Wydarzenia:

Uczniowie zwiedzali ośrodek egzaminacyjny
31 maja 2022 r. uczniowie klas 3 A1 i 3 A2 wraz z opiekunem Panią Ewą Toczek zwiedzili ośrodek egzaminacyjny w ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej. Pracownie pokazała Pani Anna Przywuska, która przedstawiła uczniom procedurę praktycznego egzaminu zawodowego. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała wyposażenie sal oraz stanowiska egzaminacyjne.
Już w czerwcu uczniowie przystąpią do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie Cukiernik i Kucharz.
Życzymy powodzenia na egzaminach.
Ogólnopolski konkurs „Rodzina. Mając siebie - mamy tak wiele”.
Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym rodzinie, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, zatytułowanym „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”.
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas IV–VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych a także nauczycieli.

Zadaniem ucznia jest wykonanie pisemnej pracy konkursowej w formie opowiadania, listu, kartki z pamiętnika, eseju lub rozprawki. Napiszcie o waszych rodzinnych przygodach, o tym, jak lubicie wspólnie spędzać czas, o ważnych wydarzeniach, o relacjach, które sprawiają, że wasza rodzina jest wyjątkowa.

Zadaniem nauczyciela jest wykonanie scenariusza zajęć lekcyjnych lub scenariusza działań szkolnych poświęconych rodzinie.
Termin nadsyłania prac upływa 24 czerwca br.

Dla laureatów przewidziano atrakcyjne, rodzinne nagrody.

Więcej informacji można uzyskać na stronie https://rodzina.ore.edu.pl/public/forms/strona-glowna-h59 lub https://zpe.gov.pl/a/rodzina-majac-siebie---mamy-tak-wiele---konkurs-dla-uczniow-i-nauczycieli/DSY0yXXQ3
II miejsce siatkarzy plażowych
W dniu 25.05.2022 r., na boisku przy IV L.O. im. S. Staszica odbyły się zawody w ramach Finału Miasta Biała Podlaska w siatkówce plażowej. Męska drużyna Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2, zajęła w tej rywalizacji II miejsce.
W rozgrywkach wzięło udział sześć  bialskich szkół średnich, które  w wyniku losowania podzielono na dwie grupy. Reprezentacja naszej szkoły wygrywając w grupie  2:0 z II LO oraz 2:0 z I LO, awansowała do finału. W finale nasi zawodnicy spotkali się ze zwycięzcą  grupy drugiej - IV LO,  której to drużynie ulegli 0:2.

W skład naszej wicemistrzowskiej drużyny wchodzą: Igor Bobruk /3TBE - 10/, Łukasz Osypiuk /3TBE - 5/, Kacper Pietruk /3TEI - 9/ oraz Jakub Jędrzejuk /3TBE - 11/.

Przygotowanie i opieka nad drużyną - Pan Jacek Szyc.

Oferta Edukacyjna Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
Zapraszamy do poznania kierunków kształcenia w naszej szkole w roku szkolnym 2022/2023.

Oferta Edukacyjna Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
„Kinematograf na Bielanach”
Dnia 20.05.2022 r. uczniowie klas 1 TG, 2 TG oraz 3 TG o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej, pod opieką pani Bożeny Piotrowskiej, pani Moniki Hołubiuk-Martyniuk, pani Ewy Wilk oraz pani Agnieszki Alikowskiej, mieli okazję obejrzeć najnowsze, interaktywne widowisko taneczno-muzyczne  pt. „Kinematograf na Bielanach – Tańce i Piosenki Starej Warszawy” w wykonaniu tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Filii w Białej Podlaskiej.
Na scenie oprócz tancerzy i muzyków Podlasia pojawili się także soliści oraz studenci i absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego. Tancerzom towarzyszyła orkiestra kameralna pod kierunkiem (kierownika muzycznego zespołu i dyrygenta) Przemysława Marcyniaka – autora opracowań muzycznych. Nad przygotowaniem wokalnym tancerzy Podlasia pracował Marek Chmiel, natomiast całość widowiska oraz choreografię przygotował kierownik artystyczny zespołu Marcin Bochenek.

