Światowy Dzień Zdrowia 2024 r.
Światowy Dzień Zdrowia jest to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 r. w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie czasu wymaga szczególnej uwagi.

Hasłem przewodnim na ten rok jest: "Moje zdrowie-moje prawo". W trakcie akcji przeprowadzonej w naszej szkole zaprezentowano młodzieży duży wybór ulotek oraz gazetek tematycznych.
W dniu 17.04.2024 r. młodzież klas pierwszych wysłuchała wykładu Pani dr Martyny Krukowskiej, kierownik Zakładu Ratownictwa Medycznego Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II, opiekunki Studenckiego Koła Naukowego eRka oraz była uczestnikiem pokazu udzielania pierwszej pomocy przez studentki kierunku Ratownictwo Medyczne: Aleksandra Łukaszuk oraz Izabela Żądełek.

Akcję przygotował Szkolny Zespół d/s Zdrowia: Agnieszka Biegajło, Anna Jeleń, Danuta Kukawska, Dorota Kubicka, Marta Makarska-Makaruk, Edyta Michalczuk, Magdalena Sowa, Grażyna Zawadzka.
Dodane: 2024-04-22, przez: Ewa Toczek