Wydarzenia:

Prezydent Miasta Biała Podlaska kieruje słowa na zakończenie roku szkolnego
Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk kieruje swoje słowa do Dyrektorów, Nauczycieli, Pracowników Administracji i Obsługi, Rodziców i Uczniów na zakończenie roku szkolnego 2021/2022.
Dyrektor szkoły osobiście gratulował Mateuszowi Czarneckiemu "Złotego Póra&
Pan Ryszard Dołęga Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej pogratulował Mateuszowi Krzysztofowi Czarneckiemu laureatowi ,,Złotego Pióra'' życząc dalszych sukcesów.
Mateusz został nagrodzony nagrodą Prezydenta Miasta Biała Podlaska za wybitne osiągnięcia w dziedzinie  ,,Złote Pióro’’.
Jeszcze raz gratulujemy
Ela Doroszuk i Mikołaj Pawlukowski Aktorami sceny Teatru Dnia Powszedniego
Uczniowie naszej szkoły Ela Doroszuk i Mikołaj Pawlukowski Aktorami sceny Teatru Dnia Powszedniego Klub Kultury SCENA - BCK24 w spektaklu „Jestem poważnym człowiekiem”, którego scenariusz powstał na bazie książki „Mały Książę”.
Było pięknie!!!
Gratulujemy!
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24 czerwca 2022 r.
o godzinie 9:00
na boisku szkolnym.
Rajd rowerowo-kajakowy Biała Podlaska – Mielnik - fotorelacja i film - powspomin
     W piątek 27 maja 2022 roku nasi uczniowie wrócili z czterodniowego wyjazdu rowerowo – kajakowego Biała Podlaska – Mielnik. Dwa dni rowerem i dwa dni w kajaku. Mazury wydały nam się zbyt odległe, więc tym razem postanowiliśmy kajakiem pokonać rzekę Bug. Ruszyliśmy rowerami spod szkolnych warsztatów i pokonując 30 kilometrową trasę dotarliśmy do Mielnika. Promem przeprawiliśmy się na drugi brzeg i korzystając z gościnności  właściciela firmy ACTIVE ADVENTURES  rozbiliśmy nasz obóz. W blasku ogniska,  przy wtórze gitary i pałaszując pieczone kiełbaski zbieraliśmy siły i planowaliśmy kolejny dzień wyjazdu.
     Powitał nas słoneczny poranek, więc w dobrym nastroju zwinęliśmy nasz obóz. Do tego okazało się, że nie musimy wieźć ze sobą bagaży dzięki czemu wodowanie kajaków było banalnie proste. Niektórzy po raz pierwszy usiedli w kajaku. Pierwsze zanurzenie wioseł , pierwsze ruchy… i  „pierwsze koty za płoty”.  Później już tylko przyjemność :)
     Pierwszy dzień spływu zakończyliśmy w Kózkach. Po wyciągnięciu kajaków na brzeg,   rozstawiliśmy namioty i mieliśmy ochotę na kolejny wieczór przy ognisku, ale niestety pogoda pokrzyżowała nam plany. Deszcz skutecznie je zniweczył.  Pozostało śpiewanie w namiotach :(
     Drugiego dnia mieliśmy do pokonania trasę z Kózek do Drohiczyna. Ranek był słoneczny , nie padało, ale wiała „trójka”. Cieszyć by się mogli żeglarze , ale nam jakby mniej było do śmiechu. Tym razem cały „szpej” płynął z nami. To, co najczęściej jest zmorą kajakarza przy wielodniowym pływaniu, czyli upchnięcie wszystkich bambetli do kajaka, tu okazało się działać na naszą korzyść.  Dzięki większemu obciążeniu wiatr nie tarmosił nas na wszystkie strony :) Dzielnie pokonywaliśmy każdą falę i po prawie 4 godzinnym pływaniu dotarliśmy do Drohiczyna. Szybkie „klarowanie” kajaków i ze śpiewem na ustach wracaliśmy do Mielnika.
      Deszcz postanowił jednak zaznaczyć swą obecność i kolejne rozkładanie namiotów odbywało się w ekspresowym tempie, by jak najmniej naszych rzeczy ucierpiało. Mimo deszczu ostatni wieczór udało się spędzić przy ognisku, a że byliśmy oszczędni to oprócz pieczonych kiełbasek wystarczyło nam na pizzę. W pełni zasłużyliśmy!
      Prognoza pogody na piątek niestety nie była optymistyczna. Mieliśmy do pokonania powrotne 30 km rowerem i nastawieni byliśmy na brak słońca. Tego dnia kurtki przeciwdeszczowe były podstawowym wyposażeniem rowerzysty :)
      Do szkoły dotarliśmy tuż prze 16:00. Mimo naprawdę paskudnej pogody podczas całej trasy, nikt się nie ociągał, nikt nie marudził. Zmęczeni i zmoczeni, ale z uśmiechem na ustach, jednogłośnie stwierdziliśmy, że chętnie powtórzymy taki wyjazd jeszcze raz!
      Swoją postawą podczas całego wyjazdu dowiedliśmy, że jesteśmy tego godni.

