Wydarzenia:

OBCHODY 232 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.
Prezydent Miasta oraz Przewodniczący Rady miasta Biała Podlaska serdecznie zaprosili poczty sztandarowe, delegacje szkół i zakładów pracy oraz mieszkańców miasta na uroczystości. Zapoczątkowała im Msza święta w kościele św. Antoniego, następnie odbył się przemarsz pod tablicę upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 maja, gdzie nastąpiły przemówienia i złożenie kwiatów przez delegacje.
Pożegnań nadszedł czas.. Bo czas płynie jak rzeka....
Po czterech latach spędzonych w naszej szkole pożegnaliśmy naszych tegorocznych maturzystów.

W imieniu całej Społeczności Szkolnej chcielibyśmy życzyć Wam wielu sukcesów naukowych, zawodowych, a przede wszystkim osobistych.Życzymy, abyście na nowej, w pełni już dorosłej drodze życia spotykali tylko ludzi wspaniałych i przeżywali niesamowite przygody, a osiągane sukcesy niech będą pięknym zwieńczeniem tej wędrówki.

Powodzenia na maturze!
Nauczyciele naszej szkoły budują replikę PWS-26
Inicjatorami budowy monumentu upamiętniającego 100-lecie powstania Podlaskiej Wytwórni Samolotów są piloci Bialskopodlaskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP. Monument realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego umiejscowiony będzie przy zbiegu ulic Zielonej i Łomaskiej. Firma Transbud Mariana Wojtiuka wykonuje fundament pod pomnik, w firmie Bialmet, powstaje stalowy cokół a replika samolotu PWS-26, która ma być na nim umieszczona wykonywana jest przez nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej.
Wyniki II etapu VIII Edycji Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2022/
Do udziału w Lidze zgłosiło się 140 uczestników z 13 szkół. Na II etapie, dziesięciu najlepszych uczniów w każdej kategorii wiekowej, zostało nagradzanych punktami. Przedstawiamy wyniki wszystkich uczestników Ligi.

Wszystkich uczestników I i II etapu VIII Bialskiej Ligi Historycznej zapraszamy na III etap, który odbędzie się w Zespole Szkół Zawodowych im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej ul. Brzeska 71, dnia 16 maja (wtorek) 2023 roku:
•    godz. 16:00 – klasy IV, V i VII,
•    godz. 17:30 – klasy VI i VIII.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach VIII Bialskiej Ligi Historycznej.

Kontakt bezpośredni do koordynatorów:
Ewa Piech tel. 665-876-220, Marta Makarska-Makaruk tel. 510-113-975

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Klas I-III
Dnia 18-20 kwietnia 2023r odbyły się Półfinały Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej Klas I-III. Do turnieju przystąpiło 9 drużyn . Po rozegraniu meczy w grupach do Finału  awansowały klasy: - 2TI, - 3 TM, - 3TS.
W dniu 25 kwietnia 2023r. rozegrano Finał. Mistrzem Szkoły została klasa 3TM w składzie:
Marcel Sala, Igor Oleszczuk, Maciej Serhej, Mikołaj Pańczuk,Filip Twarowski, Krzysztof Paszkiewicz, Maciej Rycerski, Jakub Smal, Artur Moszczuk. Wicemistrzem Szkoły w kategorii Klas I - III została klasa 2 TI, miejsce III - zajęła  klasa 3 TS.

Gratulujemy!!!

Mistrzostwa  Szkoły zorganizowała i przeprowadziła Pani Grażyna Zawadzka
Spotkanie z Bianką Zalewską korespondentką wojenną
W imieniu Prezydenta Michała Litwiniuka, serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów na bardzo interesujące spotkanie z Bianką Zalewską, korespondentką wojenną, bialczanką, pierwszą Polką wyróżnioną nagrodą International Women of Courage przyznawaną przez Amerykański Departament Stanu.
Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia 2023 r. o godz. 16:00 w Urzędzie Miasta w sali 238
II etap VIII Edycji Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2022/2023
Dnia 18 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej odbył się II etap VIII Edycji Bialskiej Ligi Historycznej, w której uczestniczyło 140 uczestników z 13 szkół podstawowych.Najlepsi uczniowie I etapu w poszczególnych kategoriach zostali wynagrodzeni drobnymi upominkami. w każdej kategorii wiekowej, zostało nagradzanych punktami. Przedstawiamy wyniki wszystkich uczestników Ligi. KLASA IV
1    Siłakiewicz    Helena    Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
2    Dragan    Hanna    Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej
3    Mazur    Matylda    Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej PodlaskiejKLASA V
1    Grodzicki    Jan    Społeczna Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
2    Tarasiuk    Szymon    Szkoła Podstawowa w Chotyłowie
3    Walenciuk    Lena    Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej

KLASA VI1    Tomczyk    Jakub    Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
2    Zajdel    Maja    Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej
3    Najdyhor    Oliwia    Szkoła Podstawowa w Sławacinku Starym
KLASA VII
1    Zaciura    Mikołaj    Szkoła Podstawowa nr 4 w Białej Podlaskiej
2    Dragan    Michał    Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej
3    Żuk    Krzysztof    Społeczna Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
3    Wróbel    Paweł    Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
KLASA VIII
1    Kulesza    Eryk    Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej
1    Piechna    Norbert    Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej
2    Kornel    Miłkowski    Szkoła Podstawowa Numer 1 w Białej Podlaskiej
2    Doluk    Michał    Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej Podlaskiej
3    Drąg    Alicja    Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej Podlaskiej

Wszystkich uczestników VIII Bialskiej Ligi Historycznej zapraszamy do naszej szkoły na III etap, który odbędzie się 16 maja 2023 r.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach VIII Bialskiej Ligi Historycznej

Kontakt bezpośredni do koordynatorów:
Ewa Piech tel. 665-876-220, Marta Makarska-Makaruk tel. 510-113-975
Doskonalenie nauczycieli
W ramach Zad.2 Szkolenie nauczycieli, dwie nauczycielki przedmiotów zawodowych wzięły udział w szkoleniu Adobe InDesign – moduł II realizowanym w dn.17-19.04.2023.
Kurs miał charakter praktycznych ćwiczeń warsztatowych z trenerem. Prowadzony był w formie zajęć stacjonarnych w siedzibie firmy IT Media w Warszawie
W trakcie nauki uczestnicy mieli możliwość poznania szerokiego zakresu zagadnień związanych ze składem publikacji i przygotowaniem do druku.

Zagadnienia zrealizowane w ramach Szkolenia Adobe InDesign – moduł II
    Elementy strony i wzorce    Ustawienia kolorów    Praca z długimi dokumentami    Tekst i typografia    Style akapitowe    Elementy graficzne i inne obiekty    Praca z tabelami    Funkcje wyszukiwania i zamiany    Skrypty    Tworzenie publikacji seryjnej z bazy danych    Funkcje pomocnicze programu InDesign    Tworzenie interaktywnego formularza    Zaawansowana praca z dokumentem wielostronicowym    Projekty ze zmiennymi rozmiarami stron    Współpraca w ramach tworzenia publikacji    Sprawdzanie projektu    Przygotowanie do drukuv    Dokumenty interaktywneNa zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali Certyfikaty oraz drukowane materiały szkoleniowe.
Konkurs profilaktyczny "Wolni od uzależnień behawioralnych"
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Biała Podlaska zaprasza do udziału w Miejskim Konkursie Profilaktycznym pt. "Wolni od uzależnień behawioralnych", organizowanym w ramach Miejskich Dni Profilaktyki.Przedmiotem konkursu jest: przygotowanie oryginalnej pracy plastycznej w formie plakatu  w formacie A3 lubnagranie krótkiego spotu promującego cele i założenia konkursu.Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Miasta Biała Podlaska.
Termin składania prac - do 19 maja 2023 r.

Na wyróżnione prace czekają nagrody, które będą wręczone przez Pana Prezydenta w dniu 7 czerwca 2023 r. podczas Pikniku profilaktycznego.

Zapraszamy na konsultacje do Pani Marty Bąkowskiej i Pani Justyny Jakubczyk. Regulamin i Karta zgłoszenia na zdjęciach lub u nauczycieli.
Dzień Otwarty Szkoły 22 kwietnia
Zapraszamy Uczniów i Rodziców szkół podstawowych na Dzień Otwarty naszej szkoły w dniu
22 kwietniaw godzinach 10:00 - 13:00.W programie:- oferta edukacyjna- baza dydaktyczna
- prezentacje zawodowe- kształcenie branżowe i integracyjne
- spotkania z nauczycielami i specjalistami
Stawiamy na nowoczesne technologie!

