Szkoła

Wydarzenia:

20-lecie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej
Jubileusz obchodzono 28 września 2018 r. w siedzibie WORD. Wzięli w nim udział byli dyrektorzy i pracownicy, obecna kadra oraz zaproszeni goście, w tym dzieci i młodzież z bialskich szkół.
  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3 TMS: • Kacper Marciniak • Mateusz Waszczuk • Jakub Ludwiczuk • Jakub Gomulski wraz z opiekunem – panem Sławomirem Oleszczukiem
W trakcie imprezy można było zobaczyć pokaz akcji ratunkowej w wykonaniu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, radiowozy policji i straży granicznej, pokaz pracy laboratorium policyjnego, czy też pojazdy jakimi dysponuję bialski ośrodek egzaminacyjny. Uczniowie mieli również okazję do rozmowy z egzaminatorami pracującymi w bialskim WORD i uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące państwowych egzaminów na prawo jazdy. Wszystkim Pracownikom bialskiego WORD życzymy sukcesów i satysfakcji z pracy oraz kolejnych co najmniej 20-u lat propagowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dzień Edukacji Narodowej
„Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny". (Cz. Miłosz) W podziękowaniu za cierpliwość i wskazywanie właściwej drogi, z życzeniami wielu sukcesów zawodowych, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania…
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. W tym dniu świętujemy rocznicę powstanie Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu wyróżnienia i nagrody w podziękowaniu za swą pracę otrzymują nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie. W naszej szkole podczas uroczystej akademii, która odbyła się 12 października, nagrody Dyrektora Szkoły Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 otrzymało 11 nauczycieli oraz 4 pracowników administracji i obsługi. Uczniowie wyróżnieni za wysokie osiągnięcia w nauce oraz osiągnięcia sportowe otrzymali pieniężne Nagrody Dyrektora Szkoły ufundowane przez Radę Rodziców.
  Nagrody przyznane uczniom na wyniki w nauce:
 • Trocewicz Adam – 4 TS2
 • Marciniak Kacper – 3 TMS
 • Bańkowski Michał – 4 TES
 • Ustymowicz Dawid – 3 TBI
 • Dorosz Dominika – 2 TBE
 • Nagrodę przyznaną za osiągnięcia sportowe otrzymał:
 • Borodziuk Mateusz – 3 TBI
Życzenia w formie słowno-muzycznej przygotowali uczniowie kl. 2 TBE, 1 TBE, 1 TMS i 1 BW przy współpracy ze studiem nagłośnieniowym, pod opieką pani Magdaleny Najdyhor i pani Anny Jeleń.
LEKKOATLECI TRZECIĄ SIŁĄ W WOJEWÓDZTWIE!!!
W dniu 11 października na obiektach MOSIR Bystrzyca w Lublinie, odbyły się finałowe zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Największymi sukcesami indywidualnymi chłopców były trzy medalowe miejsca. Złoto wywalczył w skoku w dal Piotr Tarkowski wynikiem 7,25m, natomiast w tej samej konkurencji niespodziewanie brąz zdobył Łukasz Maksymiuk wynikiem 6,09m. Oprócz skoczków medal srebrny zdobyła sztafeta 4x100 z czasem 44,84 sek. w skład której wchodzili: Bartosz Bomba, Wojciech Pawłowicz, Mateusz Błędowski i Piotr Tarkowski. Nasi zawodnicy brali udział w tej imprezie również jako drużyna, która awans wywalczyła sobie dwa tygodnie wcześniej. Chłopcy spisali się na medal i zdobyli puchar za trzecie miejsce w województwie. W skład reprezentacji szkoły weszli: kapitan – Piotr Tarkowski, Damian Fic, Łukasz Maksymiuk, /wszyscy skok w dal/, Mateusz Błędowski, Bartosz Bomba, Wojciech Pawłowicz /100 m/, Krystian Chomiuk, Gabriel Pomorski /400 m/, Patryk Chmielewski, Dawid Hryć /1500 m/, Kamil Jakoniuk, Damian Lizut i Rafał Żuk /pchnięcie kulą/. GRATULACJE!!! Przygotowanie i opieka nad zawodnikami: pani Agnieszka Biegajło i pan Jacek Szyc. Składamy serdeczne podziękowania lokalnym Mediom za umieszczenie informacji na portalach internetowych.
