Szkoła

Wydarzenia:

Szkolne Koło Wolontariusza i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórka publiczna, która odbywa się co roku, w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP. W dniu 14 stycznia 2018 roku odbył się 26 Finał WOŚP, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Do tej akcji przyłączyli się także uczniowie naszej szkoły ze Szkolnego Koła Wolontariusza pod opieką p. Agnieszki Biegajło. Wolontariusze pomimo trudnych warunków pogodowych niestrudzenie kwestowali przez cały dzień, a wieczorem uczestniczyli w zbiórce podczas koncertu na Placu Wolności.
  W kweście uczestniczyli uczniowie: Kl. 1TBE Dominika Dorosz Klaudia Stolarczyk Kl. 1 TT Kacper Stankiewicz Kasia Tarasiuk Paulina Sosnowska Kl. 2TMS Kacper Marciniak Aleksandra Poprawska Kl. 2B Kasia Krasuska Kl. 3TIC Paulina Wirtek
Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w akcję wolontariuszom naszej szkoły.
"Narodowe Czytanie "Wesela" wciąż trwa"
Dnia 16 stycznia 2018 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w imprezie "Narodowe Czytanie "Wesela" wciąż trwa". Wspólna lektura dramatu Stanisława Wyspiańskiego stała się interesującym doświadczeniem, służyła nie tylko poznaniu dzieła ale też popularyzacji klasyki, była też sposobem na wspólne aktywne spędzanie czasu i integrację uczniów naszej szkoły. w imprezie uczestniczyły klasy: 2 TBI, 2 TEU, 3 TIC, 3 TES i 3 TBU. Nauczyciele poloniści.
WYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO
W dniu 11.01.2018 r. uczniowie naszej szkoły pisali dyktando o tematyce bożonarodzeniowej w ramach V edycji Rejonowej organizowanej przez IV LO im. S. Staszica.
  A to wyniki uczniów:
 1. Mykyta Khabakh klasa 2 TEU - 88% poprawności
 2. Eryk Karwacki klasa 2 TEU - 85% poprawności
 3. Mikołaj Karwacki klasa 2 TMS - 82% poprawności
 4. Paweł Zając klasa 4 TS2 - 81% poprawności
 5. Mateusz Sosnowski klasa 2 TEU - 80% poprawności
 6. Przemysław Sobolewski klasa 3 TBU - 79% poprawności
Gratulujemy!
„Jestem tu z Tobą" w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Zalutyniu
Okres Bożego Narodzenia to niezwykły czas, w którym możemy sprawić innym wiele radości i okazać wiele miłości, kierując się tym przesłaniem 08 stycznia 2018 roku Szkolne Koło Teatralne i Szkolne Koło Wolontariusza zaprezentowało spektakl dla dzieci i młodzieży w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Zalutyniu. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, a niezwykła atmosfera i gorące brawa były cenną nagrodą dla uczestników.
  W jasełkach udział wzięli uczniowie klas: 1 TT – Dominika Pietras, Kacper Stankiewicz, Maria Sobkiewicz, Natalia Masalska, Paulina Sosnowska; 1 TBE – Klaudia Stolarczyk, Dominika Dorosz, Mateusz Rumowski, Kamil Jakoniuk; 1 TS – Filip Lewczuk; 2 TMS – Kacper Marciniak, Jakub Jakoniuk; 3 TIC – Łukasz Maksymiuk;
Opiekunami młodzieży były: Agnieszka Alikowska i Anna Kozłowska.
Nowe fundusze unijne na kompleksową modernizację, doposażenie oraz poprawę efektywności energetycznej
Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk podpisał w Lublinie dwie umowy na dofinansowanie unijnych projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na kompleksową modernizację i doposażenie warsztatów oraz poprawę efektywności energetycznej szkolnych budynków. W ramach projektu pod tytułem „Modernizacja i doposażenie warsztatów szkół zawodowych w Białej Podlaskiej”, sfinansowane zostaną prace budowlane w trzech budynkach ZSZ nr 2. Modernizacji będą poddane budynki szkoły i warsztatów, jednocześnie zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zostanie wybudowany plac manewrowy, który posłuży praktycznej nauce zawodów technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. W ramach projektu miasto zakupi również nowoczesne wyposażenie na potrzeby działalności edukacyjnej. Zakupy sprzętu zostały zaplanowane we współpracy z pracodawcami, którzy rekomendowali wyposażenie przeznaczone do zakupu celem dostosowania oferty szkoły do wymagań rzeczywistego środowiska pracy. Drugi projekt o nazwie „Termomodernizacja budynku warsztatów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej” obejmuje zarówno poprawę parametrów cieplnych budynku (m.in. wymianę konstrukcji i docieplenie dachu, docieplenie ścian, wymianę stolarki) jak i wymianę przestarzałych i nieefektywnych systemów centralnego ogrzewania. Obiekt zostanie wyposażony w urządzenia odnawialnych źródeł energii, w tym instalację fotowoltaiczną oraz dwie pompy ciepła. Ponadto zostanie wdrożony system zarządzania energią. Informacja opracowana na podstawie artykułu zamieszczonego na stronie internetowej Urzędu Miasta Białej Podlaskiej z dnia 29.12.2017 r. Wielka modernizacja bialskich szkół zawodowych staje się faktem .