Opiekunowie Pani Agnieszka Biegajło, Pan Sylwester Kłusek i Pani Ewa Toczek
Dziękujemy Weronice Sosnowskiej za montaż filmu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Mateusz Krzysztof Czarnecki otrzymał "Złote Pióro"
21 czerwca 2022 r. Mateusz Krzysztof Czarnecki absolwent Technikum Nr 2 z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej otrzymał z rąk Michała Litwiniuka Prezydenta Miasta Biała Podlaska „Złote Pióro” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
DARY ZE ZBIóRKI DLA BIALSKIEGO SCHRONISKA "AZYL" PRZEKAZANE
Dziś z sukcesem zakończyliśmy akcję zbierania darów dla Schronisko "Azyl" Biała Podlaska.

Serdeczne podziękowania za wsparcie potrzebujących zwierząt w imieniu całego Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2, przyjęli
uczniowie z klasy 2 B Kristina Goroszko, Patryk Filipiak, Paweł Jastrzebski, Fabian Elwicki.

Dzięki wsparciu zarówno nauczycieli, jak i uczniów, którym los zwierząt nie jest obojętny, udało się zebrać karmę suchą i w puszkach.

Tym optymistycznym akcentem rozpoczniemy wakacje i we wrześniu liczymy na jeszcze hojniejsze dary, gdyż takie wartości jak współczucie i bezinteresowna chęć niesienia pomocy, nie są nam obce.

Zbiórkę na terenie szkoły nadzorował
Samorząd Uczniowski pod opieką  Pani Laury Czuhan.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Realizacja Programów Edukacyjnych
W naszej szkole w ramach profilaktyki i promocji zdrowia realizowane były programy edukacyjne: "Znamię! Znam je!?" - program dotyczący czynników ryzyka zachorowania na czerniaka, uświadamiania zagrożeń i zasad profilaktyki oraz wartości odpowiednich zachowań i postaw.
Program edukacyjny "Podstępne WZW" - dotyczący przeciwdziałania sytuacji i podnoszenia  poziomu wiedzy na temat zakażeń HBV i HCV,  pozwalającej na rozpoznawanie i unikanie sytuacji narażenia na zakażenia, podejmowanie działań profilaktycznych, a także rozpoznanie zakażenia i przez to zapobieganie dalszemu rozprzestrzenieniu się. Realizatorami tych programów były Panie: Dorota Kubicka i Danuta Kukawska.
Program edukacyjny "ARS, czyli jak dbać o miłość?", którego celem jest ograniczenie niekorzystnych następstw zdrowotnych, prokreacyjnych i społecznych związanych z używaniem i nadużywaniem substancji psychoaktywnych przez młodzież wchodzącą w dorosłe życie. Realizatorem tego programu była Pani Magdalena Sowa

