Wydarzenia:

„Microsoft EduDay” Microsoft dla Edukacji w Białej Podlaskiej
Zapraszamy do udziału w Microsoft EduDay, czyli edukacyjnym wydarzeniu stacjonarnym, w tym roku organizowanym przy współpracy z Prezydentem Miasta Biała Podlaska. Patronat honorowy nad spotkaniem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

W ramach EduDay możecie Państwo liczyć na:
dwie równoległe agendy – dla nauczycieli/dyrektorów szkół oraz dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego odpowiedzialnych za oświatę,inspirujące rozwiązania jak w sposób prosty i efektywny realizować kierunki polityki oświatowej państwa w obszarze technologii oraz zarządzać szkołą za pomocą rozwiązań Microsoft,wykłady i szkolenia ekspertów edukacyjnych: Agnieszki Halickiej, Edyty Borowicz-Czuchryty, Rafała Lwa-Starowicza, Artura Rudnickiego oraz innych,udział w warsztatach, które wyposażą Państwa w wiedzę i praktyczne umiejętności zastosowania technologii w edukacji, tak żeby było Państwu łatwiej, efektywniej i przyjemniej realizować swoje cele edukacyjne;wymianę doświadczeń przy filiżance pysznej kawy lub aromatycznej herbaty,spacer po strefie stoisk z ciekawymi rozwiązaniami edukacyjnymi partnerów Microsoft.data: 10 lutego 2023 r.

godz. 10:00 – 15:30

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Filia w Białej Podlaskiej ul. Akademicka 2, 21-500 Biała Podlaska


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Nabór do poszczególnych grup warsztatowych będzie prowadzony wśród uczestników w trakcie wydarzenia.
Link do rejestracji: https://aka.ms/MicrosoftDlaEdukacji_BialaPodlaska

 Partnerzy wydarzenia:Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia NauczycieliAkademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej PodlaskiejGmina Biała PodlaskaGmina Międzyrzec PodlaskiGmina Leśna PodlaskaGmina WiszniceGmina Rokitno
 

Konkurs regionalny ,,Znani i nieznani z Podlasia”
Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza mieszkańców Białej Podlaskiej oraz powiatu bialskiego do udziału w III edycji konkursu regionalnego „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”, realizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka oraz Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka.Zadanie konkursowe polega na napisaniu biografii mieszkańca Białej Podlaskiej lub mieszkańca innej miejscowości znajdującej się na terenie powiatu bialskiego, członka rodziny uczestnika konkursu lub innej osoby, której losy związane były z daną miejscowością.

Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego oraz miłośników naszego regionu, zaczynając od uczniów pierwszych klas szkół podstawowych, a kończąc na osobach dorosłych.

Prace konkursowe można nadsyłać  od 1 listopada 2022 r.  do 31 marca 2023 r.

Wszystkie nagrodzone prace zostaną opublikowane w specjalnym wydawnictwie pokonkursowym.

Formularz, zgłoszeniowy i regulamin
dostępny jest na stronie internetowej pod linkiem: https://mbp.org.pl/index.php?c=article&id=595

