Wydarzenia:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Drodzy Uczniowie!
Wszystkim naszym Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Życzymy Wam dużo zdrowia, energii i zapału w podejmowaniu obowiązków szkolnych, a także wytrwałość w nauce.
Rodzice i Opiekunowie!Wszystkim Rodzicom i Opiekunom, życzymy cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodzieży oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych podopiecznych.

Szanowni  Nauczyciele, Pracownicy!Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2023/2024 życzymy, aby był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia. Życzymy dużo zdrowia, radości i pomyślności!

Życzą Dyrekcja i Samorząd Uczniowski.
fot. Weronika Sosnowska
PORADNIK PIERWSZOKLASISTY
Szkolny Savoire Vivre
84 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
Dzień 1 września 1939 roku przepełnia nas smutkiem z powodu wybuchu II wojny światowej.

Nasza szkolna delegacja dołączyła do zgromadzenia przy Miejscu Straceń. Uczciliśmy pamięć tych, którzy ofiarowali swoje życie i bohatersko bronili naszej ojczyzny.

Podczas uroczystości upamiętniających 84 rocznicę tej tragedii, naszą szkołę dumnie reprezentowali uczniowie:
Julia Wojtkowska kl. 3 TSDominika Kalinka kl. 3 TSKacper Stankiewicz kl. 4 TMJakub Steckiewicz kl. 4 TMKrystian Bieliński kl. 3 TIGabriel Madej kl. 3 TI
Stypendium z „Lubelskiej kuźni talentów 2023-2024” – 600 zł/miesięcznie
W tym roku szkolnym uczniowie wszystkich klas technikum i szkoły branżowej, w tym uczniowie klas pierwszych, mogą ubiegać się o stypendium z programu "Lubelska kuźnia talentów 2023-2024" w kwocie 600 zł / miesiąc, wypłacane przez 10 miesięcy, czyli w roku szkolnym będzie to 6 000 zł.
Uczniowie, którzy spełniają warunki ubiegania się o stypendium lub chcący uzyskać więcej informacji, proszeni są o zgłoszenie się do dnia 8 września 2023 r. ze świadectwem otrzymanym w czerwcu 2023 r. do Pani Edyty Michalczuk (sala 311).

Aby złożyć wniosek o stypendium uczeń musi spełniać co najmniej jeden z poniższych warunków:
•    miesięczny dochód w przeliczeniu na osobę w rodzinie, nie przekracza kwoty 2 249,79 zł netto (czyli po odliczeniu składek na ZUS, podatku i składki zdrowotnej)
LUB
•    posiadać aktualne orzeczenie o niepełnosprawności ucznia,
LUB
•    posiadać aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydane przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
ORAZ
•    w ubiegłym roku szkolnym (2022-2023), uzyskał średnią arytmetyczną z rocznych ocen klasyfikacyjnych ze wszystkich zajęć edukacyjnych, w przypadku:
- uczniów I klasy pięcioletniego technikum wyższą lub równą 4,50,
- uczniów klas II, III, IV lub V pięcioletniego technikum wyższą lub równą 4,25,
- uczniów klas I, II i III szkoły branżowej wyższą lub równą 3,75.

LUB
•    w ubiegłym roku szkolnym (2022-2023) uzyskał tytuł finalisty, laureata lub reprezentował Polskę w konkursach, olimpiadach, turniejach lub/i uzyskał co najmniej 3 osiągnięcia: tytuł laureata, finalisty, zajęcie 1 do 3 miejsca, zdobycie wyróżnienia lub uzyskał inne wysokie miejsce, nagrodzone lub uhonorowane zwycięskim tytułem w zawodach wiedzy i umiejętności, organizowanych instytucjonalnie, o pozaszkolnym zasięgu.
ORAZ
•    uzyskali średnią arytmetyczną z rocznych ocen klasyfikacyjnych ze wszystkich zajęć edukacyjnych, w przypadku:
- uczniów I klasy pięcioletniego technikum wyższą lub równą 3,00,
- uczniów klas II, III, IV lub V pięcioletniego technikum wyższą lub równą 3,00,
- uczniów klas I, II i III szkoły branżowej wyższą lub równą 3,00.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
4 września 2023 roku, o godzinie 9.00
na terenie boiska szkolnego odbędzie się
uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

Co przyniesie nowy rok szkolny?
Możemy zdradzić tylko tyle, że będzie wyjątkowy.