Trening rowerowy w kamizelkach ledowych - ZSZ Nr 2 BP
Dokładnie 1 czerwca rozpocznie się kolejna edycja zmagań o miano Rowerowej Stolicy Polski. Każdy przejechany w czerwcu rowerem kilometr to punkty dla miasta. Zaangażowani rowerzyści z Białej Podlaskiej już w maju rozpoczęli przygotowania do czerwcowej rywalizacji. Uczniowie naszej szkoły w ubiegłym tygodniu ruszyli na krótki wyjazd, by zweryfikować formę i sprawdzić jak działają ledowe kamizelki. Efekty specjalne to wynik pracy Pana Dyrektora Ryszarda Dołęgi, który dołożył starań byśmy byli widoczni i bezpieczni na rowerowych ścieżkach. Wygląda na to, że śmiało możemy ruszać na nocny rajd :) Korzystając z aplikacji AKTYWNE MIASTA można na bieżąco obserwować jak wygląda nasza pozycja na tle innych rowerzystów. Na kilka dni przed końcem treningu jesteśmy na piątym miejscu wśród wszystkich rywalizujących grup, a na drugim wśród bialskich szkół. Ta pozycja w rankingu to wynik aktywności i zaangażowania pojedynczych uczniów i nauczycieli, którzy swoim ogromnym wysiłkiem kręcą na rowerze setki kilometrów. Wierzymy, że dołożą wszelkich starań by w czerwcu ta aktywność była na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że coraz więcej uczniów jeździ rowerem i korzysta z aplikacji AKTYWNE MIASTA. Zachęcamy gorąco całą społeczność szkolną do wspierania naszych liderów i dokładania w czerwcu każdego kilometra na nasz wspólny wynik. Do zobaczenia na ścieżkach rowerowych! :)
XVI lubelski międzyszkolny konkurs zawodowy „Rok przed dyplomem”
W dniu 12.05.2022 r.  grupa 248 uczniów klas technicznych z 22 szkół województwa lubelskiego przystąpiła do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas XVI lubelskiego międzyszkolnego konkursu zawodowego „Rok przed dyplomem”.
Etap regionalny odbywał się w formie testu zdalnego on-line.
Testy przygotowano w aplikacji Forms wchodzącej w skład Office 365.
Na liście wyróżnionych w konkursie w poszczególnych kwalifikacjach znaleźli się także uczniowie naszej szkoły:
technik budownictwa, kwalifikacja (BUD.12)        Krystian Goławski
technik elektryk (ELE.02)        Jakub Miciura
technik informatyk (INF.02)        Adrian Petruczenko
technik mechatronik (ELM.03)        Marek Andruszkiewicz

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Egzamin uczestników zajęć specjalistycznych - „Spawanie metodą TIG”.
Egzamin przebiegał w dwóch etapach: 1 - część teoretyczna (test) i 2 - część praktyczna zdawana przed komisją zewnętrzną, powołaną przez Kierownika Ośrodka Certyfikacji Instytutu Spawalnictwa z listy egzaminatorów zatwierdzonych przez Radę Zarządzającą Ośrodka, w celu potwierdzenia i weryfikacji nabytych kwalifikacji.   Po pozytywnym wyniku egzaminu uczestnicy uzyskują uprawnienia do wykonywania spoin metoda TIG. Uzyskane uprawnia potwierdzają kwalifikacje zawodowe, które uznawane są w krajach Unii Europejskiej. Metoda TIG umożliwia uzyskanie spoiny niezwykle czystej i wysokiej jakości. W procesie nie powstaje żużel, co eliminuje ryzyko zanieczyszczenia spoiny jego wtrąceniami, a gotowa spoina praktycznie nie wymaga żadnego czyszczenia. Metoda TIG jest najczęściej stosowana do spawania stali nierdzewnych i innych stali wysokostopowych oraz takich materiałów jak aluminium, miedź, tytan, nikiel i ich stopów. Spawanie TIG jest wykorzystywane między innymi do spawania rur i rurociągów oraz cienkich blach. Uzyskane kwalifikację dają możliwość pracy w różnych gałęziach przemysłu, m. in. spożywczym, chemicznym, samochodowym, lotnictwie.
POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM Z BIALSKIEGO „AZYLU”
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury po raz kolejny przyłączył się do
akcji zbierania darów na rzecz schroniska „Azyl” w Białej Podlaskiej.
Zbiórka odbędzie się na terenie szkoły, przy głównym wejściu
w dniach 17 maja – 10 czerwca 2022 r.