Integracja klas pierwszych szkoły branżowej I stopnia w Roskoszy
10 października 2018 r. uczniowie klasy 1BA, 1 BB i 1 BW szkoły branżowej I stopnia wraz z wychowawcami Panią Agnieszką Gawdą, Panią Ewą Toczek i Panem Tadeuszem Michalczukiem, wyjechali na imprezę integracyjną do Roskoszy. Tuż po przyjeździe na miejsce zostaliśmy powitani przez Pana Karola Sudewicza Dyrektora Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, który wszystkim zebranym życzył udanej imprezy. Podczas pobytu czekało na nas wiele atrakcji. Pan Marcin Szydłowski oprowadził po Wiosce Ginących Zawodów, która mieści się na terenie Centrum. Młodzież miała możliwość zwiedzenia pracowni, gdzie mogła poznać warsztaty w zawodach: tkacza, kowala, kołodzieja, piekarza i cukiernika. W każdej pracowni uczniowie mogli zobaczyć odpowiedni sprzęt, maszyny i narzędzia stosowane do wykonywania danego zawodu oraz wyroby rękodzielnicze. Później zaproszono nas na poczęstunek, gdzie wszyscy zintegrowali się przy wspólnym ognisku i grillu. Specjalnie dla nas panie kucharki ugotowały zupę gulaszową i upiekły przepyszną szarlotkę. Nie zabrakło również słodkości. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Podczas spotkania rozegrane zostały międzyklasowe mecze piłki nożnej. Nawet dziewczęta miały chęć pograć w piłkę nożną. Na zakończenie młodzież sprawdziła swoje siły w przeciąganiu liny. Składamy szczególne podziękowania pani Oldze Dawidziuk i pani Katarzynie Deneko wychowawcom OHP za zaproszenie i miły pobyt w ECKiW OHP w Roskoszy, a szkolnej Radzie Rodziców za ufundowanie przejazdu autokarem.
IV MOTOCYKLOWA PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO PRATULINA
W niedzielę, 7 października do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich przyjechali mężczyźni, niektórzy wraz z rodzinami, z całej diecezji siedleckiej. Dużą atrakcją okazała się delegacja ponad 140 motocyklistów zrzeszonych w kilku klubach, którzy już po raz czwarty pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Komoszki, diecezjalnego duszpasterza motocyklistów, przyjechali do Pratulina. Oprócz naszego wspaniałego duszpasterza i wychowawcy w motocyklowej pielgrzymce wzięli również udział nasi uczniowie z 4 TS 2 - Piotrek Czemierowski i Sebastian Nycer wraz z naszym nauczycielem panem Sławomirem Oleszczukiem. Pielgrzymka motocyklowa mężczyzn do Pratulina rządzi się swoimi prawami. Panowie przyjeżdżają tu, aby podziękować za ojcostwo, za męskość, za swoje rodziny i pracę. I to jest najważniejszy cel tej pielgrzymki – powiedział ks. Zbigniew Komoszka. To wspaniałe integracyjne i duchowe przedsięwzięcie, które z roku na rok gromadzi coraz szersze grono.
