Akcja „Znamię? Znam je?” - czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry.
W dniu 30 maja 2023 r. Pani Dorota Kubicka przeprowadziła pogadankę dla uczniów na temat nowotworów skóry. Akcja „Znamię? Znam je?” jest prowadzona przez Szkolny Zespół ds. Zdrowia u nas od kilku lat w ramach programu edukacyjnego, który dotyczy profilaktyki czerniaka i jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
W Polsce co roku odnotowuje się około 50 tys. przypadków nowych zachorowań na nowotwory skóry, w tym 3 tys. zachorowań na czerniaki. Czerniak stanowi tylko 6% wszystkich nowotworów skóry, ale aż 80% chorych na czerniaki umiera z tego powodu. Liczba zachorowań na czerniaka w Polsce podwaja się co 10 lat. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich.
Dodane: 2023-05-30, przez: Ewa Toczek