medal
31.05.2023 roku w rozegrany został Finałowy Miasta w Siatkówce Plażowej. Zawody zostały rozegrane w ramach licealiady na nowych obiektach w Szkole Podstawowej Nr 6, na ul. Leszczynowej 16.
W rozgrywkach wzięło udział siedem reprezentacji bialskich szkół, wśród których był zespół ZSZ Nr 2. Panowie zagrali na miarę swoich możliwości i ulegli dopiero w finale Staszicowi.

W skład naszej reprezentacji weszli: Kacper Pietruk /4 TEI/, Szymon Guz /3 TG/ oraz Jakub Łuć /4 TEI/.
Przygotowaniem i opiekę nad zespołem pełnił Pan Jacek Szyc.Gratulujemy udanych zawodów.

Rowerowy 13 Dzień Integracji, Rekreacji i Profilaktyki
Rajd rowerowy z okazji 13 Dnia Integracji, Rekreacji i Profilaktyki odbył się  w dniu 1.06.2023 r. na trasie:
ZSZ nr2 – ścieżka rowerowa „Dolina Krzny” – Styrzyniec – Sitnik – Worgule – Bordziłówka Stara – Ludwinów – Jagodnica – Terebela – Rakowiska – McDonald’s Biała Podlaska.
Całość szlaku liczyła ok. 40 km i można ją zobaczyć na jednym za zdjęć.

Oprócz rajdu rowerowego zorganizowano też sztafetę rowerową, w której wzięło udział 12 uczniów:
3TG: Jakub Pykacz,2 B: Łukasz Dorożyński, Jakub Furman,Karol Jastrzębski, Tomasz Kieruczenko, Kacper Pajnowski,2 TS: Patryk Filimon, Jakub Kowieski, Aleksander Michaluk, Patryk Sacharczuk,1 TE: Mateusz Michalski,1 TIM: Michał Melaniuk.Łącznie przejechali 150 km dorzucając cenne 2 punkty (57 km = 1pkt.) Ogromne brawa dla naszej młodzieży za włączenie się do akcji "Kręcimy dla Białej Podlaskiej". Serdeczne podziękowania składamy Pani Agnieszce Biegajło za zorganizowanie sztafety rowerowej i Panu Jackowi Szycowi za zorganizowanie rajdu rowerowego.
Mecz piłki siatkowej - Mistrz a ,,reszta świata"
W meczu piłki siatkowej - Mistrz a ,,reszta świata" brały udział drużyny dwóch klas:
kl. 4 TEI oraz kl. 3 TM. Rywalizacja była zacięta i przysporzyła sporo emocji.
Po niesamowicie ambitnej walce Mistrzem została kl. 4 TEI. Gratulujemy !!!!
Słowa podziękowania należą się  również kl. 3 TM za wysiłek, zaangażowanie oraz sportową postawę.
Stypendyści „Lubelskiej kuźni talentów 2021 - 2023”
Miło nam poinformować, że w maju 2023 r. aż 22 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium Marszałka Województwa Lubelskiegow ramach programu stypendialnego „Lubelska kuźnia talentów 2021-2023” w kwocie 3 500 zł. Łącznie, w roku szkolnym 2022/2023 takie stypendium otrzymało aż 35 uczniów.
Tym bardziej jest nam miło, bo w mieście Biała Podlaska, tylko 50 uczniów kształcenia zawodowego pobiera stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego, z czego aż 35 to uczniowie naszej szkoły.
Są one przyznawane uczniom szczególnie uzdolnionym i pracowitym w zakresie przedmiotów zawodowych.
SERDECZNIE GRATULUJEMY! Jednocześnie mamy nadzieję, że stypendium będzie jeszcze bardziej motywowało do kształcenia się i rozwijania swoich zainteresowań zawodowych oraz przyczyni się do kolejnych sukcesów naszych uczniów.
Poniżej przedstawiamy listę uczniów pogrupowanych zawodami:
Dawid Naumiuk z klasy 3 TEI, technik elektryk,Kamil Kamiński z klasy 1 TE, technik elektryk,Szymon Klimkiewicz z klasy 2 TEM, technik elektryk,Bartłomiej Melańczuk z klasy 1 TIM, technik informatyk,Jakub Kowalczyk z klasy 4 TMS, technik mechatronik,Marcel Martyniuk z klasy 1 TIM, technik mechatronik,Rafał Abramek z klasy 1 TIM, technik mechatronik,Przemysław Michaluk z klasy 2 TS,  technik pojazdów samochodowych,Julia Cydejko z klasy 4 TBG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,Dawid Koszak z klasy 4 TBG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,Martyna Kaciuczyk z klasy 4 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,Karolina Koncerewicz z klasy 2 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,Wiktoria Kowalewska z klasy 2 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,Kazimierz Daniluk z klasy 2 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,Szymon Besaraba z klasy 1 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,Kamila Bobruk z klasy 1 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,Wiktoria Kaczanowicz z klasy 1 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,Amelia Kielak z klasy 1 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,Natalia Mackiewicz z klasy 1 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,Paweł Olczuk z klasy 1 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,Grzegorz Zacharuk z klasy 1 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,Julia Żuk z klasy 1 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej.
1 czerwca tuż tuż
Już jutro!!!
Najważniejszy dzień w roku!
Dzień Dziecka! Dużego, małego, każdego!
1 czerwca zapraszamy m.in. do aktywności rowerowej!