Wycieczka: Zakopane - Pieniny
Ekscytująca podróż to nie tylko ta Orient Expressem czy Pendolino, ale też koleją regionalną i Intercity rodem z PRL-u. Na wycieczkę koleją do Zakopanego i w Pieniny w dniach 30.09 - 04.10. 2018 roku wybrała się młodzież naszej szkoły. Przygodom i niespodziankom nie było końca np. ,,miało lać i wiać”, a było ciepło i słonecznie. Nocą podziwialiśmy Warszawę i Kraków ,,przeglądające się” w wodach Wisły, lśniące od świateł i neonów. Zakopane powitało nas oślepiającym blaskiem słońca. Piękno zimowej stolicy Tatr podziwialiśmy min. z tarasu widokowego Gubałówki, a także wędrując u podnóża ośnieżonych, potężnych szczytów. Kolejny dzień minął pod znakiem wody i to nie tylko tej z nieba. Jezioro Czorsztyńskie i majestatyczny, górujący nad okolicą, odbudowany z ruin zamek z czasów Kazimierza Wielkiego, zrobiły na nas niezwykłe wrażenie, uświadomiły bogactwo naszej przeszłości i historii państwa. Przekonaliśmy się również, że nie sztuka podziwiać piękno Pienin i Przełomu Dunajca latem. Ich niepowtarzalny urok urzeka też jesienią, kiedy słońce niczym genialny demiurg maluje świetlistymi pędzlami niezapomniane złociste pejzaże na płótnie nie byle jakim, bo utkanym z wapiennych urwisk i gęstych lasów. Na flisackim spływie naszą uwagę zwróciły oczywiście Trzy Korony, artystycznie przyobleczone w zamglenia i spowite koronkami chmur. Zasłuchani w szemrzące wody Dunajca czuliśmy pierwotną więź z naturą. My, mieszkańcy nizin, niezbyt wprawieni w pieszych wędrówkach, pełni pokory wobec potęgi gór, wybraliśmy się jednak na spacer Szlakiem pod Reglami, dotarliśmy Doliną Strążyską do wodospadu Siklawica u stóp majestatycznego Giewontu. Dumni z siebie, że pokonaliśmy własne słabości jak na skrzydłach przemierzaliśmy strumienie, kładki, skaliste ścieżki, a później opuściliśmy dziewicze enklawy Tatrzańskiego Parku Narodowego, by znaleźć się w cywilizowanym świecie, niestety, pełnym zanieczyszczeń i smogu. Jednak niezwykła przygoda i malownicze pejzaże pozostawiły w naszych sercach szlaki, na które wkrótce wrócimy… Uczniowie 4 TS2, 3 TBI pani Teresa Chalecka i pani Ewa Dołęzka
Technicy budownictwa w zakładzie produkcji betonu komórkowego i styropianu SOLBET w Lubartowie
W dniu 4 października 2018 uczniowie klas technikum budownictwa z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej zwiedzili zakład produkcji betonu komórkowego i styropianu Solbet w Lubartowie. Młodzież zapoznała się technologią produkcji i pracą zakładowego laboratorium. Największe zainteresowanie wzbudził proces formowania i cięcia bloczków oraz praca suwnic. Po wizycie w zakładzie był czas na odwiedziny Pałacu Zamoyskich w Kozłówce i spacer po barokowym parku. Organizatorami wyjazdu byli: mgr inż. Ewa Wilk i mgr inż. Zenon Bahonko
„100 PYTAŃ W 100 MINUT NA 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”
Nauczyciele matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia) zapraszają na turniej. Odpowiedz na 100 pytań (po 20 z każdego przedmiotu) w ciągu 100 minut. Zgłoszenia do dnia 12 października 2018r. (piątek) przyjmują nauczyciele wymienionych przedmiotów. Turniej odbędzie się 16 października (wtorek). Dla najlepszych przewidziane są nagrody! Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 9 listopada 2018 r. Zapraszamy!!!
Spotkanie organizacyjne Samorządu Uczniowskiego
Masz głowę pełną pomysłów? Jesteś dobrym organizatorem? Lubisz pomagać innym? Jeśli tak, to praca w Samorządzie Uczniowskim jest właśnie dla Ciebie! Zapraszamy przedstawicieli samorządów klasowych oraz wszystkich chętnych do pracy w SU na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 09 października 2018 r. o godzinie 12.30 w sali 115 (ICM).
Opiekunowie SU: Edyta Rypina, Iwona Kuzawińska
Wyniki rywalizacji w Lidze LA oraz fotorelacja
Prezentujemy obiecane wyniki rywalizacji w Lidze LA oraz krótką fotorelację.
