Szkoła

Wydarzenia:

Dzień Otwarty 2018
21 kwietnia 2018 r. odbył się Dzień Otwarty, na którym pojawiło się wielu gimnazjalistów, myślących o naszej szkole jako miejscu przyszłej nauki. Przybyli uczniowie mieli szansę przyjrzeć się szkole od wewnątrz oraz poczuć atmosferę jaka tu panuje. Gimnazjaliści i ich rodzice mogli szczegółowo poznać ofertę edukacyjną szkoły na rok szkolny 2018/2019, porozmawiać z nauczycielami, uczniami, a także absolwentami szkoły. Dodatkowo mogli zwiedzić nowocześnie wyposażone pracownie zawodowe oraz poznać specyfikę poszczególnych zawodów. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za włączenie się do organizacji tego wydarzenia. Bez Waszej energii i zaangażowania nie byłoby tak ciekawie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
KONKURS PIOSENKI MAJOWEJ „BIAŁO – CZERWONA PIOSENKA”
Dnia 17 kwietnia 2018 roku w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w sali koncertowej Bialskiego Centrum Kultury odbył się w naszym mieście Konkurs Piosenki Majowej „Biało – Czerwona Piosenka”. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 1 TT Bartosz Bomba. Bartosz zaprezentował się w dwóch piosenkach: „Dziewczyna z Granatem” „Urodziłem się w Polsce” Brawo za odwagę i podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Nasi uczniowie na dodatkowych zajęciach z projektu Fachowcy z Brzeskiej
Kolejne grupy uczniów uzupełniają i doskonalą swoje umiejętności na dodatkowych zajęciach współfinansowanych przez Fundusze Europejskie w ramach projektu „Fachowcy z Brzeskiej”.
Trwają zapisy na spływ kajakowy
UWAGA !!!!!!!!!!!! Po raz kolejny Szkolne Koło Turystyczne organizuje spływ kajakowy rzeką Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim. Piękna, dzika przyroda, urokliwe osady przycupnięte na brzegach, regionalna kuchnia i życzliwi mieszkańcy – czyż to nie jest sceneria wymarzonej wycieczki? Wszystko to zobaczysz, gdy popłyniesz wraz z nurtem Czarnej Hańczy, wijącej się serpentyną wśród lasów Puszczy Augustowskiej oraz zabytkowym Kanałem Augustowskim z ręcznie obsługiwanymi śluzami oraz malowniczymi jeziorami na trasie. termin: 03.06. - 08.06.2018 r. cena: do 300 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do pani Agnieszki Biegajło lub do pana Sylwestra Kłuska lub do pani Edyty Rypiny. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w kwocie 50 zł
ZOBACZ JAKIE PRZYGODY NA CIEBIE CZEKAJĄ! Spływ kajakowy Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim 2017 r.
MŁODZIEŻ ZA BRZESKIEJ Z WIZYTĄ W 31 BAZIE LOTNICTWA TAKTYCZNEGO POZNAŃ - KRZESINY
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej już od 16 lat nosi imię dwóch znamienitych lotników Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury. Ten fakt zobowiązuje społeczność szkolną do inicjatyw mających podtrzymywać pamięć i tradycje lotnicze Białej Podlaskiej. Z tej okazji uczniowie z Koła Lotniczego działającego przy Technikum Nr 2 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny. Wycieczka mogła odbyć się dzięki ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Mechaników z siedzibą w Białej Podlaskiej. Prezes Stowarzyszenia – pan Henryk Zawistowski wraz z sekretarzem panem Tadeuszem Kochanowskim dokonali niemal cudu, aby młodzież mogła poznać tajemnice lotnictwa wojskowego. W trakcie zwiedzania bazy lotniczej młodzież miała okazję zapoznać się z pracą służb pożarniczych działających na lotnisku. Młodzi technicy oglądali wozy bojowe, oraz najnowocześniejszy sprzęt jakim dysponują służby ratownicze. Kolejnym punktem wycieczki były hangary muzealne, gdzie znajdowała się ekspozycja dawnych samolotów bojowych. Wśród nich znalazła się nawet replika samolotu „Albatros D II”, który brał udział w Bitwie Warszawskiej 1920. W dalszej części, ogromne zainteresowanie zwiedzających wzbudził sprzęt i ubiory lotników, które mogli sami przymierzać. Uczniowie mogli poznać sprzęt zapewniający możliwość przetrwania pilotom w różnych strefach klimatycznych na wypadek konieczności katapultowania się z samolotu. Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym punktem programu zwiedzania bazy lotniczej był hangar z samolotami wielozadaniowymi „Falcon” F-16. Uczniowie dowiedzieli się, że 31 Baza Lotnictwa Taktycznego jest w posiadaniu 32 „Jastrzębi” z czego dwa pełnią obecnie misję poza granicami naszego państwa. Dodatkową atrakcją była możliwość obserwowania procedury kołowania i startu 12 samolotów F-16. Organizatorzy wycieczki: pan Piotr Skwierczyński, pan Sławomir Oleszczuk i pan Mirosław Ladwiniec żywią głęboką nadzieję, że w przyszłości ktoś z ich podopiecznych zasiądzie za sterami myśliwca F-16 i wspomni mile chwile spędzone na tak atrakcyjnej wycieczce szkolnej. Napisali o nas:
Technicy z „Brzeskiej” na Motor Show Poznań 2018
Poznańskie Targi Motoryzacyjne "Motor Show’" to czwarta co do wielkości feta dla miłośników motoryzacji w Europie. Ta gigantyczna impreza entuzjastów koni mechanicznych przyciąga tłumy rozkoszujące się rykiem silników, zapachem spalin i nowinkami ze świata pojazdów. W towarzystwie pięknego, wiosennego słońca targowe pawilony tętniły życiem, a wśród dziesiątek tysięcy ludzi przechadzających się wśród wystaw nie mogło zabraknąć prawdziwych pasjonatów motoryzacji z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury. W czwartek 6 kwietnia 2018 r. młodzi zawodowcy wraz z opiekunami mieli okazję już po raz 5 obserwować debaty ekspertów, tory offroadowe, turnieje mechaników i najważniejsze – piękne samochody, szybkie motocykle i niezwykle komfortowe kampery. Przyszłość motoryzacji należy jednak do pojazdów elektrycznych, które zdominowały tegoroczne Motor Show. Szacuje się, że w roku 2040 już co czwarty samochód na świecie będzie napędzany tego rodzaju napędem, dlatego też uczniowie bialskiego technikum mieli okazję poznać tajniki budowy samochodów elektrycznych, oraz osobiście spróbować jazdy za kierownicą tych ekologicznych i bezgłośnych aut. Organizatorzy wycieczki: pan Piotr Skwierczyński, pan Sławomir Oleszczuk i pan Mirosław Ladwiniec stale podkreślają, że cykliczność wyjazdów na targi motoryzacyjne światowej klasy – jakim jest Motor Show Poznań to nie tylko rozwijanie zainteresowań młodzieży, ale i ogromna motywacja dla młodych ludzi aby kształcić się w zawodach technicznych tak chętnie poszukiwanych na obecnym rynku pracy.
Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców
Dnia 10 kwietnia 2018 r. odbył się Finał Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców. Do rozgrywek przystąpiło siedem drużyn. W dniach 20 marca 2018 i 27 marca 2018r. rozegrane zostały eliminacje.
    Mistrzem Szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców została klasa 2 TMS Wicemistrzem klasa 3 TS1 Trzecie miejsce 4 TBI Czwarte miejsce 2 BB
Gratulujemy! Zawody zorganizowała i przeprowadziła pani Grażyna Zawadzka
Światowy Dzień Zdrowia 2018
7 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Ogłoszonym hasłem przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) na ten rok jest: "Zdrowie dla wszystkich". Celem organizacji jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Zgodnie z zasadą WHO wszyscy ludzie "powinni być w stanie realizować swoje prawo do najwyższego możliwego poziomu zdrowia". W związku z tym w naszej szkole 9 kwietnia 2018 r. odbył się prozdrowotny wykład przygotowany przez młodzież Medycznego Studium Zawodowego im. Marii Minczewskiej w Białej Podlaskiej pod opieką mgr Danuty Pawlik: "Nie bój się użyć defibrylatora- on ratuje życie". Zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły mieli możliwość w tym dniu wykonania pomiaru ciśnienia i oznaczenia poziomu cukru we krwi w szkolnym gabinecie medycznym przez panią Danutę Kukawską. Szkolny Zespół d/s Zdrowia
Trzy złote medale w Wyciskaniu Sztangi Leżąc na XV Mistrzostwach Szkół Średnich w Białej Podlaskiej
W celu popularyzacji sportów siłowych wśród młodzieży w dniu 6 kwietnia 2018 roku odbyły się XV Mistrzostwa ZSZ Nr 1 im. KEN o Puchar Dyrektora Szkoły w Wyciskaniu Leżąc. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wagowych: do 72 kg, do 78 kg, do 85 kg i do 90 kg+. Uczniowie naszej szkoły wystartowali w każdej z tych kategorii. W wadze do 72 kg reprezentował nas Dawid Ustymowicz z klasy 2 TBI. Konkurencja była wyjątkowo silna, gdyż w tej kategorii wagowej o zwycięstwo rywalizowało kilkunastu zawodników. Niestety tym razem Dawid nie znalazł się w strefie medalowej. W pozostałych trzech kategoriach wagowych nie daliśmy szans gospodarzom zawodów, gdyż we wszystkich zajęliśmy pierwsze miejsca!