Szkolny Zespół d/s Zdrowia
Podziękowanie za udział w akcji Żonkile 2022
W imieniu całego Zespołu dziękujemy, że włączyliście się w akcję Żonkile upamiętniającą rocznicę powstania w getcie warszawskim. Do tegorocznej akcji zgłosiła się rekordowa liczba szkół, bibliotek i instytucji kultury, było Was ponad sześć tysięcy! To dzięki Wam każdego roku 19 kwietnia udowadniamy, że Łączy Nas Pamięć!
Technik robotyk - nowy kierunek kształcenia
Właśnie stoisz przed wyborem odpowiedniej szkoły dla siebie?
Nie wiesz co wybrać?
Te pytania stawia dziś wielu kandydatów do szkół ponadpodstawowych.
Wychodząc na przeciw potrzebom rynku pracy wzbogaciliśmy naszą ofertę na rok szkolny 2022/2023 o nowy kierunek kształcenia - Technik robotyk.

Technicy tej specjalności posiadają szeroką wiedzę i umiejętności z zakresu mechaniki, elektrotechniki, elektroniki, automatyki oraz informatyki. Specjaliści z tego zawodu poszukiwani są do obsługi, instalowania i programowania procesów produkcji z wykorzystaniem robotów i układów automatyki przemysłowej.

W ramach realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Fachowcy z Brzeskiej! – edycja 2” w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej zainstalowano 3 roboty przemysłowe do nauki programowania - 2 roboty 6-osiowe firm Kawasaki i EPSON oraz robot typu SCARA firmy EPSON.

Prezentujemy filmy z testowania robotów oraz inne filmy z zastosowania automatyki i programowania.


III Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw
Dnia 4 czerwca 2022 r. w Parku Radziwiłłowskim odbył się III Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw. Honorowy patronat nad festiwalem objął Prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Prorektor ds. Filii AWF prof. dr hab. Jerzy Sadowski.

Celem festiwalu było wspieranie i upowszechnianie aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci oraz międzypokoleniowa integracja środowiska lokalnego poprzez możliwość uczestnictwa w zabawach i grach z dawnych czasów.

Nasi nauczyciele Pani Ewa PiechPani Marta Makarska-Makaruk włączyły się do zabawy poprzez przypomnienie dawnej, jednej z najprostszych zabawek, zwanej bąkiem, cygą lub frygą. Na przygotowanym stanowisku można było zobaczyć także inne dawne zabawy i sprzęty, które cieszyły oko niejednego uczestnika.

„Bądź przedsiębiorczy” - warsztaty w ramach międzynarodowego projektu Polsko-Lit
W dniu 10 czerwca nasi uczniowie
z klasy 1 A,z klasy 2 B, z Samorządu Uczniowskiego, ze Szkolnego Koła Wolontariusza,
Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej,Kreatywni z Brzeskiej
pod opieką pani Marty Bąkowskiej, pana Tadeusza Michalczuka, pani Laury Czuhan mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach „Bądź przedsiębiorczy” organizowanych w ramach międzynarodowego projektu Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży dzięki uprzejmości Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie
Piotr Tarkowski mistrzem Polski seniorów w skoku w dal!
Przypominamy wywiad z Piotrem Tarkowskim, jak był jeszcze uczniem naszej szkoły w Technikum pojazdów samochodowych.

