MOVEMBER 2023
24 listopada 2023 w związku ze światową akcją "Movember” w naszej szkole po raz kolejny odbyło się spotkanie w ramach profilaktyki z zakresu walki z chorobami nowotworowymi występującymi u mężczyzn.
Lekarz oddziału urologii z bialskiego szpitala Pani Amelia Rygiel przeprowadziła wykład dla uczniów na temat: ”Profilaktyka chorób nowotworowych u mężczyzn”, który nadal w naszym społeczeństwie bywa tabu.
Pani doktor zwróciła uwagę, że szczyt zachorowań na raka jąder czyli ok. 70 % przypada u panów między 20 a 39 rokiem życia, natomiast drugą co do częstotliwości występowania choroby nowotworowej jest rak gruczołu krokowego.
Idea kampanii Movember jest prosta – przez cały listopad mężczyźni zapuszczają wąsy.

Do akcji włączyli się uczniowie naszej szkoły i zostali uwiecznieni na zdjęciach z wąsami. Organizator akcji "Movember" Pani Dorota Kubicka
Dodane: 2023-11-29, przez: Ewa Toczek