Wydarzenia:

Bialskie Targi Pracy
22 września uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w Bialskich Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przyszli absolwenci mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych oraz dowiedzieć się, gdzie mogą znaleźć pracę po ukończeniu szkoły. Mogli również poznać specyfikę pracy służb mundurowych, jak również skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi.
Dzień Otwarty Szkoły 22 kwietnia
Zapraszamy Uczniów i Rodziców szkół podstawowych na Dzień Otwarty naszej szkoły w dniu
22 kwietniaw godzinach 10:00 - 13:00.W programie:- oferta edukacyjna- baza dydaktyczna
- prezentacje zawodowe- kształcenie branżowe i integracyjne
- spotkania z nauczycielami i specjalistami
Stawiamy na nowoczesne technologie!

Dołącz do nas!
SZKOLENIE Z DORADZTWA ZAWODOWEGO "MóJ DEBIUT W śWIECIE PRACY"
Jak co roku, 30 marca 2023 r. nasza szkoła miała  przyjemność gościć Panią Renatę Kowal, doradcę zawodowego z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej. Pani Renata prowadziła ciekawe szkolenie pt. "Mój debiut w świecie pracy", adresowane tegorocznym maturzystom i uczniom kończącym szkołę branżową. Warto wyposażyć młodzież w wiedzę o tym, jaki wybór mają po ukończeniu szkoły średniej, zarówno edukacyjny, powiększający kwalifikacje, jak i przygotowujący do poszukiwania pracy. Uczniowie uzyskali odpowiedź na jaką pomoc mogą liczyć z Urzędu Pracy oraz jak nie utracić ubezpieczenia zdrowotnego. Te i wiele innych interesujących tematów dotyczących rynku pracy, z pewnością ułatwią dalszą karierę, czego życzymy naszym przyszłym absolwentom.
Za nami Dzień Otwarty 25 marca 2023
Dziękujemy wszystkim uczestnikom!
Samorządowi Uczniowskiemu
Szkolnemu Kołu Wolontariusza
Dziękujemy Kandydatom oraz ich Rodzicom za przemiłe rozmowy i zainteresowanie.
Dziękujemy reprezentantkom Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy za uczestnictwo.
Kierunek: ZSZ Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej.

Dla niezdecydowanych prezentujemy naszą ofertę:
https://express.adobe.com/page/o3hlUD2y6hfmm/
Nasze stanowisko na Targach edukacyjnych „Bialski GPS na edukację i zawód”
21 marca 2023 r.  odbyły się Targi Edukacyjne „Bialski GPS na edukację i zawód”. Zwarci i gotowi w oczekiwaniu na młodzież szkół podstawowych.Niedługo fotorelacja z targów.

25 marca 2023 r. DZIEń OTWARTY dla rodziców i uczniów
Drogi Rodzicu!   Drogi uczniu!
Serdecznie zapraszamy na DZIEń OTWARTY do naszej szkoły, który będzie zorganizowany w dniu 25 marca 2023 r. w godzinach 10.00 – 13.00.
W tym dniu będziesz mógł poznać nasze nowoczesne pracownie do kształcenia zawodowego, ofertę edukacyjną oraz porozmawiać z nauczycielami przedmiotów zawodowych.
Przyjdź zobacz jak prowadzone jest nowoczesne kształcenie techniczne w naszej szkole!