BRZESKA TV prezentuje wywiad z Piotrem Tarkowskim Mistrzem Polski Juniorów w Skoku w Dal - uczniem klasy 3 TS1. Wywiad przeprowadził Bartosz Bomba uczeń klasy 1 TT.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Więcej informacji na temat sukcesów Piotra Tarkowskiego możemy przeczytać w Słowo Podlasia w artykule: Piotr Tarkowski mistrzem Polski seniorów w skoku w dal!
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
Rowerowa Brzeska 2022 - film
2TM to klasa mechatroników – chłopaków z pasją a właściwie z pasjami, w tym rowerową. Aktywnie uczestniczą w przedsięwzięciach szkolnych i nie tylko. Zaangażowali się również w rywalizacji Aktywne Miasta o miano Rowerowej Stolicy Polski. Ale kilometry to nie wszystko co pokazaliśmy na filmiku. W wieczornym jeżdżeniu wzięli udział: Igor Chorąży, Maciej Rycerski, Marcel Sala, Filip Twarowski, Artur Moszczuk i Jakub Steckiewicz z klasy 2TM. Dołączył do jeżdżenia Krzysztof Chmielnicki z 3ts1 oraz Daniel Stanilewicz i Jakub Prokopiuk z tej samej klasy, którzy stanowili ekipę techniczną. Opiekun grupy rowerowej Pani Katarzyna Wojewoda. #brzeskanarowerach
XII Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji - fotorelacja
Tradycją naszej szkoły stały się już obchody Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji. W roku 2022 odchodziliśmy 12 rocznicę. święto to jest obchodzone w związku z Międzynarodowym Dniem Dziecka – zawsze 1 czerwca. Tego szczególnego dnia, uczniów i nauczycieli szkoły powitał pan dyrektor Ryszard Dołęga, który przypomniał o idei i ważności oraz znaczeniu myśli przewodniej towarzyszącym hasłom „integracji, profilaktyki i rekreacji”, zwłaszcza w życiu każdego młodego człowieka. Składając życzenia z okazji Dnia Dziecka uroczyście otworzył 12 Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji. Imprezę rozpoczęliśmy niebanalnie wspominając osobę Romana Kłosowskiego. Postać pan Kłosowskiego – z pochodzenia bialczanina początkowo zaprezentowana została w kultowej scence uczniów kierunku technik budownictwa z kl. 3 TBG. Kontynuując temat przeszliśmy do części konkursowo-zabawowej. Uczniowie wzięli udział w teście wiedzy o Romanie Kłosowskim oraz konkursie plastycznym „Portret artysty”. Prace plastyczne uczniów zostały zaprezentowane na korytarzu przy wejściu głównym. Propagując wiedzę o szkodliwości nikotyny – w bloku profilaktycznym (w szkole obchodziliśmy 31 maja - światowy Dzień Bez Papierosa), została przeprowadzona przez uczennicę Kristinę Goroszko z kl. 2 B, krótka prelekcja mająca za zadanie zwrócić uwagę na powszechność nałogu palenia, jego negatywne skutki zdrowotne oraz zachęcić do jego rzucenia. Kristina nie pozostawiła tematu bez echa. Kolejnym zadaniem uczniów było rozwiązanie testu skupiającego problem uzależnienia i jego konsekwencji. Jak to bywa w dniu dziecka niespodzianki muszą być. Kadra nauczycielska dała się poznać od strony bardzo prywatnej, a bez wątpienia można uznać, że i historycznej 😊 Przez pedagogów została przygotowana wystawa fotografii z dzieciństwa. Na tablicy umieszczonych zostało ponad 22 fotografie, a zadaniem uczniów było odgadnięcie „Kto jest na zdjęciu”. Konkurencja cieszyła się niemałym powodzeniem. (fotorelacja do konkursu „Kto jest na zdjęciu” - https://youtu.be/8JxWFJ4rVsY) Nie mniejszym powodzeniem bezkonkurencyjnie cieszyło się zadanie muzyczne. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać zaszyfrowane teksty piosenek, podać ich autorów i odśpiewać je przed widownią. Jak ująłby to klasyk: REWELACJA! Uczniowie nieraz udowodnili, że drzemie w nich wielki talent. Podobnie jak u Kacpra Pajnowskiego z kl. 1 B, który dał pokaz sztuczek i umiejętności w akrobatycznej jeździe na rowerze. Kacper jest zapalonym cyklistą, który godnie zaakcentował działania Szkolnego Klubu Rowerowego. Równolegle, w trakcie trwania imprezy szkolni rowerzyści pod okiem pani Agnieszki Biegajło kręcili dla naszego miasta kilometry w rowerowej sztafecie. To wszystko w ramach rywalizacji Aktywne Miasta o miano Rowerowej Stolicy Polski. Nie zabrakło konkurencji sportowych. Nauczyciele wychowania fizycznego, jak co roku przygotowali wiele ciekawych konkurencji zręcznościowo – zwinnościowych. Łatwo nie było, ale jak nie uczniowie z Brzeskiej, to kto!? Trafiali w dziesiątkę i układali najwyższe wieże. Osiągali po prostu najwyższe wyniki 😊 Zwinności i zręczności potrzebowali również uczniowie w konkurencji „Nie zamykaj buzi, bo Ci popcorn nie wypadnie” 😊 Dosłownie. Zasady były proste. Podrzuć popcorn, aby trafić do buzi. Wszystko co dobre niestety szybko się skończyło. Cała szkoła wsiadła do pociągu „nie byle jakiego” i odjechali machając balonami… Wszystkie działania podjęte w ramach obchodów 12 Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji były wynikiem pracy uczniów z Samorządu Uczniowskiego, Zespołu Kształcenia Integracyjnego, Zespołu ds. Zdrowia, Zespołu Nauczycieli Wychowania Fizycznego, Nauczycieli zaangażowanych tak po prostu - z dobrego serca. Jednak największe podziękowania należą się uczniom naszej szkoły za aktywność, radość i zabawę. Za uśmiech i zaangażowanie. Za to, że jesteście świetnymi dziećmi! Dziękujemy i do zobaczenia za rok! Zapraszamy do obejrzenia relacji.
KAMIZELKI LEDOWE
1 czerwca rozpoczęła się kolejna edycja zmagań o miano Rowerowej Stolicy Polski.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej już dwukrotnie brał udział w rywalizacji, zajmując wśród szkół bialskich miejsca medalowe (I miejsce – 2020 r., III-miejsce – 2021 r.)
W tym roku uczniowie szkoły już w maju rozpoczęli przygotowania do rywalizacji. Trening przygotowujący kondycyjnie rowerzystów, był również okazją sprawdzenia działania kamizelek, których pomysłodawcą i wykonawcą jest Dyrektor Szkoły – pan Ryszard Dołęga.  
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużej mierze zależy od widoczności. Szkolne kamizelki, oprócz tradycyjnych elementów odblaskowych, wyposażone zostały w światła ledowe. Dzięki nim widoczność rowerzystów na ścieżkach rowerowych i drodze zwiększa się wielokrotnie.   O kamizelkach ledowych naszych uczniów na portalach internetowych: Radio Biper Biała Podlaska: Uczniowie ZSZ nr 2 po raz kolejny wezmą udział w rowerowej rywalizacji Biała 24 Zrobili ledowe kamizelki na walkę o Rowerową Stolicę Polski Radio Lublin Widoczniej znaczy bezpieczniej. Specjalne kamizelki dla rowerzystów w bialskiej szkole Podlasianin Wiedzą, że bezpieczeństwo na drodze to podstawa Słowo Podlasia Rusza rowerowy wyścig. Uczniowie „Brzeskiej” mają specjalne kamizelki


