Szkoła

Wydarzenia:

Otrzęsiny klas pierwszych – relacja z imprezy
18 października 2021 r. w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny Klas Pierwszych. Wydarzenie miało na celu integrację uczniów klas pierwszych z całą społecznością szkolną i ich wychowawcami. Uczestnicy imprezy w atmosferze dobrej zabawy, w obecności dyrekcji szkoły, swoich wychowawców i starszych kolegów, prezentowali umiejętności artystyczno-plastyczne, sprawność fizyczną i intelektualną. Z oddaniem i zapałem podejmowali wyzwania, rywalizując o zwycięstwo i tytuł najlepszej klasy. Dla uczniów istotą konkurencji i rywalizacji było zaprezentowanie ducha zgranej i zintegrowanej klasy. Swoim zaangażowaniem udowodnili, że potrafią współzawodniczyć, zwyciężać i cieszyć się z odniesionych sukcesów. W jednej z konkurencji uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie portrety wychowawców. Zadanie niebanalne, gdyż owy portret trzeba było wykonać dekorując dynię. W kolejnych musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem odgadnięcia przedmiotów z magicznego pudełka, ułożenia największej ilości wyrazów z rozsypanki, zatańczenia belgijki czy wylicytowania zadania specjalnego – odnalezienia srebrnego jabłka w „paszczy lwa”, „groty króla”, „pokoju straceń” (w rozumieniu mniej poetyckim – po prostu w gabinecie dyrektora). Nie zabrakło również konkurencji dla wychowawców pierwszaków. Nauczyciele śpiewająco pomogli swoim wychowankom w odgadnięciu utworu z repertuaru „muzyka młodzieżowa” oraz „muzyka rozrywkowa”. Wrażenia niesamowite! To trzeba było po prostu zobaczyć, usłyszeć i oczywiście mocno docenić. Jury miano najbardziej zgranej klasy przyznało uczniom klas 1TG, 1TI, 1TEM, 1TS, 1A. Ponadto za ducha walki oraz chęć zwycięstwa w konkursach wyróżniło klasę 1TG. Za przygotowanie imprezy podziękowania należą się: • Zastępcy Przewodniczącego Samorządu Szkolnego – Kristinie Goroszko z klasy 2B • Członkom Samorządu Uczniowskiego: Alicji Chomko (kl. 3TG), Wiolecie Lipce (kl. 3TG), Martynie Kaciuczyk (kl. 3TG), Weronice Sosnowskiej (kl. 3TG), Natalii Miturze (kl. 3TG), Mateuszowi Czarneckiemu (kl. 4TIG), Grzegorzowi Wachowiczowi (kl. 3TMS), Maciejowi Siliwoniukowi (kl. 3TG) • za przygotowanie oprawy technicznej i muzycznej imprezy podziękowania należą Jakubowi Chmielowcowi z klasy 3TS1 i Dawidowi Naumiukowi z klasy 2TEI • za fotorelację imprezy podziękowania należą się Weronice Sosnowskiej i Maciejowi Siliwoniukowi z klasy 3TG Nad przeprowadzeniem całej imprezy czuwali Opiekunowie Samorządu Szkolnego Pani Marta Bąkowska i Pani Laura Czuchan. Dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym i całą społecznością szkoły życzą nowoprzyjętym uczniom wielu sukcesów i nieustającego zapału do osiągania wysokich wyników w nauce. Pragnie, aby dobry nastrój i duch rywalizacji nieustannie towarzyszyły im w pokonywaniu trudności w zdobywaniu szczytów na drodze wyznaczonego celu. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia!
Noc spadających punktów - polub NAS na Facebook!
Każdy Uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki  i S. Wigury w Białej Podlaskiej, który polubi profil szkoły na Facebooku otrzyma w prezencie Punkty Promocyjne +5.

Co musisz zrobić aby otrzymać punkty:
1.    Polub nasz profil na FB,
2.    Napisz wiadomość zwrotną na e-dzienniku, że polubiłeś nasz fanpage,
3.    W ciągu 48 godzin otrzymasz w prezencie 5 Punktów Promocyjnych,
4.    Punkty za "polubienie" są przyznawane dla każdego Użytkownika jeden raz.
 