Ferie na Brzeskiej - dzień trzeci.
19 stycznia 2022 r., w ostatnim dniu z cyklu Ferie na Brzeskiej gościliśmy uczniów szkół podstawowych, którym przygotowaliśmy zajęcia z: Łączenia prostych układów mechatronicznych; Wykonywania gipsowych elementów wykończeniowych; Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia warsztatowe w pracowni mechatronicznej. Wykorzystywana w ramach zajęć instalacja oparta o sterowniki PLC pozwalała zrozumieć i własnoręcznie połączyć proste układy mechatroniczne. Warto nadmienić, że poprzedniego dnia podczas zajęć w pracowni robotyki nasi goście poznawali możliwości pracy i zastosowanie nowoczesnych robotów. Mieli również możliwość sterowania robotem za pomocą programatora ręcznego. Mamy nadzieję, że zajęcia z robotyki i mechatroniki wprowadziły uczestników w interesujący świat inżynierii. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty w pracowni budownictwa.Podczas zajęć z wykonywania gipsowych elementów uczniowie ze szkół podstawowych poznali: właściwości gipsu jako materiału budowlanego; technologię przygotowania gipsowych elementów dekoracyjnych wykończeniowych;Sztukateria gipsowa nie jest tak popularna, jak jej styropianowy odpowiednik, jednak ma wciąż swoich zwolenników zwłaszcza wśród osób ceniących sobie tradycyjne rzemiosło. Sztukaterię gipsową znajdziemy głównie we wnętrzach starych kamienic, a także w obiektach zabytkowych. Z gipsu możemy wykonać dowolne elementy i detale, chociażby listwy czy ozdoby gipsowe na ściany i sufity. Warto podkreślić, że sztukateria gipsowa jest „w cenie”. Z zamieszczonych zdjęć możemy zauważyć, że uczestnicy warsztatów wykazali się cierpliwością i precyzją wykonania elementów gipsowych. Wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za udział w zajęciach warsztatowych Ferie na Brzeskiej. UWAGA! Istnieje możliwość zorganizowania zajęć warsztatowych dla uczniów szkół podstawowych w ramach doradztwa zawodowego po uprzednim ustaleniu terminu zajęć. ZAPRASZAMY!
Ferie na Brzeskiej cd.
W środę 18 stycznia 2022 r. uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach z:
 Programowania robotów; Łączenia prostych obwodów elektrycznych. Pomiarów elektrycznych;Ciekawych eksperymentów wykorzystania energii odnawialnej;Zajęcia odbywały się w nowoczesnych pracowniach zawodowych na warsztatach szkolnych.

Oto krótka fotorelacja.
Jutro ostatni dzień z cyklu Ferie na Brzeskiej, oto co przygotowaliśmy dla Was:  19 stycznia 2022, czwartek, godz. 10:00
 Łączenie prostych układów mechatronicznych  - sala W41 (warsztaty szkolne) Wykonywanie gipsowych elementów wykończeniowych - sala W34 (warsztaty szkolne)ZAPRASZAMY!
Ferie na Brzeskiej!
Pierwszy dzień aktywnych ferii w Zespole Szkół Zawodowych nr 2, dedykowany uczniom szkół podstawowych, uważamy za zrealizowany.

Mieliśmy przyjemność gościć dzieci i młodzież, którzy z zainteresowaniem wzięli udział w zajęciach z projektowania i drukowania 3D, projektowania Arduino, a także z grafiki komputerowej.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się Warsztaty rysowania długopisem 3D, które wraz z programem multimedialnym "Eduterapeutica Nastolatki" są wykorzystywane podczas zajęć rewalidacyjnych i terapii pedagogicznej w klasach integracyjnych.
Goście mogli zobaczyć pracownie zawodowe wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, pozyskane w ramach projektu „Fachowcy z Brzeskiej”.
Tego typu zajęcia techniczne pomagają w łączeniu wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami, a w przyszłości mogą pomóc młodym ludziom dokonania wyboru kierunku kształcenia i szkoły.
Zapraszamy na kolejne ciekawe zajęcia, zgodnie z grafikiem umieszczonym na fb i stronie internetowej szkoły.
Ferie na Brzeskiej - zajęcia techniczne dla uczniów szkół podstawowych
Zapraszamy uczniów w szkół podstawowych na zajęcia techniczne Ferie na Brzeskiej
17 stycznia 2022, wtorek, godz. 10:00
•    Projektowanie i drukowanie na drukarce 3D - sala W41 (warsztaty szkolne)
•    Programowanie Arduino - sala 300 (budynek szkoły)
•    Grafika komputerowa - sala 311 (budynek szkoły)
•    Warsztaty rysowania długopisem 3D - sala 115 (budynek szkoły)

18 stycznia 2022, środa, godz. 10:00
•    Programowanie robotów  - sala W41 (warsztaty szkolne)
•    Łączenie prostych obwodów elektrycznych. Pomiary elektryczne - sala W35 (warsztaty szkolne)
•    Ciekawe eksperymenty wykorzystania energii odnawialnej - sala W32 (warsztaty szkolne)