Nasza szkoła rozpoczęła współpracę z przedsiębiorstwem Wipasz
Nasza szkoła rozpoczęła współpracę z przedsiębiorstwem Wipasz z Międzyrzeca Podlaskiego.
Jest to najnowocześniejszy w Europie zakład produkujący mięso drobiowe.Przedsiębiorstwo współpracuje w zakresie kształcenia w zawodach:
technik mechatroniktechnik elektryktechnik robotyk.Poniżej film prezentujący działalność Zakładu.
III edycja sportowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
 Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk zaprasza do wzięcia udziału w III edycji sportowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski pod hasłem Kręcimy dla Białej Podlaskiej. Celem akcji, która odbędzie się w terminie od 1 czerwca do 30 czerwca 2022 roku za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji „Aktywne Miasta”, jest propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, z zachowaniem zasad zdrowej i motywującej rywalizacji.
W poprzedniej edycji Biała Podlaska zajęła po raz kolejny II miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji. Zarejestrowanych w aplikacji „Aktywne Miasta” było 2 324 uczestników. Nasza szkoła zajęła III miejsce wśród wszystkich szkół bialskich. Wzorem roku ubiegłego ogłoszony zostanie konkurs, w którym będą do wygrania atrakcyjne nagrody. Regulamin konkursu znajduje się w załączniku poniżej.

