NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Żołnierze Wyklęci to żołnierze podziemia niepodległościowego, wywodzący się z Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy od roku 1944 walczyli z wojskami sowieckimi i komunistycznym aparatem terroru o niepodległą Polskę, wierni złożonej przysiędze zapłacili najwyższą cenę.
3 marca poczet sztandarowy w imieniu naszej szkoły, dumnie wziął udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęła Msza święta w kościele Narodzenia NMP w intencji ojczyzny, po której nastąpił przemarsz pod budynek Zakładu Karnego, gdzie odbyły się uroczystości oficjalne: został odśpiewany Hymn Państwowy i wystąpił Prezydent Miasta Biała Podlaska. Następnie odbył się Apel Pamięci i złożenie kwiatów. Dzień uwieńczył bieg „Tropem Wilczym” w dystansie honorowym 1963 m. oraz 5 km. (z elektronicznym pomiarem).
W skład pocztu sztandarowego wchodzili uczniowie:
  • Maciej Stawarz
  • Igor Młyński
  • Tomasz Suszko
  • Dominika Kalinka
  • Kacper Stankiewicz
  • Michał Naumiuk
Opiekę sprawowała Pani Laura Czuhan.
Dodane: 2024-03-05, przez: Ewa Toczek