Jeżeli jesteś już naszym fanem na Facebooku:
1.    Napisz wiadomość zwrotną na e-dzienniku, że polubiłeś wcześniej nasz fanpage,
2.    Punkty za "polubienie" są przyznawane dla każdego Użytkownika jeden raz.
Promocja trwa do 1 listopada 2021 r.

Link FB:
https://www.facebook.com/ZSZ-Nr-2-im-Franciszka-%C5%BBwirki-i-Stanis%C5%82awa-Wigury-w-Bia%C5%82ej-Podlaskiej-110664538042985
Ewentualne pytania proszę kierować do pani Marty Bąkowskiej (opiekun SU).

Walczymy o tytuł EKO SZKOŁA 2022 - jedyni w mieście!
We wrześniu nasza Szkoła przystępuje do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „EKO-SZKOŁA 2021/2022”.

Projekt ma na celu stworzenie sieci placówek, które poprzez współpracę będą dzielić się pomysłami jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia. Poprzez różne działania będziemy poszerzać wiedzę uczniów o tematy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji degradacji środowiska dla życia i zdrowia organizmów, które w nim występują.

Zależy nam na pobudzeniu uczniów do aktywnego działania na rzecz środowiska. Dzięki udziałowi w akcjach i imprezach proekologicznych, co da im poczucie posiadania osobistego wpływu na zmiany w środowiska.

Projekt „EKO-SZKOŁA 2021/2022” będzie realizowany
od października 2021r. do maja 2022 r.

Zapraszam uczniów i nauczycieli do projektu.

Szkolni koordynatorzy: Pani Marta Bąkowska, Pani Ewa Toczek, Pani Laura Czuhan
Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej
Samorząd Uczniowski