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej
Dnia 26-27 maja 2022 r. odbyły się Półfinały Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej. Do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn. Po rozegraniu meczy w grupach do finału awansowały 4 klasy: 3 TEI, 2TM, 3B1 i 2B. Mistrzem szkoły została klasa 3TEI w składzie: Jakub Łuć, Krystian Czernicki, Kacper Nitek, Kacper Pietruk, Dominik Ułasiewicz, Daniel Pożaroszczyk, Norbert Pikacz, Jakub Miciura. Drugie miejsce zajęła klasa 3B1, trzecie miejsce zajęła klasa 2TM, czwarte klasa 2B

Gratulujemy!!!
Mistrzostwa Szkoły zorganizowała i przeprowadziła Pani Grażyna Zawadzka
Zakodowani
Zakodowani „Zwiadowcy” to zadanie dla miłośników powieści fantasy.  
Seria powieści autorstwa australijskiego pisarza Johna Flanagana osadzona jest w fikcyjnym, stylizowanym na średniowiecze świecie. Pierwsza książka z serii, zatytułowana Ruiny Gorlanu, została wydana w Australii w listopadzie 2004 roku, a w Polsce w marcu 2009.

Zadanie polega na odszukaniu trzech kodów QR ukrytych w przestrzeni ICM i biblioteki szkolnej.
Pod każdym kodem znajduje się zadanie interaktywne, którego rozwiązanie pozwala uzyskać jeden wyraz szukanego hasła. Odkryte wyrazy wraz utworzonym przez nie hasłem należy wpisać do Karty Zwiadowcy i przynieść do biblioteki szkolnej.
Właściwe hasło podane bibliotekarzowi otwiera skrzynię ze "skarbami".
Karty Zwiadowcy znajdują się  w ICM i bibliotece szkolnej.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ZABAWIE  już w środę -  1 CZERWCA

światowy Dzień Bez Tytoniu - 31 maja
Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w obchodach tego Dnia.W szkole została zorganizowana akcja informacyjna na temat szkodliwości palenia papierosów w tym e-papierosów, negatywnego wpływu na organizm jak i środowisko. Rozdawane były ulotki informacyjne, młodzież mogła rozwiązać ,,Test motywacji do zaprzestania palenia". Hasłem przewodnim światowego Dnia Bez Tytoniu 2022 jest ,,Tytoń - zagrożenie dla naszego środowiska".
Akcja przygotowana przez Szkolny Zespół d/s Zdrowia.
Uczniowie zwiedzali ośrodek egzaminacyjny
31 maja 2022 r. uczniowie klas 3 A1 i 3 A2 wraz z opiekunem Panią Ewą Toczek zwiedzili ośrodek egzaminacyjny w ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej. Pracownie pokazała Pani Anna Przywuska, która przedstawiła uczniom procedurę praktycznego egzaminu zawodowego. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała wyposażenie sal oraz stanowiska egzaminacyjne.
Już w czerwcu uczniowie przystąpią do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie Cukiernik i Kucharz.
Życzymy powodzenia na egzaminach.
Ogólnopolski konkurs „Rodzina. Mając siebie - mamy tak wiele”.
Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym rodzinie, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, zatytułowanym „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”.
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas IV–VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych a także nauczycieli.

Zadaniem ucznia jest wykonanie pisemnej pracy konkursowej w formie opowiadania, listu, kartki z pamiętnika, eseju lub rozprawki. Napiszcie o waszych rodzinnych przygodach, o tym, jak lubicie wspólnie spędzać czas, o ważnych wydarzeniach, o relacjach, które sprawiają, że wasza rodzina jest wyjątkowa.