Ze szkoły wyjadą prężnie działający „Rowerzyści z Brzeskiej” pod czujnym okiem najlepszych instruktorów everPani Agnieszki Biegajło i Ppana Jacka Szyca.
Plan jest taki Brzeska Mistrzem! „Do” rowerów!

Natomiast o godz. 16:00, Pan Michał Litwiniuk Prezydent Miasto Biała Podlaska zaprasza na Rajd Rowerowy do Parku Radziwiłłowskiego.

Przypominamy, ze rozpoczynamy rywalizację o Puchar Stolicy Polski!
#krecimydlabialej #rowerowastolicapolski
POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM Z BIALSKIEGO „AZYLU”
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury przyłączył się do akcji
zbierania darów na rzecz schroniska „Azyl” w Białej Podlaskiej.

Zbiórka odbędzie się na terenie szkoły, przy dyżurnych w dniach 30 maja – 15 czerwca.

A oto przykładowe rzeczy, które można ofiarować zwierzętom:
Miski, garnkiRęczniki, koce, pościel, materace, posłania (mogą być używane)Środki opatrunkoweObroże i smyczeZabawki dla szczeniakówArtykuły spożywcze (np. kasze, ryż, makaron, karma sucha i w puszkach dla psów i kotów)Za pomoc i okazanie dobrego serca serdecznie dziękujemy!

Akcja „Znamię? Znam je?” - czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry.
W dniu 30 maja 2023 r. Pani Dorota Kubicka przeprowadziła pogadankę dla uczniów na temat nowotworów skóry. Akcja „Znamię? Znam je?” jest prowadzona przez Szkolny Zespół ds. Zdrowia u nas od kilku lat w ramach programu edukacyjnego, który dotyczy profilaktyki czerniaka i jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
W Polsce co roku odnotowuje się około 50 tys. przypadków nowych zachorowań na nowotwory skóry, w tym 3 tys. zachorowań na czerniaki. Czerniak stanowi tylko 6% wszystkich nowotworów skóry, ale aż 80% chorych na czerniaki umiera z tego powodu. Liczba zachorowań na czerniaka w Polsce podwaja się co 10 lat. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich.
Podsumowanie VIII Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2022/2023
Przesyłamy Podsumowanie VIII Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2022/2023. Serdecznie gratulujemy uczniom tak wysokich wyników, które świadczą nie tylko o ciężkiej i wytrwałej pracy, ale również o zaangażowaniu nauczycieli w doskonalenie wiedzy i umiejętności swoich uczniów.
Zapraszamy wszystkich uczestników, dyrektorów szkół, nauczycieli oraz rodziców, na uroczyste Podsumowanie VIII Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2022/2023, które odbędzie się w dniu 14 czerwca 2023 r. o godzinie 16.00 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej przy ulicy Brzeskiej 71 w Białej Podlaskiej.