„Tulipany mocy” - III edycja akcji edukacyjno-charytatywnej
Zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji akcji edukacyjno-charytatywnej "Tulipany Mocy" na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową DUCHENNE’A (DMD).  Cel Akcji: • Edukacja społeczeństwa na temat dystrofii mięśniowej Duchenne’a (DMD). • Zwrócenie uwagi i uwrażliwienie społeczeństwa na to, że żyją wśród nas osoby z dystrofią mięśniową. • Wsparcie dzieci z DMD i pokazanie im, że nie są osamotnione w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, wierzą w nich i chcą im pomóc w walce z chorobą. • Ewentualne pozyskanie funduszy na terapię i rehabilitację dzieci z DMD, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB i Stowarzyszenia Pro Salute, pochodzących z całej Polski i zza granicy oraz innych dzieci z DMD. Szczegółowe informacje dotyczące akcji można znaleźć na stronie internetowej Akcja Tulipany Mocy w zakładce Projekty. Regulamin Tulipany Mocy 2021 Karta zgłoszenia uczestnictwa
Góra grosza - w górę serca!
Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie młodym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Miejmy nadzieję, że i w tym roku uczniowie naszej szkoły nie zawiodą. Każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:  JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE.
Zbiórkę koordynuje Szkolne Koło Wolontariusza wraz z Samorządem Uczniowskim
Eliminacje powiatowe 25. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego
Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zaprasza na eliminacje powiatowe 25. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. 
Przesłuchania odbędą się w dniu 8 listopada od godziny 10:00 w Klub Kultury Scena ul. Zygmunta Augusta 6 w Białej Podlaskiej.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem, który znajdziecie na stronie www.bck24.pl w zakładce Konkursy wraz z kartą zgłoszeniową, którą należy wypełnić i przesłać na adres: scena@bck24.pl w nieprzekraczalnym terminie do 25 października 2021 roku. 
Zwracamy się do wszystkich placówek powiatu bialskiego o przeprowadzenie wewnętrznych eliminacji szkolnych i wytypowanie maksymalnie 5 uczniów z danej szkoły. 
Bliższe informacje można zasięgnąć w poniedziałki i wtorki w godzinach 16:00 - 19:00 u koordynatora eliminacji powiatowych Danuty Szaniawskiej pod nr tel. 83 3416418 (instruktor teatralny BCK , KK Scena).
Regulamin 2021
Karta zgłoszenia 2021
Razem możemy pokonać koronawirusa!
Zróbmy wszystko, aby zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa! Noś maseczkę, zachowuj dystans, często myj ręce i pobierz aplikację STOP COVID, która wysyła powiadomienia o kontakcie z koronawirusem.  
Prace naszych uczniów na konkurs „Stop pożarom lasów”
Prezentujemy Państwu prace konkursowe uczniów naszej szkoły wysłane na konkurs „Stop pożarom lasów”, który został zorganizowany przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wraz z komendantami miejskimi i powiatowymi PSP woj. lubelskiego, a także Wojewódzkim  Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Prace konkursowe zostały przygotowane przez uczniów z klas technikum:
Gabriel Rychtik kl. 1TGJana Moskalenko kl. 1TGPrzemysław Michaluk   kl. 1TSGabriel Niczyporuk kl. 1TSDominika Kalinka   kl. 1TSKinga Rodak   kl. 1TSBartosz Prokopiuk   kl. 1TSKacper Łucyk   kl. 1TSKacper Maksymiuk   kl. 1TSKarol Samociuk   kl. 1TEMDominik Furman  kl. 1TK Łucyk kl. 1TSBartłomiej Pisaruk    kl.1TSAdam Wilk      kl. 1TGWiktoria Litwin  kl. 1TGMaciej Kułakowski   kl. 1TGElżbieta Doroszuk kl. 1TGAleksandra   Bakun    kl. 1TGAleksandra  Bujek    kl. 1TGPrace wykonane pod opieką Pani Justyny Jakubczyk
Dzień Edukacji Narodowej - fotorelacja z uroczystości
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Licealiada - wyniki współzawodnictwa
Bialskie  szkoły ponadpodstawowe w październiku przystąpiły do współzawodnictwa w ramach Licealiady. Gry zespołowe, lekkoatletyka,  pływanie, tenis stołowy, szachy  to dyscypliny, w których odbywają się zmagania szkół. Liga Lekkoatletyczna to zawody wpisane w jesienną aurę,  podczas których uczniowie rywalizują w kilku konkurencjach między innymi: bieg 100m, 400m, sztafety 4x100m, skok wzwyż, rzut oszczepem, pchnięcie kulą. Piątek 8 października  2021 roku uczniowie zapamiętają jako szczególnie udany dla zawodników reprezentujących naszą szkołę w Lidze Lekkoatletycznej. W sztafecie 4x100 m nie mieliśmy sobie równych. W pięknym stylu pokonaliśmy 6 innych drużyn i z wynikiem 48.57 s wywalczyliśmy awans na zawody na szczeblu wojewódzkim. Indywidualnie też mamy powody do radości. W konkurencji skoku wzwyż dwóch zawodników zajęło czołowe miejsca Suszko Filip – II, a Bobruk Igor – III.  Trzecie miejsca w swoich konkurencjach wywalczyli : biegu na 100m – Wojtek Pawłowicz, a w biegu na 400 m Chomiuk Krystian . Gratulujemy całej reprezentacji szkoły, bo dzięki wspólnemu wysiłkowi zajęliśmy pierwsze miejsce wśród wszystkich startujących drużyn.  Tak oto przedstawia się tabel punktowa:
 
                              
1    ZSZ Nr 2    Biała Podlaska      Biała Podlaska    822          
2    I LO            Łuków                     Łuków                 804          
3    ZS              Radoryż Smolany    Łuków                 776          
4    II LO           Biała Podlaska        Biała Podlaska    762          
5    LO             M-c Podl.                 bialski                 611          
6    ZDZ           Biała Podlaska        Biała Podlaska    579          
7    IV LO         Łuków                     Łukowski             526          
8    ALO           Biała Podlaska       Biała Podlaska     525          
9    ZSZ Nr 1    Biała Podlaska       Biała Podlaska     398          
                             
Szkołę reprezentowali:

Rzut oszczepem 1.    Sawczyc Jakub  kl II B – 30.74 m
2.    Czauderna Damian       III TEM – 26.24 m