19 stycznia 2022, czwartek, godz. 10:00
•    Łączenie prostych układów mechatronicznych  - sala W41 (warsztaty szkolne)
•    Wykonywanie gipsowych elementów wykończeniowych - sala W34 (warsztaty szkolne)ZAPRASZAMY
SPOTKANIE Z DORADCAMI ZAWODOWYMI
7 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury, z inicjatywy dyrektora Ryszarda Dołęgi, odbyło się spotkanie w ramach Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego. Adresatami i uczestnikami byli doradcy zawodowi z bialskich szkół, z Panią Ewą Tatarczak na czele. Celem spotkania była prezentacja nowocześnie wyposażonych pracowni kształcenia zawodowego, kierunków kształcenia oraz promocja szkoły. Dzięki realizacji projektów unijnych placówka pozyskuje środki na zakup najwyżej klasy sprzętu i unowocześnianie bazy dydaktycznej. Jednocześnie swoje kwalifikacje systematycznie podwyższają nauczyciele przedmiotów zawodowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i lokalnego rynku pracy szkoła oferuje kształcenie w 5-letnim technikum na kierunkach: Technik budownictwa Technik elektryk Technik grafiki i poligrafii cyfrowej Technik informatyk Technik mechatronik Technik pojazdów samochodowych Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i w 3-letniej szkole branżowej (klasy integracyjne oraz wielozawodowe) w zawodach: Mechanik pojazdów samochodowych Cukiernik Elektromechanik Elektromechanik pojazdów samochodowych Elektryk Fryzjer Kierowca mechanik Krawiec Kucharz Lakiernik samochodowy Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie Murarz - tynkarz Ogrodnik Operator obrabiarek skrawających Sprzedawca Stolarz ślusarz
XI Targi Pracy i Edukacji
XI Targi Pracy i Edukacji odbyły się w piątek 21 października 2022 r. Tematem przewodnim była innowacyjność firm – współpraca biznesu i nauki.
Organizatorami wydarzenia było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej, Powiatowy Urząd Pracy oraz Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II, gdzie odbyły się targi.

Naszą szkołę reprezentowali tegoroczni maturzyści z klas: 4 TBG, 4 TS, 4 TI, 4 TEM wraz z nauczycielami: Panią Laurą Czuhan, Panią Małgorzatą Twarowską - Przygodą, Panią Katarzyną Wojewodą, Panem Zenonem Bahonko i Panem Tomaszem Gawryszukiem.

Wysłuchaliśmy występu zespołu „Chwilka”, zwiedzaliśmy stanowiska wystawiennicze zaproszonych gości,  zapoznając się z ofertami pracy, uczelni wyższych a także podziwialiśmy ukazane prace artystów.  Uczniowie wzięli także udział w dedykowanym dla nich  wykładzie pt. „ Innowacyjność na rynku pracy” – zaprezentowanym przez Panią Ewę Marczuk i Pana Rafała Mirończuka – doradców zawodowych PUP w Białej Podlaskiej.

W czasie targów była mowa o polskim systemie kształcenia zawodowego i projektów zmian przepisów w tym zakresie. Odbył się wykład Rzecznika Małych i średnich Przedsiębiorców Pana Adama Abramowicza na temat propozycji systemowych zmian dla przedsiębiorców ,,Dziesiątka Rzecznika”. Uczestnicy spotkania zapoznali się z ofertami pracy. Ponadto odbył się pokaz pierwszej pomocy w nagłych wypadkach w miejscu pracy oraz prezentacja Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białej Podlaskiej.

Patronat Honorowy objęli: Biuro Rzecznika Małych i średnich Przedsiębiorców i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.
VII Dzień Technika
19 października 2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej odbyła się VII już edycja Dnia Technika. Po dwóch latach przerwy placówka postanowiła reaktywować organizację przedsięwzięcia skierowanego do uczniów klas ósmych szkół podstawowych.
Dzień Technika to przede wszystkim okazja do zaprezentowania kierunków kształcenia oferowanych przez szkołę oraz pokazania bogatej bazy dydaktycznej. Jego celem jest wzbudzenie zainteresowań technicznych u młodzieży oraz promocja kształcenia technicznego, branżowego i integracyjnego. Szkołę w tym dniu odwiedziło ok. 600 uczniów szkół podstawowych z terenu miasta oraz ze Styrzyńca i Grabanowa.
Dzień Technika to także pokazy, prezentacje i konkursy tematyczne oraz występy artystyczne, przygotowane dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów szkoły.