A oto przykładowe rzeczy, które można ofiarować zwierzętom:

Miski, garnkiRęczniki, koce, pościel, materace, posłania (mogą być używane)Środki opatrunkoweObroże i smyczeZabawki dla szczeniakówArtykuły spożywcze (np. kasze, ryż, makaron, karma sucha i w puszkach dla psów i kotów)Za pomoc i okazanie dobrego serca serdecznie dziękujemy!

SZKOLNA ZBIÓRKA MAKULATURY
SAMORZĄD UCZNIOWSKI w Zespole Szkół Zawodowych NR 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury ogłasza akcję zbiórki makulatury.
Zbiórka odbędzie się na terenie szkoły, przy wejściu w dniach 17 maja – 15 czerwca 2022 r.
Zachęcamy do przynoszenia niepotrzebnych lub zniszczonych wyrobów papierniczych takich jak np. stare zeszyty, książki, gazety, ulotki, kartki czy pudełka.

Za udział w akcji do podziękowań dołączymy punkty pozytywne!

Z wizytą w kinie „Merkury”
Dnia 17.05.2022 r. uczniowie klas 1 B, 1 TEM 2 TG oraz 2 TS pod opieką wychowawców, pani Agnieszki Biegajło, pani Anny Pożaroszczyk, pani Moniki Hołubiuk-Martyniuk i pani Anny Jeleń, obejrzeli francuski film pt. „Nadzwyczajni” w reżyserii  Oliviera Nakache'a i Érica Toledano.  
Główni bohaterowie filmu, Bruno i Malik, prowadzą pozarządowe organizacje zajmujące się pomaganiem nastolatkom i osobom dorosłym dotkniętym najcięższymi formami autyzmu,
Film porusza ważny aspekt problemów ludzi z autyzmem i ich integracji ze społeczeństwem. Przedstawione w filmie wydarzenia inspirowane są działalnością prawdziwych osób.
https://www.filmweb.pl/film/Nadzwyczajni-2019-823957

Przed seansem, pani Marlena Męczyńska, dyrektor przedszkola „Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej, przybliżyła uczniom działalność Stowarzyszenia „Wspólny Świat”, które obejmuje wsparciem ponad 300 osób dotkniętych autyzmem, z terenu miasta Biała Podlaska oraz północnej części województwa lubelskiego.
W ramach swojej codziennej działalności organizacja prowadzi: ośrodek diagnostyki i terapii dla dzieci i młodzieży z autyzmem i zespołem  Aspergera, przedszkole dla dzieci z autyzmem,  szkołę podstawową dla dzieci z autyzmem, szkołę przysposabiającą do pracy dla osób z autyzmem.
Jest jedyną organizacją niosącą tak kompleksową pomoc na obszarze Polski wschodniej, a prowadzone przez nią placówki edukacyjne – jedynymi tak wyspecjalizowanymi w województwie lubelskim. https://www.wspolnyswiat.org/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=100

XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej!
W maju poeksperymentujemy z książką! Przed nami XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej! ph. „Poeksperymentuj z książką"! Będzie wystrzałowo, naukowo i książkowo. W tym roku Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży „Barwna" oraz Multicentrum zaproszą wszystkich do wspólnej, rodzinnej zabawy. To właśnie książka popularnonaukowa stanie się bohaterką tegorocznej edycji wydarzenia objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka.
Zaplanowano dużo atrakcji w tym: spotkania autorskie, fascynujące eksperymenty oraz wiele ciekawych doświadczeń naukowych, które pozwolą pokochać przedmioty ścisłe.18 maja br. o godzinie 17:00 w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży „Barwna" spotkanie z Wojciechem Mikołuszko pt. „Eksperymentuj! Baw się i ucz! Nasz gość jest dziennikarzem i przyrodnikiem.20 maja br. o godzinie 18:00 w Amfiteatrze w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów podniebne ciekawostki przedstawi nam Karol Wójcicki – pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowym, prezenterem telewizyjnym. 25 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej gościć będziemy dr Magdalenę Osial - chemika, naukowca, absolwentkę i pracownika Uniwersytetu Warszawskiego.
25 maja o godzinie 13:00, na zakończenie XXIII Bialskich Dni Książki Dziecięcej w amfiteatrze odbędzie się wielki piknik naukowy, podczas którego goście specjalni z Laboratorium Pana Korka zagwarantują nam świetną zabawę z nauką w roli głównej. Pokaz eksperymentów oraz ciekawych doświadczeń sprawi, że na twarzach wszystkich pojawi się uśmiech i ciekawość odkrywcy.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowe https://mbp.org.pl/a,476,xxiii-bialskie-dni-ksiazki-dzieciecej
Graficy z 1 TG z wizytą w drukarni
Uczniowie z klasy 1 TG – kierunek technik grafiki i poligrafii cyfrowej, wraz z nauczycielami, odwiedzili drukarnię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Pracownik drukarni – Pan Stanisław Bogusz bardzo szczegółowo opowiedział i pokazał, na czym polega jego praca. Uczniowie mogli zobaczyć różnego rodzaju maszyny i ich zadania. Większość przedmiotów, które zostały zaprezentowane mają swoją historię. Mimo tego, że wygrały walkę z czasem są nadal sprawne i nadają się do pracy – kunsztu drukarskiego.
Niesamowitość miejsca tworzą maszyny tworzące całą typograficzną drukarnię z pełnym bogactwem czcionek, matryc, klisz, urządzeń odlewniczych i pras. Podczas wizyty w drukarni zapoznaliśmy się z procesem drukowania offsetowego, przycinania papieru gigantyczną gilotyną i działania introligatorskie.

Wycieczka miała charakter edukacyjny. Opiekunami wyprawy były Pani Bożena Piotrowska, Pani Edyta Rypina, Pani Marta Bąkowska.

NASZA SZKOŁA WZIĘŁA UDZIAŁ W VII EDYCJI TARGÓW EDUKACYJNYCH W ŁOMAZACH
Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łomazach, 25 kwietnia 2022 r. wzięliśmy udział w VII Edycji Targów Edukacyjnych, wraz z innymi szkołami ponadpodstawowymi z powiatu bialskiego.
Uczniowie mogli porozmawiać o zasadach rekrutacji oraz programie nauczania a także otrzymać  broszury rekrutacyjne, w których były informacje o ofercie naszej szkoły, breloczki z nazwą szkoły, wykonane przez uczniów drukarką 3D.