Zachęcamy do udziału w konkursie.
Ferie na Brzeskiej - dzień trzeci.
19 stycznia 2022 r., w ostatnim dniu z cyklu Ferie na Brzeskiej gościliśmy uczniów szkół podstawowych, którym przygotowaliśmy zajęcia z: Łączenia prostych układów mechatronicznych; Wykonywania gipsowych elementów wykończeniowych; Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia warsztatowe w pracowni mechatronicznej. Wykorzystywana w ramach zajęć instalacja oparta o sterowniki PLC pozwalała zrozumieć i własnoręcznie połączyć proste układy mechatroniczne. Warto nadmienić, że poprzedniego dnia podczas zajęć w pracowni robotyki nasi goście poznawali możliwości pracy i zastosowanie nowoczesnych robotów. Mieli również możliwość sterowania robotem za pomocą programatora ręcznego. Mamy nadzieję, że zajęcia z robotyki i mechatroniki wprowadziły uczestników w interesujący świat inżynierii. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty w pracowni budownictwa.Podczas zajęć z wykonywania gipsowych elementów uczniowie ze szkół podstawowych poznali: właściwości gipsu jako materiału budowlanego; technologię przygotowania gipsowych elementów dekoracyjnych wykończeniowych;Sztukateria gipsowa nie jest tak popularna, jak jej styropianowy odpowiednik, jednak ma wciąż swoich zwolenników zwłaszcza wśród osób ceniących sobie tradycyjne rzemiosło. Sztukaterię gipsową znajdziemy głównie we wnętrzach starych kamienic, a także w obiektach zabytkowych. Z gipsu możemy wykonać dowolne elementy i detale, chociażby listwy czy ozdoby gipsowe na ściany i sufity. Warto podkreślić, że sztukateria gipsowa jest „w cenie”. Z zamieszczonych zdjęć możemy zauważyć, że uczestnicy warsztatów wykazali się cierpliwością i precyzją wykonania elementów gipsowych. Wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za udział w zajęciach warsztatowych Ferie na Brzeskiej. UWAGA! Istnieje możliwość zorganizowania zajęć warsztatowych dla uczniów szkół podstawowych w ramach doradztwa zawodowego po uprzednim ustaleniu terminu zajęć. ZAPRASZAMY!
Ferie na Brzeskiej cd.
W środę 18 stycznia 2022 r. uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach z:
 Programowania robotów; Łączenia prostych obwodów elektrycznych. Pomiarów elektrycznych;Ciekawych eksperymentów wykorzystania energii odnawialnej;Zajęcia odbywały się w nowoczesnych pracowniach zawodowych na warsztatach szkolnych.

Oto krótka fotorelacja.
Jutro ostatni dzień z cyklu Ferie na Brzeskiej, oto co przygotowaliśmy dla Was:  19 stycznia 2022, czwartek, godz. 10:00
 Łączenie prostych układów mechatronicznych  - sala W41 (warsztaty szkolne) Wykonywanie gipsowych elementów wykończeniowych - sala W34 (warsztaty szkolne)ZAPRASZAMY!
Ferie na Brzeskiej!
Pierwszy dzień aktywnych ferii w Zespole Szkół Zawodowych nr 2, dedykowany uczniom szkół podstawowych, uważamy za zrealizowany.

Mieliśmy przyjemność gościć dzieci i młodzież, którzy z zainteresowaniem wzięli udział w zajęciach z projektowania i drukowania 3D, projektowania Arduino, a także z grafiki komputerowej.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się Warsztaty rysowania długopisem 3D, które wraz z programem multimedialnym "Eduterapeutica Nastolatki" są wykorzystywane podczas zajęć rewalidacyjnych i terapii pedagogicznej w klasach integracyjnych.
Goście mogli zobaczyć pracownie zawodowe wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, pozyskane w ramach projektu „Fachowcy z Brzeskiej”.
Tego typu zajęcia techniczne pomagają w łączeniu wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami, a w przyszłości mogą pomóc młodym ludziom dokonania wyboru kierunku kształcenia i szkoły.
Zapraszamy na kolejne ciekawe zajęcia, zgodnie z grafikiem umieszczonym na fb i stronie internetowej szkoły.
Ferie na Brzeskiej - zajęcia techniczne dla uczniów szkół podstawowych
Zapraszamy uczniów w szkół podstawowych na zajęcia techniczne Ferie na Brzeskiej
17 stycznia 2022, wtorek, godz. 10:00
•    Projektowanie i drukowanie na drukarce 3D - sala W41 (warsztaty szkolne)
•    Programowanie Arduino - sala 300 (budynek szkoły)
•    Grafika komputerowa - sala 311 (budynek szkoły)
•    Warsztaty rysowania długopisem 3D - sala 115 (budynek szkoły)

18 stycznia 2022, środa, godz. 10:00
•    Programowanie robotów  - sala W41 (warsztaty szkolne)
•    Łączenie prostych obwodów elektrycznych. Pomiary elektryczne - sala W35 (warsztaty szkolne)
•    Ciekawe eksperymenty wykorzystania energii odnawialnej - sala W32 (warsztaty szkolne)

