Wydarzenia:

Graficy z 1 TBG dążą drogą grudniowych wystaw
Graficy z 1 TBG dążą drogą grudniowych wystaw, których organizatorami są Galeria Podlaska i BCK24 - Bialskie Centrum Kultury Galeria Pierwsze Piętro.

Niesamowite wrażenie zrobiła na uczniach Wystawa Bialskiego Środowiska Plastycznego TRANSGRESJE, której zadaniem było zwrócenie uwagi na globalne problemy świata. Niewątpliwie uwagę zwróciło dzieło Pana Patryka Pykacza "Bloody Summer", który osobiście zinterpretował przesłanie "czerwonego krzesła".

Wystawa fotografii Jarka Domańskiego pt. "Bialskie Skrzydła" z uwagi na temat jest bliski naszej szkole. Oprócz technice fotografii zwróciliśmy uwagę na skład tekstu i ilustracji na wystawowych planszach, który w szerszym zakresie zostanie omówiony na lekcji "Projektowanie materiałów graficznych do druku i publikacji".

Koordynatorem wyjścia była Pani Marta Bąkowska.
Targi przedsiębiorczości w Szkole Podstawowej nr 5
14 grudnia 2023 r. Pani Izabela Kopryk, Pani Ewa Toczek, Pan Roman Szymczuk wraz z uczniem klasy 5 TEI Michałem Mikinnikiem przedstawili ofertę naszej szkoły na Targach Przedsiębiorczości w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej. Podczas targów prezentowali się lokalni pracodawcy oraz przedstawiciele bialskich szkół zawodowych. Na spotkanie przybyli uczniowie klas VII i VIII oraz ich opiekunowie, którzy z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania dotyczące wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej w szkole ponadpodstawowej.
IX Edycja Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2023/2024
„Dynastia Andegawenów i Jagiellonów”

Celem IX Edycji Bialskiej Ligi Historycznej jest rozwijanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa oraz jego historii.

Organizatorem Bialskiej Ligi Historycznej jest Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej.

Regulamin Bialskiej Ligi Historycznej:

1. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas IV-VIII Szkół Podstawowych.

2. Tematem konkursu jest „Dynastia Andegawenów i Jagiellonów”. Materiał oparty jest na podręcznikach do klasy V – VI z wydawnictw: Nowa Era, WSiP, GWO.

3. Zakres materiału udostępniony jej na stronie Organizatora Ligii: zsz2.dl.pl

4. Zmagania i rywalizacja miedzy uczniami odbędzie się w formie pisemnej w 3 etapach:

I Etap 23.01.2024 (wtorek), godzina 16.00

II Etap 20.02.2024 (wtorek), godzina 16.00

III Etap 12.03.2024 (wtorek), godzina 16.00

Godziny etapów zostaną potwierdzone na adres szkoły i nauczyciela prowadzącego, po przyjęciu wszystkich zgłoszeń, po 12 stycznia 2024 r.

5. Zgłoszenia szkół należy kierować na adres e-mail: ligahistoryczna.bp@wp.pl do dnia 12 stycznia 2024, podając ilość osób biorących udział w konkursie, adres i dane kontaktowe placówki, w tym adres szkolnej poczty elektronicznej oraz imię, nazwisko, adres poczty elektronicznej osoby zgłaszającej.

6. Wszystkie etapy konkursu odbywają się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 71, 21-500 Biała Podlaska.

7. Wyniki uczestników Ligii, będą publikowane przez Organizatora na 10 dzień, po każdym z etapów, na stronie zsz2.dl.pl

8. Po każdym etapie, 10 najlepszych uczestników otrzymuje punkty, które sumowane są do klasyfikacji generalnej.

9. Uczniowie biorący udział w Lidze Historycznej powinni przynieść zgodę rodziców na uczestnictwo w konkursie. W dniu konkursu zgody będą zbierane przez Organizatora (druk zgody przesyła Organizator na adres nauczyciela).

