Szkoła

Wydarzenia:

POZDRAWIAMY SERDECZNIE ZE SŁONECZNEJ GRECJI
Kaliméra se ólous DZIEŃ DOBRY WSZYSTKIM chairetismoús apó tin iliólousti Elláda POZDRAWIAMY SERDECZNIE ZE SŁONECZNEJ GRECJI ERASMUS +
Quiz z wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020
Quiz z wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 dla uczniów przygotowany przez Urząd Statystyczny w Lublinie. Uczniu rozwiąż quiz (test wyboru) umieszczony na Formularzach Google pod adresem: https://forms.gle/nLGL45iJAsbU2Asq5 lub klikając w link Quiz z wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 dla szkół przygotowany przez Urząd Statystyczny w Lublinie. Odpowiedzi na pytania należy przesłać poprzez formularz google do 16 listopada 2020 r. Celem konkursu jest: - rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu statystyki, statystyki publicznej i Powszechnego Spisu Rolnego 2020 wśród uczniów szkół podstawowych i średnich; - wzbudzenie zainteresowania statystyką publiczną, wśród uczniów; Do wygrania atrakcyjne nagrody dla uczniów i szkół: - Dla 60 najlepszych uczniów: powerbank, pendrive, koc piknikowy, ręcznik szybkoschnący, koszulka T-shirt, czapka z daszkiem (gadżety z logo Powszechnego Spisu Rolnego 2020). - Każda szkoła, której uczniowie znajdą się wśród zwycięzców konkursu otrzyma 1 zestaw piłek (piłki do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej) z logo Powszechnego Spisu Rolnego 2020 (maksymalnie 60 szkół). Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! Regulamin konkursu dostępny na stronie Urzędu Statystycznego w Lublinie https://lublin.stat.gov.pl/ pod zakładką Powszechny Spis Rolny 2020 Konkursy lub klikając link REGULAMIN Konkursu (quizu) wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich.
Zakręcona Akcja Nakrętkowa - do wygrania: Puchar i Certyfikat "Klasa z charakterem"
Jak klasa może zdobyć Puchar i Certyfikat „Klasa z charakterem”
    Zasady udziału: 1. Klasa zgłasza chęć udziału poprzez dostarczenie torby nakrętek. 2. Przyjmuje się, że wielkość torby to reklamówka sklepowa o wymiarze nie mniejszym niż 30 cm/35 cm, który jest wymiarem standardowej reklamówki pakowej w większości punktów sprzedaży spożywczej. 3. Przy dostarczeniu pierwszej torby zostaje wydana karta klasowa, na której naklejane są naklejki: 1 naklejka=1 reklamówka. 4. Każdy uczeń, który dostarczy torbę otrzyma naklejkę, którą powinien dokleić do karty klasowej. 5. Klasa indywidualnie ustala, kto przechowuje kartę klasową. 6. Uczeń przynoszący torbę korków dołącza zapisane na kartce swoje imię i nazwisko oraz klasę (można przykleić lub włożyć kartkę do środka). 7. Jeśli torba korków jest efektem zbiorowej akcji – klasa indywidualnie ustala na czyje nazwisko będzie zarejestrowana torba. 8. Uczniowie najbardziej zaangażowani w akcję otrzymają za zaangażowanie uwagi pozytywne. 9. Zbiórka trwa do 15 maja 2021 r. 10. Torbę z korkami należy dostarczyć: • do nauczycieli: Marty Bąkowskiej, Laury Czuhan – naklejki zostaną wydane w danej chwili. • do pokoju nauczycielskiego – naklejkę dostarczy uczeń z klasy 1B. Jakie zakrętki zbierać? Wszystkie te, które są plastikowe. Zbieramy zakrętki: • z plastikowych butelek; • zakrętki po nabiale czy soku w kartonie; • różnego rodzaju nakrętki po kosmetykach, płynach do prania, płukania czy innych środkach czyszczących; • nadają się także pojemniki po Kinder Niespodziankach czy plastikowe dozowniki; • plastikowe zakrętki oznaczone często w trójkącie literami: PP, PE, LDPE, HDPE, PE-HD, PE-LD; • mogą też posiadać znak trójkącika ze strzałek z wpisaną liczbą 2, 4, 5, 02, 04, 05. Nakrętki powinny być: • oczyszczone i pozbawione tekturowych, plastikowych czy metalowych elementów – niektóre zakrętki je posiadają, np. te od ketchupu czy po kawie w słoiku. Metal może się znajdować także w zakrętkach płynów do spryskiwania. • nakrętki nie mogą mieć też etykiet, cen.