Licealiada - Szkolna Liga Lekkoatletyczna
m-ceNazwiskoImięrok ur.nazwa szkołymiejscowośćpowiatwynikliga
M 100m
1KasprowiczMateusz2002I LOBiała PodlaskaBiała Podlaska11.72100
2SiemieniukAdrian2000II LOBiała PodlaskaBiała Podlaska11.7399
3PawłowiczWojciech2002ZSZ 2Biała PodlaskaBiała Podlaska11.8494
4BłędowskiMateusz1999ZSZ 2Biała PodlaskaBiała Podlaska11.8594
10BombaBartosz2001ZSZ 2Biała PodlaskaBiała Podlaska12.1583
10PietrukPaweł2000ZSEMiedzyrzec PodlaskiBialski12.15 83
10RubachaMateusz2000ZS 3ŁukówŁuków12.1583
M 1500m
1BartońPrzemysław2000ZS 1ŁukówŁuków4:41.26 68
2ChojniakKamil2000I LOŁukówŁuków4:42.9567
3LesiukJakub2002ZSTMiędzyrzec Podlaskibialski4:48.70 65
22KładźTomasz2002ZSZ 2Biała PodlaskaBiała Podlaska5:20.8350
23ChmielewskiPaweł2000ZSZ 2Biała PodlaskaBiała Podlaska5:39.4241
M 400m
1KowalczykKacper2002LOMiędzyrzec Podl.Bialski56.2873
2TomasikJakub2000ZS 2ŁukówŁuków56.6272
3UchaniukBartosz2002IV LOŁukówŁukowski56.9271
15PomorskiGabriel2000ZSZ 2Biała Podlaska Biała Podlaska60.60 56
30MelaniukKamil2002ZSZ 2Biała PodlaskaBiała Podlaska70.4418
M Kula(6kg)
1SozoniukKamil2000I LOŁukówŁuków12.34100
2RybkaMarcin2000ZS 2ŁukówŁuków11.5693
3StańskiSergiusz2002IV LOBiała PodlaskaBiała Podlaska11.3691
24LizutDamian1999ZSZ 2Biała PodlaskaBiała Podlaska9.0361
28MikołajczakPaweł1999ZSZ 2Biała PodlaskaBiała Podlaska8.5356
M oszczep800g
1BiernackiPaweł2000IV LOBiała PodlaskaBiała Podlaska41.4094
2DeresMarcin2001ZS 3ŁukówŁuków34.3072
3OstryszBartosz2001IV LOŁukówŁukowski34.0071
M w dal
1TarkowskiPiotr1999ZSZ 2Biała PodlaskaBiała Podlaska7.50156
2LeszczukBartosz2000ZSZ 1Biała PodlaskaBiała Podlaska6.43101
3ŻukowskiJakubALOBiała PodlaskaBiała Podlaska6.3094
9MaksymiukŁukasz1999ZSZ 2Biała PodlaskaBiała Podlaska5.6168
25FicDamian1999ZSZ 2Biała PodlaskaBiała Podlaska5.2459
M w zwyż
1KropiczKordian2000ZS 2ŁukówŁuków17081
2PilipczukJakub2000I LOBiała PodlaskaBiała Podlaska16573
3RybkaJakub2002IV LOŁukówŁukowski16068
M 4x100m
1BombaBartoszZSZ 2Biała PodlaskaBiała Podlaska46.08115
PawłowiczWojciech
BłędowskiMateusz
TarkowskiPiotr
2I LOBiała PodlaskaBiała Podlaska46.90107
3ZSZ 1Biała PodlaskaBiała Podlaska47.82100
Rejon
1ZSZ 2Biała PodlaskaBiała Podlaska933
2I LOBiała PodlaskaBiała Podlaska910
3ZS 2ŁukówŁuków885
4IV LOBiała PodlaskaBiała Podlaska881
5IV LOŁukówŁuków837
6ZSJanów Podlaskibialski826
7II LOBiała PodlaskaBiała Podlaska819
8ZSMałaszewiczebialski811
9ZSEMiedzyrzec Podlaskibialski811
10ZSZ 1Biała PodlaskaBiała Podlaska761
11LOMiędzyrzec Podl.bialski730
12ALOBiała PodlaskaBiała Podlaska719
13ZSTMiędzyrzec Podlaskibialski662
14ZDZBiała PodlaskaBiała Podlaska557
15I LOŁukówŁuków409
16ZS 3ŁukówŁuków218
17BSzRzBiała PodlaskaBiała Podlaska217
18ZS 1ŁukówŁuków133
miasto Biała Podlaska
1ZSZ 2Biała PodlaskaBiała Podlaska933
2I LOBiała PodlaskaBiała Podlaska910
3IV LOBiała PodlaskaBiała Podlaska881
4II LOBiała PodlaskaBiała Podlaska819
5ZSZ 1Biała PodlaskaBiała Podlaska761
6ALOBiała PodlaskaBiała Podlaska719
7ZDZBiała PodlaskaBiała Podlaska557
8BSzRzBiała PodlaskaBiała Podlaska217
Z wizytą w warsztacie naprawy i diagnostyki samochodowej MIREX w Białej Podlaskiej