10. Po zakończeniu wszystkich etapów uczestnicy otrzymują dyplomy IX Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych, a osoby z najwyższymi wynikami, nagrody rzeczowe, na uroczystym Podsumowaniu IX Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych.

Kontakt bezpośredni do koordynatorów:

Ewa Piech tel. 665-876-220,

Marta Makarska-Makaruk tel. 510-113-975.


Regulamin IX Ligi Historycznej

Zakres materiału

Plakat
Konkurs ortograficzny z języków obcych
30 listopada 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Pióra” z języka angielskiego i rosyjskiego, który zorganizowano dla klas drugich i trzecich technikum. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Pani Izabela Włodarska i Pani Małgorzata Wawryca.

Wyniki konkursu z języka angielskiego są następujące:

1 miejsce - Maciej Madoń klasa 2 TIM
2 miejsce - Piotr Furman klasa 2 TIM
3 miejsce - Maciej Kwiatkowski i Maksymilian Brykowski 2 TIM

Wyniki konkursu z języka rosyjskiego:

1 miejsce - Ruwim Kuznecov klasa 3 TEM
2 miejsce - Serhej Kuznecow klasa 2 TS
3 miejsce - Przemysław Michaluk klasa 3 TS

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom GRATULUJEMY!
Wyjście integracyjne klasy 1 TE
13.12.2023 r. wyjście integracyjne klasy 1 TE pod opieką Pani Izabeli Włodarskiej. Uczniowie udali się do Multicentrum w Białej Podlaskiej, aby wziąć udział w warsztatach, na których wykonali stroiki świąteczne dla swoich bliskich. Zajęcia były też świetną okazją, żeby posłuchać opowieści na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych na ziemiach polskich. Ponadto, młodzież miała również okazję miło spędzić czas w pizzerii oraz w kinie Merkury na projekcji filmu pt: „Uwierz w Mikołaja”.
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Jak zawsze w okolicach tego dnia, to właśnie ludzie jednoczą się, aby upomnieć się o prawa osób, których są łamane. My w tym roku również dołączyliśmy do akcji.

