Szkoła

Wydarzenia:

Wakacyjne staże – lipiec 2021
Wakacyjne miesiące są bardzo pracowite dla uczniów biorących udział w projekcie „Fachowcy z Brzeskiej! – edycja2”. W lipcu w stażach zawodowych bierze udział 47 uczniów Technikum nr 2 ( w tym 8 uczennic ) oraz 3 uczniów Szkoły Branżowej I stopnia. Uczniowie mają możliwość zdobycia doświadczenia i praktycznych umiejętności w branżach: samochodowej, budowlanej, elektrycznej, grafiki i poligrafii cyfrowej, informatycznej oraz mechatronicznej w oparciu o przygotowane programy, zgodne z kierunkami kształcenia w szkole. Wszyscy uczniowie po odbyciu stażu zawodowego otrzymają stypendium oraz zwrot kosztów dojazdu. Staże zawodowe są realizowane dzięki zaangażowaniu, życzliwości i pomocy pracodawców działających w Białej Podlaskiej i okolicach.
Są to : - Agencja Reklamowa Agraffka D. Mikiciuk-Ciołek i M. Ciołek S.C. - Aluteam Polska sp. z o.o. - AUTO GAZ MECHANIKA BLACHARSTWO Chmielewski Adam - BAKALLAND S.A. - Centrum Druku i Reklamy OPENPRESS S.C. Marek Krekora, Włodzimierz Szawarniak - DARO Dariusz Filipiuk - El-DAR Dariusz Rozmysł - EL-TOM Brodacki Tomasz - Etmus Sp.z o.o - Firma Handlowo-Usługowa ELSMYK Piotr Smykowski - Instel Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Obsługowe Grzegorz Piechowicz - Krynica Vitamin S.A. - Mechanika Pojazdowa Tadeusz Lipiński - MIREX SZANDECKI I MARCZUK Sp. J. - P.P.U.H."ORION" Sacewicz Krzysztof - P.U.H INSTER Stefaniuk Waldemar - POLFER Podzespoły Indukcyjne S.A. - Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe i Usługowe DOMBUD Sp. z o.o., Biała Podlaska - TAU INTERNET - Tircars Sp.J. Mariusz Chorąży i Wspólnicy - Usługi Remontowo-Budowlane Alex-Bud Aleksander Gryciuk - Z.A.E. FERLAB Piotr Paprzyck
Zaszczep się w wakacje
Samorządowy punkt szczepień przeciw COVID-19 zaprasza Biała Podlaska, ul. Warszawska 11 tel. 722 012 112
Kierunki kształcenia w Technikum Nr 2 - film
Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej Technikum Nr 2: Technik elektryk Technik pojazdów samochodowych Technik spawalnictwa Technik przemysłu mody Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej Technik budownictwa Technik informatyk Technik energetyk Technik mechatronik Technik grafiki i poligrafii cyfrowej Technik robót wykończeniowych w budownictwie
Samochód elektryczny na Brzeskiej

Udział w realizacji projektu unijnego wpływa korzystnie na rozwój szkoły, a tym samym daje więcej możliwości uczniom biorącym w nim udział. To również możliwość m.in. doposażenia szkoły w sprzęt i pomoce dydaktyczne do wielu pracowni kształcenia zawodowego.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego dotarł do Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 nowy nabytek, czyli Fiat 500 o napędzie w 100% elektrycznym. To zakup zrealizowany w ramach wkładu własnego Urzędu Miasta Biała Podlaska. 2 lipca szkoła gościła Prezydenta Miasta Biała Podlaska p. Michała Litwiniuka, Naczelnika Wydziału Edukacji p. Stanisława Romanowskiego oraz Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta Biała Podlaska p. Gabrielę Kuc-Stefaniuk. Ważnym elementem spotkania była krótka jazda próbna Fiatem 500 ulicami miasta. Bezsprzecznie stwierdzono, że atutem samochodu jest m.in. przyspieszenie oraz bezgłośna jazda. Jest to też najbardziej ekologiczna forma mobilności.

Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacyjna . Na rynku dostępnych jest coraz więcej samochodów z napędem elektrycznym. Szybki postęp technologiczny wymusza kształcenie specjalistów w tym zakresie. W tym też kierunku zmierzają działania szkoły.
Jak działa elektryczny samochód? Jak jest zbudowany? Jak wygląda proces ładowania? Jakie są koszty obsługi i eksploatacji?... Na te, i na wiele innych pytań, odpowiedzi będą szukać już od września b.r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej kształcący się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych. Będę oni mieli możliwość nabycia praktycznej wiedzy w zakresie budowy, działania, obsługi i eksploatacji tego nowoczesnego samochodu.

Życzymy udanych wakacji! - film
Wszystkim pracownikom i uczniom Naszej Szkoły, życzymy bezpiecznego, pełnego dobrych wrażeń odpoczynku. Mamy nadzieję, że czas wakacji będzie pełen słońca, radości i pomoże z ochotą rozpocząć Nowy Rok Szkolny.
Zakończenie roku szkolnego - film
25 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Miło było nam gościć Pana Macieja Buczyńskiego zastępcę prezydenta Biała Podlaska, który przekazał życzenia od Pana Michała Litwiniuka prezydenta miasta, skierowane do grona pedagogicznego, uczniów i ich rodziców. Fotografie i montaż video wykonała Weronika Sosnowska z klasy 2 TG (technik grafiki i poligrafii cyfrowej).
Witamy nowego członka naszej społeczności!
25 czerwca 2021 r. przed budynkiem Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej stanęła tajemnicza postać.
Pomysłodawcą i wykonawcą projektu jest Pan Eugeniusz Sobol - nauczyciel praktycznej nauki zawodu. Organizacja takiego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie i wkład pracy uczniów z klas: 1 TS (technik pojazdów samochodowych), 1 TM (technik mechatronik) i 2 B2 (mechaników pojazdów samochodowych szkoły branżowej I stopnia). Dodatkowe podziękowanie składamy Panu Zenonowi Bahonko - nauczycielowi przedmiotów budowlanych, który wraz z uczniami klas technikum budownictwa wykonał fundament do umocowania tajemniczej postaci.
PRACOWNIE KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO w nowej odsłonie
Dzięki realizacji projektu „Fachowcy z Brzeskiej ! – edycja 2” szkoła ciągle zmienia się. Od początku realizacji projektu na sprzęt i pomoce dydaktyczne zakupione do szkoły wydano już kwotę 2 444 428,65. Całkowity koszt poniesionych zakupów na sprzęt i wyposażenie w II semestrze b.r. to 902 822,61 zł. Wśród zakupionego wyposażenia warsztatów szkolnych i pracowni kształcenia zawodowego (na kwotę 116 437,55 zł ) można wymienić m.in.: szafy warsztatowe (narzędziowe), stół warsztatowy, szafki wiszące, stoliki, apteczki metalowe, biurka komputerowe wraz z fotelami komputerowymi, mobilne szafki na laptopy, stół montażowy komputerowy i in.Nowocześnie wyposażone wnętrza sprzyjają nauce i pracy, a tym samym wzrostowi jakości kształcenia zawodowego.
Z sukcesem zakończyliśmy akcję zbierania darów dla bialskiego schroniska "AZYL"
Z sukcesem zakończyliśmy akcję zbierania darów dla bialskiego schroniska. Serdeczne podziękowania za wsparcie potrzebujących zwierząt w imieniu całego Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, przyjęli uczniowie z klasy 2 B1: Hubert Mangała, Konrad Gassa, Przemek Gicewicz i Paweł Zubelewicz, wraz z towarzyszącymi im nauczycielkami: Panią Laurą Czuhan i Panią Martą Bąkowską. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu zarówno nauczycieli jak i uczniów, którym los zwierząt nie jest obojętny, udało się zebrać karmę suchą, w puszkach, koce i pościel. Tym optymistycznym akcentem rozpoczniemy wakacje i z pewnością to nie będzie nasza ostatnia zbiórka dla "Azylu", gdyż jest to postawa godna naśladowania.
Jeszcze raz dziękujemy serdecznie
Wyróżnienia uczniów z klas branżowych I stopnia w konkursach ogólnopolskich
W maju uczniowie klas branżowych I stopnia w ramach współpracy z ECKiW OHP w Roskoszy brali udział w konkursach zorganizowanych przez Komendę Główną Ochotniczych Hufców Pracy. Dawid Romaniuk z klasy 3 BW (zawód monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie) otrzymał wyróżnienie za pracę plastyczną w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Fotograficzny pt. „Moja Majowa Jutrzenka”. Amelia Bagłaj z klasy 3 BA (zawód kucharz) została wyróżniona za sformułowanie odpowiedzi na pytanie: „Czego uczy mnie Witold Pilecki?” w Ogólnopolskim konkursie pt. „Witold Pilecki. Bohater Niezwyciężony”. Uczniowie za wyróżnienie w ogólnopolskich konkursach otrzymają nagrody rzeczowe o wartości 300 zł. Gratulujemy Amelce i Dawidowi.
Nagrody zostały wręczone tegorocznym absolwentom szkoły branżowej I stopnia w zawodzie kucharz
17 czerwca 2021 roku dyrektor dr Karol Sudewicz Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w asyście kierownika internatu Krzysztofa Semeniuka wręczył nagrody tegorocznym absolwentom szkoły branżowej I stopnia.
Z naszej szkoły nagrody rzeczowe otrzymało 8 uczniów (młodocianych pracowników) kształcących się w zawodzie kucharz.
Uczennice za klasy 3 BA: Amelia Bagłaj, Aishat Khakimova, Adrianna Turska otrzymały komplet sztućców.Natomiast uczniowie z klasy 3 BA: Jakub Kraśniewski, Sebastian Daniluk oraz uczniowie z klasy 3 BW: Bartłomiej Jóźwiak, Michał Turyk i Damian Weśniuk otrzymali zestawy noży.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminach zawodowych.
Wyniki konkursu ortograficznego
8 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny, w którym wzięli udział uczniowie klas technikum. Okazało się, że dla niektórych ortografia wcale nie jest straszna. Laureatami konkursu zostali: Jakub Najdyhor z klasy 3 TMS, Julia Cydejko z klasy 2 TBG, Sebastian Jarząbkowski z klasy 3 TMS. Gratulujemy znajomości polskiej pisowni.
Wyniki konkursu recytatorskiego pod hasłem "Piękno natury, piękno świata".
15 czerwca 2021r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie recytatorskim pod hasłem "Piękno natury, piękno świata". Młodzież recytowała utwory znanych poetów poświęcone zachwytowi nad pięknem i mądrością przyrody.
Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce - Natalia Multan kl. 2 TBG
2 miejsce - Marcin Maksymiuk kl. 1 TEM
3 miejsce - Paulina Manchak kl. 1 TG i Paweł Łukaszewicz kl. 3 TBE