19 stycznia 2022, czwartek, godz. 10:00
•    Łączenie prostych układów mechatronicznych  - sala W41 (warsztaty szkolne)
•    Wykonywanie gipsowych elementów wykończeniowych - sala W34 (warsztaty szkolne)ZAPRASZAMY
Dzień Promocji Zdrowia w Białej Podlaskiej
We wtorek, 17 stycznia w siedzibie Urzędu Miasta Biała Podlaska, w godz. 9:00 - 14:00, odbędzie się Dzień Promocji Zdrowia.
W tym dniu będzie można bezpłatnie skorzystać z konsultacji ze specjalistami.
Szczegóły na plakacie.
Wycieczka do Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych
W dniu 13.01.2023 r. odbyła się wycieczka do Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II na wydział Mechaniki i Budowy Maszyn uczniów klasy 2TS technikum pojazdów samochodowych.
Jest to kolejna wycieczka, która mała na celu pomiar momentu i mocy silnika dla samochodu audi a3 8p 1.9tdi 105Km po wgraniu do sterownika silnika nowego programu ,,Eco Tuning’’.Badanie wykonał Pan dr inż. Marcin Szlachetka.Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda przygotowanie do badania oraz sam przebieg badania. Jak widać na zdjęciu przyrost mocy to 140km ok. 35Km więcej oraz moment 312Nm ok. 62Nm więcej. Samochód charakteryzuje się lepszym przyśpieszeniem, elastycznością oraz zużyciem paliwa na tym samym poziomie.Wycieczkę zorganizował Pan Mariusz Biskupski.

Ferie zimowe w Białej Podlaskiej organizowane przez miejskie instytucje kultury
Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą zajęć, warsztatów i plenerów fotograficznych przygotowanych przez pracowników Bialskiego Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego, Muzeum Południowego Podlasia, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz agend podległych.
Szczegółowe informacje znaleźć można na plakatach informacyjnych, fanpage'ach oraz stronach internetowych poszczególnych instytucji kultury. Wspólnie z prezydentem miasta Michałem Litwiniukiem życzymy wszystkim bezpiecznych i fantastycznych ferii.
XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI “OKNO”
Zapraszamy do udział XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI “OKNO”.CELE KONKURSU: 1. Rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania literaturą. 2. Przygotowanie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w kulturze. 3. Zachęcanie do kreatywnego spojrzenia na świat. 4. Pobudzenie wrażliwości. 5. Promocja talentów literackich (poprzez druk nagrodzonych utworów w tomiku). WARUNKI UCZESTNICTWA: 1. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 10 do 16 lat. 2. Na adres e-mail oknokonkurs@mdkchorzow.com należy przesłać w wersji elektronicznej w formacie PDF. ● Trzy utwory poetyckie i/lub ● Jeden utwór prozatorski do 10 stron maszynopisuTERMINY: 1. Prace należy przesłać do 31 marca 2023 r. na adres e-mail: oknokonkurs@mdkchorzow.com temat wiadomości: godło uczestnika.2. Podsumowanie konkursu nastąpi do 30 maja 2023 r. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie www.mdkchorzow.pl oraz na portalach społecznościowych placówki.
REGULAMIN
Zakończenie zajęć z programowania i montażu urządzeń mobilnych
Program zajęć specjalistycznych zawodowych powstał z myślą uczniach/uczennicach klas technikum. Został przygotowany do realizacji w wymiarze 60 godzin lekcyjnych w grupie 6-osobowej.Zajęcia odbywały się co tydzień w wymiarze 2 godzin oraz raz w miesiącu w sobotę w wymiarze 6 godzin.Cele programu
Cele główne:
    uzyskanie i uzupełnienie wiedzy i umiejętności zawodowych poszukiwanych przez pracodawców na rynku pracy,    rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu budowy i programowania urządzeń poruszających się,    rozwijanie umiejętności stosowania wiedzy w praktyce,    dążenie do samodzielnego pogłębiania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności,Cele szczegółowe:
    poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów/uczennic o treści kształcenia z zakresu budowy i programowania urządzeń poruszających się,    pogłębienie, utrwalenie oraz sprawdzenie wcześniej zdobytej wiedzy i umiejętności informatycznych,    rozwijanie umiejętności i uzdolnień z zakresu montażu urządzeń mechanicznych,    rozwijanie zainteresowań w branży informatycznej i elektronicznej.Zagadnienia objęte programem :
    Zasady działania elementów elektronicznych,    Konfigurowanie środowiska Arduino,    Programowanie w języku C++,    Montaż elementów mechanicznych,    Łączenie obwodów elektronicznych,    Analizowanie pracy maszyn mobilnych.Do realizacji programu wykorzystane były nowoczesne pomoce dydaktyczne takie jak: komputery, zestawy do budowy robotów, mierniki, elementy elektroniczne, narzędzia programistyczne, narzędzia elektryczne i zasilacze gwarantujące wysoką jakość kształcenia.
Relacja filmowa Radia Biper z I Konkursu Miniszybowców w ZSZ nr 2 Biała Podlaska
Dziękujemy Radiu Biper za relację filmową i fotorelację z  I Konkursu Miniszybowców, który odbył się 26 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych. W ramach konkursu 27 uczniów reprezentujących:Szkołę Podstawową nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia
Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego
Szkołę Podstawową nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowejwykonali modele szybowców z zestawów dostarczonych przez organizatora, a w czasie finału zaprezentowali ich loty.