#MaratonPisaniaListów#AmnestyInternational
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
W dniach 04-08 grudnia 2023 r. został rozegrany Mikołajkowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej, który miał rangę Mistrzostw Szkoły. W tym roku do rozgrywek zgłosiła się rekordowa liczba reprezentacji klasowych. W turnieju wzięło udział 21 siedmioosobowych drużyn z poszczególnych klas, czyli ponad 150 uczniów. W pierwszej fazie mistrzostw w wyniku losowania reprezentacje klasowe zostały podzielone na 5 grup eliminacyjnych. W grupach grano systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup eliminacyjnych utworzyli grupę finałową składającą się z 5 zespołów. W grupie finałowej również grano systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu w sumie 46 meczów można było wyłonić Mistrza Szkoły w Halowej Piłce Nożnej na rok szkolny 2023/2024.
Mistrzem Szkoły została klasa 2 TBU grająca w składzie: Antoni Zieniuk,Tomasz Myć,Kacper Pieniak,Maciej Michaluk,Paweł Niczyporuk,Maksymilian Starużyk,Wiktor Woszczak,Adam Duda,Kamil Rogalski,Jakub Kowalczyk.Wicemistrzem Szkoły została klasa 3 TS, III - miejsce zajęła klasa 3 TEM, IV – miejsce klasa 2 TS i V – miejsce klasa 4 TS.Gratulacje dla zwycięzców oraz podziękowania wszystkim grającym za godne reprezentowanie swoich klas i grę fair play podczas turnieju.
Integracja przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Pocztu Sztandarowego
8 grudnia - Wyjście integracyjne na kręgle z niezastąpioną ekipą Samorządu Uczniowskiego, Pocztu Sztandarowego i Wolontariatu. Wspólnie spędziliśmy czas na torach i w ten nietypowy sposób jeszcze bardziej zacieśniliśmy nasze więzi. Zabawa była przednia, a pomysły na przyszłe akcje jeszcze lepsze. Wsparcie, śmiech i pyszna pizza - to jest recepta na niezapomnianą współpracę.
7 grudnia 2023 r. - klasa 1 TE świętowała Mikołajki
W miłej atmosferze, uczniowie dekorowali choinkę oraz częstowali się czekoladowymi przysmakami. Nie zabrakło również prezentów, które rozdawał specjalny gość - pomocnik Mikołaja.Mamy nadzieję, że wspólne przeżywanie Mikołajek wprowadziło wszystkich w pozytywny nastrój i umiliło czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
Charytatywny trening z Mikołajem
Szanowni Państwo, W najbliższą sobotę (09.12.2023) o godz. 10.00 w Parku Radziwiłłowskim odbędzie się kolejna (już IX) edycja charytatywnego wydarzenia pod nazwą BIEG MIKOŁAJÓW organizowanego przez Koło Naukowe Promocja Zdrowia (Zakład Fizjoterapii) oraz Klub Biegacza Biała Biega a całą inicjatywę wspiera Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk.Charytatywny Bieg Mikołajów na stałe wpisał się już w kalendarz imprez sportowo-rekreacyjnych w naszym mieście. Warunkiem włączenia się w wydarzenie jest przyniesienie upominku dla dzieci (tzw. wpisowe), strój z akcentem świątecznym oraz pozytywne nastawienie! Nie trzeba być "biegaczem" - wystarczy chcieć! Zachęcamy do włączenia się w to działanie - zwłaszcza mając na uwadze świąteczny czas i szczytny cel. Zebrane w tym roku upominki zostaną przekazane do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu.
W poprzednich edycjach wsparliśmy Świetlicę socjoterapeutyczną DZIUPLA, Świetlicę socjoterapeutyczną PROMIEŃ, Stowarzyszenie Wspólny Świat, Dom Dziecka w Komarnie, Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej.
Weź udział w akcji - Polska Stolica Recyklingu
Szanowni Państwo,
zapraszam Państwa serdecznie do udziału w pięknej, proekologicznej akcji i rywalizacji o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu dla Białej Podlaskiej. To działanie skoordynowane z projektami Elektryczne Śmieci i EKOzwroty. Główną ideą Programu jest edukacja ekologiczna społeczeństwa o: prawidłowym postępowaniu ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEiE) i funkcjonowaniu gospodarki obiegu zamkniętego.

Możemy przede wszystkim zrobić coś wspaniałego dla naszego otoczenia,a tym samym kolejnych pokoleń, zdobyć zaszczytny tytuł, a także wygrać 50 000 zł dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia, która zgłosiła się do uczestnictwa w programie.
Proszę Państwa o wyznaczenie w Państwa instytucjach koordynatorów oraz miejsc zbiórek elektroniki, odzieży, obuwia, zabawek i książek, a więc punktów EKOZWROTU – ogólnopolskiej usługi realizowanej przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz InPost. Jej celem jest nadanie zbędnym, ale sprawnym przedmiotom drugie życie. W Urzędzie Miasta możecie je Państwo zostawić w oznaczonych miejscach przy wejściach: od pl. Wolności i od ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w godzinach pracy urzędu.
Jednocześnie zachęcam do przynoszenia elektrośmieci do czerwonych pojemników. Ich lokalizacje w Białej Podlaskiej to:
ul. Warszawska, Os. Piastowskie
ul. Zdanowskiego, Os. 1000-lecia (za Stokrotką),
ul. Orzechowa, Os. Młodych (za blokiem Orzechowa 42),
ul. Terebelska, Os. Jagiellońskie (za pawilonem),
ul. Podmiejska/ul. Lipowa,
ul. Wyzwolenia/ul. Drzewieckiego
ul. Grzybowa/ul. Świerkowa
ul. Aleja Solidarności/ul. Sielczyk (pętla autobusowa),
ul. Kopernika, os. Kopernika (przy bloku 12,12a),
ul. Anny Jagiellonki 6, Os. Jagiellońskie
ul. Piaskowa 8, Os. Młodych
ul. Akademicka 8 przy Szkole Podstawowej nr 2