Samorząd Uczniowski tradycyjnie powita nowych uczniów i nauczycieli u progu szkoły.
Informacja od Ministerstwa Edukacji i Nauki ws. Omdleń
Szanowni Państwo,
w załączeniu przekazujemy ulotkę przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami.
Ulotka - pdf
STAŻE - SIERPIEŃ 2023
W terminie 1-28 sierpnia b.r. 16 uczniów Technikum uczestniczyło w stażach uczniowskich.
W oparciu o przygotowane programy i zgodnie z harmonogramami staże realizowane były u 7 pracodawców w branżach zgodnych z kierunkami kształcenia, w wymiarze 150 godzin.
W sierpniu staże odbywały się w następujących firmach:
    Agencja Reklamowa Agraffka D. Mikiciuk-Ciołek i M. Ciołek S.C.    Centrum Druku i Reklamy OPENPRESS S.C. Marek Krekora, Włodzimierz Szawarniak    Instel Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Obsługowe Grzegorz Piechowicz    P.U.H INSTER Stefaniuk Waldemar    Pol-Kres Edwood Sp.z o.o    Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita oddz.Biała Podlaska    TAU INTERNETWszyscy uczniowie po zakończeniu stażu otrzymują stypendium oraz zwrot kosztów dojazdu.
Staże uczniowskie – lipiec 2023
W lipcu staże uczniowskie rozpoczęło 37 uczestników projektu, w tym 31 uczniów Technikum i 6 uczniów Szkoły Branżowej I stopnia.
Staże uczniowskie realizowane były pod opieką 19 opiekunów u 16 pracodawców w branżach zgodnych z kierunkami kształcenia. Uczniowie w oparciu o przygotowane programy mieli możliwość zdobycia doświadczenia i praktycznych umiejętności w branżach: samochodowej, elektrycznej, grafiki i poligrafii cyfrowej, informatycznej oraz mechatronicznej .
Firmy, w których realizowane były staże to:    Agencja Reklamowa Agraffka D. Mikiciuk-Ciołek i M. Ciołek S.C.    Aluteam Polska sp. z o.o.    Auto Podlasie Sp.z o.o., oddz. „Toyota - Biała Podlaska”    Auto Serwis Car-Technic Konrad Niczyporuk    AUTODEMONTAŻ I AUTOSERWIS Sp.z o.o.    Centrum Druku i Reklamy OPENPRESS S.C. Marek Krekora, Włodzimierz Szawarniak    DARO Dariusz Filipiuk    Etmus Sp.z o.o    Instel Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Obsługowe Grzegorz Piechowicz    JB Multimedia    P.U.H INSTER Stefaniuk Waldemar    Pol-Kres Edwood Sp.z o.o    Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita oddz.Biała Podlaska    TAU INTERNET    Tircars Sp.J. Mariusz Chorąży i WspólnicyWszyscy uczniowie po odbyciu stażu otrzymują stypendium oraz zwrot kosztów dojazdu.
Zaproszenie do udziału w Mistrzowskiej Fecie
Jesteśmy Rowerową Stolicą Polski. To nasz wspólny sukces! Wspólnie z Prezydentem miasta Michałem Litwiniukiem zapraszamy do udziału w Mistrzowskiej Fecie, która odbędzie się już w najbliższy piątek 7 lipca o godzinie 17:00 na placu Wolności.
Szczegóły na plakacie.
Już jutro Finał Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.
Na oficjalne wyniki w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski musimy jeszcze poczekać, ale już dziś zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na Wielki Finał naszej sportowej przygody zorganizowanej przez Aktywne Miasta.
W najbliższy piątek (ostatni dzień zmagań w rywalizacji RSP) spotykamy się o godzinie 17.00 przy stawach w dolinie rzeki Klukówka, aby wziąć udział w oficjalnym otwarciu ścieżki pieszo-rowerowej, która powstała w ramach projektu "Wykorzystanie walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych".