Nie można do plastikowych nakrętek dorzucać metalowych kapsli, baterii czy innych elementów, by zwiększyć ciężar zebranego materiału. To nie wniesie niczego pożytecznego do zbiórki, może jej jedynie zaszkodzić. Komu pomagamy? Chcemy pomóc Alicji z Zalesia. Dziewczynka boryka się z nieuleczalną, na dzień dzisiejszy chorobą zwaną zespołem Leigha. Ala potrzebuje ciągłej rehabilitacji i opieki lekarskiej. Pomóżmy rodzinie Ali w walce o jakość życia.
Koronawirus - plakaty informacyjne
Warunkiem ochrony przed zakażeniem koronawirusem jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa: prawidłowe noszenie maseczki, częste mycie i odkażanie rąk oraz zachowanie dystansu społecznego. W załączeniu przedstawiamy plakaty informacyjne. Plakaty
Puchar Rowerowej Stolicy Polski
We wrześniu 2020 r. nasza szkoła włączyła się do drugiej edycji projektu Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W całym kraju rywalizowały 44 miasta. W Białej Podlaskiej zarejestrowano 25 grup z różnych środowisk, które zdobywały cenne punkty dla naszego miasta. Ogólnopolską rywalizację miast wygrała Nowa Sól z wynikiem 9355 pkt. Biała Podlaska ukończyła ją na drugim miejscu zdobywając 4210 pkt., a indywidualnie mamy lidera tych zmagań. Pan Jacek Jeżewski z TKKF Krzna Biała Podlaska przejechał 7003 km!!! i został zwycięzcą tego projektu. My też do sukcesu naszego miasta dołożyliśmy swoje punkty. Wśród 9 rywalizujących bialskich szkół Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 – zdobył ich najwięcej (164 pkt.). W ogólnym rankingu w Białej Podlaskiej uplasowaliśmy się na 7 miejscu. Na ten, niewątpliwy sukces, pracowało 84 uczniów, nauczycieli i sympatyków naszej szkoły. Oto wyniki rywalizacji: 1. Tomasz Bajkowski z klasy 2 TEM – 1036 km 2. Kacper Użyczyn z klasy 2 TEM – 961 km 3. Daniel Korszun z klasy 2 TEM – 404 km Wyróżniono również uczennicę klasy 2 TBG Natalię Multan – 281 km za rywalizację w kategorii dziewcząt. Nagrody (koszulki z logo) ufundował Urząd Miasta Biała Podlaska. Dziękujemy sponsorom, a uczniom gratulujemy ogromnej wytrwałości w tej trudnej rywalizacji.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 r. w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, obchodzone jest wyjątkowo skromnie. W naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 15 października. Jak podkreślił Dyrektor Szkoły p. Ryszard Dołęga nauczanie w dobie pandemii stanowi nie lada wyzwanie nie tylko dla nauczycieli, ale również i uczniów. Pandemia to dla nauczania i szkolnictwa pewnego rodzaju sprawdzian. To właśnie w tym ciężkim czasie wiele osób na nowo docenia zawód nauczyciela. Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej była okazją nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz uczniów. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymało 18 nauczycieli, 6 pracowników obsługi i administracji oraz 2 uczniów naszej szkoły. Dekoracja sali jest zasługą pań: Agnieszki Biegajło i Bożeny Staniszewskiej oraz współpracujących z nimi uczniów i pracowników szkoły. Oprawę muzyczno- ruchową przygotowały panie: Anna Kozłowska,Grażyna Zawadzka oraz Ewa Wilk wraz z uczniami z klasy 2 TG i 4 TT.
Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
13 października 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym w świecie ministerstwem oświaty. Powołał ją Sejm Rozbiorowy na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, 14 października 1773 r. Działała 21 lat, niemal do ostatniego rozbioru I Rzeczpospolitej. To szczególne święto, zwyczajowo zwane Dniem Nauczyciela, było okazją do podkreślenia szczególnej roli edukacji w kształtowaniu młodych pokoleń, podziękowań oraz wręczenia nagród. Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku obchodzone było w reżimie sanitarnym. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich: • Michał Litwiniuk - Prezydent Miasta Biała Podlaska, • dr Stanisław Romanowski - Naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, • Gabriela Kuc-Stefaniuk – Główny Specjalista ds. Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, • ks. kanonik Marian Daniluk, • ks. kanonik Andrzej Biernat, • Krystyna Rachoń-Kulicka - Prezes Oddziału Powiatowego w Białej Podlaskiej ZNP, • Barbara Wieluńska - Przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związku Zawodowego „Rada Poradnictwa” w Białej Podlaskiej, • Irena Maciejewska - Zastępca Przewodniczącego Sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze w Białej Podlaskiej, • Marcin Mitura - Przewodniczący Rady Rodziców w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej. Obecni byli również wyróżnieni i nagrodzeni dyrektorzy szkół i innych placówek dydaktyczno-wychowawczych, nauczyciele oraz uczniowie-stypendyści Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Podczas uroczystości wręczono 9 stypendiów naukowych uczniom objętym programem wsparcia młodzieży szczególnie uzdolnionej, która pobiera naukę na terenie miasta Biała Podlaska. Za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze wręczono nagrody 34 nauczycielom. Wśród tej grupy znalazły się 2 nauczycielki naszej szkoły: Marta Makarska-Makaruk oraz Ewa Kimicka. Nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Biała Podlaska otrzymał również Dyrektor ZSZ Nr 2 - Ryszard Dołęga. Obchody DEN uświetniły występy uczniów z klasy 2 TG oraz Bartka Bomby z klasy 4 TT pod kierunkiem nauczycieli: Ewy Wilk, Grażyny Zawadzkiej, Anny Kozłowskiej. Dekorację sali przygotowały panie: Agnieszka Biegajło i Bożena Staniszewska. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w regionalnych mediach: Podlasianin.com.pl Dzień Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej Slowopodlasia.pl Dzień Edukacji Narodowej Radiobiper.info Bialski miejski Dzień Edukacji (galeria)
Konkurs Fotograficzny - "Grzyby - skarby natury"
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego. Jego celem jest rozszerzenie wiedzy na temat zasad bezpiecznego grzybobrania, wzbudzenia zainteresowania bogactwem natury, w tym grzybów oraz kształtowanie podziwu i szacunku dla przyrody. Wszystkich chętnych zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i dostarczenia pracy konkursowej na płycie CD oraz oryginałów dokumentów do dnia 29 października 2020 r. do Pani Marty Bąkowskiej lub swoich wychowawców. Regulamin konkursu Karta zgłoszenia Zgoda rodzica/opiekuna Oświadczenie
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić." Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności, zadowolenia z pracy, wielu sukcesów na polu zawodowym oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Samorząd Szkolny Zespoły Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury
Prezentacja zawodów oczami uczniów technikum grafiki i poligrafii cyfrowej
Uczniowie Technikum grafiki i poligrafii cyfrowej przygotowali plakaty prezentujące zawody techniczne proponowane w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej. Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia prezentacji.
Spotkanie zespołu Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego
Z inicjatywy Pana Prezydenta Michała Litwiniuka w dniu 30 września 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 odbyło się spotkanie zespołu Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego. Na spotkanie zaproszeni zostali dyrektorzy szkół/przedszkoli wraz z koordynatorami doradztwa zawodowego, a także przedstawiciele organizacji przedsiębiorców oraz Bialskiej Izby Gospodarczej. Podczas spotkania zostały zaproponowane działania poszczególnych uczestników zespołu celem realizacji przyjętego w mieście systemu doradztwa zawodowego, w tym także lokalnych przedsiębiorców. Tematem przewodnim był dalszy rozwój szkolnictwa branżowego w Białej Podlaskiej. Przedstawiony został plan działania aby osiągnąć ten cel poprzez uatrakcyjnienie konkretnych zawodów, odpowiadających zapotrzebowaniu lokalnych przedsiębiorców, przez co zwiększając prestiż naszego regionu i ułatwiając dostęp do przyszłościowych zawodów i atrakcyjnych wynagrodzeń młodym ludziom. Do tego zadania należy włączyć szkolnictwo każdego szczebla i wsparcie przedsiębiorców, choćby w organizowaniu konkursów zawodowych i finansowaniu nagród uczniom, którzy idąc za zmieniającymi się trendami, coraz rzadziej wybierają szkolnictwo zawodowe, być może nie zdają sobie sprawy jakie profity niesie za sobą.
Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursach
„Z książką Ci do Twarzy! ...” to hasło tegorocznego MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Tradycje MMBS sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, które przypadły na czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a poszczególne szkoły same decydują, jaką datę w październiku wybrać. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej, integracja środowiska szkolnego. W związku z tym biblioteka szkolna przygotowała konkursy z nagrodami. To 3 różne konkursy, do udziału w których zapraszamy wszystkich czytelników (szczegóły w załącznikach). 1. Konkurs: A Ty, czytasz bo…? 2. Konkurs: Z książką Ci do twarzy :) Pokaż, że czytasz! 3. Konkurs graficzno – fotograficzny: „Wyobraź sobie…. – memy promujące czytelnictwo”.
1 2 3 4 5

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.