Wszelkich dodatkowych informacji udziela pani Katarzyna Jędrzejczyk (kierownik Referatu Gospodarki Odpadami, nr tel. 83 341 68 56.
Akcja trwa do końca 2023 roku. Pomóżmy naszej bialskiej Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia wygrać nagrodę pieniężną.
Każdy EKOzwrot się liczy!


/-/ Michał Litwiniuk
Prezydent Miasta Biała Podlaska

Wiktoria Litwin zdobyła nagrodę w Konkursie „Konie, jeźdźcy, zaprzęgi"
W konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Muzeum Południowego Podlasia wyróżnili się uczniowie z klasy 3 TG - Technikum Nr 2.
Nagrodę zdobyła WIKTORIA LITWIN, natomiast prace Aleksandry Bakun, Aleksandry Bujek, Eli Doroszuk, Yany Moskalenko, Kazimierza Daniluka i Adama Wilka znalazły się na wystawie pokonkursowej.
Wystawę można oglądać do 29 lutego 2024 r. 
Zapraszamy
Więcej informacji na stronie internetowej: https://muzeumbiala.pl/rozstrzygniecie-konkursu-fotograficznego-konie-jezdzcy-zaprzegi/
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Biała Podlaska
W dniach 19-20 grudnia 2023 r. w szkole odbędą się wybory uzupełniające do Młodzieżowa Rada Miasta Biała Podlaska. Kandydatów prosimy o zgłaszanie się do czwartku – 14 grudnia 2023 r. z wypełnionymi oświadczeniami i wykazem poparcia dla kandydatów do pani Marty Bąkowskiej – opiekuna SU lub do przewodniczącego SU. Kandydatów na radnych prosimy o zapoznanie się z kalendarzem wyborczym: 12-14.12.2023 r. – Przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta popartej, co najmniej 50 podpisami uczniów danej szkoły. 15.12.2023 r. – Zamknięcie list kandydatów w poszczególnych szkołach i przekazanie ich Przewodniczącemu Rady Miasta Biała Podlaska. 18.12.2023 r. – Przygotowanie lokali, spisów wyborców i opieczętowanych kart do głosowania. 19-20.12.2023 r. – Głosowanie w szkołach do 21.12.2023 r. – Sporządzenie protokołu zawierającego informacje o wynikach głosowania. do 22.12.2023 r. – Przekazanie protokołu i kart do głosowania Miejskiej Komisji Wyborczej do spraw Wyboru Młodzieżowej Rady Miasta, p. 309 Urząd Miasta Biała Podlaska.
Dokumenty do pobrania na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy Samorządu Uczniowskiego. Statut MRM Oświadczenie kandydata oraz rodzica/prawnego opiekuna Druk - wykaz osób popierających kandydata
1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień HIV/AIDS
Światowy Dzień Walki z AIDS – święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Jak co roku w naszej szkole , przygotowaliśmy szeroką akcję informacyjną dla młodzieży, przypinane były czerwone kokardki jako symbol solidarności z chorymi na AIDS, rozdawane były ulotki tematyczne. „CZERWONA KOKARDKA” to symbol poświęcenia i zaangażowania w walkę z AIDS, ale również symbol solidarności z osobom zakażonymi. Idea czerwonej kokardki powstała w 1991 r. Pomysł zrodził się z symbolu żółtej wstążeczki, która upamiętniała żołnierzy amerykańskich uczestniczących w wojnie w Zatoce Perskiej. Czerwony kolor kokardki, wybrano ze względu na skojarzenia, jakie wywołuje: krew, walkę i miłość. Symbol został wymyślony przez członków Visual AIDS – organizację charytatywną zrzeszającą artystów, działającą w Nowym Jorku. W Polsce „Czerwona Kokardka”, jest wyróżnieniem przyznawanym z okazji Światowego Dnia AIDS. Odznaczenie otrzymują osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy jakości życia osób żyjących z HIV, chorych na AIDS, bądź też wniosły istotny wkład w działania profilaktyczne. światowy Dzień AIDS to dzień, w którym szczególnie staramy się przełamywać bariery, takie jak strach i wynikająca z niego stygmatyzacja osób zakażonych HIV i chorych na AIDS, w tym osób żyjących z wirusem. Jest to dzień bardzo szczególny promujący walkę z AIDS, ale także mający zwrócić uwagę społeczeństwa na ciągle aktualny problem epidemii HIV/AIDS. Według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, liczba nowo wykrywanych zakażeń co roku przekracza w naszym kraju 1 tysiąc. Więcej informacji można uzyskać na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS www.aids.gov.pl Akcję przygotował i przeprowadził Szkolny Zespół d/s Zdrowia
3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom, które swoimi codziennymi działaniami je wspierają składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności, odwagi i konsekwencji w dążeniu poprawy jakości ich życia oraz dużo zdrowia.
Źródło plakatu: https://www.pfron.org.pl/komunikaty-z-regionu/szczegoly-komunikatu/news/miedzynarodowy-dzien-osob-niepelnosprawnych-4/
A tymczasem 6 grudnia
Mikołajki w szkole!
Konkurs plastyczno-językowy na kartkę bożonarodzeniową
Zachęcamy do udziału w konkursie plastyczno-językowym na kartkę z życzeniami w języku obcym.