    Kuźmicz Piotr z klasy 3 TS1 w wadze do 78kg z wynikiem 130 kg Rafał Żuk z klasy 2 TMS w wadze do 85 kg – 142 kg Damian Lizut z klasy 3 TS2 w wadze do 90 kg+ wycisnął 155 kg
GRATULUJEMY!!!
Targi Edukacyjne 2018 w Wisznicach
4 kwietnia, w godzinach 11 - 14:30 po raz kolejny prezentowaliśmy kierunki kształcenia na rok szkolny 2018/2019 podczas Targów Edukacyjnych w Wisznicach. Celem targów było przekazanie uczniom i ich rodzicom informacji o kierunkach kształcenia, warunkach rekrutacji do szkół średnich i możliwościach podjęcia pracy. Ofertę edukacyjną naszej szkoły przedstawiali nauczyciele wraz z uczniami.
Odbyli staż zawodowy na Węgrzech
Ośmioro uczniów z naszej szkoły w dniach 11 – 24.03.2018 r. uczestniczyło w realizacji stażu zawodowego w miejscowości Gyomaendrőd na Węgrzech. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Czas na staż”, który został przygotowany przez Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy i realizowany wspólnie z instytucją partnerską, którą jest Węgierskie Stowarzyszenie Del-Alfod Europai Unio Okatasi, Gazdasagi, Kulturalis, Integracios Egyuttmukodest Koordinalo Egyesulet. Staż zawodowy młodzież odbywała w placówce kształcenia zawodowego: Skola Bethlen Gabor. Głównym celem realizowanego projektu jest wsparcie stażystów w nauce danego zawodu i poznaniu języka branżowego jak również kultury, tradycji, zwyczajów i organizacji pracy kraju przyjmującego, tego rodzaju doświadczenia zwiększają szanse młodzieży na znalezienie pracy po zakończonym procesie edukacji. Do projektu zakwalifikowali się uczniowie z klas zasadniczej szkoły zawodowej i szkoły branżowej I stopnia, którzy realizują kształcenie zawodowe jako młodociani pracownicy pod patronatem ECKiW OHP w Roskoszy.
    Uczestnicy projektu:
  • Mariola Bosacka, Patryk Charkiewicz, Dariusz Hurbańczuk, Daniel Jarząbkowski i Patryk Szutko klasa 3 BW,
  • Gabriel Mikołajczuk klasa 2 BB,
  • Emilia Toczyńska i Wojciech Olędzki klasa 1 BB.
W ramach stażu zawodowego uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, poznać praktyczny charakter zagranicznych standardów pracy. Dwutygodniowy wyjazd był także doskonałą okazją na poznanie nowych ludzi jak również zobaczenie ciekawych miejsc. Prócz praktycznej części wyjazdu w programie przewidziane były także wycieczki i atrakcje kulturalne, które pozwoliły na lepsze poznanie regionu, jego kultury i historii jak również na poznanie smaków tradycyjnej kuchni węgierskiej. Młodzież zwiedziła stolicę Węgier – Budapeszt, zobaczyła wiele cennych zabytków związanych z historią państwa węgierskiego między innymi Plac Bohaterów, monumentalną katedrę świętego Istvána, Zamek Królewski, Basztę Rybacką. Ponadto w czasie pobytu młodzież zwiedziła średniowieczny gotycki zamek obronny położony w miejscowości Gyula, muzeum malarstwa Vidovszky oraz miała okazję korzystać z basenów termalnych. Wyjazd na staż zawodowy odbywał się w ramach realizowanego projektu „Czas na staż”, który został sfinansowany ze środków programu Erasmus +.
IX DZIEŃ INTEGRACJI, PROFILAKTYKI I RERKRACJI
21 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się IX Dzień Profilaktyki, Integracji i Rekreacji. Dyrektor szkoły Pan Ryszard Dołęga powitał wszystkich zebranych na sali, a następnie podkreślił jak ważne jest kształcenie integracyjne na poziomie ponadgimnazjalnym, które w naszej szkole jest realizowane już od września 2009 roku. Już po raz dziewiąty świętujemy w naszej szkole Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji wraz z przybyłymi na tą imprezę gośćmi. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: - Pani Beata Małgorzata Kania Prezes Zarządu Bialskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” wraz z delegacją stowarzyszenia, - uczniowie klas integracyjnych z Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej Podlaskiej wraz z opiekunami. Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia w oparciu o integrację i tolerancję, a także profilaktyka w zakresie przeciwdziałania uzależnienia od narkotyków, alkoholu i gier komputerowych. IX Dzień Profilaktyki, Integracji i Rekreacji prowadził Tomasz Kopaczuk uczeń klasy 1 TT. Dziękujemy wszystkim z przybycie i wspólna zabawę. Już dziś zapraszamy ponownie za rok.
1 2 3 4 5

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.