Na uczestników czekać będzie grill, po którym wyruszymy na wspólną przejażdżkę.
Start o godzinie 19:30 spotykamy się na placu Wolności by wziąć udział w Sztafecie Rowerowej, która potrwa do godziny 24:00.
Organizatorem Wielkiego Finału naszej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski jest prezydent miasta Michał Litwiniuk.
„Poznaj polskie ślady w Europie” - dofinansowanie wycieczek
O środki na dofinansowanie wycieczek mogą ubiegać się organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły ponadpodstawowe.
Nabór wniosków rusza 26 czerwca 2023 r. o godzinie 10.00 i jest prowadzony w trybie ciągłym do wyczerpania środków finansowych - decyduje data złożenia wniosku o dofinansowanie wycieczki.
Ze środków pochodzących z dotacji mogą być finansowane tylko wydatki uwzględnione w kalkulacji kosztów wycieczki, w tym:    koszty przejazdu,    bilety wstępu,    usługa przewodnicka,    zakwaterowanie,    wyżywienie,    ubezpieczenie uczestników wyjazdu.Więcej informacji na stronie internetowej Poznaj polskie ślady w Europie
Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów
Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.Więcej informacji na stronie internetowej Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów
Koniec roku szkolnego 2022/2023
Brzeska ma WAKACJE
Na ten dzień - zakończenia roku szkolnego - niezależnie od wyników w nauce, każdy uczeń czeka tak samo.
Uroczystość zakończenia roku tradycyjnie odbywała się na boisku szkolnym.
Po wprowadzeniu Sztandaru Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej  uczestnicy uroczystości wspólnie odśpiewali hymn państwowy.
Dyrektor Ryszard Dołęga w przemówieniu podziękował za zaangażowanie w naukę, gratulował dobrych wyników i promocji do kolejnych klas. Podziękował również wszystkim za ogrom pracy, za trud i zaangażowanie, za wszystkie imprezy szkolne, za radość.
Uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Beata Demianiuk - Kierownik Referatu Kultury i Sportu UM.
W imieniu Pana Michał Litwiniuka Prezydenta Miasto Biała Podlaska odczytała list skierowany do całej społeczności szkolnej.
Nie zabrakło także gratulacji i wyróżnień dla najlepszych i najaktywniejszych w naszej szkole.
Tradycyjnie wychowawcy klas wspólnie z Panem dyrektorem i Panią wicedyrektor wręczyli nagrody i listy gratulacyjne uczniom i ich rodzicom za bardzo dobre wyniki w nauce, za zaangażowanie w działania Samorządu Uczniowskiego oraz członkiniom Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej, które ukończyły szkołę.
Po wręczeniu wyróżnień uczniowie udali się do sal lekcyjnych, gdzie odebrali świadectwa z rąk wychowawców.
Radość z wakacji jest ogromna!
Wracamy 4 września 2023 r.
Bezpiecznych wakacji!
Podziękowaliśmy naszym nauczycielom - Młodym Emerytom!
,,Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, szybko minęło te parę lat.  
Każdy z nas pewnie łezkę uroni, zanim odejdzie w daleki świat”
- tymi słowami piosenki podziękowaliśmy naszym nauczycielom - Młodym Emerytom!W dniu dzisiejszym, podczas rady pedagogicznej padło wiele przepięknych słów i wspomnień.