Zaprojektuj własną kartkę świąteczną w formacie A4, w dowolnej formie plastycznej oraz dołącz do niej życzenia świąteczne w dowolnym języku obcym.

Termin składania prac: do 21 grudnia 2023 r.Prace proszę składać do nauczycieli języków obcych.Organizatorami konkursu są: Pani Małgorzata Wawryca i Pani Izabela Włodarska
Bożonarodzeniowa zbiórka żywności
Idą, idą święta.
Tradycyjnie zależy nam, aby wszyscy się radowali.

Zbiórka trwa od 4 do 19 grudnia.
Zapraszamy do czynnego udziału.
Drodzy uczniowie, w myśl zasady - Dobro wraca!
Challenge dla klas - etap 2
#życzliwośćpodajdalej

W pierwszym etapie Samorząd Uczniowski otrzymał 7 listów pełnych życzliwości, przyjaźni i empatii. Klasy, które podjęły działanie w zabawie otrzymują życzliwe 5 punktów.
Następnie listy z radością przekażemy wychowawcom klas, do których zostały one zaadresowane.

Kolejnym etapem jest głosowanie!Należy zostawić pod listem, który wydał się nam najbardziej atrakcyjny, ZNAK w postaci "kciuk w górę", "serduszko" lub napisać życzliwy komentarz.Zwycięża list tej klasy, która otrzyma najwięcej polubień i komentarzy. Uwaga! Życzliwy komentarz liczymy razy 2.Głosowanie trwa do 6 grudnia 2023 r.