Więcej informacji na stronie Radia Biper I Konkurs Miniszybowców w ZSZ nr 2 Biała Podlaska (film) (galeria) oraz  I Konkurs Miniszybowców w ZSZ nr 2 Biała Podlaska - Galeria zdjęć


KONKURS NA NAJLEPSZY SCENARIUSZ FILMU PROMUJĄCEGO NASZĄ SZKOŁĘ
Film Piszemy! - konkurs na najlepszy scenariusz filmu promującego naszą szkołę.

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Dziennikarskie zachęca społeczność szkolną do wzięcia udziału w konkursie.

Głównym celem jest promowanie młodych scenarzystów i stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności.

Na podstawie zwycięskiego scenariusza nakręcony zostanie film promocyjny. Scenarzysta zaangażowany będzie również w prace nad filmem.

Informacji i konsultacji udziela Pani Marta Bąkowska.

REGULAMIN KONKURSU
UWAGA UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH
Ruszyła kolejna edycja naboru wniosków o przyznanie stypendium z programu „Lubelska Kuźnia Talentów edycja II” w kwocie 350 zł /miesiąc, wypłacane od 1 stycznia 2023 r. do 31 października 2023 r., czyli razem 3 500 zł.
Warunki ubiegania się o stypendium z programu „Lubelska Kuźnia Talentów edycja II”
Uczeń musi spełniać co najmniej jeden z poniższych warunków:
a)    uzyskał średnią semestralnych ocen klasyfikacyjnych ze wszystkich przedmiotów zawodowych wyższą lub równą 4,75 lub w przypadku uczniów branżowej szkoły wyższą lub równą 4,50,
LUB
b)    uzyskał średnią semestralnych ocen klasyfikacyjnych ze wszystkich przedmiotów kluczowych* wyższą lub równą 4,75, lub w przypadku uczniów branżowej szkoły wyższą lub równą 4,50,
* przedmioty kluczowe to: biologia, geografia, chemia, fizyka, informatyka, języki obce nowożytne, matematyka lub przedsiębiorczość.
Wniosek o stypendium wraz z załącznikami należy złożyć w terminie 2-17 stycznia 2023 r., a termin wystawienia ocen semestralnych w naszej szkole jest do 31.01.2023 r., dlatego we wniosku będziemy opierać się o oceny przewidywane na semestr.
Zainteresowani uczniowie mogą zgłosić się do Pani Edyty Michalczuk do sali 311, do dnia 9.01.2023r.

UWAGA:
Uczeń, który w ostatnim zakończonym roku szkolnym (czyli w klasie ósmej szkoły podstawowej) był laureatem lub finalistą konkursów lub olimpiad itp. i nie spełnia powyższego kryterium, proszę aby zgłosił się do Pani Edyty Michalczuk do sali 311, do dnia 9.01.2023 r. w celu sprawdzenia czy może on ubiegać się o to stypendium z pominięciem powyższego kryterium.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - film
Wesołych Świąt Bożego Narodzeniapełnych miłości i rodzinnego ciepła,a także wszelkiej pomyślności w Nowym Rokużyczy Dyrekcja i PracownicyZespołu Szkół Zawodowych nr 2w Białej Podlaskiej.