Mamy nadzieję, że targi zachęciły uczniów do wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej w naszej szkole.
Oferta Edukacyjna Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
Zbiórka pieniędzy na budowę w Białej Podlaskiej pomnika Romana Kłosowskiego
Drodzy uczniowie i nauczyciele, przyłączamy się do akcji. Trwa publiczna zbiórka funduszy, prowadzona przez Koło Bialczan, na budowę pomnika Romana Kłosowskiego - wybitnego artysty i reżysera pochodzącego z Białej Podlaskiej, chluby naszego miasta, filmowego „Maliniaka”. W dniach 16-20 maja 2022 r., na terenie szkoły odbędzie się zbiórka pieniędzy, aby wesprzeć szczytny cel. Każdy Uczeń wspierający zbiórkę kwotą: 2 zł i więcej zostanie nagrodzony symboliczną uwagą pozytywną + 5 punktów. 5 zł i więcej zostanie nagrodzony symboliczną uwagą pozytywną + 10 punktów i więcej.Warto pomagać BO: Roman Kłosowski urodził się w 1929 roku w Białej Podlaskiej. Tutaj chodził do Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego. W centrum miasta przy ulicy Garncarskiej wciąż stoi dom, w którym aktor spędził swoje dzieciństwo i młodość. Uroczyste odsłonięcie ławeczki Romana Kłosowskiego planowane jest na wrzesień 2022 roku podczas obchodów 100 rocznicy powstania Koła Bialczan. Proponowana lokalizacja pomnika to Plac Wolności. Twórcą pomnika będzie dr hab. Grzegorz Maślewski, profesor na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, bialczanin, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Więcej informacji można uzyskać w artykule zamieszczonym w Radio Lublin Biała Podlaska: Roman Kłosowski doczeka się pomnika. Ruszyła zbiórka pieniędzy i Biała Podlaska upamiętni Romana Kłosowskiego. W mieście stanie pomnik aktora. Wpłat można dokonywać na konto nr: 19 8025 0007 0023 7611 2000 0030.
Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 6
12 kwietnia 2022 r. mieliśmy okazję prezentować ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/2023 uczniom klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 6 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej. Szkołę reprezentowały Alicja Chomko i Natalia Mitura uczennice klasy 3 TG oraz Pani Anna Pożaroszczyk i Pani Ewa Toczek.
Relacja umieszczona została na Facebooku Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej pod linkiem Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych prezentowana dnia 12.04.2022.
Uroczyste miejskie obchody Święta 34 Pułku Piechoty - 8 maja 2022 r.
34 Pułk Piechoty (34 pp) – oddział piechoty Wojska Polskiego II RP. Pułk brał udział w walkach w 1919 oraz w wojnie polsko-bolszewickiej w roku 1920. Święto pułkowe obchodził 8 maja w rocznicę bitwy pod Rzeczycą i zwycięstwa nad Dnieprem w 1920 r. stacjonował w Białej Podlaskiej.
Chwała i cześć bohaterom!
Zapraszamy do udziału w konkursie: Wolni od uzależnień!
Do dzieła! W tych tematach nie można być obojętnym!

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Biała Podlaska serdecznie zaprasza do udziału w Miejskim Konkursie Profilaktycznym pt. „WOLNI OD UZALEŻNIEŃ”, organizowanym w ramach Miejskich Dni Profilaktyki.Przedmiotem konkursu jest przygotowanie oryginalnej pracy plastycznej w formie plakatu w formacie A3 lub nagranie krótkiego spotu promującego cele i założenia konkursu.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta Biała Podlaska i zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach:
1) Kategoria I – indywidualne prace uczniów klas V-VIII szkół podstawowych;
2) Kategoria II – indywidualne prace uczniów szkół ponadpodstawowych.
3. Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace autorskie uczestnika, nienaruszające praw autorskich osób trzecich, nigdzie poprzednio niepublikowane oraz zgodne z normami obyczajowymi.
4. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną, na kartonie formatu A3.                           
5. Spot promujący cele i założenia konkursu powinien trwać maksymalnie 120 sekund.