Zadaniem nauczyciela jest wykonanie scenariusza zajęć lekcyjnych lub scenariusza działań szkolnych poświęconych rodzinie.
Termin nadsyłania prac upływa 24 czerwca br.

Dla laureatów przewidziano atrakcyjne, rodzinne nagrody.

Więcej informacji można uzyskać na stronie https://rodzina.ore.edu.pl/public/forms/strona-glowna-h59 lub https://zpe.gov.pl/a/rodzina-majac-siebie---mamy-tak-wiele---konkurs-dla-uczniow-i-nauczycieli/DSY0yXXQ3
II miejsce siatkarzy plażowych
W dniu 25.05.2022 r., na boisku przy IV L.O. im. S. Staszica odbyły się zawody w ramach Finału Miasta Biała Podlaska w siatkówce plażowej. Męska drużyna Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2, zajęła w tej rywalizacji II miejsce.
W rozgrywkach wzięło udział sześć  bialskich szkół średnich, które  w wyniku losowania podzielono na dwie grupy. Reprezentacja naszej szkoły wygrywając w grupie  2:0 z II LO oraz 2:0 z I LO, awansowała do finału. W finale nasi zawodnicy spotkali się ze zwycięzcą  grupy drugiej - IV LO,  której to drużynie ulegli 0:2.

W skład naszej wicemistrzowskiej drużyny wchodzą: Igor Bobruk /3TBE - 10/, Łukasz Osypiuk /3TBE - 5/, Kacper Pietruk /3TEI - 9/ oraz Jakub Jędrzejuk /3TBE - 11/.

Przygotowanie i opieka nad drużyną - Pan Jacek Szyc.

Oferta Edukacyjna Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białe
Zapraszamy do poznania kierunków kształcenia w naszej szkole w roku szkolnym 2022/2023.

Oferta Edukacyjna Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
„Kinematograf na Bielanach”
Dnia 20.05.2022 r. uczniowie klas 1 TG, 2 TG oraz 3 TG o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej, pod opieką pani Bożeny Piotrowskiej, pani Moniki Hołubiuk-Martyniuk, pani Ewy Wilk oraz pani Agnieszki Alikowskiej, mieli okazję obejrzeć najnowsze, interaktywne widowisko taneczno-muzyczne  pt. „Kinematograf na Bielanach – Tańce i Piosenki Starej Warszawy” w wykonaniu tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Filii w Białej Podlaskiej.
Na scenie oprócz tancerzy i muzyków Podlasia pojawili się także soliści oraz studenci i absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego. Tancerzom towarzyszyła orkiestra kameralna pod kierunkiem (kierownika muzycznego zespołu i dyrygenta) Przemysława Marcyniaka – autora opracowań muzycznych. Nad przygotowaniem wokalnym tancerzy Podlasia pracował Marek Chmiel, natomiast całość widowiska oraz choreografię przygotował kierownik artystyczny zespołu Marcin Bochenek.

