13 Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji na Brzeskiej
13. Dzień Integracji, Profilaktyki i Rekreacji - święto obchodzone w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Tegoroczne obchody Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji wyjątkowo trwały cały tydzień. Każdego dnia uczniowie mogli zaprezentować swoją aktywność w innym działaniu, którego celem było zintegrowanie społeczności szkolnej, zniwelowanie barier i zaakcentowanie zjawiska tolerancji. Tydzień rozpoczęliśmy "Dniem zwariowanej fryzury". Następnego dnia uczniowie mogli wyrazić swoją kreatywność przynosząc zeszyty w czymś, co nie jest plecakiem bądź torbą, oraz poczuć duch sportowy i przyjść do szkoły w dresach. Uwieńczeniem tygodnia była feta na boisku szkolnym z udziałem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławacinku Starym - OSP Sławacinek Stary DZIĘKUJEMY! Imprezę rozpoczęliśmy właśnie ze strażakami. W atmosferze zabawy drużyny klasowe miały do wykonania kilka konkurencji, które sprawiły, że zawód strażaka i woda stały się bliższe sercom uczniów. Zwłaszcza w konkurencjach "strażackie kręgle", czy PIANA-party. Uczniowie zmagali się również z konkurencjami; gra w odbijankę balon-woda-ręcznik, kto głośniej, kto więcej, kto dokładniej. A było o co konkurować. Tradycyjnie Dyrektor Ryszard Dołęga nie szczędził hojności. Uczniowie rywalizowali o czek podarunkowy w wysokości 300 zł oraz o słodkie niespodzianki. Z okazji 13 Dnia Integracji, Rekreacji i Profilaktyki odbył się również rajd rowerowy na trasie: ZSZ Nr 2 – ścieżka rowerowa „Dolina Krzny” – Styrzyniec – Sitnik – Worgule – Bordziłówka Stara – Ludwinów – Jagodnica – Terebela – Rakowiska – McDonald’s Biała Podlaska. Całość szlaku liczyła ok. 40 km i można ją zobaczyć na jednym za zdjęć. Oprócz rajdu rowerowego zorganizowano też sztafetę rowerową, w której wzięło udział 12 uczniów, którzy łącznie przejechali 150 km dorzucając cenne 2 punkty (57 km = 1pkt.). Ogromne brawa dla naszej młodzieży za włączenie się do akcji "Kręcimy dla Białej Podlaskiej". W ramach Dnia Integracji 1 czerwca odbył się również mecz piłki siatkowej - Mistrz a ,,reszta świata", zorganizowany przez Panią Grażynę Zawadzką, w którym brały udział drużyny dwóch klas kl. 4 TEI oraz kl. 3 TM. Rywalizacja była zacięta i przysporzyła sporo emocji. Po niesamowicie ambitnej walce Mistrzem została kl. 4 TEI. Gratulujemy !!! Serdeczne podziękowania składamy Pani Agnieszce Biegajło za zorganizowanie sztafety rowerowej i Panu Jackowi Szycowi za zorganizowanie rajdu rowerowego. Zespół do spraw promocji zdrowia na czele z Panią Grażyną Zawadzką w ramach profilaktyki przygotował wystawę promującą Światowy Dzień bez Papierosa. Wszystkie działania podjęte w ramach obchodów 13. Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji były wynikiem pracy uczniów z Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariatu, Aktywnych Dziewcząt z Brzeskiej - działających pod bacznym okiem Pani Marty Bąkowskiej, Zespołu Kształcenia Integracyjnego, Zespołu Nauczycieli Wychowania Fizycznego. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że sponsorem imprezy jest firma PHU Kosmet-Hurt z Woskrzenic - MEGA SKLEP Kosmet-Hurt DZIĘKUJEMY! Jednak największe podziękowania należą się uczniom naszej szkoły za aktywność, radość i zabawę. Za uśmiech i zaangażowanie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 13 Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji, który odbył się 1 czerwca w naszej szkole.
Dodane: 2023-06-02, przez: Ewa Toczek