Dołącz do nas!
Dzień Mechatronika
Dzień Mechatronika 22.04.2023 r.,
godz. 9 - 14,
sala W41 na warsztatach szkolnych. 
W ramach "Dnia Mechatronika" proponujemy:   
prezentacje pracy urządzeń mechatronicznych,prezentacje pracy robotów przemysłowychoraz ćwiczenia praktyczne:sterowanie robotem przemysłowym Kawasaki,   
łączenie prostych układów elektrycznych,łączenie prostych układów pneumatycznych.Zapraszamy!
IV Wspólne Wiosenne Sprzątanie Miasta
21 kwietnia 2023 r. młodzież klasy 1 B, Szkoły Branżowej I stopnia kształcąca się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, wraz z wychowawcą klasy Panią Ewą Toczek uczestniczyła w akcji porządkowania miasta. Wraz z Prezydentem Miasta Biała Podlaska Michałem Litwiniukiem sprzątanie miasta rozpoczęliśmy na ul. Na Skarpie, ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Krzna, aż do Bialskich Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN. W czasie akcji mogliśmy podziwiać kwitnące zawilce i kaczeńce, a w oddali mogliśmy podziwiać dzikie bażanty. IV Wspólne Wiosenne Sprzątanie Miasta zakończyło się się przy grilu, podczas którego były konkursy i losowania atrakcyjnych nagród.Podczas loterii nasz uczeń Szymon Milanowicz z klasy 1 B otrzymał rower w nagrodę za udział w sprzątaniu miasta. W celu upamiętnienia tej chwili zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.Gratulujemy!  

Graficy komputerowi z klasy 1 TG zgłębili temat emocji inspirując się fenomenem
Czy można uporządkować picassowski bałagan?
Ciężko odpowiedzieć na to pytanie...
To kwestia poczucia artystycznego każdego z nas…
Niewątpliwie, z pewnością twórczość mistrza jest niekończącą się przyjemnością poznawania kolejnych narzędzi w programie Abobe Illustrator [.AI]
Prace wykonali uczniowie klasy 1 TG na zajęciach "Przygotowanie materiałów graficznych" prowadzonych przez Panią Martę Bąkowską.
To utalentowana młodzież, która kształci się na kierunku TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ.

Montaż multiwystawy: Pan Sylwester Kłusek

Celuj na Brzeską! Do Szkoły Mistrzów!