"Public Relations - droga do sukcesu"
W poniedziałek, 29 maja 2023 r., przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego oraz klasa 2 TEM pod opieką Pani Anny Pożaroszczyk mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w inspirującym wykładzie pt. "Public Relations - droga do sukcesu". Wydarzenie odbyło się w hali Akademii Bialskiej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
Gościem specjalnym na tym wykładzie był Pan Dariusz Janik - wybitny prezenter telewizyjny i radiowy, nauczyciel oraz prawnik. Jego pasja i bogate doświadczenie w dziedzinie public relations wzbudzały ogromną inspirację i motywację do dążenia do sukcesu. Można było dowiedzieć się o istotności zarządzania wizerunkiem, tworzenia pozytywnego PR-u oraz budowania trwałych relacji, które mają ogromne znaczenie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.
13 Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji na Brzeskiej
13. edycja Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji przed nami. Jak zwykle zapraszamy do wspólnej zabawy!
W tym roku działamy cały tydzień.

Zgłaszajcie się do członków Samorządu Uczniowskiego po "Pieczątki Aktywności".

Najaktywniejsza klasa może liczyć na specjalną nagrodę Dyrektora Szkoły! Gotowi do działania?
Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy.29.05.2023 r. (poniedziałek) - Dzień wesołej fryzury - tego dnia do szkoły przyjdź ze zwariowaną, dowolnie wymyśloną fryzurą.30.05.2023 r. (wtorek) - Dzień bez plecaka - tego dnia przyjdź do szkoły bez plecaka, książki, zeszyty i inne artykuły szkolne spakuj w dowolny, zabawny sposób.31.05.2023 r. (środa) - Dzień w dresie - tego dnia przyjdź na sportowo w dresie.1.06.2023 r. (czwartek) - Dzień Dziecka - tego dnia w szkole:
- Roztańczone przerwy w łączniku
- Sztafeta rowerowa
- Rajd rowerowy
- Piana Party z OSP Sławacinek Stary
- Zawody strażackie
- Mecz piłki siatkowej Mistrz szkoły a "reszta świata"
- Gra terenowa "Król Up"
- Wystawa Grafików
- Rękodzieło techniką 3 D
- Planszowy zawrót głowy
- Łamigłówki i konkursyZbierajcie pieczątki - wygrywajcie nagrody!
Szczegółowych informacji udzielają członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Nauczyciele Zespołu Kształcenia Integracyjnego i Wychowania Fizycznego
Zaproszenie do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
Serdecznie zapraszamy do włączenia się do sportowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski pod hasłem Kręcimy dla Białej Podlaskiej.
Od 1 czerwca do 30 czerwca 2023 roku za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji „Aktywne Miasta” zbieramy kilometry. Po zainstalowaniu z aplikacji AKTYWNE MIASTA wybieramy następujące ustawienia: miasto: BIAŁA PODLASKA, rodzaj: SZKOŁY, grupa: ZSZ Nr 2.Jeżdżąc z aplikacją zdobywamy cenne punkty dla miasta i szkoły. Rywalizacja odbywa się w kategorii SZKOŁY i indywidualnie. Każde przejechane 50 km zostanie nagrodzone!!! Pierwsze cenne km można zdobyć już 1 czerwca w Sztafecie Rowerowej, która odbędzie się na ścieżce rowerowej przed szkołą lub w Rajdzie Rowerowym w ramach 13 Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji. Celem akcji jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, aktywności fizycznej odpowiadającej za wszechstronny rozwój oraz integrację, z zachowaniem zasad zdrowej i motywującej rywalizacji. 
Zachęcamy do zainstalowania aplikacji AKTYWNE MIASTA, do zapoznania się z regulaminem i kalendarzem akcji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.
Wyniki III etapu VIII Edycji Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2022
Do udziału w Lidze zgłosiło się 140 uczestników z 13 szkół. Na III etapie, dziesięciu najlepszych uczniów w każdej kategorii wiekowej, zostało nagradzanych punktami. Przedstawiamy wyniki wszystkich uczestników Ligi.

Wyniki VIII edycji Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2022/2023 i termin uroczystego podsumowania zamieścimy na stronie w poniedziałek dnia 29 maja.