Zajęcia specjalistyczne zawodowe: Przygotowanie do lakierowania samochodów
Zajęcia pn. Przygotowanie do lakierowania samochodów realizowane były w wymiarze 60 godzin lekcyjnych – raz w tygodniu 2 godz. i raz w miesiącu 6 godz. (w sobotę), w grupach 6-osobowych. Łącznie w zajęciach uczestniczyło 36 osób – 18 uczniów klas technikum i 18 uczniów branżowej szkoły I stopnia.
Celem zajęć było utrwalenie i sprawdzenie wcześniej zdobytej wiedzy i umiejętności oraz jej poszerzenie o nowe treści programowe, zgodne z zapotrzebowaniem rynku pracy.
Program zajęć obejmował następujące zagadnienia:
    BHP w lakiernictwie,    Przygotowanie powierzchni,    Piaskowanie,    Szpachlowanie,    Podkładowanie,    Matowanie,    Lakierowanie,    Polerowanie,    Naprawa powierzchni bez lakierowania.Do realizacji zajęć w projekcie wykorzystywano nowoczesne pomoce dydaktyczne takie jak: kabina do piaskowania, pistolety lakiernicze, promiennik podczerwieni, dysze Venturiego, szlifierki oscylacyjne pneumatyczne, stojaki do naprawianych elementów, zestaw do naprawy elementów bez lakierowania gwarantujące wysoką jakość kształcenia.
BÓG SIĘ RODZI – spotkanie wigilijne

W czwartek 22 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne pod tytułem: “Bóg się rodzi”. Akademia rozpoczęła się od odczytania fragmentu Pisma Świętego przez Pana Sergiusza Nikitina, który następnie wręczył dyplomy uczniom za udział w XXXIII Olimpiadzie Teologii Katolickiej - Pelplin 2023. W świąteczny nastrój nauczycieli oraz pracowników szkoły wprowadzili uczniowie, prezentując bożonarodzeniowy montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez Panią Agnieszkę Alikowską i Panią Annę Kozłowską.
Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły Ryszard Dołęga złożył wszystkim obecnym świąteczne życzenia, spokoju, radości ze wspólnego przebywania w rodzinnym gronie, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Koncert był świetną okazją do zaprezentowania swoich talentów przez młodzież szkolną. Całość wystąpienia wzbogaciła magiczna dekoracja przygotowana przez Panią Annę Zgorzałek, Panią Magdalenę Najdyhor, Panią  Agnieszkę Gawdę, Panią Alicję Ocimek i Panią Ewę Toczek.
Niech nadchodzące święta Bożego Narodzeniaprzyniosą szczęście i pomyślność,niech moc wiary i siły doda otuchyw zmaganiu się z codziennością.
Niech Nowy Rok będzie czasem pokoju i realizacji osobistych zamierzeń. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
I Zimowe Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż
Dzisiaj 21.12.2002 w pierwszym dniu astronomicznej zimy odbyły się I Zimowe Mistrzostwa Szkoły w skoku wzwyż.
Do zawodów stanęło 22 zawodników,  którzy swoje zmagania rozpoczęli od wysokości 115 cm.
Wraz z wysokościami zawody nabierały tempa i wzbudzały dużo emocji zawodników oraz zainteresowanie kibiców.
Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, a Mistrzostwa wygrał Marcin Maksymiuk uczeń klasy 4TEM pokonując wysokość 160 cm w pierwszej próbie.
Oto 10 najlepszych zawodników:
1.    Maksymiuk Marcin         160 cm
2.    Starzyński Sebastian     150 cm
3.    Pożarowszczyk Daniel   150 cm
4.    Bobruk Igor                    150 cm
5.    Klimkiewicz Szymon      145 cm
6.    Filimon Patryk                145 cm
7.    Antonowicz Mateusz      145 cm
8.    Osypiuk Łukasz             145 cm
9.    Terebelski Wiktor           140 cm
10.    Sobota Jakub              140 cm
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w zawodach,  gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów.
Mamy nadzieję, w przyszłym roku kolejna edycja.