Termin nadesłania, złożenia prac i spotów - do 10 maja 2022 r.
Karta zgłoszenia jest do pobrania na stronie internetowej szkoły.
W ramach BIALSKICH DNI PROFILAKTYKI Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Białej Podlaskiej wraz z Prezydentem Miasto Biała Podlaska Michał Litwiniuk serdecznie zaprasza na cykl wykładów profilaktyczno- informacyjnych:10 maja o godz. 17.15 w Klubie Kultury „Eureka” przy ul. Orzechowej 3418 maja o godz. 16.30 w Klubie Kultury „Scena”przy ul. Zygmunta Augusta 6
TEMATYKA WYKŁADÓW :
rodzina z problemem alkoholowym,
uzależnienie młodzieży w wieku szkolnym
bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.
5 maja Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
5 maja to Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Ten dzień powinien stać się szczególną okazją do refleksji o sytuacji osób z niepełnosprawnościami w Polsce.
Ich potrzeby mogą okazać się większe niż nam się wydaje.
Powodzenia na maturze!
Dziś rozpoczynają się egzaminy maturalne! Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia. Mało stresu, dużo skupienia, efektywnego wykorzystania posiadanej wiedzy i oczywiście szczęścia w dobrze tematów i zadań!
Trzymamy kciuki!

OBCHODY 231 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.
Prezydent Miasta oraz Przewodniczący Rady miasta Biała Podlaska serdecznie zaprosili poczty sztandarowe, delegacje szkół i zakładów pracy oraz mieszkańców miasta na uroczystości. Zapoczątkowała im Msza Święta w kościele św. Antoniego, następnie odbył się przemarsz pod tablicę upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 maja, gdzie nastąpiły przemówienia i złożenie kwiatów przez delegacje.
Naszą szkołę w tym uroczystym dniu dumnie reprezentowali uczniowie w poczcie sztandarowym:Julia Czarnecka,Palina Manchak,Gabriel Madej,
Aleksandra Bujek,Aleksandra Bakun,Przemysław Kagier.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!
Wiwat 3 Maj! Wiwat Konstytucja!
3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim uchwalono Ustawę Rządową, zwaną Konstytucją 3 Maja, która regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego.

Uczniowie klasy 1 TEM przy współpracy z Panią Bożeną Staniszewską, Anną Pożaroszczyk przygotowali gazetkę upamiętniającą 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Pożegnanie Maturzystów
"Nie znasz wartości chwili, dopóki nie stanie się wspomnieniem… Kończy się pewna historia i czas wyruszyć dalej, tak szybko minęły cztery lata spędzone w Technikum. 29 kwietnia 2022 roku, z dobrymi życzeniami i miłymi wspomnieniami, bogatszymi w trudne doświadczenia ostatnich lat, uczniowie klas 4 TBE, 4 TIG, 4 TMS, 4 TS opuścili mury Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, przemówienia dyrektora Pana Ryszarda Dołęgi, który podziękował uczniom za cztery wspólne spędzone lata nauki w naszej szkole. Do młodzieży zwrócił się też, goszczący na uroczystości dr Stanisław Romanowski, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu. Życzył jak najlepszych wyników na majowych egzaminach maturalnych, niech staną się one przepustką na wymarzone uczelnie i kierunki studiów. W imieniu młodszych kolegów i grona pedagogicznego ciepło, serdecznie i z humorem pożegnali tegorocznych absolwentów uczniowie klasy 3TBG i 3TI. Akademia przygotowana pod opieką wychowawców Pani Agnieszki Alikowskiej i Pani Edyty Michalczuk uwieńczyła czas nauki w naszej szkole. Drodzy Absolwenci, życzymy Wam powodzenia i wiary w to, że przyszłość jest w Waszych rękach.
Spotkanie ze studentami Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie
27.04.2022 r. uczniowie klas trzecich: TBG, TEM, TI i TS uczestniczyli w spotkaniu ze studentami Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Podchorążowie sierżant Katarzyna Wójtowicz i plutonowy Jakub Dołęzka zapoznali obecnych z ofertą edukacyjną uczelni na studiach wojskowych i cywilnych. Uczniowie dowiedzieli się jakie możliwości dają studia na poszczególnych kierunkach uczelni technicznej. Zebrani zadawali wiele pytań, na które z pasją odpowiadali prowadzący spotkanie.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.