Kultywowanie tradycji związanych z miejscem pamięci
"Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią się im płaci.
Chwiejna waluta. Nie ma dnia
by ktoś wieczności swej nie tracił".

Wisława Szymborska

31 października 2023 r. uczniowie klasy 5 TG wraz z członkami Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką Pani Ewy Wilk uporządkowali cmentarz jeńców radzieckich przy ulicy Przemysłowej oraz zapalili znicze. To miejsce pochówku ponad 7 tys. radzieckich jeńców wojennych zamordowanych w czasie II Wojny Światowej w okolicach Białej Podlaskiej oraz żołnierzy radzieckich poległych w lipcu 1944 r..
Miesiąc listopad to czas pamięci o zmarłych. Polacy odwiedzają groby bliskich, ale równocześnie oddają hołd ludziom, którzy poświęcili życie w obronie naszej Ojczyzny.

Dodane: 2023-11-01, przez: Ewa Toczek