Udział w VII Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Ptak Warsaw
W dniach 18-20 kwietnia 2023, Pani Marta Bąkowska brała udział w Warsaw Pack.
Wydarzenie było doskonałym czasem na poszerzenie wiedzy dotyczącej działania i budowy:
maszyn wytwarzających opakowania,maszyn pakujących,
maszyn etykietujacych.
Dodatkowo oferta targów tradycyjnie wzbogacona była konferencjami i pokazami.
Sektorami dominującymi były opakowania:
spożywcze,kosmetyczne,farmaceutyczne,chemiczne,transportowe,przemysłowe.
Nasi nowi radni w Młodzieżowej Radzie Miasta Biała Podlaska już po ślubowaniu
12 kwietnia 2023 roku podczas X Sesji Młodzieżowej Rady Miasto Biała Podlaska, Katarzyna Adamczyk z kl. 1A i Mateusz Boś z kl. 3TG otrzymali mandaty uprawniające ich do:
podejmowania działań mających na celu wspieranie aktywności młodych ludzi w działalności samorządowej,podejmowania przez nich wszelkich działań związanych z Białą Podlaską,
kształtowania postaw prospołecznych, obywatelskich, demokratycznych i patriotycznych poprzez promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego,
upowszechniania zasad działania samorządu terytorialnego,
inicjowania, wspierania i koordynowania samorządowej działalności młodzieży.Wraz z Czarkiem Kwitkiem z kl. 4 TBG będą wspólnie reprezentować szkołę podczas obecnej kadencji.
„Wiosenne sprzątanie świata” 29 kwietnia 2023 r.
Młodzieżowa Rada Miasta Biała Podlaska we współpracy z 1 Bialską Drużyną Harcerek "Ruczaj" organizujemy „Wiosenne sprzątanie świata” 29 kwietnia 2023 r. Zbieramy się o godz. 10.00 przy moście na Drodze Wojskowej i sprzątamy jego okolice oraz las łączący ogródki działkowe z Porosiukami. Dzięki współpracy ze spółką „ZIELEń” zapewniamy rękawiczki oraz worki.
Zapraszamy uczniów naszej szkoły o włączenie się do akcji!
„Trenuj jak żołnierz” to rozszerzona wersja projektu „Trenuj z wojskiem”
Dołącz do nas – projekt „Trenuj jak żołnierz” wystartował. Projekt „Trenuj jak żołnierz” to ciekawa propozycja dla każdego, kto ukończył 18 lat i ma obywatelstwo polskie. Jest rozwinięciem popularnego projektu „Trenuj z wojskiem”. Najnowsza propozycja MON zachowuje swój unikatowy charakter, szkolenia są bezpłatne, otwarte i nastawione na dobre doświadczenia. Celem projektu jest szerokie przeszkolenie uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego. „Trenuj jak żołnierz” umożliwia ochotnikom zgłoszenie się na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w uelastycznionej – dwuetapowej formule. Pierwszy z nich to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, drugi to 14-dniowe szkolenie w czasie wakacji – w trakcie całego cyklu uczestnik nauczy się podstawowych umiejętności wojskowych m.in. posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności i podstaw musztry. Pierwszy etap który pozwoli zapoznać się z wojskiem i jednostką, rozpocznie się w weekendy majowe: 6-7 i 13-14 maja, zaś szkolenie właściwe będzie prowadzone między 16-29 lipca i 6-19 sierpnia. Szkolenie prowadzone jest w oparciu o infrastrukturę 30 jednostek wojskowych na terenie całego kraju – zgłaszający może wybrać dowolną z nich. W trakcie trwania szkolenia jednostki wojskowe zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie. Dodatkowo każdemu szkolącemu przysługuje wynagrodzenie jako szeregowemu żołnierzowi rezerwy. Szkolenie kończy się złożeniem przysięgi wojskowej i wejściem do pasywnej rezerwy Wojska Polskiego. Link odnośnie projektu:
Harmonogram projektu „Trenuj jak żołnierz” https://tiny.pl/wv7ks
Dołącz do projektu! https://tiny.pl/wv85m
Konkurs pt. Mieszkańcy Kresów I Rzeczypospolitej
Zapraszamy do udziału w Konkursie pt. Mieszkańcy Kresów I Rzeczypospolitej organizowanym przez Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego. Celem Konkursu jest m.in. rozbudzenie zainteresowań wspólną historią wielonarodowych społeczności zamieszkujących wschodnią część I Rzeczypospolitej, jako podstawy do budowy przyjaznych relacji między Polakami i Ukraińcami.

Konkurs jest przeprowadzany w dwóch kategoriach: plastycznej i literackiej.
Zgłoszenie udziału w Konkursie trwa do 12 maja 2023 roku, a termin nadsyłania prac mija 23 czerwca 2023 roku.  

Więcej szczegółów dotyczących Konkursu dostępnych jest na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie:
https://kuratorium.krakow.pl/mieszkancy-kresow-i-rzeczypospolitej-zaproszenie-do-udzialu-w-konkursie/

Poza nagrodami rzeczowymi, na zwycięzców czekają indeksy Uniwersytetu Pedagogicznego umożliwiające podjęcie studiów na kierunku geopolityka.

Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego - Pan Witold Kozłowski, Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - JM Piotr Borek oraz Kurator Oświaty w Krakowie - Pani Barbara Nowak.
światowy Dzień Zdrowia 2023
światowy Dzień Zdrowia jest to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 r. w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie czasu wymaga szczególnej uwagi. Hasłem przewodnim na ten rok jest: "Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof!" W trakcie akcji zaprezentowano młodzieży duży wybór ulotek oraz gazetek tematycznych. Młodzież wybranych klas wysłuchała wykładu Pani Krukowskiej Martyny z Zakładu Ratownictwa Medycznego Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II oraz była uczestnikiem pokazu udzielania pierwszej pomocy przez studentów Koła Naukowego "eRka": Macieja Prokopiuka i Łukasza Pykacza. Akcję przygotował Szkolny Zespół d/s Zdrowia: Agnieszka Biegajło, Anna Jeleń, Danuta Kukawska, Dorota Kubicka, Dorota Kulicka, Marta Makarska-Makaruk, Edyta Michalczuk, Magdalena Sowa, Grażyna Zawadzka.
Technicy budownictwa na Dniach VIP-a w Hurtowni Budowlanej Bricoman
W dniu 17 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 1 TBU (technik budownictwa) pod opieką Pani Izabeli Kopryk oraz Pana Zenona Bahonko uczestniczyli w zorganizowanych w sklepie Bricoman Dniach VIP-a.
Mieliśmy okazję spotkać się z najważniejszymi producentami i dystrybutorami materiałów budowlanych i narzędzi, jak również uczestniczyć w szkoleniach praktycznych prowadzonym przez znanych i cenionych ekspertów z branży. Zapoznanie się z przestawioną bogatą ofertą producentów materiałów budowlanych i technologii pozwoliła poznać aktualne trendy rynkowe branży.
Wśród wystawców prezentowały się m.in. takie firmy jak CEKOL, kerakoll, Wolfcraft, KREISEL, fischer, Atlas, Fox Dekorator, Kubala, Soudal, Caparol, Weninger.
Młodzieżowa Rada Miasta Biała Podlaska ogłasza konkurs fotograficzny „POCZTóWKA
Aby wziąć udział w konkursie należy dostarczyć niezbędne oświadczenia. Szczegółowych informacji udzielą radni MRM reprezentujący naszą szkołę: Czarek Kwitek Katarzyna AdamiukMateusz Bośoraz Pani Marta Bąkowska\opiekunka SU
REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO “POCZTóWKA Z BIAŁEJ PODLASKIEJ”
Postanowienia ogólne:1. Organizatorem Konkursu Fotograficznego “Pocztówka z Białej Podlaskiej”, zwany dalej “Konkursem”, jest Młodzieżowa Rada Miasta Biała Podlaska zwana dalej “Organizatorem”. 2. Celem konkursu jest rozwój zainteresowania fotografią wśród uczniów szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie miasta Biała Podlaska oraz rozwój ich poczucia przynależności z miastem Biała Podlaska. Zasady konkursu i warunki uczestnictwa: 1. Konkurs jest otwarty, bezpłatny i skierowany do wszystkich uczennic i uczniów bialskich szkół średnich. 2. Zadaniem konkursowym jest wykonanie fotografii, która bezpośrednio nawiązuje do miasta Biała Podlaska, przedstawia jej dorobek kultury, walory naturalne etc. Praca nie powinna zawierać wizerunku autora bądź osób trzecich. 3. Termin nadsyłania prac do dnia 30.04.2023 r. 4. Fotografie na konkurs należy nadsyłać na adres email mrm.bialapodlaska@gmail.com wraz z Formularzem zgłoszeniowym (załącznik 1 i 2 regulaminu). E.mail powinien być zatytułowany “Konkurs Fotograficzny - zgłoszenie oraz zawierać zdjęcie i skan deklaracji. 5. W przypadku załączenia niepełnej deklaracji lub jej braku wysyłana jest wiadomość z prośbą o uzupełnienie braków w do momentu zakończenia terminu nadsyłania prac. W przypadku nienadesłania przez uczestnika pracy do 30.04.2023 r. do godziny 23:59 praca nie zostaje przekazana do kolejnego etapu Konkursu - głosowania 6. Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu maksymalnie jedno zdjęcie. 7. Wielkość pliku: maksymalnie 2 MB, dłuższy bok do 3000 pikseli. 8. Podczas przygotowywania wystawy pokonkursowej autor może być będzie proszony o przesłanie większych plików. 9. Zezwala się na retusz fotografii pod warunkiem, że będzie on polegał na zastosowaniu korekty globalnej, która ma polepszyć jakość (np. nasycenie, kontrast) oraz na kadrowanie zdjęć. Nie zezwala się natomiast na stosowanie zabiegów selektywnych w celu dodawania lub odejmowania elementów, łączenia kilku fotografii lub zmiany jej oryginalnej kompozycji. 10. Nadesłanie prac na konkurs oznacza akceptację jego warunków, określonych w niniejszym regulaminie oraz wyrażenie zgody na gromadzenie, publikowanie i przetwarzanie danych osobowych. 11. Zgłoszenie prac do konkursu jest jednoznaczne z oświadczeniem, że prace zgłoszone do konkursu zostały wykonane osobiście przez zgłaszającego. 12. Przekazanie pracy na konkurs jednoznaczne z oświadczeniem przekazującego,iż nie naruszają one praw osób trzecich (w szczególności praw do wizerunku, praw majątkowych i autorskich). 13. Prace niezgodne z niniejszym regulaminem, nie będą publikowane, a autor otrzyma wiadomość z uzasadnieniem decyzji. 14. Autor zdjęcia podczas etapu Głosowania ma prawo do promocji swojego zdjęcia. Kalendarium:1. Od 11 do 30 kwietnia - nadsyłanie prac konkursowych wraz z wypełnioną deklaracją. 2. 1 maja - publikacja przez Organizatora prac konkursowych na Facebooku Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska https://www.facebook.com/mlodziezowaradamiastabialapodlaska. Zdjęcia zostaną opatrzone imieniem i nazwiskiem autora pracy. 3. 1 - 5 maja (do godz. 23:50) głosowanie internetowe. 4. 6 maja ogłoszenie wyników za pośrednictwem mediów społecznościowych Młodzieżowej Rady Miasta. 5. 12 maja wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy konkursowej. Zwycięzcy:1. Zwycięzcami Konkursu zostają 3 osoby, których zdjęcie osiągnie największą ilość polubień podczas etapu Głosowanie. 