Do dzieła!!!
MOVEMBER 2023
24 listopada 2023 w związku ze światową akcją "Movember” w naszej szkole po raz kolejny odbyło się spotkanie w ramach profilaktyki z zakresu walki z chorobami nowotworowymi występującymi u mężczyzn. Lekarz oddziału urologii z bialskiego szpitala Pani Amelia Rygiel przeprowadziła wykład dla uczniów na temat: ”Profilaktyka chorób nowotworowych u mężczyzn”, który nadal w naszym społeczeństwie bywa tabu. Pani doktor zwróciła uwagę, że szczyt zachorowań na raka jąder czyli ok. 70 % przypada u panów między 20 a 39 rokiem życia, natomiast drugą co do częstotliwości występowania choroby nowotworowej jest rak gruczołu krokowego. Idea kampanii Movember jest prosta – przez cały listopad mężczyźni zapuszczają wąsy.
Do akcji włączyli się uczniowie naszej szkoły i zostali uwiecznieni na zdjęciach z wąsami. Organizator akcji "Movember" Pani Dorota Kubicka
Uczniowie z klasy 2 TIM na "Sound of Freedom" w wersji anglojęzycznej
27 listopada 2023 - Uczniowie z klasy 2 TIM mieli przyjemność obejrzeć film pt. "Sound of Freedom" w wersji anglojęzycznej. Ta produkcja to prawdziwa historia Tima Ballarda, byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć.
Opiekunem była Pani Izabela Włodarska.
Polska Stolica Recyklingu
Szanowni Państwo,
zapraszam Państwa serdecznie do udziału w pięknej, proekologicznej akcji i rywalizacji o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu dla Białej Podlaskiej. To działanie skoordynowane z projektami Elektryczne Śmieci i EKOzwroty. Główną ideą Programu jest edukacja ekologiczna społeczeństwa o: prawidłowym postępowaniu ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEiE) i funkcjonowaniu gospodarki obiegu zamkniętego.
Możemy przede wszystkim zrobić coś wspaniałego dla naszego otoczenia, a tym samym kolejnych pokoleń, zdobyć zaszczytny tytuł, a także wygrać 50 000 zł dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia, która zgłosiła się do uczestnictwa w programie.

Proszę Państwa o wyznaczenie w Państwa instytucjach koordynatorów oraz miejsc zbiórek elektroniki, odzieży, obuwia, zabawek i książek, a więc punktów EKOZWROTU – ogólnopolskiej usługi realizowanej przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz InPost. Jej celem jest nadanie zbędnym, ale sprawnym przedmiotom drugie życie. W Urzędzie Miasta możecie je Państwo zostawić w oznaczonych miejscach przy wejściach: od pl. Wolności i od ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w godzinach pracy urzędu.
Jednocześnie zachęcam do przynoszenia elektrośmieci do czerwonych pojemników. Ich lokalizacje w Białej Podlaskiej to:ul. Warszawska, Os. Piastowskie
ul. Zdanowskiego, Os. 1000-lecia (za Stokrotką),
ul. Orzechowa, Os. Młodych (za blokiem Orzechowa 42),
ul. Terebelska, Os. Jagiellońskie (za pawilonem),
ul. Podmiejska/ul. Lipowa,
ul. Wyzwolenia/ul. Drzewieckiego
ul. Grzybowa/ul. Świerkowa
ul. Aleja Solidarności/ul. Sielczyk (pętla autobusowa),
ul. Kopernika, os. Kopernika (przy bloku 12,12a),
ul. Anny Jagiellonki 6, Os. Jagiellońskie
ul. Piaskowa 8, Os. Młodych
ul. Akademicka 8 przy Szkole Podstawowej nr 2

Wszelkich dodatkowych informacji udziela pani Katarzyna Jędrzejczyk (kierownik Referatu Gospodarki Odpadami, nr tel. 83 341 68 56.
Akcja trwa do końca 2023 roku. Pomóżmy naszej bialskiej Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia wygrać nagrodę pieniężną.


