Kwesta na cmentarzu parafialnym w Białej Podlaskiej
Z radością, już kolejny rok społeczność naszej szkoły bierze udział w kweście na cmentarzu parafialnym w Białej Podlaskiej, której organizatorem jest Stowarzyszenie Koło Bialczan.

Celem zbiórki jest renowacja zabytkowych pomników i nagrobków.

Podczas dotychczasowych 16 zbiórek Koło Bialczan odnowiło wiele zabytkowych nagrobków, których renowacja przekroczyła już wartość 420 tys. zł.

W kweście - 2 listopada 2023 r. - brali udział uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariusza SKW ZSZ nr 2 Biała Podlaska, Szkolnego Koła Dziennikarskiego ZSZ nr 2 - SKD wraz z opiekunem Panią Martą Bąkowską.

Uczniowie zapalili również znicze na grobach bohaterów państwowych składając im hołd i wdzięczność za walkę w obronie ojczyzny.

#SzkołaPamięta

fot. Krzysztof Jędryszka