Gratulujemy wysokich wyników III etapu VIII Bialskiej Ligi Historycznej.

Sukcesy naszych uczniów w zawodach „Edukacja obronna w służbie Polsce”
W dn. 18.05.2023 r. ECKiW w Roskoszy zorganizował II edycję zawodów sportowo-obronne „Edukacja obronna w służbie Polsce” pod patronatem Wojska Polskiego.
Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych RP oraz zagadnień związanych z obronnością kraju połączoną z zachęceniem młodzieży do aktywnego i zdrowego stylu życia.
Uczestnikami zawodów byli uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia Nr 2 w Białej Podlaskiej.
Zawody składały się z 8 konkurencji:ubieranie odzieży ochronnej i maski przeciwgazowej na czas,wiązanie buta wojskowego na czas,udzielanie pomocy przedmedycznej,strzelanie,rzut granatem,przeciąganie liny,podciąganie na drążku gimnastycznym,zagadki kryminalistyczne.W zawodach wzięło udział 7 drużyn, z czego 3 z naszej szkoły z klas 1 A i 3 B.

II miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Filipiak Patryk, Jańczuk Mateusz, Pawluczuk Cezary i Sawczyc Jakub z klasy 3 B.
Sawczyc Jakub okazał się najlepszym konkurencji ze strzelania.
Gratulujemy.
Technicy grafiki i poligrafii cyfrowej na warsztatach poligraficznych
Uczniowie klasy 4 TG uczestniczyli w warsztatach poligraficznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Doskonalenie nauczycieli
W ramach zad.2 Doskonalenie nauczycieli, 3 nauczycielki przedmiotów zawodowych wzięły udział w szkoleniu pn. „Projektowanie opakowań i etykiet” .
To kolejne szkolenie realizowane w siedzibie firmy IT w Warszawie o charakterze ćwiczeń praktycznych z trenerem.
Wykorzystywane podczas zajęć Adobe Photoshop oraz Adobe Illustrator to standardy, które od lat wyznaczają i kreują trendy rozwoju oprogramowania graficznego na światowym rynku. Praca z programem Illustrator pozwoli na tworzenie atrakcyjnych grafik oraz precyzyjnych kształtów opakowań. Połączenie obu narzędzi graficznych w jednym szkoleniu umożliwia realizację wszelkich pomysłów i projektów.

Tematyka zajęć:
Soft ProofingAdobe Illustrator grafika wektorowaProjekt etykiety do istniejącego wykrojuProjekt wykroju od podstawProjekt etykiety od podstawProjekt opakowania od podstawOpakowania złożoneOpakowania z tektury falistej i inne formy opakowańWspomagania projektowania opakowań (oprogramowanie ESKO, Artios CAD, Stuio, ArtPro, wtyczki do Photoshopa i Illustratora)
Uczestnicy szkolenia otrzymali Certyfikaty oraz drukowane materiały szkoleniowe.
BIALSKI FESTIWAL NAUKI - WYSTAWA „PROJEKT WYNALAZKU”
Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie pt. PROJEKT WYNALAZKU, który będzie stanowił jedno z wydarzeń Bialskiego Festiwalu Nauki. Inicjatywa realizowana jest w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Społeczna odpowiedzialność nauki”.
Celem konkursu jest opracowanie innowacyjnego projektu wynalazku lub odkrycia, który ułatwi codzienne funkcjonowanie mieszkańców miasta oraz nagranie krótkiego filmu prezentującego pomysł – maksymalnie 7 minutowego. 

Prace można nadsyłać do 15.06.2023 z dopiskiem: Zakład Pedagogiki „PROJEKT WYNALAZKU”.

Z pośród wszystkich wynalazków i odkryć zostaną wyłonione trzy najlepsze. Laureaci konkursu otrzymają nagrody.

