Sukcesy naszych uczniów w zawodach „Edukacja obronna w służbie Polsce”
W dn. 18.05.2023 r. ECKiW w Roskoszy zorganizował II edycję zawodów sportowo-obronne „Edukacja obronna w służbie Polsce” pod patronatem Wojska Polskiego.
Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych RP oraz zagadnień związanych z obronnością kraju połączoną z zachęceniem młodzieży do aktywnego i zdrowego stylu życia.
Uczestnikami zawodów byli uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia Nr 2 w Białej Podlaskiej.
Zawody składały się z 8 konkurencji:
  1. ubieranie odzieży ochronnej i maski przeciwgazowej na czas,
  2. wiązanie buta wojskowego na czas,
  3. udzielanie pomocy przedmedycznej,
  4. strzelanie,
  5. rzut granatem,
  6. przeciąganie liny,
  7. podciąganie na drążku gimnastycznym,
  8. zagadki kryminalistyczne.
W zawodach wzięło udział 7 drużyn, z czego 3 z naszej szkoły z klas 1 A i 3 B.

II miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Filipiak Patryk, Jańczuk Mateusz, Pawluczuk Cezary i Sawczyc Jakub z klasy 3 B.

Sawczyc Jakub okazał się najlepszym konkurencji ze strzelania.

Gratulujemy.

Dodane: 2023-05-24, przez: Ewa Toczek