Każdy EKOzwrot się liczy!
/-/ Michał Litwiniuk
Prezydent Miasta Biała Podlaska


Andrzejki i Mikołajki w formie DYSKOTEKI SZKOLNEJ
Samorząd Uczniowski i SKW ZSZ nr 2 Biała Podlaska zapraszają:1 grudniagodz. 18.00 - 21.30 sala gimnastyczna, wejściówka 10 zł (organizatorzy i najbardziej zaangażowani - wstęp wolny)obowiązuje "zgoda udziału"-druki u dyżurnych lub u Krzyśka z SU zasady uczestnictwa dostępne na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. NOC FILMOWAPo dyskotece spotkanie kontynuować będą uczniowie "najbardziej zasłużeni i zaangażowani w życie szkoły" obowiązuje zgoda rodziców na udział.Liczba miejsc jest ograniczona.Na "zgody" czekamy do czwartku (30.11.).Osoby, które mają trudności z dojazdem, a chcą wziąć udział w dyskotece prosimy o kontakt z Samorządem.
CO TRACICIE NIE BĘDĄC NA NASZYM DISCO?
Wzięcie udziału w dyskotece szkolnej może przynieść wiele korzyści dla uczniów: Dyskoteka szkolna pozwala uczniom na odprężenie się i spędzenie czasu w wesołej atmosferze. Jest to doskonała okazja do integracji z kolegami i koleżankami oraz dobrej zabawy. Uczestnictwo w dyskotece szkolnej daje uczniom możliwość pracy nad umiejętnościami komunikacyjnymi i interpersonalnymi. Mogą nawiązywać nowe znajomości, rozmawiać z innymi uczniami i uczyć się jak zachowywać się w różnych sytuacjach społecznych. Dla niektórych uczniów stanie przed publicznością i tańczenie może być wyzwaniem. Jednak udział w dyskotece daje im okazję do przełamania swoich lęków i zwiększenia pewności siebie. Można nauczyć się tańczyć i wypowiadać publicznie, co może przełożyć się na inne sytuacje życiowe. Taniec to aktywność fizyczna, która przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Podczas dyskoteki uczniowie mogą spędzić aktywnie czas, poprawić kondycję fizyczną i poczuć się lepiej. Tańczenie to także doskonała forma rekreacji, która pozwala na odreagowanie codziennego stresu i nabrać energii. Dyskoteka szkolna jest doskonałą okazją do wzmocnienia więzi między uczniami. Podczas wspólnego zabawy i tańca mogą poczuć się bardziej zjednoczeni jako grupa. To może przyczynić się do lepszego współdziałania w klasie i lepszej atmosfery szkolnej. Dyskoteka szkolna często jest organizowana z okazji różnych wydarzeń, a Uczniowie mają okazję świętować i uczcić swoje osiągnięcia, co może sprawić im ogromną radość i satysfakcję. Podsumowując, uczestnictwo w dyskotece szkolnej przynosi wiele korzyści dla uczniów, takich jak:
relaksacja i zabawa, rozwój umiejętności społecznych, wzmacnianie pewności siebie, poprawa kondycji fizycznej, wzmocnienie więzi klasowych, celebracja osiągnięć.
Jak zostać WOLONTARIUSZEM?
Ruszyły zapisy w sztabie WOŚP Biała Podlaska.
Jak zostać WOLONTARIUSZEM? Wskazówki: Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl Jeśli masz już założone konto – zaloguj się Jeśli logujesz się po raz pierwszy – załóż konto Po zalogowaniu się lub po uzupełnieniu danych masz możliwość wyboru formy zbiórki: puszka tekturowa, e-skarbonka lub obydwie. W polu „wybierz sztab” należy wpisać „Biała Podlaska” lub "2295" i wybrać Sztab działający w Urzędzie Miasta,Sprawdź zgłoszenie, zamieść zdjęcie wg wskazań i wyślij. Niepełnoletni Wolontariusze: Rejestracji dokonują za Was rodzice. Rodzice po zalogowaniu się "dodają podopiecznego" i wypełniają jego dane. Koniec rejestracji nastąpi po wyczerpaniu miejsc.
POWODZENIA!
Szczegółowe informacje można uzyskać u Pani Marty Bąkowskiej - Szefowej Sztabu WOŚP Biała Podlaska.
Chcesz zaangażować się w finał WOŚP? Skontaktuj się z nami! e-mail: wosp.bp@onet.pl tel/sms 793 009 432 Facebook: 32. Finał WOŚP w Białej Podlaskiej
FINAŁ BIALSKIEGO TURNIEJU SZKÓŁ ŚREDNICH
24 listopada 2023 r. odbył się Turniej Bialskich Szkół Średnich - AWF BP e-sport Polska Liga Esportowa.
fot. Angelika Zając
Tydzień Życzliwości na Brzeskiej trwa
Nowa akcja‼️ Challenge dla klas #życzliwośćpodajdalej Samorząd Uczniowski i Koło Wolontariatu ogłasza CHALLENGE DLA KLAS polegający na napisaniu przydzielonej klasie listu pełnego życzliwości, przyjaźni i empatii. Listy powinny zajmować obszar jednej kartki A4, być kolorowe, przystrojone wesołymi rysunkami czy grafikami. Listy w formie papierowej prosimy składać poprzez swoich wychowawców lub opiekunowi SU Pani Marcie Bąkowskiej do czwartku (30.11) Szczegółowe informacje i wykaz klas umieszczone są na tablicy ogłoszeń SU.Z życzliwymi pozdrowieniami.Organizatorzy
Rozdanie nagród Quiz z języka angielskiego na Dzień Technika
W dniu 21 listopada 2023 r. w Naszej szkole odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla zwycięzców Quizu z języka angielskiego zawodowego dla klas 8-ych zorganizowanego w związku z VIII Dniem Technika.