Prace konkursowe oraz filmy prezentujące najlepsze projekty będzie można obejrzeć podczas wystawy, która będzie miała miejsce w ramach Bialskiego Festiwalu Nauki na terenie ABNS w im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej w dniach od 16.06.2023 do 17.06.2023.
Wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas otwarcia wystawy.
Kontakt:e.pawlowicz@dyd.akademiabialska.pls.sobczuk@dyd.akademiabialska.pl

REGULAMIN KONKURSU
Zaproszenia na webinaria zorganizowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli na webinaria (seminaria online) organizowane w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR:
„System emerytalny w Polsce – sposoby zabezpieczenia spokojnej starości”, 23 maja 2023 r., 10:00-11:05. Szczegóły: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=81948&p_id=18„Cyberprzestępcy w świecie finansów”, 29 maja 2023 r., 10:00-11:05. Szczegóły: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=81922&p_id=18„Zawód maklera papierów wartościowych, doradcy inwestycyjnego, przykłady innych zawodów związanych z rynkiem kapitałowym”, 2 czerwca 2023 r., 10:00-12:05. Szczegóły: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=81965&p_id=18„Bezpieczny telefon – jak chronić się przed cyberprzestępcami”, 15 czerwca 2023 r., 10:00-11:05. Szczegóły: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=81990&p_id=18
Rejestracja na webinaria odbywa się online. Zgłoszeń dokonują nauczyciele, zarówno planując swój indywidualny udział w spotkaniu, jak i udział uczniów. W przypadku planowania udziału uczniów, nauczyciel wypełniając formularz zgłoszeniowy wskazuje przybliżoną liczbę uczestników webinarium. Formularz zgłoszeniowy na każde spotkanie będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium.

W celu uczestnictwa w webinariach niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniach uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację. Szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości
z zaproszeniem na spotkanie.

Udział w webinariach jest bezpłatny.
23 maja 2023
29 maja 2023
2 czerwca 2023
15 czerwca 2023
Dni Białej Podlaskiej 2023
W dniach 3 - 4 czerwca świętujemy Dni Białej Podlaskiej. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Michał Litwiniuk oraz Bialskie Centrum Kultury.
Zagrają:
Lady PankPiękni i MłodziMichał SzczygiełGuns 2 RosesPrzygotowano mnóstwo ciekawych atrakcji!

ZAPRASZAMY
12 PIKNIK RODZINNY Biała Biega
W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu zapraszamy na 12 PIKNIK RODZINNY Biała Biega, który odbędzie się 11 czerwca 2023 r.
Podczas imprezy odbędą się dwa biegi: Bieg na 5km i Bieg na 10km oraz Marsz NW na 5 km. Z nowości wprowadzamy klasyfikację drużynową w Biegu na 10 km oraz kategorie wiekowe dla naszych Juniorów Starszych – 60 +.
O 9.30 - Program Lekkoatletyka Dla Każdego zorganizuje biegi dla dzieci i młodzieży. Zawody odbędą się przy Hali Widowiskowo- Sportowej przy ulicy Marusarza 8.
Głównymi organizatorami są: KB Biała Biega, Time2go, Urząd Miasta oraz AWF. Zapraszamy na fantastyczną i niezapomnianą imprezę o charakterze rekreacyjno-sportowym.

Przewidziane są liczne atrakcje, pyszne jedzenie i medale dla wszystkich uczestników imprezy.

Link do zapisów: https://dostartu.pl/12-rodzinny-piknik-biegowy-biala...

Zapraszamy serdecznie i zachęcamy do zapisów.
Cukrzyca - choroba cywilizacyjna
Cukrzyca – grupa chorób metabolicznych charakteryzująca się hiperglikemią (podwyższonym poziomem glukozy we krwi) wynikającą z defektu produkcji lub działania insuliny wydzielanej przez komórki beta wysp trzustkowych. Przewlekła hiperglikemia wiąże się z uszkodzeniem, zaburzeniem czynności i niewydolnością różnych narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych. Ze względu na przyczynę i przebieg choroby, można wyróżnić: cukrzycę typu 1, typu 2, cukrzycę ciężarnych i inne, rzadziej występujące typy.
Najczęstszą postacią cukrzycy jest cukrzyca typu 2, w której pierwotnie dochodzi do zmniejszonej wrażliwości tkanek na insulinę (insulinooporność).