Tematy pokazów w poszczególnych zawodach zaprezentowanych podczas Dnia Technika:
Technik mechatronik i technik robotyk – Ryszard Dołęga, Jacek Sawczuk, Wojciech Bagiński: „Przemysł 4.0”Technik informatyk – Tadeusz Wrzaszcz, Wojciech Arseniuk: Informatyka – zawód przyszłości.Technik grafiki i poligrafii cyfrowej - Sylwester Kłusek: Pokaz projektów graficznych uczniów Technikum Grafiki i Poligrafii cyfrowej z zastosowaniem oprogramowania firmy Adobe.Technik budownictwa - Zenon Bahonko, Ewa Wilk: Technik budownictwa na TAK! Jak znaleźć punkt podparcia?Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - Sławomir Anklewicz: Wodór pożyteczny czy niebezpieczny?Technik elektryk - Roman Szymczuk, Iwona Michalczuk: Ile woltów wytrzyma żarówka? Prezentacja działania silnika skonstruowanego przez ucznia naszej szkoły. Łączenie prostego obwodu elektrycznego z prezentacją narzędzi – sygnał dźwiękowy.Technik pojazdów samochodowych - Tomasz Gawryszuk, Tadeusz Bielecki: Montaż układu korbowego silnika czterosuwowego. Kształcenie branżowe i integracyjne – Ewa Toczek, Agnieszka Gawda i Alicja Ocimek
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i aktywny udział w konkursach. W ramach doradztwa zawodowego zapraszamy uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami na zajęcia w pracowniach specjalistycznych by poznać specyfikę poszczególnych zawodów.

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Uczniom naszej szkoły, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w  organizację VII Dnia Technika. Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Piotrowskiej i Panu Sławomirowi Anklewiczowi za prowadzenie imprezy, a Pani Magdalenie Najdyhor, Pani Annie Zgorzałek i Pani Ewie Wilk oraz uczniom za dekorację sali.

Dziękujemy za zamieszczenie informacji na stronie internetowej Radio Biper Biała Podlaska: VII edycja Dnia Technika w ZSZ Nr 2 (galeria) Nasi goście ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej zamieścili relację na swojej stronie internetowej DZIEń TECHNIKA 2022 Do zobaczenia za rok!
14 OGóLNOPOLSKI TYDZIEń KARIERY ”Złap za stery do swojej kariery” 17–23.10. 2022
Zachęcamy do przystąpienia do XIII OTK organizowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.
W tym roku hasło przewodnie to: Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność. Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.  Spełnia tym samym założenia całożyciowego poradnictwa zawodowego.
Patronat objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a także Sektorowa Rada ds. Kompetencji Komunikacja Marketingowa.
Więcej informacji na stronie 14 Ogólnopolski TyDzień Kariery
„Bądź przedsiębiorczy” - warsztaty w ramach międzynarodowego projektu Polsko-Lit
W dniu 10 czerwca nasi uczniowie
z klasy 1 A,z klasy 2 B, z Samorządu Uczniowskiego, ze Szkolnego Koła Wolontariusza,
Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej,Kreatywni z Brzeskiej
pod opieką pani Marty Bąkowskiej, pana Tadeusza Michalczuka, pani Laury Czuhan mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach „Bądź przedsiębiorczy” organizowanych w ramach międzynarodowego projektu Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży dzięki uprzejmości Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie
Oferta Edukacyjna Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białe
Zapraszamy do poznania kierunków kształcenia w naszej szkole w roku szkolnym 2022/2023.

Oferta Edukacyjna Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
NASZA SZKOŁA WZIęŁA UDZIAŁ W VII EDYCJI TARGóW EDUKACYJNYCH W ŁOMAZACH
Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łomazach, 25 kwietnia 2022 r. wzięliśmy udział w VII Edycji Targów Edukacyjnych, wraz z innymi szkołami ponadpodstawowymi z powiatu bialskiego.
Uczniowie mogli porozmawiać o zasadach rekrutacji oraz programie nauczania a także otrzymać  broszury rekrutacyjne, w których były informacje o ofercie naszej szkoły, breloczki z nazwą szkoły, wykonane przez uczniów drukarką 3D.