Życzenia świąteczne od społeczności Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości, ale też refleksji dotyczących minionego okresu i nadchodzącej przyszłości. W tych wyjątkowych dniach życzymy Wszystkim, aby świąteczny czas był przepełniony spokojem, rodzinną atmosferą i życzliwością, a Nowy Rok obfitował w same dobre dni i niegasnący optymizm. Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy, uczniowie i rodzice Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej Biała Podlaska, Grudzień 2017
Poniżej prezentujemy kartki świąteczne przygotowane przez uczniów w ramach zajęć z panią Elżbietą Dorosz.
Spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie
22 grudnia 2017 r. o godzinie 11:00 społeczność naszej szkoły zgromadziła się w sali gimnastycznej na spotkaniu opłatkowym. Czas poprzedzający święta jest sposobnością, aby zatrzymać się i przeżyć niepowtarzalne chwile w pokoju i wzajemnej bliskości. Na początku spotkania pani Anna Kozłowska złożyła podziękowanie wszystkim, którzy wsparli swoją bezinteresowną pomocą w przygotowaniu tej uroczystości: pani Annie Zgorzałek za przygotowanie części muzycznej - solistów i chóru, pani Agnieszce Alikowskiej za przygotowanie części teatralnej, pani P. Grażynie Zawadzkiej za przygotowanie części tanecznej, pani Barbarze Skrobaczewskiej za dekorację i współpracującymi z nią pani Katarzynie Wojewodzie i pani Bożenie Staniszewskiej oraz uczniom, którzy wystąpili podczas spotkania opłatkowego z klasy 1 TT, 1 TBE, 2 TEU, 2 TMS, 3 TIC, klasie 2 BB za pomoc w wykonaniu dekoracji, uczniom ze studia nagłośniającego i czuwającemu nad nimi panu Sylwestrowi Paszkiewiczowi. Szczególne podziękowania skierowała do Ks. Pawła Tomaszewskiego za uświetnienie spotkania przez wykonanie kolędy na trąbce oraz słowa Bożego skierowanego do zebranych i naszych rodzin.Na zakończenie podziękowań skierowała do nas życzenia: "Życzę, abyście z każdym dniem coraz bardziej stawali się otwarci na drugiego człowieka poprzez bezinteresowność miłość, ponieważ jest to jedyna droga do nieśmiertelności." Podczas spotkania do zebranych skierowano wiele ciepłych słów i życzeń na zbliżające się święta oraz nadchodzący Nowy Rok 2018. W niepowtarzalny nastrój Bożego Narodzenia wprowadziła zebranych pantomima „Jestem tu z Tobą” wykonana przez uczniów naszej szkoły i wspólne kolędowanie. Następnie przyszedł czas składania sobie życzeń świątecznych i podzielenia się tradycyjnym opłatkiem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Montaż ścianek działowych w technologii suchej zabudowy
W dniu 15 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury odbyło się szkolenie dla uczniów klas technikum budowlanego na temat „Montaż ścianek działowych w technologii suchej zabudowy”. Szkolenie odbyło się dzięki współpracy z producentem materiałów budowlanych firmą KNAUF. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w części teoretycznej i części praktycznej w czasie których poznali materiały stosowane w suchej zabudowie i praktycznie wykonać ściankę działową. W szkoleniu, które prowadził Specjalista ds. Szkoleń w firmie KNAUF Pan Dariusz Kulinowski uczestniczyło 34 uczniów.
Wyniki XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego
W dniu 08.12.2017 r. odbyły się eliminacje szkolne XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego.
  A oto wyniki uczniów:
 1. Mykyta Khabakh kl. 2 TEU - 58,5 p. / 95 p.
 2. Mateusz Sosnowski kl. 2 TEU - 41,5 p. / 95 p.
 3. Mikołaj Karwacki kl. 2 TMS - 34 p. / 95 p.
 4. Eryk Karwacki kl. 2 TEU - 27 p. / 95 p.
Najlepszym Gratulujemy!