W dniu 17 maja 2023 r. w naszej szkle zorganizowane przez Szkolny Zespół d/s Zdrowia spotkanie  poświęcone było tej tematyce. Młodzież wybranych klas wysłuchała wykładu Pani dr Barbary Sokołowskiej oraz studentów drugiego roku pielęgniarstwa, Studenckiego Koła Naukowego "Clinic" Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II: Justyny Besaraby, Hanny Ihnatsiuk, Mateusza Babuli.

Szkolny Zespół d/s Zdrowia
Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi
Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek.
Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele
wiosną i latem,w parkach miejskich,
na plażach,
w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.Już w sobotę 27 maja w 16 miastach wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów.

Projekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia. Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach.
To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej.
Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.W każdym z miejsc, w czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno – informacyjne lokalnych jednostek wojskowych.
Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji.
Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.
Regulamin, wykaz dat i miejsc szkolenia oraz lista osób prowadzących zapisy znajduje się w załącznikach poniżej
Link poniżej:
https://tiny.pl/wzbp7
Zapraszamy do śledzenia stron internetowych i mediów społecznościowych lokalnych Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych.

Bliższych informacji nt. projektu „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” udziela rzecznik prasowy CWCRppłk Justyna Balik (tel. 571 221 001; e-mail: jbalik@mon.gov.pl )
Konkurs: Zostań projektantką i stwórz grafikę, którą wprowadzimy do produkcji.
Z okazji 30 urodzin marki Bialcon został ogłoszony konkurs „Express Yourself #Bialcon30lat” na zaprojektowanie grafiki, która zostanie wprowadzona do produkcji.

Zostań projektantką i stwórz grafikę, którą wprowadzimy do produkcji.

Masz czas do 21.05.2023 r.

Regulamin konkursu bit.ly/3BqjJkJ Zainspiruj się: bit.ly/3IaAcx2


BIALCON ubiera polskie Kobiety już od 30 lat. Markę stworzyła Barbara Chwesiuk i do dnia dzisiejszego jest Dyrektor Kreatywną. Obecnie firma posiada sieć sprzedaży liczącą 70 salonów firmowych w całej Polsce, a także poza jej granicami. Siedziba i główny zakład produkcyjny znajdują się w Białej Podlaskiej. Aktualnie potrzeby Kobiet zostały podzielone na 3 główne marki:
BIALCON,
RABARBAR,
BIALCON ART.BIALCON to klasyka i ponadczasowość w nowoczesnej formie, dostosowanej do aktualnych trendów. BIALCON to moda zarówno do biura, na spotkanie biznesowe, jak również na przyjęcie czy wieczorowy bal. Dzięki dbałości o detale i wykończenie, możliwej dzięki produkcji w Polsce, ubrania, stają się inwestycją w wizerunek.

BIALCON ART to przede wszystkim autorskie nadruki BIALCON, drukowane na tkaninach, z których szyte są niecodzienne, limitowane kolekcje. Kobieta ubrana w BIALCON ART może być pewna, że przykuje uwagę otoczenia i zostanie wyróżniona. BIALCON ART to stroje wyraziste, odważne, ale zarazem eleganckie i kobiece.

RABARBAR skierowany jest do osób, dla których moda stanowi wyzwanie i jest formą zabawy. Tworzone projekty są eksperymentowaniem z różnymi stylami i konwencjami. Elementem charakterystycznym, który pojawia się w każdej kolekcji, jest odwoływanie się do polskiej kultury, zwłaszcza ludowej oraz rękodzieło.

