Warsztaty – Podstawy animacji komputerowej i montażu filmowego
Uczniowie klas VII-ych i VIII-ych
Zapraszam Was
w dniach 29.01 – 01.02 (poniedziałek – czwartek) na 20 godzin bezpłatnych warsztatów o temacie – Podstawy animacji komputerowej i montażu filmowego.

Program warsztatów:

Adobe After Effect’s – interfejs, podstawowe ustawienia programu, podstawowe pojęcia z zakresu animacji i grafiki komputerowej.
    Tworzenie kompozycji, pojęcia “solid”, “shape layer”, animowanie podstawowych obiektów, animowanie transformacji pozycji, skali, rotacji i punktu “ciężkości”
    Teksty – tworzenie tekstów, parametry tekstu, animacja tekstów i najczęściej używane efekty w animacji napisów
    Import plików graficznych i tekstowych – praca z plikami Adobe Illustrator i Adobe Photoshop, animowanie obiektów wektorowych i rastrowych, korekta kolorów i użycie efektów stosowanych w postprodukcji filmowej.
    Podsawy rotoskopii oraz pojęcie “green screen”, zastosowanie kluczy chromatyczności i sposoby wyodrębnienia, dodawania lub usuwania obiektów z materiałów filmowych
    Praca z obiektami 3D – scena, światło i kamera, tworzenie obiektów 3D, importowanie obiektów 3D i animacja w przestrzeni 3D
    Dźwięk – formaty plików dźwiękowych, źródła bezpłatnych efektów dźwiękowych i podkładów muzycznych
    Montaż plików filmowych, dźwiękowych i ich eksport z użyciem programów Adobe Premiere Pro i Adobe Media Enconder

Ponad to dowiecie się jak i gdzie legalnie pozyskiwać pliki graficzne, dźwiękowe i filmowe, jak ich używać w procesach produkcji filmowej. Dostaniecie sporo informacji o podstawach projektowania graficznego i pojęciach stosowanych w grafice komputerowej, fotografii, animacji i produkcji filmów. Pogadamy też o możliwościach sztucznej inteligencji w przygotowaniu projektów graficznych. Dowiecie się gdzie i jak promować swoje projekty, jak budować portfolio i jakie są możliwości pracy i zarobków w zawodach związanych z grafiką komputerową.

Warsztaty poprowadzę ja – Sylwester Kłusek – nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum grafiki i poligrafii cyfrowej w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej.
Chcesz zobaczyć czym się zajmuję, moje prace i projekty? To zapraszam do mojego profilu – www.behance.net/sylwek73

Warsztaty będą prowadzone w godzinach od 9.00 – 14.00 w sali 203 (1 piętro w budynku głównym szkoły).
Liczba miejsc jest ograniczona – liczyć się będzie termin zgłoszenia. Zgłoszenie proszę przesłać na adres sylwek73@op.pl w temacie wiadomości proszę wpisać – Warsztaty animacji – imię i nazwisko uczestnika – a w treści proszę podać telefon kontaktowy.
Do osób zakwalifikowanych wyślę informację i formularz zgłoszeniowy. Uczestnik warsztatów musi mieć wypełniony przez rodzica lub opiekuna prawnego, formularz w pierwszym dniu warsztatów.
Dodane: 2024-01-24, przez: Ewa Toczek