Współpraca naszej szkoły z firmą WIPASZ S.A. przynosi wymierne korzyści
W ramach współpracy firma WIPASZ S.A. zakupiła nowoczesny sprzęt za kwotę 33 400 zł i przekazała szkole na potrzeby kształcenia zawodowego. Dwa monitory interaktywne 75" trafią do pracowni elektrycznych, dziewięć sterowników PLC do pracowni mechatronicznych, a elektryczny zszywacz introligatorski do pracowni grafiki.
     W ramach współpracy Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej z firmą WIPASZ S.A. uczniowie technikum odbywali wakacyjne staże, mogą odbywać praktyki zawodowe, uczestniczyli w wycieczkach prezentujących najnowocześniejszy w naszym regionie, w pełni zautomatyzowany zakład przetwórstwa drobiu. WIPASZ SA jest jednym z nielicznych zakładów w okolicy Białej Podlaskiej wyposażonym w roboty przemysłowe. Z tej racji firma jest zainteresowana zatrudnieniem absolwentów technikum kształcących się w zawodach  technik mechatronik i technik elektryk.

Dodane: 2023-12-22, przez: Ewa Toczek