Pchnięcie kulą1.    Stafijowski Jakub           III A1 9.74 m
2.    Elwicki Fabian                II B  - 8.92 m
3.    Besaraba Kacper            III TMS  - 8.62 m
 
Skok wzwyż
1.    Suszko Filip – 170 cm
2.    Bobruk Igor  III TBG  - 160 cm

3.    Maksymiuk Marcin   III TEM 155 cm

100 m indywidualnie
1.    Pawłowicz Wojciech  IV TBE - 12.45 s
2.    Kozłowski Kacper IV TMS – 12.76 s
3.    Protasiewicz Kamil – III TEM – 13.30 s

4 x 100 m – 48.57 s1.    Kozłowski Kacper        IV TMS
2.    Chomiuk Krystian        IV TMS
3.    Protasiewicz Kamil      III TEM
4.    Pawłowicz Wojciech   IV TBE


400 m
1.    Chomiuk  Krystian   IV TMS – 57.08 s 
2.    Karwowski Bartłomiej   III A1 – 70.82 s

GRATULACJE !!!
Konkurs fotograficzny„Górnictwo i geologia w obiektywie”
KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Górnictwo i geologia w obiektywie” odbywającego się pod patronatem Dziekana Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii prof. dr. hab. inż. Radosława Zimroza   UCZESTNICY: Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, kształcących się w roku szkolnym 2021/2022. NAGRODY: Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne: I nagroda - 1000 zł; II nagroda - 700 zł; III nagroda - 300 zł Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną opublikowane na stronie Politechniki Wrocławskiej. TERMIN: Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 31 marca 2022 r. Termin ogłoszenia Laureatów konkursu do 15 maja 2022 r. TEMAT: Górnictwo i geologia w obiektywie OPIS: Górnictwo i geologia z perspektywy młodych to nowe spojrzenie na obiekty i obszary o istotnym znaczeniu gospodarczym, a także wysokich walorach przyrodniczych, społecznych i kulturowych. Bez geologii nie ma górnictwa. Geologia to nauka o historii i procesach zachodzących we wnętrzu i na powierzchni Ziemi. Ich poznawanie i obserwacja jest podstawą rozwoju wiedzy i zainteresowań przyrodniczych. Natomiast górnictwo to działalność zmierzająca do pozyskania istotnych surowców mineralnych, które są wykorzystywane w różnych obszarach gospodarki. Jednak górnictwo i geologia to nie tylko eksploatacja złóż i wiedza o historii i budowie Ziemi, to także obiekty i obszary zrewitalizowane i wykorzystywane turystycznie. ZGŁASZANIE PRAC KONKURSOWYCH: E-mail: konkurs.w6@pwr.edu.pl Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie internetowej: https://wggg.pwr.edu.pl/o-wydziale/konkurs-fotograficzny-dla-szkol-ponadpodstawowych
Dziewczyny i chłopaki wspierają zwierzaki!
Dziewczyny i chłopaki wspierają zwierzaki! Zbiórka darów dla AzyLOVEgo schroniska w Białej Podlaskiej Potrzebujemy: - Karma sucha* - Karma mokra i batony mięsne** - Kasze, makarony, ryż. - Koce, poszwy, ręczniki oraz kołdry (bez pierza). - Akcesoria spacerowe: Szelki typu guard, smycze min. 2 m, obroże na klamrę oraz obroże martingale. - Garnki i głębokie miski stalowe - Suplementy diety (m.in. witaminy, preparaty na stawy) - Opatrunki * - LEPSZY 1 WOREK DOBREJ KARMY, NIŻ 5 KARMY MARKETOWEJ. Przykładowe marki : Brit Care, Butchers, Arion, Purizon, Wolf of Wilderness. ** - LEPSZA 1 PUSZKA DOBREJ KARMY, NIŻ 5 KARMY MARKETOWEJ. Przykładowe marki: Maxi Natural, Butchers, Dolina Noteci, Meat Love, Brit, Rafi (czarne puszki), Rocco, Piper, Animoda Carny.  Opiekunowie akcji: Pani Laura Czuhan, Pani Marta Bąkowska
Szkolenie nauczycieli - Wykorzystanie metody eksperymentu w kształceniu matematycznym i przyrodniczym
2 października br. w ramach projektu „Fachowcy z Brzeskiej – edycja 2” 10 osobowa grupa nauczycieli uczących przedmiotów ogólnokształcących wzięła udział w szkoleniu przeprowadzonym na terenie szkoły przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli pn. „Wykorzystanie metody eksperymentu w kształceniu matematycznym i przyrodniczym”

