„Ocalić od zapomnienia”
1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu wspominamy wszystkich, którzy żyli przed nami, naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych. Modlimy się za nich, wspominamy, kładziemy na pomnikach stroiki i wiązanki z różnych kwiatów oraz zapalamy znicze – symbole pamięci.
Są jednak miejsca, które wymagają wsparcia ze strony osób i instytucji. Wolontariusze oraz Samorząd Sczniowski Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej wzięli udział w akcji „Ocalić od zapomnienia”. Celem akcji było postawienie zniczy na opuszczonych grobowcach. Uczniowie w ramach wcześniej przeprowadzonej akcji w szkole pn. „Akcja - Znicz” zebrali znicze i rozstawili je na zaniedbanych, nieodwiedzanych mogiłach.

Organizatorzy: Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski
Dodane: 2023-11-02, przez: Ewa Toczek