Zwycięzcą Quizu została Wiktoria Kuszneruk ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Lotników Podlasia,
drugie miejsce zajął Stanisław Zawisza ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza a trzecie Dawid Daniluk ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Po odebraniu nagród laureaci wzięli udział w warsztatach poligraficznych przeprowadzonych przez Panią Martę Bąkowską.

Gratulacje zwycięzcom i podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w Quizie.

Quiz przygotowali i przeprowadzili Pan Łukasz Szubarczyk i Pani Izabela Włodarska.

Dziękujemy Paniom Ewie Kimickiej oraz Bożenie Piotrowskiej za pomoc przy organizacji Quizu.
Tydzień Życzliwości na Brzeskiej trwa
SKRZYNKA ŻYCZLIWOŚCI
Przypominamy, że do końca tygodnia trwa akcja.

W ramach przypomnienia.

Zasady akcji:
Oderwij 1 karteczkę.Na odwrocie zapisz swoje imię i nazwisko oraz klasę.Przekaż ją uczniowi z innej klasy.Uczeń, który otrzymał karteczkę również zapisuje swoje imię, nazwisko, klasę na odwrocie karteczki.Przekazuje dalej uczniowi z innej klasy.Gdy na karteczce zapisanych będzie 3 uczniów - wrzuć karteczkę do SKRZYNKI ŻYCZLIWOŚCI (jest na stoliku dyżurnych).Za udział w akcji Samorząd Uczniowski nagrodzi wszystkich punktami.W akcji można wziąć udział tylko 1 raz.Samorząd Uczniowski i Koło Wolontariusza
AKTYWNA TABLICA
W tym roku szkolnym, w ramach projektu "AKTYWNA TABLICA", pozyskaliśmy 2 monitory interaktywne 86", dofinansowane ze środków budżetu państwa w ramach rządowego programu rozwijania infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych na lata 2020 - 2024. Monitory zainstalowano w pracowni chemicznej 301 oraz historycznej 310. Całkowita wartość projektu 17 500 zł, dofinansowanie budżetu 14 000 zł, wkład własny ze środków Gminy Miejskiej Biała Podlaska 3 500 zł.
Telefony zaufania oraz infolinia wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych
Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych.

Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.
Więcej informacji na stronach internetowych:https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/potrzebujesz-pomocyhttps://zwjr.pl/bezplatne-miejsca-pomocowe
1 2 3 4 5 6 7 8

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.