Głównym celem szkolenia było:- doskonalenie umiejętności stosowania metody eksperymentu w pracy z uczniem na lekcjach matematyki, geografii, biologii , chemii lub fizyki;- poznanie dobrych praktyk nauczania przedmiotów matematycznych i przyrodniczych oraz kształtowania myślenia naukowego wśród uczniów.
,,CHROŃ SIEBIE I INNYCH!'' - Koronawirus
,,CHROŃ SIEBIE I INNYCH!'' - Koronawirus Szkolny Zespół d/s Zdrowia.
Prezentacja kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
Zapraszamy do poznania kandydatów na przewodniczącego samorządu uczniowskiego.
Czas na otrzęsiny uczniów klas pierwszych
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych oraz ich wychowawców do wspólnej zabawy Otrzęsinowej. Pierwszaki i ich wychowawcy będą rywalizować w kilku super konkurencjach. !!! NOWOŚĆ !!! Uczniów starszych klas zapraszamy do oglądania relacji z imprezy NA ŻYWO!!! – szczegółowe informacje podamy w poniedziałek – szukajcie wiadomości na facebook. OTRZĘSINY PIERSZYCH KLAS – sala gimnastyczna 11 października 2021 r. (poniedziałek) godz. 11.30 – ok. 13.00 (na 5 i 6 lekcyjnej) Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Spotkanie Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego
W dniu 4 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie zainicjowane przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Biała Podlaska w ramach Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego.

Uczestnikami spotkania byli dyrektorzy placówek oświatowych, wraz z doradcami zawodowymi.


Pani Magda Nowosielska przekazała informacje dotyczące wdrażania we wszystkich placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miejską pakietu Microsoft 365 w wersji rozbudowanej.


Pani Monika Dadacz odczytała sprawozdanie z bialskiego doradztwa zawodowego. W bieżącym roku w naszym mieście zostało zrealizowanych ponad 3000 działań, w tym ponad 300 kształtujących zawodoznawstwo.


Pan Stanisław Romanowski przedstawił plan spotkania i kierunek, na który warto położyć nacisk w doradztwie szkolnym. Między innymi wycieczki zawodoznawcze do przedsiębiorców, giełdy szkół, odbywanie wyjść do szkół podstawowych, promując własną szkołę i kierunki kształcenia.

Zaproponowane zostały takie akcje jak zawodowy strzał w 10 organizowany przez kuratorium, mapa karier i dzień przedsiębiorczości. Także targi pracy dla rodziców podczas zebrań. Tablice zawodów, w  przypadku naszej szkoły funkcjonuje zakładka na stronie szkoły z doradztwa zawodowego.


Pani Ewa Tatarczak przedstawiła propozycję zmiany podstawy programowej kładącej większy nacisk na rozwijanie kompetencji miękkich. Padła propozycja targów edukacyjnych, jak również została wykazana otwartość na współpracę.


Zostały pokazane trzy prezentacje z realizacji doradztwa zawodowego: Przedszkola Samorządowego nr 13,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 (czyli Szkoła Podstawowa nr 1 i LO nr 2).