Organizacja, sędziowanie oraz prowadzenie Pani Dorota Kubicka
Kiermasz ciast
W dniach 5 i 6 grudnia w szkole odbył się kiermasz wypieków zorganizowany przez klasę 4 TG, Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski. Za symboliczną kwotę, można było kupić przeróżne ciasta, babeczki i orzeszki. Wypieki sprzedawane były na przerwach, a wybierać było w czym. Akcja odniosła ogromny sukces, nauczyciele, pracownicy i uczniowie z chęcią kupowali nasze słodkości. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na cele własne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy skusili się na kawałek ciasta - zarówno nauczycielom, pracownikom jak i uczniom!
4 miejsce na finałach województwa w pływaniu
Kilka dni temu uczeń naszej szkoły Piotr Toczek zajął 4 miejsce na finałach województwa w pływaniu.
Piotrek pokonał dystans 50m  stylem klasycznym w czasie 0.32.23. Zawody odbyły się na AQua Arena w Lublinie.
Piotrkowi serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że  godnie reprezentował naszą szkołę.

Życzymy dalszych sukcesów.                                             
Nauczyciele wychowania fizycznego.
Bądźcie z nami podczas 31 Finału WOŚP w Białej Podlaskiej
Sztab Biała Podlaska 31. Finału WOŚP zwraca się z uprzejmą prośbą o czynne uczestnictwo społeczności szkolnej w zbiórce pieniędzy, w dniu 29 stycznia 2023 r.
 
Chcesz zostać wolontariuszem WOŚP? Nic prostszego! Rejestracja odbywa się:
Online, poprzez https://iwolontariusz.wosp.org.pl/
Tradycyjnie, w Sztabie znajdującym się w okolicy Twojego miejsca zamieszkania - listę Sztabów znajdziesz na https://www.wosp.org.pl/final/sztaby

Bądźcie z nami 29 stycznia 2023r.
Wszelkie pytania prosimy kierować do Pani Marty Bąkowskiej - koordynatora Sztabu WOŚP Biała Podlaska
- drogą elektroniczną wosp.bp@onet.pl

- telefonicznie - sms 793 009 432

- oraz poprzez Facebook (WOŚP Biała Podlaska), na którym będą zamieszczane bieżące informacje.

Pismo przewodnie

Regulamin Wolontariusza 31
Tytuły, które wprawią Cię w świąteczny nastrój
Święta i okres świąteczny to wyjątkowy czas, w którym mamy szansę odpocząć, złapać oddech od codziennych obowiązków i nacieszyć się towarzystwem najbliższych.
Wczujcie się w ten magiczny czas, zwolnijcie tempo i spędźcie czas na robieniu tego, co sprawia Wam przyjemność.
My - biblioteka szkolna, proponujemy lekturę książek, które wprowadzą Was w ten świąteczny nastrój.  
Wyłączcie komputer, odłóżcie na bok telefon. Poznajcie niezwykłych bohaterów i ich równie niezwykłe historie. Może wśród propozycji, które dla Was przygotowaliśmy znajdziecie coś dla siebie.
Biblioteka szkolna Z A P R A S Z A !!!


Wycieczka do Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych
W dniu 06.12.2022r  odbyła się wycieczka do Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II na wydział Mechaniki i Budowy Maszyn uczniów szkoły branżowej.
Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda hamownia podwoziowa oraz wykonać pomiar momentu i mocy silnika.
Obiektem badań było audi a3 8p 1.9tdi moc 105Km, moment obrotowy 250Nm. Jak widać na jednym ze zdjęć audi trzyma moc seryjną. W kolejnych wizytach będzie modyfikowany program sterownika silnika i rejestrowana zmiana mocy i momentu obrotowego silnika.
Wycieczkę zorganizował Pan Mariusz Biskupski.

PROFILAKTYKA CHORÓB NOWOTWOROWYCH U MĘŻCZYZN
9 grudnia 2022 roku po raz pierwszy w ZSZ nr 2, w ramach profilaktyki z zakresu walki z chorobami nowotworowymi, odbyła się prelekcja skierowana do męskiej części naszej szkoły.