Dziękujemy za wsparcie XII Festynu Mikołajkowego
Festyn to przedsięwzięcie, w którym zaangażowana jest liczna grupa nauczycieli i uczniów. Już kilka dni wcześniej przygotowywana jest dekoracja, odbywają się liczne próby występów artystycznych, przygotowywane są konkurencje sportowe i stanowisko rękodzieła artystycznego i wiele innych działań, które czasami nawet nie są zauważone i docenione.
Dziś składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania XII Festynu Mikołajkowego.
W tym roku, po raz pierwszy, wśród uczniów naszej szkoły była prowadzona zbiórka słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych. Ogromna ilość darów od uczniów i klas przekroczyła nasze oczekiwania. Dodatkowo nauczyciele upiekli ciasteczka i muffinki i przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, które zostały przeznaczone na zakup prezentów. Serdeczne podziękowania kierujemy również do tegorocznych sponsorów:
  Pani Dorocie Czeczelewskiej, właścicielce firmy handlowej „PANDA”; Firmie „IBIS" Zozula Zaręba Sp. J. w Białej Podlaskiej; Panu Tomaszowi Choromańskiemu, współwłaścicielowi firmy „BIALPAK” Choromański Leszczyński Sp. J. w Białej Podlaskiej; Pani Annie Tur, współwłaścicielce PPHU „TUR” w Białej Podlaskiej Państwu Ewie i Jerzemu Rogowskim; Panu Dariuszowi Rogacinowi, właścicielowi hurtowni papieru, art. biurowych i szkolnych „SELECT" w Białej Podlaskiej; Pani Władysławie Dorosz, właścicielce księgarni „ERATO” Tania Książka w Białej Podlaskiej; Księgarni "PODLASKA" w Białej Podlaskiej;
Dzięki hojności, przychylności, serdeczności, a przede wszystkim WIELKIEMU SERCU udało nam się obdarować paczkami ponad osiemdziesiąt dzieci z bialskich placówek wsparcia dziennego "Dziupla", "Promień" i "Perspektywa", Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Komarnie oraz po raz pierwszy dzieci objęte opieką Bialskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” w Białej Podlaskiej. Dodatkowo przygotowano poczęstunek, a na ręce przedstawicieli pięciu placówek przekazano zabawki, maskotki, gry, książki i artykuły papiernicze. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie będziecie nas wspierać w organizacji XIII Festynu Mikołajkowego. Za okazaną dobroć i hojność serdecznie dziękujemy!
Gimnazjaliści z PG nr 4 z wizytą w naszej szkole
Wycieczki zawodoznawcze mogą przyczynić się do wskazania ścieżki wyboru kolejnego etapu kształcenia. 14 grudnia 2017 r. odwiedzili naszą szkołę uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Białej Podlaskiej. Głównym celem tego spotkania było wskazanie uczniom związku między własnymi predyspozycjami psychofizycznymi a wyborem przyszłego zawodu. Tym razem młodzież zwiedziła pracownię budowlaną, mechatroniki, odnawialnych źródeł energii, grafiki i poligrafii cyfrowej. Zajęcia w pracowniach zostały przygotowane przez nauczycieli zawodów: panią Ewa Wilk, pana Sławomira Anklewicza, pana Sylwestra Kłuska oraz pana Romana Szymczuka. Gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić pracownie specjalistyczne i pogłębić swoją wiedzę na temat specyfiki wybranych zawodów. Uczniowie klasy 3 TIC Łukasz Maksymiuk, Szymon Pawluczuk, Bartosz Żuk, Rafał Chwesiuk, Hubert Juszczuk i Kacper Kasjaniuk oprowadzali gości po naszej szkole oraz przygotowali fotorelację z tej wizyty. Opiekun młodzieży gimnazjalnej pani Agnieszka Cholewińska Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego zdarzenia.
Warsztaty dziennikarskie.
Wczoraj (11.12.2017) uczniowie klas 3TIC i 1TT (grupa grafików) spotkali się z paniami Martą Dryżałowską - dziennikarką, prezenterką i Karoliną Roślik - operatorką i montażystką filmową. Panie te zajmują się zawodowo dziennikarstwem, współpracują między innymi z Telewizją Wschód, Biała24, TV Magnes oraz realizują autorskie projekty pod marką KRĘCĘ.Spotkanie to odbyło się w formie warsztatów na których uczniowie zapozanwali się z pracą prezentera, najpierw formie teorii o zasadach etyki dziennikarskiej, o prawach autorskich i prawach do prezentacji wzerunku a następnie uczniowie ćwiczyli umiejętności prezentacji przed kamera, poznali zasady współpracy między prezenterem a operatorem i podstawy montażu. Bardzo serdecznie w imieniu swoim i uczniów dziękuję Paniom Marcie i Karolinie, mamy projekty na przyszłość i pewnie jeszcze się spotkamy.WIELKIE DZIĘKI. Sylwester Kłusek
1 2 3 4 5

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.