Wydarzenia:

X Festyn Mikołajkowy
4 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbył się jubileuszowy X FESTYN MIKOŁAJKOWY pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Na festyn przybyło 108 dzieci z bialskich placówek wsparcia dziennego prowadzonych przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „PERSPEKTYWA”, Stowarzyszenie Społecznego Wsparcia i Pomocy Psychopedagogicznej „AMICUS”, Bialskie Stowarzyszenie „PROMIEń” oraz z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Komarnie. Dyrektor ZSZ Nr 2 – Daniel Sikona powitał przybyłych gości. Następnie zabrał głos Zastępca Prezydenta Miasta Biała Podlaska – Michał Litwiniuk, życzył wszystkim zebranym udanej zabawy. Imprezę poprowadził Przemek Brzozowski uczeń klasy II TEU - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Po oficjalnych powitaniach rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów ZSZ Nr 2. Wszyscy zebrani mieli możliwość wysłuchania krótkiego koncertu świątecznych piosenek w wykonaniu zespołu wokalnego oraz obejrzenia spektaklu teatralnego pod tytułem „Astroidalny plan”, czyli jasełek na wesoło z „dobrym przesłaniem” przygotowanego przez Szkolne Koło Teatralne. Po występach artystycznych głos zabrała Katarzyna Sierpotowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej, były nauczyciel wychowania fizycznego oraz inicjatorka festynów mikołajkowych w ZSZ Nr 2, która zaprosiła wszystkie dzieci ze świetlic prowadzonych przez stowarzyszenia i z Domu Dziecka w Komarnie na lodowisko przy „dziewiątce” – Będziecie mieli darmowe wejście i łyżwy, wystarczy tylko abyście się ze mną skontaktowali i ustalili termin - mówiła. Jej słowa zostały przyjęte gromkimi brawami. Młodzież naszej szkoły przygotowała podwieczorek dla uczestników festynu. Dodatkowo każdy mógł skosztować soczystych jabłek. Następnie przystąpiono do konkurencji sportowych i zajęć z rękodzieła artystycznego. Przygotowano wiele ciekawych konkurencji sportowych. Uczestnicy festynu mieli za zadanie jak najdłużej skakać na skakance, kręcić hula hop, odbijać piłeczkę tenisową czy zbudować wieżę z klocków i ułożyć puzzle. Były też zabawy sprawnościowe: strzał do bramki przy pomocy kija do unihokeja, rzut piłką do kosza, kółkiem ringo i woreczkiem do celu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa i jazda zdalnie sterowanymi samochodami. Każdy uczestnik mógł samodzielnie lub z niewielką pomocą wykonać własnoręcznie ozdoby choinkowe, które po festynie mógł zabrać do domu. Prace były wykonywane z ogólnie dostępnych przedmiotów: szyszek, orzechów, sznurków, kolorowych kartek czy wstążek. Dla najmłodszych dzieci przygotowane było specjalne stanowisko, gdzie mogły wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi kolorując malowanki z motywami bożonarodzeniowymi. Główną atrakcją festynu był Mikołaj, który obdarowywał wszystkich słodyczami. Po raz kolejny w tą rolę wcielił się Jakub Mikitiuk - absolwent naszej szkoły. Na zakończenie Festynu wszystkim dzieciom zostały wręczone upominki mikołajkowe, natomiast ich opiekunowie i wychowawcy otrzymali pamiątkowe bombki ozdobione techniką decoupage oraz zestawy Mega Kolorowanek. Zaś nagrodą dla organizatorów – uczniów i nauczycieli z ZSZ Nr 2 – za poświęcenie wolnego czasu był uśmiech na twarzach zgromadzonych dzieci. X Festyn Mikołajkowy został przygotowany przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły przy wsparciu finansowym i rzeczowym wielu sponsorów. Sponsorzy X Festynu Mikołajkowego: Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita Oddział w Białej Podlaskiej; Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Tur” Sp.J.; Dariusz Rogacin – właściciel hurtowni papieru, art. biurowych i szkolnych „Select”; PZU Biała Podlaska/Oddział PZU w Białej Podlaskiej; Dariusz Furmaniuk – właściciel firmy ADF Doradcy Anna i Dariusz Antkowiak – właściciele Gospodarstwa Agroturystyczne „Przy Wąwozie” oraz wielu innych anonimowych darczyńców. Za okazane serce i wspólną zabawę Wszystkim serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok! Dodatkowe informacje oraz fotorelacje z X Festynu Mikołajkowego dostępne są na portalach internetowych i lokalnej prasie: bialapodlaska24.infoZorganizowali Mikołajki podopiecznym placówek opiekuńczych biala24.plMikołajkowy klimat w ZSZ nr 2 radiobiper.infoX Festyn Mikołajkowy na „brzeskiej” bialapodlaska.plUczniowie zamienili się w Mikołajów podlasiesiedzieje.plX Festyn Mikołajkowy na brzeskiej Słowo Podlasia nr 50-2015 "Zabawa połączona z pomaganiem" Wspólnota Bialska nr 49-2015 "Charytatywny Festyn Mikołajkowy"
VI DZIEń PROFILAKTYKI, INTEGRACJI I REKREACJI
Obchody Dnia Profilaktyki, Integracji i Rekreacji na stałe wpisały się w kalendarz imprez szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej. 20 marca 2015 r. już po raz szósty mieliśmy okazję wspólnej zabawy. Jest to ważne święto, które ma na celu zintegrowanie uczniów klas integracyjnych ze społecznością szkolną. Jak co roku nasi uczniowie i ich opiekunowie starali się pokazać, że nauka wcale nie musi być nudna! W programie znalazły się takie atrakcje jak: • Spektakl pod tajemniczym tytułem "Gdzie jest Mimi?" - opowiadający historię uczennicy, która stała się ofiarę cyberprzemocy, został on przygotowany przez Szkolne Koło Teatralne. • “Rodeo Fizyczne” czyli fizyka na wesoło z mnóstwem pełnych humoru doświadczeń i zabaw integracyjnych takich jak: “Siła” ciśnienia atmosferycznego, “Oszukany Umysł” i wiele innych. • "Baw się z nami" - czyli, konkursy umiejętności manualnych zapożyczonych ze znanych teleturniejów takie jak: “Trąba słonia”, “Lustrzany slalom”, czy “Wodne kółko i krzyżyk”. Młodzież chętnie uczestniczyła w przygotowanych doświadczeniach i konkursach, a społeczność szkolna na widowni aktywnie kibicowała swoim drużynom. DZIęKUJEMY ZA WSPóLNE PRZEŻYWANIE TEGO śWIęTA, DO ZOBACZENIA ZA ROK!