Pojazdy poruszające się po drogach muszą przechodzić okresowo przegląd techniczny w Stacji Kontroli Pojazdów. 14.09.2018 r. uczniowie klasy 2 TS (technikum pojazdów samochodowych) wraz z opiekunem Panem Tadeuszem Bieleckim byli na wycieczce przedmiotowej w warsztacie naprawy i diagnostyki samochodowej MIREX w Białej Podlaskiej. Podczas wizyty uczniowie mogli poznać specyfikę pracy diagnosty, który na komputerze rejestruje wyniki badania technicznego. Często użytkujemy samochód, nie zdając sobie sprawy, że ma on usterkę bądź zaniedbano w nim jakąś czynność eksploatacyjną. Podczas przeglądu w SKP sprawdzane są elementy mające kluczowe znaczenie dla bezpiecznego podróżowania np. prawidłowe ustawienie świateł, stan ogumienia. Podczas oględzin samochodu diagnosta dodatkowo sprawdza stan amortyzatorów i układu hamulcowego oraz sprawdza stan szyb i karoserii. Samochód jest dokładnie sprawdzany pod kątem szczelności i działania układów oraz pod kątem emisji spalin. Po zakończeniu wizyty w Stacji Kontroli Pojazdów uczniowie zwiedzili dwa serwisy samochodowe, które mieszczą się w dwóch filiach przy ulicy Brzeskiej i ulicy Północnej. Serwisy samochodowe są pod patronatem BOSCH Car Service, usługi są świadczone na najwyższym poziomie przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu do diagnostyki i naprawy. Końcowym etapem wycieczki było oddanie hołdu lotnikom poległym w czasie kampanii wrześniowej. Ppor. pilot Tadeusz Sobol i ppor. obs. Stanisław Hudowicz należeli do 53 Eskadry Obserwacyjnej Armii Modlin. Piloci zginęli 11.09.1939 r. w okolicach Porosiuk, gdzie zostali pochowani. W 2012 r. szczątki ich ciał zostały przeniesione na cmentarz parafialny w Białej Podlaskiej i złożone w kwaterze wojskowej. Uczniowie poznali historię lotników, zapalili lampki i odmówili modlitwę. Więcej informacji na temat lotnictwa polskiego można przeczytać na stronie internetowej Polskie Siły Powietrzne w II wojnie światowej. Opiekun Pan Tadeusz Bielecki
Zakwalifikowali się do rundy na szczeblu wojewódzkim zajmując pierwsze miejsce w mieście!
W piątek 28 września na stadionie przy AWF w Białej Podlaskiej odbyła się Liga LA. Zawody lekkoatletyczne odbywały się w kilku konkurencjach. Bieg na dystansie 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m, sztafety 4x100 m, pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż i rzut oszczepem. Wystartowaliśmy we wszystkich konkurencjach, poza dwoma ostatnimi. Zawody te były dla nas wyjątkowo szczęśliwe. Piotr Tarkowski z klasy 4 TS1 zajął pierwsze miejsce w skoku w dal z wynikiem 7,50 m, a sztafeta 4x100 m w składzie: Bartosz Bomba, Wojciech Pawłowicz, Mateusz Błędowski i Piotr Tarkowski ustanowiła nowy rekord na tym dystansie z wynikiem 46,08 sek!!! Dzięki tym sukcesom uczniowie zakwalifikowali się do rundy na szczeblu wojewódzkim zajmując pierwsze miejsce w mieście! Skład zawodników i wyniki w poszczególnych konkurencjach zostaną podane w najbliższym terminie. GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYNIKÓW!!!
1 2 3 4 5

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.