RABARBAR BLACK
wiodącym kolorem w kolekcji jest czarny, stanowi całość w stylizacji lub jest akcentem. BLACK celnie trafia w gusta pasjonatek minimalizmu, ale jednocześnie zaskakuje konstrukcją i szczegółami. Naturalne tkaniny, które od lat towarzyszą marce RABARBAR, zapewniają komfort noszenia. Ponadczasowa, minimalistyczna forma ubrań stanowić będzie idealną bazę dla wielu stylizacji. Natomiast monochromatyczna paleta barw – bazująca w głównej mierze na kolorze czarnym – zapewni uniwersalność ubrań przez wiele lat.
RABARBAR BLACK to wygodne modele wyprodukowane w Polsce z dbałością o jakość materiałów i detale konstrukcyjne.
Dzień Popcornu!
12 maja odbył się w naszej szkole Dzień Popcornu!
Popcorn znany był już wiele lat temu przez Azteków którzy uprawiali kukurydzę. Aztekowie traktowali go jako przysmak ale również jako biżuterię. Do sprzedaży trafił natomiast pod koniec XIX wieku, bo wtedy też wynaleziono maszynę do popcornu. Na początku XIII w. popcorn dotarł do Indian z Ameryki Północnej. Oni również robili z niego ozdoby. Popcorn do Europy sprowadzili żeglarze wracający zza oceanu w XVI w. Największy przełom był natomiast w 1885 r., kiedy do użytkowania trafiła maszyna do robienia prażonej kukurydzy. 
,,Każdy święty ma swoją przeszłość, każdy grzesznik ma swoją przyszłość..."
Spotkanie z Grzegorzem Czerwickim autorem książki "Nie jesteś skazany" odbyło się w naszej szkole 11 maja 2023 r.
Prelegent w przeszłości miał problem z nadużywaniem środków odurzających, dokonywał przestępstw z użyciem przemocy, odbył karę 12 lat pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Tam również dokonało się jego nawrócenie. Teraz opowiada uczniom i więźniom, że nie ma sytuacji, z których nie da się wyjść. Podkreśla jednak, że zmiana stylu życia nigdy nie przychodzi łatwo, ale - co ważne - należy ją zacząć od siebie.
Dziękujemy Europejskiemu Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy za zorganizowanie spotkania.
Elektrycy zwiedzali Elektrownię Kozienice!
Uczniowie technikum elektrycznego klas 1 TE, 2 TE i 3 TE w dniu w 20 kwietnia b.r, mieli okazję zwiedzić największą w Polsce elektrownię opalaną węglem kamiennym.
Podczas wizyty w Elektrowni ENEA Kozienice zobaczyliśmy układ nawęglania bloków oraz instalacje odprowadzania i oczyszczania spalin. Zapoznaliśmy się z pracą kotłowni, maszynowni oraz zwiedziliśmy nastawnię - centrum sterowania ruchem elektrowni.
Do niedawna elektrownia posiadała 10 bloków wytwarzających łącznie ponad 2600 MW.
Szczególne wrażenie zrobił na nas najnowocześniejszy blok w polskiej energetyce
 - Blok B11 o mocy 1075 MW, oddany do użytku w 2017 roku.
Blok ten jest największą tego typu jednostką energetyczną na świecie.

Zastosowano tu najnowocześniejsze rozwiązania techniczne w zakresie kotła, turbiny oraz ochrony środowiska.
Na koniec podziwialiśmy piękną panoramę okolic (z Wisłą w centrum krajobrazu) z tarasu widokowego na dachu bloku B11.
Dziękujemy panu inż. Marcinowi Boćkowi pracownikowi elektrowni Enea Wytwarzanie, za ciekawe i merytoryczne przekazanie wiedzy na temat pracy elektrowni i procesu wytwarzania w niej energii elektrycznej oraz za miłą atmosferę podczas zwiedzania.

WRAŻENIA NIEZWYKŁE I NIEZAPOMNIANE!!!

Dziękujemy.
Opiekunami wycieczki byli Pani Iwona Michalczuk i Pan Roman Szymczuk.
Dzień Popcornu!
12 maja 2023 - piątek
od godz. 10.25 do wyczerpania zapasów
Samorząd Uczniowski zaprasza na hol dolny.

Gdyż!Powiadają, że POPCORN ma więcej protein i fosforu niż chipsy ziemniaczane i więcej żelaza niż jajka czy szpinak.Powiadają, że POPCORN świetnie się sprawdza w przypadku osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów – nie zawiera cukru, tłuszczu i jest niskokaloryczny.Powiadają, że 1 kubek to tylko 31 kalorii.Powiadają, że POPCORN to pełne ziarno, co oznacza, że jest dobrym źródłem błonnika pokarmowego.Powiadają, że POPCORN to przekąska, którą można jeść na wiele sposobów:- bez dodatków,
- z przyprawami,
- na słodko,
- z odrobiną masła...
 Sprawdzimy?
1 2 3 4 5

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.