Na zakończenie nastąpiło podsumowanie spotkania, biorąc pod uwagę pytania uczestników. Nasz dyrektor Ryszard Dołęga wykazał gotowość realizacji wycieczek zawodowych po naszej szkole, dedykowanych uczniom szkół podstawowych.
Akcję wyborczą czas zacząć!
Dziś kandydaci do Zarządu SU wylosowali swoje miejsca na kartach wyborczych. Szkolna Komisja Wyborcza Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im.  F. Żwirki i S. Wigury w składzie: uczennica Alicja Chomko, uczennica Natalia Mitura, uczennica Wioleta Lipko, opiekun SU Marta Bąkowska,na podstawie protokołu rejestracji listy kandydatów, przyznała w drodze losowania następujące miejsca na kartach wyborczych:Miejsce 1.   Amelia RozmysłMiejsce 2.   Marta SokółMiejsce 3.   Kristina GoroszkoMiejsce 4.   Czarek Kwitek
Oznacza to, że od dziś rusza kampania wyborcza. Ze względu na zachowanie wszelkiej ostrożności związanej z pandemią, kandydaci swoje kampanie poprowadzą w Internecie za pomocą mediów społecznościowych.
Kandydatom życzymy POWODZENIA!
Konkurs IBE dla dzieci i młodzieży
Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza szkoły i placówki edukacyjne do udziału w atrakcyjnym konkursie wy:myśl kwalifikację. Ma on zachęcić dzieci i młodzież do potwierdzania swoich umiejętności i zdobywania nowych kwalifikacji. Jest również szansą na zdobycie na gród o wartości 2000 zł!
Więcej informacji na stronie https://kwalifikacje.edu.pl
Chętne osoby proszę zgłaszać się do Pani Laury Czuhan

Dzień Chłopaka
Chłopcy! Ci mali i więksi,
Z okazji Waszego Święta - my, dziewczyny, życzymy każdemu chłopcu:- Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,Ciastek - tylko tych najsłodszychSamochodów - tylko tych najszybszychZabaw - tylko najweselszychPrzygód - tylko najciekawszych... i butów - takich, co najlżejsze,w których wszędzie mógłbyś dotrzeć!
Składają Dziewczyny, te mniejsze i większe!
Trzech uczniów z naszej szkoły brało udział w projekcie „Z pomysłem w przyszłość”
Od 1 września 2021 r. do 28 września 2021 r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy trwała realizacja projektu „Z pomysłem w przyszłość”, finansowanego ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN. Brało w nim udział po dziesięciu uczestników i dwóch opiekunów Centrum oraz organizacji partnerskiej z Litwy. W projekcie „Z pomysłem w przyszłość” naszą szkołę reprezentowali uczniowie:Artyszuk Mateusz klasa 2 A, Laszuk Hubert klasa 2 A, Wyganowska Sylwia klasa 3 A1.Głównym celem realizowanego projektu było zwiększenie szans na rynku pracy uczestników projektu i odbiorców działań upowszechniających poprzez rozwijanie postaw przedsiębiorczości, pomysłowości i współpracy na rzecz aktywności społecznej, a także pozyskiwanie i przekazywanie wiedzy i pomysłów o przedsiębiorczości społecznej, ze zwróceniem uwagi na korzyści i możliwości wspólnego prowadzenia działalności w ramach przedsiębiorstwa społecznego. Ponadto dzięki wspólnej realizacji projektu młodzież z Polski i Litwy poznała kulturę swego kraju sąsiedzkiego, rozwinie poczucie tolerancji i solidarności, zmotywuje siebie i innych do większej aktywności społecznej. Więcej informacji na temat projektu „Z pomysłem w przyszłość” oraz fotorelacja jest na stronie internetowej Radiobiper.info pod linkiem Roskosz: „Z pomysłem w przyszłość” w ECKiW OHP oraz Roskosz: Wspólne biznesy młodzieży z Polski i Litwy (film) (galeria).
Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2021-2022
Uczennico/uczniu!
 Chcesz mieć wpływ na funkcjonowanie szkoły?Masz fajne pomysły?Jesteś społecznikiem i chcesz zrobić coś nowatorskiego?Jesteś przykładem dla innych?Masz dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie?
WEŹ SPRAWY SZKOŁY W SWOJE RĘCE I ZGŁOŚ SWOJĄ KANDYDATURĘ!

