Szkoła

Wydarzenia:

TV WSCHÓD o nas
Zapraszamy do obejrzenia TV WSCHÓD - Wiadomości Regionalne - 25 czerwca, które prowadził Pan Michał Trantau. O naszej szkole możemy obejrzeć od 5 minuty 56 s.

Wiadomości Regionalne - 25 czerwca

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
"Morza szum, ptaków śpiew Złota plaża pośród drzew" 22 czerwca 2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Fotorelacja ze spływu kajakowego - powspominajmy
Polecamy obejrzeć fotorelację ze spływu kajakowego zorganizowanego przez Szkolne Koło Turystyczne.

Spływ kajakowy 2018

Opiekunowie: Pani Edyta Rypina, Pani Agnieszka Biegajło i Pan Sylwester Kłusek.
Konkurencja dla Harleya
Imponująco wygląda motor zaprojektowany i wykonany pod kierunkiem Pana Eugeniusza Sobola. Możemy go obejrzeć na ogrodzeniu naszej szkoły.
Puls Miasta TV - Promują szkołę w oryginalny sposób. Videoclip LED Boys hitem
16 czerwca wideoklip LED BOYS był w TELEEXPRESIE, a tuż potem 19 czerwca 2018 r. został opublikowany reportaż Promują szkołę w oryginalny sposób. Videoclip LED Boys hitem na portalu internetowym Puls Miasta TV przygotowany przez pana Zbigniewa Maciejuka. Dziękujemy Redakcji Puls Miasta TV za docenienie naszej pracy. Zapraszamy do obejrzenia reportażu i wideoklipu LED BOYS "Obudź w sobie myśl techniczną".
LED BOYS w TELEEXPRESS 15.06.2018 r.
Miło nam, że działania promocyjne naszej szkoły zostały zauważone przez media ogólnopolskie. 15 czerwca 2018 r. odwiedzili nas reporterzy TELEEXPRESS, by nakręcić wywiad na temat realizacji wideoklipu LED BOYS - "Obudź w sobie myśl techniczną". Już tego dnia odcinek TELEEXPRESS został wyemitowany o godzinie 17:00. Wiemy, że nie każdy mógł obejrzeć wydanie programu na żywo, dlatego udostępniamy go na stronie internetowej i Fanpage naszej szkoły na Facebooku. Gratulujemy i życzymy miłego oglądania!

Link: TELEEXPRESS 15.06.2018 oglądaj od 9:08.