Szóstka cudownych osób:Pani Teresa ChaleckaPani Jolanta CzajkaPani Dorota KulickaPan Jan FedorowiczPan Eugeniusz SobolPan Tadeusz Wrzaszczspełniła warunki uprawniające do tego, aby realizować swoje niespełnione marzenia, aby odpocząć od pracy, aby wreszcie z uśmiechem na twarzy powiedzieć "chcę", a nie "muszę".
Z rąk Pana Dyrektora Ryszarda Dołęgi i Pani Wicedyrektor Ewy Dołęzkiej nasi zasłużeni Emeryci otrzymali kwiaty i albumy pamiątkowe.
Braw uznania nie było końca.
Dziś pożegnaliśmy wspaniałych nauczycieli, fantastycznych fachowców, cudownych kolegów i wieloletnich przyjaciół polskiej edukacji.

Drodzy wyróżnieni, DZIĘKUJEMY!!!
#kręcimydlaBiałejPodlaskiej Rowerowy rajd nauczycieli
    Ostatni dzień nauki, w tym roku szkolnym, część nauczycieli spędziła na rajdzie rowerowym. Po „rozgrzewce” ścieżką rowerową wokół miasta, trasa rajdu prowadziła w stronę Rokitna. W Rokitnie przystanek na lody i po odpowiedniej motywacji ruszyliśmy w stronę Leśnej Podlaskiej. Dziesięciu śmiałkom nie straszny był ani upał , ani burza :) Humory dopisywały na każdym etapie trasy.  Ulewny deszcz przeczekaliśmy pod wielkim kasztanem, a w czasie upału chłodziliśmy stopy w kałużach. W planie było dorzucenie po jednym punkcie od każdego uczestnika ( 54 km) , ale w sumie pokonaliśmy trasę ok. 65 km, a niektórzy nawet 90 km!!! Dzięki tym cennym 11 punktom w rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski , jako szkoła zajmujemy pierwsze miejsce!!!  Rywalizacja trwa do końca czerwca, więc warto zmobilizować swe siły już w czasie wakacji, by tą pozycję w rankingu utrzymać.
Życzymy tego sobie i wszystkim, którzy przyczyniają się do sukcesu Miasta.W rajdzie udział wzięli:
 Agnieszka Biegajło Tomasz Gawryszuk Iwona Kuzawińska Anna Sawczuk Jacek Saczuk Katarzyna Szyc Jacek Szyc Ewa ToczekKatarzyna Wojewoda Krzysztof WojtysiakZachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników by kręcili kilometry dla naszej szkoły.
Życzenia Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka na zakończenie
Pan Michał Litwiniuk Prezydent Miasta Biała Podlaska przesyła kilka ciepłych słów na zakończenie roku szkolnego 2022/2023.
Dziękujemy!
„Bezpieczne wakacje rowerowe”
Zachęcamy do aktywnego wypoczynku w wakacje.
Obowiązkowe wyposażenie roweru:  z przodu – w jedno światło barwy białej lub żółtej selektywnej,  z tyłu – w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające.Dopuszcza się, aby światła pozycyjne roweru i wózka rowerowego, o których mowa powyżej były zdemontowane, jeżeli kierujący tym pojazdem nie jest zobowiązany do ich używania podczas jazdy- czyli w warunkach dobrej przejrzystości powietrza od świtu do zmierzchu:

  w co najmniej jeden sprawnie działający hamulec,  w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.Więcej informacji na stronie internetowej Bezpieczne Wakacje - rowerowe ABC
Nasi Absolwenci przesyłają podziękowania
Dzisiaj pożegnaliśmy uczniów
z klasy 3 A i z klasy 3 B.
Klasy pożegnały wychowawczynie
Pani Agnieszka Gawda i Pani Marta Bąkowska.
Drodzy Absolwenci,
Powodzenia i do zobaczenia w naszym Liceum
Kolejne Absolwentki z Aktywnych Dziewczyn z Brzeskiej
Kolejny już rok, kiedy musimy pożegnać nasze cudowne Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej.
Kochamy Was i będziemy tęsknić.
Zakończenie roku szkolnego 2022/23
Zakończenie roku szkolnego 2022/23 odbędzie się 23 czerwca 2023 r. o godzinie 9:00.
Zapraszamy
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
14 czerwca 2023 r. delegacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami wspierającymi Panią Agnieszką Gawdą, Panią Izabelą Kopryk, Panią Alicją Ocimek i Panią Ewą Toczek uczestniczyli w obchodach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorami imprezy było Bialskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Sprawni  Inaczej oraz Biuro d.s. Osób Niepełnosprawnych w Akademia Bialska.
Podsumowanie VIII Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych za rok szkolny
W dniu 15 czerwca 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste Podsumowanie VIII Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych za rok szkolny 2022/2023.
W organizowanym konkursie pod hasłem „Dynastia Piastów” wzięło udział 140 uczniów z 13 bialskich szkół podstawowych. Współzawodnictwo w ramach Ligi odbywało się pod patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska.
Na uroczystości obecni byli Naczelnik Wydziału Edukacji w Białej Podlaskiej pan dr Stanisław Romanowski, inicjator Bialskiej Ligii Przedmiotowej pan Andrzej Pawlik oraz Dyrektor Zespołu pan  Ryszard Dołęga oraz dyrektorzy i nauczyciele bialskich szkół.
Organizatorem VIII Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2022/2023 byli nauczyciele historii pani Ewa Piech, pani Marta Makarska-Makaruk i nauczyciel informatyki pani Elżbieta Dorosz. Celem ligi było promowanie historii naszego kraju oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Każdy z trzech etapów konkursu przeprowadzono w placówce organizatora w formie testów elektronicznych na platformie internetowej.
Na uroczystym Podsumowaniu Ligi Historycznej doceniono wyróżnionych uczestników VIII Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2022/2023,  nagradzając ich dyplomem, książką i nagrodą rzeczową.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki.
W kategorii klas IV wyróżniono następujących uczniów:Miejsce 1    Helena    Siłakiewicz    Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
Miejsce 2    Aleksander Różański    Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
Miejsce 3    Hanna    Dragan     Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej
    