Trening rowerowy w kamizelkach ledowych - ZSZ Nr 2 BP
Dokładnie 1 czerwca rozpocznie się kolejna edycja zmagań o miano Rowerowej Stolicy Polski. Każdy przejechany w czerwcu rowerem kilometr to punkty dla miasta. Zaangażowani rowerzyści z Białej Podlaskiej już w maju rozpoczęli przygotowania do czerwcowej rywalizacji. Uczniowie naszej szkoły w ubiegłym tygodniu ruszyli na krótki wyjazd, by zweryfikować formę i sprawdzić jak działają ledowe kamizelki. Efekty specjalne to wynik pracy Pana Dyrektora Ryszarda Dołęgi, który dołożył starań byśmy byli widoczni i bezpieczni na rowerowych ścieżkach. Wygląda na to, że śmiało możemy ruszać na nocny rajd :) Korzystając z aplikacji AKTYWNE MIASTA można na bieżąco obserwować jak wygląda nasza pozycja na tle innych rowerzystów. Na kilka dni przed końcem treningu jesteśmy na piątym miejscu wśród wszystkich rywalizujących grup, a na drugim wśród bialskich szkół. Ta pozycja w rankingu to wynik aktywności i zaangażowania pojedynczych uczniów i nauczycieli, którzy swoim ogromnym wysiłkiem kręcą na rowerze setki kilometrów. Wierzymy, że dołożą wszelkich starań by w czerwcu ta aktywność była na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że coraz więcej uczniów jeździ rowerem i korzysta z aplikacji AKTYWNE MIASTA. Zachęcamy gorąco całą społeczność szkolną do wspierania naszych liderów i dokładania w czerwcu każdego kilometra na nasz wspólny wynik. Do zobaczenia na ścieżkach rowerowych! :)
XVI lubelski międzyszkolny konkurs zawodowy „Rok przed dyplomem”
W dniu 12.05.2022 r.  grupa 248 uczniów klas technicznych z 22 szkół województwa lubelskiego przystąpiła do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas XVI lubelskiego międzyszkolnego konkursu zawodowego „Rok przed dyplomem”.
Etap regionalny odbywał się w formie testu zdalnego on-line.
Testy przygotowano w aplikacji Forms wchodzącej w skład Office 365.
Na liście wyróżnionych w konkursie w poszczególnych kwalifikacjach znaleźli się także uczniowie naszej szkoły:
technik budownictwa, kwalifikacja (BUD.12)        Krystian Goławski
technik elektryk (ELE.02)        Jakub Miciura
technik informatyk (INF.02)        Adrian Petruczenko
technik mechatronik (ELM.03)        Marek Andruszkiewicz

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Egzamin uczestników zajęć specjalistycznych - „Spawanie metodą TIG”.
Egzamin przebiegał w dwóch etapach: 1 - część teoretyczna (test) i 2 - część praktyczna zdawana przed komisją zewnętrzną, powołaną przez Kierownika Ośrodka Certyfikacji Instytutu Spawalnictwa z listy egzaminatorów zatwierdzonych przez Radę Zarządzającą Ośrodka, w celu potwierdzenia i weryfikacji nabytych kwalifikacji.   Po pozytywnym wyniku egzaminu uczestnicy uzyskują uprawnienia do wykonywania spoin metoda TIG. Uzyskane uprawnia potwierdzają kwalifikacje zawodowe, które uznawane są w krajach Unii Europejskiej. Metoda TIG umożliwia uzyskanie spoiny niezwykle czystej i wysokiej jakości. W procesie nie powstaje żużel, co eliminuje ryzyko zanieczyszczenia spoiny jego wtrąceniami, a gotowa spoina praktycznie nie wymaga żadnego czyszczenia. Metoda TIG jest najczęściej stosowana do spawania stali nierdzewnych i innych stali wysokostopowych oraz takich materiałów jak aluminium, miedź, tytan, nikiel i ich stopów. Spawanie TIG jest wykorzystywane między innymi do spawania rur i rurociągów oraz cienkich blach. Uzyskane kwalifikację dają możliwość pracy w różnych gałęziach przemysłu, m. in. spożywczym, chemicznym, samochodowym, lotnictwie.
POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZęTOM Z BIALSKIEGO „AZYLU”
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury po raz kolejny przyłączył się do
akcji zbierania darów na rzecz schroniska „Azyl” w Białej Podlaskiej.
Zbiórka odbędzie się na terenie szkoły, przy głównym wejściu
w dniach 17 maja – 10 czerwca 2022 r.

A oto przykładowe rzeczy, które można ofiarować zwierzętom:

Miski, garnkiRęczniki, koce, pościel, materace, posłania (mogą być używane)środki opatrunkoweObroże i smyczeZabawki dla szczeniakówArtykuły spożywcze (np. kasze, ryż, makaron, karma sucha i w puszkach dla psów i kotów)Za pomoc i okazanie dobrego serca serdecznie dziękujemy!

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.