Spływ kajakowy rzeką Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim
Zapraszamy do obejrzenia relacji za spływu kajakowego rzeką Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim. Spływ kajakowy zorganizowało Szkolne Koło Turystyczne.
20 MARSZ PO GODNOŚĆ
W tym roku odbył się jubileuszowy 20 MARSZ PO GODNOŚĆ zorganizowany przez BIALSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH "SPRAWNI INACZEJ", które od roku mieści się w budynku Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej. Marsz rozpoczął się na Placu Wolności, następnie ulicą Brzeską wszyscy uczestnicy przybyli na część oficjalną do naszej szkoły. W imprezie integracyjnej z okazji obchodów "DNIA GODNOŚCI OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ" uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli niepełnosprawni z terenu całego miasta i powiatu Biała Podlaska, jak również ich opiekunowie, placówki zajmujące się osobami niepełnosprawnymi, delegacje szkół, oraz władze miasta i gminy Biała Podlaska. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 1 TBE, 1 BB i 3 BW wraz z dyrekcją szkoły i nauczycielami. Imprezę rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia pani Beata Kania oraz I Zastępca Prezydenta Miasta Biała Podlaska pan Michał Litwiniuk. Następnie obejrzeliśmy występy przygotowane przez poszczególne placówki. Uczniowie Szkolnego Klubu Teatralnego i Szkolnego Klubu Muzycznego naszej szkoły wystąpili przed zebranymi podczas Hymnu Bialskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Sprawni Inaczej", zaśpiewali Hymn Osób Niepełnosprawnych z Zespołem Downa "Zbudujemy lepszy świat" oraz piosenkę pt. "20 lat minęło". Po części artystycznej uczestnicy imprezy integracyjnej zostali poczęstowani przepięknym, okolicznościowym tortem. Na koniec zostały wręczone upominki i podziękowania dla przedstawicieli placówek. Niebywałym wydarzeniem był Koncert Gwiazd - Zespołu Wokalnego "Chwilka" pana Ireneusza Parafiniuka i wspólna zabawa przy muzyce. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez panią Iwonę Kuzawińską
LED BOYS - VIDEOKLIP
Zapraszamy do obejrzenia videoklipu LED BOYS "Obudź w sobie myśl techniczną" Autor tekstu piosenki promującego szkołę: Anna Zgorzałek Wykonanie piosenki: Bartosz Bomba Bo w mojej szkole jest wszystko co trzeba: Moc, niebanalność, sens życia i wiedza. Odkrywam siebie, walczę ze słabością I wciąż pracuję nad osobowością. OBUDŹ JUŻ DZIŚ TECHNICZNĄ W SOBIE MYŚL! OBUDŹ JUŻ DZIŚ TECHNICZNĄ W SOBIE MYŚL! Na nudę, banał tutaj miejsca nie ma… lecz rzeczy ważne – techniczna idea… Postaw na barwność, mądrość i odkrywczość, Bo arcynudna niszczy w życiu wszystko! OBUDŹ JUŻ DZIŚ TECHNICZNĄ W SOBIE MYŚL! OBUDŹ JUŻ DZIŚ TECHNICZNĄ W SOBIE MYŚL! W szkole chłopaki wiele zdziałać mogą. Dom wymurują, płytki też ułożą, Auto naprawią - dla nich to jest gratka! Światło montują- idzie im jak z płatka! OBUDŹ JUŻ DZIŚ TECHNICZNĄ W SOBIE MYŚL! OBUDŹ JUŻ DZIŚ TECHNICZNĄ W SOBIE MYŚL! Pasją mych ziomków jest informatyka. Na komputerach tworzą majstersztyki. Jeśli chcesz zostać częścią tej załogi – Już dziś zapraszam w mojej szkoły progi! OBUDŹ JUŻ DZIŚ TECHNICZNĄ W SOBIE MYŚL! OBUDŹ JUŻ DZIŚ TECHNICZNĄ W SOBIE MYŚL!
Spotkanie z Mirosławem Kirczukiem - Full Power Spirit
4 czerwca 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Mirosławem Kirczukiem jednym z założycieli bialskiej formacji Full Power Spirit. Zespół zaprezentował autorski program profilaktyczno-motywacyjny: ''Znajdź pomysł na siebie'' objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska. WOLNOŚĆ, jej rożne aspekty, definicje, sztuka korzystania z wolności w taki sposób by tej wolności nie stracić, a jednocześnie być dumnym z konsekwencji wyborów jakich codziennie dokonujmy była tematem wystąpienia pana Kirczuka. Serdecznie Dziękujemy!!! Szkolny Zespół d/s Zdrowia
Światowy Dzień Bez Papierosa
31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa. Inicjatywę zawdzięczamy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1987 r., która chciała w ten sposób zwrócić uwagę na olbrzymią szkodliwość palenia tytoniu. To świetna okazja, aby uświadomić sobie, jak bardzo nałóg palenia krzywdzi nasz organizm. W naszej szkole przeprowadzona została akcja antynikotynowa pod hasłem Palenie Tytoniu = Krótsze Życie. Wykonane zostały gazetki tematyczne plakaty, rozdawano ulotki tematyczne, broszury, przeprowadzono pogadanki na temat skutków czynnego i biernego palenia tytoniu. Akcję przygotował Szkolny Zespół d/s Zdrowia
„Zawodowy strzał w 10! - Wybierz swoją przyszłość”
29 maja 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej zorganizowano przedsięwzięcie pod nazwą „Zawodowy strzał w 10! - Wybierz swoją przyszłość”, mające na celu zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych – technikach i szkołach branżowych. Głównym organizatorem tego wydarzenia edukacyjnego (jednego z czterech w naszym regionie) było Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Białej Podlaskiej, reprezentowane na targach przez p. Annę Wrzosek i p. Marka Żelisko. Jednym z celów przedsięwzięcia jest przełamywanie stereotypów dotyczących kształcenia zawodowego, funkcjonującego w dużej części społeczeństwa jako kształcenie o niższym statusie niż kształcenie ogólne, co podkreślił p. Marek Żelisko w swoim krótkim wystąpieniu. Targi zawodowe adresowane były do uczniów dotychczasowych gimnazjów, uczniów klas VII szkół podstawowych, nauczycieli, wychowawców oraz szkolnych doradców zawodowych . Wzięły w nich udział szkoły zawodowe funkcjonujące na terenie miasta Biała Podlaska, tj. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2, Zakład Doskonalenia Zawodowego, Szkoły Rzemieślnicze Bialskiego Cechu, Ochotniczy Hufiec Pracy. Każda placówka przygotowała krótkie prezentacje promujące kierunki kształcenia w szkole i przedstawiające swoja ofertę edukacyjną. Wszyscy zgodnie podkreślali, iż tworzone kierunki kształcenia w szkołach zawodowych wynikają z potrzeb lokalnego rynku pracy. Nie zabrakło pracodawców współpracujących z placówkami szkolnymi w zakresie szkolnictwa zawodowego. Zarówno p. Władysław Zaciura – właściciel zakładu ślusarskiego, jak i p. Aleksander Kompa – prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej zachęcali do podjęcia nauki w szkołach zawodowych, jako szkół dających duże możliwości własnego rozwoju, zdobycia dobrego zawodu, z perspektywami podjęcia satysfakcjonującej pracy w przyszłości. Zakończeniem imprezy była konferencja szkoleniowa dla doradców zawodowych nt. „Rola doradcy zawodowego w kształtowaniu kariery edukacyjnej”, którą poprowadzili p. A. Wrzosek i p. M. Żelisko – starsi wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Białej Podlaskiej. Uczniowie natomiast mogli obejrzeć stanowiska prezentujące zawody i kierunki kształcenia w poszczególnych szkołach zawodowych oraz zwiedzić pracownie znajdujące się w budynku Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2, gospodarza imprezy.
1 2 3 4 5

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.