W kategorii klas V:

Miejsce 1    Emilia    Rachmańczuk    Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
Miejsce 2    Antoni Szczygielski    Społeczna Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
Miejsce 3    Jan Grodzicki        Społeczna Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej

W kategorii klas VI:
Miejsce 1    Oliwia Najdyhor    Szkoła Podstawowa w Sławacinku Starym
Miejsce 2    Jakub Tomczyk    Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
Miejsce 3    Marcel Mazur        Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej

W kategorii klas VII wyróżniono:
Miejsce 1    Mikołaj Zaciura    Szkoła Podstawowa nr 4 w Białej Podlaskiej
Miejsce 2    Michał Dragan     Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej
Miejsce 3    Krzysztof Żuk      Społeczna Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej

W kategorii klas VIII:
Miejsce 1    Kornel Miłkowski   Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej
Miejsce 2    Michał    Doluk    Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej Podlaskiej
Miejsce 2    Eryk Kulesza       Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej
Miejsce 3    Norbert Piechna    Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej

Sponsorzy VIII Bialskiej Ligi Szkół Podstawowych 2022/2023:
JB Mulitimedia Jerzy BieleckiBank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej ul.KolejowaAndrzej PawlikMeble Daglezja Usługi Stolarskie Rafał Gralikowski w Białej PodlaskiejBIURO RACHUNKOWE Joanna Winiarek z siedzibą w ZalesiuPrzedsiębiorstwo Wielobranżowe "Komunalnik" Sp. z o.o.Michał Twardowski Optimum Go Partners Sp. z o.o.Uczestnicy zostali zaproszeni przez Organizatorów do udziału w kolejnej edycji Ligi Historycznej.
Festiwal Nauki na Akademii Bialskiej
W dniu 16.06.2023 uczniowie klasy 2 TS z wychowawcą Martą Makarską – Makaruk uczestniczyli w ciekawych zajęciach warsztatowych i wykładach na Bialskim Festiwalu Nauki w Akademii Bialskiej. Uczniowie wzięli udział w różnych formach edukacyjnych: doświadczeniach, warsztatach, szkoleniach i wykładach o tematyce: „Czy na pewno to wytrzyma”, „Media społecznościowe”, „Dlaczego samoloty latają?”, „Jak zdiagnozować nowoczesny pojazd” oraz „Podróże w nieznane”. Nasza młodzież ze szkoły technicznej znalazła dużo interesujących i rozwijających stoisk.
Spacer klasy 2 TS Szlakiem Pamięci
Klasa 2 TS wraz wychowawcą Martą Makarską - Makaruk odbyła spacer Szlakiem Pamięci. Szlak prowadził do miejsc związanych z ważnymi, tragicznymi wydarzeniami w historii Białej Podlaskiej z czasów powstań narodowych oraz wojen światowych. Zatrzymano się przy miejscu egzekucji 26 bojowników antyhitlerowskich na Placu Wolności. Oddano się zadumie przy Pamiątkowej tablicy ku czci żołnierzy Oddziału Partyzanckiego „Lech” 34 Pułku Piechoty Armii Krajowej przy Kościele pw. Św. Anny. oraz przy Pomniku Pamięci Sybiraków przy ulicy Brzeskiej.
Spływ Kajakowy 2023 Czarna Hańcza - Kanał Augustowski
W dniach 25.05.2023 - 30.05.2023 r. odbył się integracyjny spływ kajakowy szlakiem jezior, kanału Augustowskiego i rzeką Czarną Hańczą w Wigierskim Parku Narodowym. W liczbie 15 kajaków przez pięć dni pokonaliśmy około 80 km. Nasza wyprawa była możliwa dzięki Panu Dyrektorowi, który dofinansował naszą wycieczkę. Podziękowania kierujemy również do Pana Marcina Marcinkiewicza właściciela firmy handlowej MARCEL, który „po taniości” zapewnił transport naszej kajakowej ekipie. Oczywiście dziękujemy Panu Andrzejowi z firmy Jędrek za wypożyczenie i transport kajaków (jak zwykle po taniości).
Dziękujemy Wszystkim uczniom za wspaniałą postawę i zapraszamy za ROK!!!
Klasa 2 TEM zwycięzcami 13. Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji 2023
Nagroda Główna trafiła dooooo....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Klasy 2 TEM!
Gratulacje!!!!
"Legitna praca" - kampania informacyjno-edukacyjna Państwowej Inspekcj
Informujemy, że w związku z trwającą kampanią informacyjno-edukacyjną Państwowej Inspekcji Pracy "Legitna praca", Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie uruchomi – w okresie od 12 czerwca do 31 sierpnia 2023 r. – dyżur telefoniczny dla młodzieży chcącej podjąć pracę w wakacje. Młode osoby będą miały możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej dotyczącej zasad legalnego zatrudnienia oraz informacji jakie prawa posiadają.

