X Festyn Mikołajkowy
4 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbył się jubileuszowy X FESTYN MIKOŁAJKOWY pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Na festyn przybyło 108 dzieci z bialskich placówek wsparcia dziennego prowadzonych przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „PERSPEKTYWA”, Stowarzyszenie Społecznego Wsparcia i Pomocy Psychopedagogicznej „AMICUS”, Bialskie Stowarzyszenie „PROMIEń” oraz z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Komarnie. Dyrektor ZSZ Nr 2 – Daniel Sikona powitał przybyłych gości. Następnie zabrał głos Zastępca Prezydenta Miasta Biała Podlaska – Michał Litwiniuk, życzył wszystkim zebranym udanej zabawy. Imprezę poprowadził Przemek Brzozowski uczeń klasy II TEU - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Po oficjalnych powitaniach rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów ZSZ Nr 2. Wszyscy zebrani mieli możliwość wysłuchania krótkiego koncertu świątecznych piosenek w wykonaniu zespołu wokalnego oraz obejrzenia spektaklu teatralnego pod tytułem „Astroidalny plan”, czyli jasełek na wesoło z „dobrym przesłaniem” przygotowanego przez Szkolne Koło Teatralne. Po występach artystycznych głos zabrała Katarzyna Sierpotowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej, były nauczyciel wychowania fizycznego oraz inicjatorka festynów mikołajkowych w ZSZ Nr 2, która zaprosiła wszystkie dzieci ze świetlic prowadzonych przez stowarzyszenia i z Domu Dziecka w Komarnie na lodowisko przy „dziewiątce” – Będziecie mieli darmowe wejście i łyżwy, wystarczy tylko abyście się ze mną skontaktowali i ustalili termin - mówiła. Jej słowa zostały przyjęte gromkimi brawami. Młodzież naszej szkoły przygotowała podwieczorek dla uczestników festynu. Dodatkowo każdy mógł skosztować soczystych jabłek. Następnie przystąpiono do konkurencji sportowych i zajęć z rękodzieła artystycznego. Przygotowano wiele ciekawych konkurencji sportowych. Uczestnicy festynu mieli za zadanie jak najdłużej skakać na skakance, kręcić hula hop, odbijać piłeczkę tenisową czy zbudować wieżę z klocków i ułożyć puzzle. Były też zabawy sprawnościowe: strzał do bramki przy pomocy kija do unihokeja, rzut piłką do kosza, kółkiem ringo i woreczkiem do celu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa i jazda zdalnie sterowanymi samochodami. Każdy uczestnik mógł samodzielnie lub z niewielką pomocą wykonać własnoręcznie ozdoby choinkowe, które po festynie mógł zabrać do domu. Prace były wykonywane z ogólnie dostępnych przedmiotów: szyszek, orzechów, sznurków, kolorowych kartek czy wstążek. Dla najmłodszych dzieci przygotowane było specjalne stanowisko, gdzie mogły wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi kolorując malowanki z motywami bożonarodzeniowymi. Główną atrakcją festynu był Mikołaj, który obdarowywał wszystkich słodyczami. Po raz kolejny w tą rolę wcielił się Jakub Mikitiuk - absolwent naszej szkoły. Na zakończenie Festynu wszystkim dzieciom zostały wręczone upominki mikołajkowe, natomiast ich opiekunowie i wychowawcy otrzymali pamiątkowe bombki ozdobione techniką decoupage oraz zestawy Mega Kolorowanek. Zaś nagrodą dla organizatorów – uczniów i nauczycieli z ZSZ Nr 2 – za poświęcenie wolnego czasu był uśmiech na twarzach zgromadzonych dzieci. X Festyn Mikołajkowy został przygotowany przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły przy wsparciu finansowym i rzeczowym wielu sponsorów. Sponsorzy X Festynu Mikołajkowego:
  • Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita Oddział w Białej Podlaskiej;
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Tur” Sp.J.;
  • Dariusz Rogacin – właściciel hurtowni papieru, art. biurowych i szkolnych „Select”;
  • PZU Biała Podlaska/Oddział PZU w Białej Podlaskiej;
  • Dariusz Furmaniuk – właściciel firmy ADF Doradcy
  • Anna i Dariusz Antkowiak – właściciele Gospodarstwa Agroturystyczne „Przy Wąwozie”
  • oraz wielu innych anonimowych darczyńców.
Za okazane serce i wspólną zabawę Wszystkim serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok! Dodatkowe informacje oraz fotorelacje z X Festynu Mikołajkowego dostępne są na portalach internetowych i lokalnej prasie:
Dodane: 2015-12-09, przez: Ewa Toczek