2. Organizator w momencie zakończenia Konkursu ma 3 minuty na udokumentowanie ilości polubień każdego ze zdjęć i przechowywania dowodu do momentu zakończenia Konkursu. 3. Każdy uczestnik otrzyma informację o ilości otrzymanych polubień w momencie zakończenia głosowania wraz z załączonym dowodem wykonanym przez Organizatora. 4. Organizator zapewnia nagrody rzeczowe dla trzech pierwszych miejsc. Nagrody pochodzą ze współpracy z podmiotami zewnętrznymi, wspomnianymi na materiałach promocyjnych wydarzenia oraz podczas wręczenia nagród. Postanowienia końcowe: 1. Uczestnik bądź Opiekun prawny Uczestnika Konkursu przystępując do Konkursu oświadcza tym samym, że akceptuje Regulamin Konkursu oraz wszystkie warunki uczestnictwa w Konkursie. 2. Udział w Konkursie jest bezpłatny i dobrowolny. 3. Uczestnikom nie przysługuje wynagrodzenie za uczestnictwo w Konkursie, ani za wykorzystywanie przez Organizatora Prac Konkursowych w jakikolwiek sposób. 4. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w czasie trwania Konkursu wynikających z nadużyć ze strony Uczestnika, w tym w szczególności złamania przez Uczestnika zasad Regulaminu Konkursu, Organizator ma prawo wykluczyć danego Uczestnika z Konkursu. Od decyzji Organizatora o wykluczeniu Uczestnika z Konkursu nie przysługuje odwołanie. 5. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu Konkursu bez podania przyczyny. 6. We wszystkich sprawach nieuregulowanych Regulaminem decyzje podejmuje Organizator. 7. Niniejszy Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 o grach hazardowych (Dz.U. z 2019 r., poz. 847 i 1495 oraz z 2020 r. poz. 284). 8. Przetwarzanie danych osobowych: Zgodnie z art. 13 i 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informuje się, że: 8.1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w związku z udziałem w konkursie jest Młodzieżowa Rada Miasta Biała Podlaska. 8.2. Przetwarzanie danych osobowych obejmuje następujące kategorie danych: a) Dane osobowe opiekuna prawnego Uczestnika konkursu: Imię i nazwisko, adres mailowy. ​​​b) Dane osobowe Uczestnika konkursu: Imię i nazwisko, wiek oraz szkołę, do której uczęszcza, numer telefonu i adres mailowy. c) Dane osobowe Laureata Konkursu: Imię i nazwisko, wiek oraz szkołę, do której uczęszcza, numer telefonu i adres mailowy. 9. Udział w konkursie wiąże się z akceptacją regulaminu. Pomocą służy Pani Justyna Jakubczyk - nauczyciel plastyki. Powodzenia! Załącznik 1 Załącznik 2 Załącznik 3 Załącznik 4
Finał miasta BP w drużynowych biegach przełajowych
Dnia 12.04.2023 w Parku Radziwiłłowskim, odbył się finał miasta Biała Podlaska w drużynowych biegach przełajowych. Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie III miejsce. Organizatorem współzawodnictwa był BSZS.
Szkołę reprezentowali: Kacper Pieniak,Marcin Maksymiuk,Szymon Struczyk,Szymon Guz,Szymon Kostiuczuk,Wiktor Terebelskioraz zawodnicy rezerwowi:Szymon Klimkiewicz, Valery Kachavy, Szymon Gryta Uczniom serdecznie dziękuję i gratuluję udanego startu.
Przygotowanie oraz opieka nad drużyną - Pani Dorota Kubicka
Przyłącz się do wiosennego sprzątania miasta
Już po raz czwarty będziemy razem sprzątać wiosną miasto!Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza wszystkich miłośników czystej przestrzeni miejskiej do wzięcia udziału w tegorocznej akcji „Otoczenie ma znaczenie”.Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu!https://fb.me/e/4cE6S3VgJ gdzie będziemy informować o miejscach zbiórki.
Na uczestników czeka moc atrakcji: ognisko z kiełbaskami,konkursy,losowanie atrakcyjnych nagród (m.in. roweru i hulajnogi),eko upominki.W ubiegłym roku podczas sprzątania miasta zebraliśmy 5 ton śmieci. Dbajmy na co dzień o naszą planetę, dbając o najbliższe otoczenie.
Wiosenne sprzątanie miasta już w sobotę 15.04.2023 r.Osoby chętne proszone są do zapisów u członków Samorządu Uczniowskiego lub u Pani Marty Bąkowskiej. Szczegóły poniżej w poście Miasto Biała Podlaska
„Wolni od uzależnień behawioralnych” - weź udział w konkursie
Serdecznie zapraszamy do udziału w Miejskim Konkursie Profilaktycznym pt. „WOLNI OD UZALEŻNIEń BEHAWIORALNYCH”, organizowanym w ramach Miejskich Dni Profilaktyki. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie oryginalnej pracy plastycznej w formie plakatu w formacie A3 lub nagranie krótkiego SPOTU promującego cele i założenia konkursu. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Miasto Biała Podlaska.Pod patronatem Prezydenta miasta Michał Litwiniuk.
REGULAMIN znajdują się w komentarzach postu zamieszczonego na FB lub u Pani Marty Bąkowskiej.
Wyniki konkursu pt. "Online Quiz Wiedzy o Irlandii"
Znamy już wyniki konkursu pt. "Online Quiz Wiedzy o Irlandii". Wyniki są następujące: 1 miejsce - Chwedoruk Tomasz 2 miejsce - Korzeniewski Jakub 3 miejsce - Litwin Jakub
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom gorąco gratulujemy!!!
Konkurs na film promujący rodziny zastępcze pn. „MAM TAK SAMO JAK TY”
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej, Dział Opieki nad Rodziną i Dzieckiem organizuje konkurs na film krótkometrażowy skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Miasta Biała Podlaska pn. „MAM TAK SAMO JAK TY”. Konkurs organizowany jest w ramach Kampanii promocyjno – informacyjnej, dotyczącej rodzicielstwa zastępczego.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu jednominutowego filmu o tematyce dotyczącej postrzegania rodzicielstwa zastępczego, obrazu dziecka wychowującego się w rodzinie zastępczej widzianego oczami młodego człowieka.
Konkurs rozpocznie się w dniu 31 marca 2023 r. i trwać będzie do dnia 28 kwietnia 2023 r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 15 maja 2023 r.