Lekarz oddziału urologii z bialskiego szpitala Pani Amelia Rygiel przeprowadziła wykład dla uczniów klas czwartych na temat: ”Profilaktyka chorób nowotworowych u mężczyzn”, który nadal w naszym społeczeństwie bywa tabu.
Pani doktor zwróciła uwagę, że szczyt zachorowań na raka jąder czyli ok.70 % przypada u panów między 20 a 39 rokiem życia, natomiast drugą co do częstotliwości występowania choroby nowotworowej jest rak gruczołu krokowego.

Pogadanka wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodzieży, która z uwagą słuchała informacji na temat czym objawiają się te nowotwory , jak wyglądają badania i leczenie oraz kto w szczególności powinien być wyczulony na ryzyko wystąpienia tychże chorób.

Pani doktor została zaproszona przez Szkolny Zespół ds. Zdrowia
Organizator spotkania Pani Dorota Kubicka
10 grudnia - Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka
Tylko trochę historii…
W 1948 r. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęło Powszechną Deklarację Praw Człowieka – kluczowy dokument wyznaczający międzynarodowe standardy ochrony praw człowieka.
Pomimo tego, że Deklaracja została przyjęta 72 lata temu, prawa człowieka w dalszym ciągu są łamane w wielu miejscach na świecie.
W piątek – 9 grudnia 2022 r., w ramach zaakcentowania ważności Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka podjęliśmy działanie!
Na holu szkolnym odbył się Maraton Pisania Listów 2022 poświęcony bohaterom-bohaterkom, którzy walczą o wolność zgromadzeń i prawo do protestu. w obronie prawa do pokojowego protestu.
Szkolna Grupa Amnesty International przedstawiła społeczności szkolnej wszystkie dziesięć historii bohaterów-bohaterek tegorocznego Maratonu, którym zabrano prawo do pokojowych protestów, wolności zgromadzeń i swobody wypowiedzi.
Celem akcji było wsparcie osób, które są atakowane z powodu ich pokojowego aktywizmu i sprzeciwu wobec naruszeń praw człowieka. Bohaterowie i bohaterki Maratonu korzystali ze swoich praw, by walczyć o ochronę środowiska naturalnego, prawa kobiet i inne prawa człowieka.
47 uczniów naszej szkoły najbardziej ujęły historie trzech osób. W swoich listach upomnieli się o:  
Joanah, Cecillię i Netsai z Zimbabwe, które po pokojowym proteście zostały uprowadzone, pobite, napastowane seksualnie i okrutnie poniżone, a teraz grozi im więzienie,  
Vahida z Iranu, który wraz z braćmi został aresztowany po pokojowych protestach, był torturowany i od 2020 roku przebywa w izolatce,  
Chow Hang-tung, młodą prawniczkę z Hongkongu uwięzioną za organizowanie czuwania upamiętniającego ofiary stłumienia demonstracji na placu Tiananmen.

