Dzień Technika 2023
25 października w naszej szkole odbyła się już VIII edycja Dnia Technika, przedsięwzięcia skierowanego do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którego celem jest wzbudzenie zainteresowań technicznych u młodzieży, promocja kształcenia technicznego oraz branżowego i integracyjnego niezwykle potrzebnego w obecnych czasach.
Z wielkim zadowoleniem przywitaliśmy zaproszonych gości Pana Michał Litwiniuk Prezydenta Miasto Biała Podlaska, Pana dr Stanisława Romanowskiego Naczelnika Wydziały Edukacji, Kultury i Sportu oraz młodzież wraz z opiekunami, którzy tłumnie odwiedzili naszą placówkę i wzięli udział w konkursach, pokazach zawodowych i prezentacjach.

Dziękujemy szkołom z miasta Biała Podlaska: SP 2, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 9 oraz szkołom podstawowym ze Styrzyńca, Sławacinka, a także z Zalesia, że tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Gościliśmy w sumie ok. 300 osób.
Mamy nadzieję, że wiedza o kierunkach kształcenia w naszej szkole i zawodach przekazana w „pigułce” spodobała Wam się.
Nie było by to możliwe bez zaangażowania naszych nauczycieli i uczniów:
  • Technik mechatronik – dyrektor Ryszard Dołęga - "Sterowniki mikroprocesorowe".
  • Technik informatyk - Wojciech Bagiński oraz uczniowie Krzysztof Jędryszka i Piotr Furman  - "Jak stworzyć stronę internetową?"
  • Technik grafiki i poligrafii cyfrowej - Sylwester Kłusek, Marta Bąkowska - "Prezentacja zawodu i umiejętności graficznych w czerni i bieli".
  • Technik budownictwa - Zenon Bahonko - "Wytrzymałość materiałów".
  • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - Sławomir Anklewicz - Ruch powietrza to wiatr? Energia wiatru.
  • Technik elektryk - Roman Szymczuk - "Wyciskamy prąd z cytryny".
  • Technik pojazdów samochodowych - Tomasz Gawryszuk - "Prezentacja układu napędowego pojazdów".
  • Kształcenie branżowe i integracyjne – Laura Czuhan.
Nasz dzień uświetniła również swoim występem uczennica klasy 3 TG Ela Doroszuk, pseudonim "Asti"

Podziękowania kierujemy do Pani Bożeny Piotrowskiej - koordynatora całego przedsięwzięcia, która wspólnie z Panem Sławomirem Anklewiczem poprowadziła całe wydarzenie.
Podziękowania kierujemy również do nauczycieli Magdaleny Najdyhor oraz Anny Zgorzałek za przygotowanie sali gimnastycznej oraz wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w organizację naszego cyklicznego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do naszej szkoły wraz z nauczycielami, na zajęcia specjalistyczne w różnych kierunkach. Na kolejny Dzień Technika zapraszamy za rok.

Fot. Pani Ewa Toczek i ZSZ nr 2 - SKD
Dodane: 2023-10-30, przez: Ewa Toczek