Informacje na temat realizowanej kampanii można znaleźć na stronie internetowej:
www.prawawpracy.pl
Charytatywny Kiermasz Ciast
„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”
Pod takim hasłem odbył się Charytatywny Kiermasz Ciast zorganizowany przez wspaniałą młodzież z
Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariatu -> SKW ZSZ nr 2 Biała Podlaska oraz z Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej pod opieką pani Marty Bąkowskiej.
[...]
- "Oczywiście, że działamy! Paulina i Dawid są naszymi kolegami ze szkoły. Trzeba koniecznie pomóc" - stwierdzili uczniowie podczas zebrania.
[...]
- "Pani Katarzyno, upiekła Pani niebiańskie słodkości!" - stwierdzili kupujący...
Na co konkretnie zbieraliśmy? Oto historia rodziny:
https://www.slowopodlasia.pl/.../23895,cierpi-na-kilka...
Obecnie trwa zbiórka środków finansowych na Caritas Polska.
Aktywne zbiórki:
https://siedlce.caritas.pl/.../pomoc-dla-grzegorza-lucyka...
https://zrzutka.pl/nbcdup?utm_medium=social...
 
IV Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw
Dnia 3 czerwca 2023 r. w Parku Radziwiłłowskim odbył się IV Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw.
     Celem festiwalu było wspieranie i upowszechnianie aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci oraz zintegrowanie pokoleń środowiska lokalnego poprzez możliwość uczestnictwa w zabawach i grach z dawnych czasów. Przypomniano wszystkim uczestnikom, w co grano i jak bawiono się na dworze, w czasach gdy nie było komputerów, Netflixa i stałego dostępu do Internetu.
     Nasi nauczyciele Pani Ewa Piech i Pani Marta Makarska-Makaruk włączyły się do zabawy poprzez przypomnienie dawnej, jednej z najprostszych zabawek, zwanej bąkiem, cygą lub frygą. Na przygotowanym stanowisku można było zobaczyć także inne dawne zabawy i sprzęty, które cieszyły oko niejednego uczestnika.
Uczennice klasy 2 TS Dominika Kalinka i Julia Wojtkowska oraz Jerzy Sokoluk z klasy 4 TEI  byli wsparciem w przygotowaniach oraz prowadzeniu stoiska Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej.
Konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży
01 czerwca 2023 r. ruszamy z VI edycją Konkursu Fotograficznego dla Dzieci i Młodzieży pt. „Powiat bialski i miasto Biała Podlaska w obiektywie dzieci i młodzieży – Sport”.

Konkurs polega na uwiecznieniu na fotografii dowolnego wydarzenia sportowego, a także obiektu sportowego w przestrzeni publicznej (kompleks sportowy, stadion, boisko, hala, sala sportowa, siłownia, basen pływacki, kort tenisowy, skatepark, trasa biegowa i inne) znajdującego się na terenie miasta Biała Podlaska i w innych miejscowościach na terenie powiatu bialskiego. Wiele osób uprawia różne dyscypliny sportowe oraz interesuje się wydarzeniami sportowymi. Biorąc udział w naszym konkursie możecie podzielić się z innymi swoim postrzeganiem sportu.

Prace można nadsyłać w terminie od 1 czerwca do 30 września 2023 r. 
Wszelkie potrzebne informacje na temat konkursu w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na naszej stronie internetowej:

https://mbp.org.pl/a,720,vi-ogolnopolski-konkurs...
 
Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasto Biała Podlaska Michał Litwiniuk.
1 2 3 4 5 6

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.