Na znak niegodzenia się na łamanie praw człowieka uczniowie i nauczyciele uczcili niesprawiedliwość na świecie wykonując Łańcuch Wolności. W ciszy i współczuciu dołączaliśmy kolejne ogniwa do łańcucha.
W rezultacie długość łańcucha osiągnęła ponad 50 metrów.
Nie pozostając obojętnymi w bardzo czytelny sposób zaakcentowaliśmy również co jest dla nas najważniejsze.
Zapraszamy do obejrzenie relacji foto z działania.
Dziękujemy wszystkim wspierającym akcję: UCZNIOM I NAUCZYCIELOM za  i poświęcony czas!
SPOTKANIE Z DORADCAMI ZAWODOWYMI
7 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury, z inicjatywy dyrektora Ryszarda Dołęgi, odbyło się spotkanie w ramach Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego. Adresatami i uczestnikami byli doradcy zawodowi z bialskich szkół, z Panią Ewą Tatarczak na czele. Celem spotkania była prezentacja nowocześnie wyposażonych pracowni kształcenia zawodowego, kierunków kształcenia oraz promocja szkoły. Dzięki realizacji projektów unijnych placówka pozyskuje środki na zakup najwyżej klasy sprzętu i unowocześnianie bazy dydaktycznej. Jednocześnie swoje kwalifikacje systematycznie podwyższają nauczyciele przedmiotów zawodowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i lokalnego rynku pracy szkoła oferuje kształcenie w 5-letnim technikum na kierunkach: Technik budownictwa Technik elektryk Technik grafiki i poligrafii cyfrowej Technik informatyk Technik mechatronik Technik pojazdów samochodowych Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i w 3-letniej szkole branżowej (klasy integracyjne oraz wielozawodowe) w zawodach: Mechanik pojazdów samochodowych Cukiernik Elektromechanik Elektromechanik pojazdów samochodowych Elektryk Fryzjer Kierowca mechanik Krawiec Kucharz Lakiernik samochodowy Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie Murarz - tynkarz Ogrodnik Operator obrabiarek skrawających Sprzedawca Stolarz Ślusarz
Stypendyści „Lubelskiej kuźni talentów 2021 - 2023”
Miło nam poinformować, że aż 13 uczniów naszej szkoły:
1.    Marek Andruszkiewicz z klasy 4 TEM, technik mechatronik,
2.    Klaudia Doroszuk z klasy 4 TBG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,
3.    Patryk Filipiak z klasy 3 B, mechanik pojazdów samochodowych,
4.    Piotr Kowaluk z klasy 3 TS,  technik pojazdów samochodowych,
5.    Ruwim Kuznecov z klasy 2 TEM, technik elektryk.
6.    Jakub Micuira  z klasy 4 TEI, technik elektryk,
7.    Anna Miszczuk z klasy 4 TBG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,
8.    Natalia Multan z klasy 4 TBG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,
9.    Łukasz Osypiuk z klasy 4 TBG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,
10.    Weronika Rudzka z klasy 2 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej,
11.    Maciej Rycerski z klasy 3 TM, technik mechatronik,
12.    Aneta Zając z klasy 2 A, ogrodnik,
13.    Michał Zając z klasy 4 TMS, technik mechatronik,

otrzymało stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego w ramach programu stypendialnego „Lubelska kuźnia talentów 2021-2023”.  Są one przyznawane uczniom szczególnie uzdolnionym i pracowitym w zakresie przedmiotów zawodowych. Stypendia w wysokości 350 zł na miesiąc, będą wypłacane od września 2022 r. do czerwca 2023 r. (razem 3 500 zł).

SERDECZNIE GRATULUJEMY! Jednocześnie mamy nadzieję, że stypendium będzie jeszcze bardziej motywowało do kształcenia się i rozwijania swoich zainteresowań zawodowych oraz przyczyni się do kolejnych sukcesów naszych uczniów.

Powiedz Stop Mowie Nienawiści!
Powiedz Stop Mowie Nienawiści!
Piotr Toczek nadal niepokonany!
  Podczas dzisiejszych zawodów pływackich, które odbyły się w I LO im. Józefa Ignacego  Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, Piotr Toczek uczeń naszej szkoły zwyciężył na swoim koronnym dystansie czyli 50 m w stylu klasycznym.
     Piotrek ponownie zaprezentował swój duży potencjał i przepłynął dystans w czasie 0.32.46.
Cieszymy się z jego  sukcesów i czekamy na start Piotrka w zawodach na szczeblu wojewódzkim na Aqua Lublin, które już niebawem bo 12 grudnia br.

 Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Mikołajki na Sportowo
Nauczyciele wychowania fizycznego 6 grudnia oddali salę gimnastyczną we władanie Świętemu Mikołajowi. Nieodzowny atrybut – czapka Świętego -  gościła w tym dniu na niejednej głowie.
    W „Mikołajkach na Sportowo”, bo pod takim hasłem upłynął ten dzień, zaangażowani byli wszyscy nauczyciele i uczniowie, którzy w tym dniu mieli lekcje „wuefu”. W prezencie od Św. Mikołaja mogli sobie wybrać dowolną formę zajęć, którą uznali za najbardziej atrakcyjną. Był mecz w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną. Były partie szachów, układanie kubków na czas, rzutki. Nie zabrakło też zabaw rekreacyjnych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Miło jest poczuć świąteczną atmosferę w szkole.


1 2 3 4 5 6 7

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.