Zwycięzcom gratulujemy.
Wyniki XV lubelskiego międzyszkolnego konkursu zawodowego „Rok przed dyplomem”
Uczniowie ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej laureatami w XV lubelskim międzyszkolnym konkursie zawodowym „Rok przed dyplomem”.
Konkurs organizowany jest przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Zespół Szkół Energetycznych w Lublinie pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin, Rektora Politechniki Lubelskiej oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Laureatami konkursu z naszej szkoły zostali:

technik budownictwa, kwalifikacja BD.29

II miejsce:    Wilk Krzysztof

III miejsce:    Lipka Małgorzata


technik mechatronik, kwalifikacja EE.02

II miejsce:    Daszczuk Ernest
technik elektryk, kwalifikacja EE.05

Wyróżnienie:
Jóźwik GabrielŁukaszewicz Paweł


technik informatyk, kwalifikacja EE.08

Wyróżnienie:   
Kładź TomaszBielecki Mateusz
Kaliszewski Mateusz


technik pojazdów samochodowych, kwalifikacja MG.18

Wyróżnienie: Makarewicz Maksymilian
Wszystkim laureatom konkursu dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Młodzież szkół podstawowych z wizytą w naszej szkole
W dniach 1 i 2 czerwca 2021 r. młodzież z bialskich szkół podstawowych mogła zwiedzić nasza szkołę. Podczas wizyty mieli możliwość obejrzenia nowocześnie wyposażonych sal i pracowni kształcenia zawodowego, w których wiedzę i umiejętności praktyczne zdobywają uczniowie szkoły branżowej I stopnia oraz technikum w zawodach: mechanik pojazdów samochodowy, mechatronik, informatyk, stolarz, elektryk, technik budownictwa, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik pojazdów samochodowych oraz grafiki i poligrafii cyfrowej.
1 2 3 4 5

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.