Uczestnikiem konkursu jest osoba, ewentualnie grupa osób (max. 6 osób), którzy przystąpią do niniejszego Konkursu na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.
Organizator przyzna nagrody główne za I, II, III miejsce oraz wyróżnienia: I miejsce – voucher Empik o wartości 600 zł oraz bon na realizację sesji zdjęciowej; II miejsce – voucher Empik o wartości 400 zł oraz bon na realizację sesji zdjęciowej ; III miejsce – voucher Empik o wartości 200 zł oraz bony na pizzę o wartości 200 zł. Celem konkursu jest:- promowanie idei rodzicielstwa zastępczego,
- zwiększenia akceptacji społecznej dla wychowanków rodzin zastępczych,
- kształtowanie postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży.

Regulamin konkursu
Zajęcia specjalistyczne zawodowe: Podstawy animacji komputerowej
Realizacja zajęć ma na celu uzyskanie i uzupełnienie przez uczniów/uczennice wiedzy i umiejętności zawodowych poszukiwanych przez pracodawców na rynku pracy pogłębienie, utrwalenie oraz sprawdzenie.
Zajęcia odbywają się w 6-osobowej grupie w wymiarze 60 godzin lekcyjnych- co tydzień w wymiarze 2 godzin oraz raz w miesiącu w sobotę w wymiarze 6 godzin.