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ:
1. Wypełniony formularz musisz dostarczyć opiekunom SU
do dnia 27 września 2021 r. – osobiście lub mailem (su.zsz2bp@o2.pl) – wzór formularza w załączniku.
2. Do formularza dołącz obowiązkowo swoje zdjęcie.
3. Od 30 września do 10 października, na terenie szkoły trwa Twoja kampania wyborcza – możesz powołać swój sztab wyborczy – wszelkie działania wcześniej skonsultuj z opiekunami SU.
4. 1 października 2021 r. odbędzie się na terenie szkoły prezentacja kandydatów do Zarządu SU – szczegóły u opiekunów SU – zgłoś się najszybciej, jak możesz!
5. Wybory do Zarządu SU odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego poprzez głosowanie w salach i za pośrednictwem Internetu w dniu 11 października 2021 r. (poniedziałek).
6. Ogłoszenie wyników wyborów 13 października 2021 r.
7. Treści zawarte w formularzu złożonym przez kandydata, zostaną wykorzystane do prezentacji kandydatów na stronie szkoły i szkolnych mediach społecznościowych.
8. Zapoznaj się z regulaminem i ordynacją wyborczą, które zamieszczone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej szkoły.
9. Udział w wyborach musi zatwierdzić wychowawca klasy kandydata, a w przypadku osoby niepełnoletniej - jego rodzic, bądź opiekun prawny.

Zapraszamy do konsultacji – pomożemy i wesprzemy Wasze działania
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
p. Marta Bąkowska i p. Laura Czuhan Formularz Ordynacja wyborcza
Rajd rowerowy
W dniu 28 września 2021 roku odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd rowerowy. Trzynastoosobowa grupa uczniów pod opieką Pani Agnieszki Biegajło i Pana Jacka Szyca miała okazję poznać ścieżki rowerowe naszego miasta. Propagowanie zdrowego stylu życia, umiejętność jazdy w większej grupie, a także poznawanie przepisów ruchu drogowego to cele, które udało nam się podczas tego 30 kilometrowego wyjazdu zrealizować. Tym razem mieliśmy trochę drobnych usterek, ale dzięki zaangażowaniu uczniów i świetnemu serwisowi udało nam się dokończyć rajd bez strat w sprzęcie. Dziękujemy firmie GIANT za ekspresową i bezcenną pomoc :) Młodzież, która lubi spędzać czas aktywnie sprawdziła się na tym wyjeździe w 100% . Chętnie w tym gronie podejmiemy nowe wyzwania rowerowe i pokonamy dłuższe trasy.
Dzień Patrona Szkoły i ślubowanie klas pierwszych
W dniu 24 września 2021 r. na terenie szkoły uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły i ślubowanie klas pierwszych.
Święto Patrona Szkoły jest jedną z najważniejszych uroczystości szkolnych. Dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2, Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura – „bohaterowie polskiego nieba" stali się symbolami heroizmu i odpowiedzialności – o czym wspomniał podczas przemówienia Pan dyrektor Ryszard Dołęga.

Święto Patrona Szkoły to doskonała okazja, aby uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar i tym samym oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.Ślubowanie składali uczniowie wyróżnieni za najlepsze wyniki w nauce:
1.    Elżbieta Doroszuk – klasa 1 TG
2.    Dominika Kalinka – klasa 1 TS
3.    Aleksandra Bakun – klasa 1 TG
4.    Kazimierz Daniluk – klasa 1 TG
5.    Gabriel Madej – klasa 1 TI
6.    Szczepan Semeniuk – klasa 1 TI
7.    Piotr Markowski – klasa 1 TEM
8.    Przemysław Michaluk – klasa 1 TS
9.    Marcel Wachulik – klasa 1 TEMAby podkreślić nietuzinkowość patronów naszej szkoły, młodzież z klas 2 TEI  i  2 TM przygotowała akademię pod hasłem „W życiu nigdy nie jest za późno na 3 rzeczy: miłość, naukę i spełnianie marzeń".

Nad częścią artystyczną pieczę sprawowały wychowawczynie klas - Pani Teresa Chalecka i Pani Katarzyna Wojewoda oraz Pani Anna Kozłowska ze Szkolnego Klubu Muzycznego.

W uroczystościach wzięli udział członkowie Pocztu Sztandarowego i Pocztu Flagowego, którzy nadali uroczysty charakter wydarzeniu.

1 2 3 4 5

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.