Program zajęć obejmuje zagadnienia dotyczące:
Obsługi narzędzi programu Adobe After Effect’sPrzygotowania plików graficznych do procesu animacjiCech formatów zapisu pliku wideo i zakres ich zastosowaniaBudowania sceny 3D, odpowiednie wykorzystanie parametrów oświetlenia i pracę z kamerą 3DDo realizacji programu wykorzystane zostaną nowoczesne pomoce dydaktyczne takie jak pakiet oprogramowania Adobe Creative Cloude, oprogramowanie do tworzenia i animacji obiektów 3d gwarantujące wysoką jakość kształcenia.
Zakładane efekty uczenia się, osiągnięte przez uczestnika zajęć:
    Wykonuje plik z animacją swojego imienia w programie After Effects    Wykonanie pliku z projektem zawierającym kompozycje, warstwy, kształty i obiekty wraz z nadaniem im właściwych parametrów i transformacji    Przygotowuje animację spadającej piłki gumowej wraz z odbiciem jej od powierzchni, uwzględniając zmiany prędkości, deformację kształtu i wpływ grawitacji    Wykonuje projekt wielowarstwowej kompozycji obiektów o różnych kształtach regularnych i nieregularnych    Wykonuje projekt wielowarstwowej kompozycji obiektów o różnych kształtach regularnych i nieregularnych    Przygotowuje projekt dynamicznej animacji tekstu w interakcji z innymi obiektami    Wykonuje projekt zawierającego złożenie kilku animowanych warstw, wykorzystującego rewersje animacji i remaping klatkarzu filmu    Wykonuje projekt animowanej stopki do zastosowania w social mediach    Wykonuje projekt animowanego przejścia między klipami lub slajdami prezentacji    Przygotowuje projekt wizualizacji aplikacji mobilnej    Przygotowuje projekt animowanej sekwencji z wykorzystaniem logotypu w postaci wektorowej    Przygotowuje projekt animacji ruchu obiektów wektorowych    Przygotowuje projekt animacji ruchu obiektów wektorowych    Przygotowuje projekt wideomanipulacji w oparciu o sekwencje typu „green scene”    Przygotowuje projekt animacji z użyciem scenerii i elementów warstw 3D    Przygotowuje animowany plik Gif z zachowanie przeźroczystości tła
Wesołego Alleluja!
Zdrowych, pogodnych świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.Radosnego wiosennego nastroju,serdecznych spotkańw gronie rodziny i wśród przyjaciół.Wesołego Alleluja! Życzy Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej

Wielkanoc 2023
Zdrowych, spokojnychświąt Wielkanocnychpełnych miłości i wiosennej radościżycząDyrekcja i PracownicyZespołu Szkół Zawodowych Nr 2w Białej Podlaskiej

Wyniki I etapu VIII Edycji Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2022/2
Do udziału w Lidze zgłosiło się 140 uczestników z 13 szkół. Na I etapie, dziesięciu najlepszych uczniów w każdej kategorii wiekowej, zostało nagradzanych punktami. Przedstawiamy wyniki wszystkich uczestników Ligi.
Wszystkich uczestników I etapu VIII Bialskiej Ligi Historycznej zapraszamy na II etap, który odbędzie się w Zespole Szkół Zawodowych im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej ul. Brzeska 71, dnia 18 kwietnia 2023 roku:
godz. 16:00 – klasy IV, VII i VIIIgodz. 17:45 – klasy V i VIGratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach VIII Bialskiej Ligi Historycznej

Kontakt bezpośredni do koordynatorów:
Ewa Piech tel. 665-876-220, Marta Makarska-Makaruk tel. 510-113-975

1 2 3 4 5 6 7 8

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.