Mamy nadzieję, że targi zachęciły uczniów do wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej w naszej szkole.
Oferta Edukacyjna Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 6
12 kwietnia 2022 r. mieliśmy okazję prezentować ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/2023 uczniom klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 6 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej. Szkołę reprezentowały Alicja Chomko i Natalia Mitura uczennice klasy 3 TG oraz Pani Anna Pożaroszczyk i Pani Ewa Toczek.
Relacja umieszczona została na Facebooku Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej pod linkiem Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych prezentowana dnia 12.04.2022.
Spotkanie ze studentami Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskieg
27.04.2022 r. uczniowie klas trzecich: TBG, TEM, TI i TS uczestniczyli w spotkaniu ze studentami Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Podchorążowie sierżant Katarzyna Wójtowicz i plutonowy Jakub Dołęzka zapoznali obecnych z ofertą edukacyjną uczelni na studiach wojskowych i cywilnych. Uczniowie dowiedzieli się jakie możliwości dają studia na poszczególnych kierunkach uczelni technicznej. Zebrani zadawali wiele pytań, na które z pasją odpowiadali prowadzący spotkanie.
Wizyta ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Rokitnie
 Goście, goście, goście
Mieliśmy ogromną przyjemność gościć uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokitnie.
Zapraszamy ponownie
 Na uczniów czeka wspaniała przygoda na kierunkach:
 technik mechatronik
http://zsz2.bialapodlaska.pl/zsz2/index.php?view=strona&i=108
 technik robotyk
http://zsz2.bialapodlaska.pl/zsz2/files/Promocja/2022/technik%20robotyk.webp
 technik elektryk
http://zsz2.bialapodlaska.pl/zsz2/index.php?view=strona&i=20
 technik budownictwa
http://zsz2.bialapodlaska.pl/zsz2/index.php?view=strona&i=16
 technik grafiki i poligrafii cyfrowej
http://zsz2.bialapodlaska.pl/zsz2/index.php?view=strona&i=19
 technik informatyk
http://zsz2.bialapodlaska.pl/zsz2/index.php?view=strona&i=22
 technik pojazdów samochodowych
http://zsz2.bialapodlaska.pl/zsz2/index.php?view=strona&i=24

Zapraszamy do naszej szkoły 
Dzień Otwartych Drzwi AWF Biała Podlaska 2022 r.
Drodzy Maturzyści - kandydaci na studia!
Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi AWF Biała Podlaska 2022 r.
Wydarzenie odbędzie się w formule stacjonarnej - obowiązuje rejestracja na wydarzenie!!!
Link kandydat: https://forms.office.com/r/1gGbwhUPek
Link nauczyciel-opiekun klasy: https://forms.office.com/r/8kygzKhwe4
NOWOść!!!
Podczas Dnia Otwartych Drzwi proponujemy uczestnictwo w bezpłatnych, certyfikowanych warsztatach edukacyjnych!!!
Certyfikaty zostaną rozdane bezpośrednio po zakończeniu warsztatów!!!

Termin: 12 kwietnia 2022 r. (wtorek) w godz. 11.00-14.00Miejsce: AWF Biała Podlaska, ul. Akademicka 2 , aula ROBiR

RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA11.00-11.10 – Otwarcie i powitanie uczestników
11.10-11.20 – Chcesz studiować kameralnie? – charakterystyka uczelni, warunki studiowania, zasady i terminy rekrutacji na rok akademicki 2022/2023
11.25-11.55 – Oferta kształcenia - prezentacja kierunków studiów
11.55-12.00 – „NastAWF” się na studiowanie! – oferta pozadydaktyczna - prezentacja Rady Samorządu Studentów
12.00-12.15 – Koncert zespołu uczelnianego Akademia Wychowania Muzycznego
12.15-14.00 – Bezpłatne, certyfikowane warsztaty do wyboru dla kandydatów i nauczycieli – opiekunów klas – zapisy na warsztaty przy zgłoszeniu na wydarzenie
Propozycje warsztatów dla uczniów-kandydatów na studia*:
1. Warsztaty „Trening siłowy - ABC rwania i podrzutu”.
2. Warsztaty „Makijaż do szkoły i na imprezę - najmodniejsze trendy tegorocznej wiosny i lata”.
3. Warsztaty „Moda na taniec” - w programie najlepsza impreza taneczna: tańce i zabawy świata z humorem i na każdą okazję (taniec towarzyski, ludowy, współczesny i jazzowy/zumba, fitness, body combat).
4. Warsztaty „Lekcja samoobrony - wprowadzenie do świata sportów walki”.
5. Warsztaty psychologiczne „Matura challange czyli jak przekuć marzenia w cele”.
6. Warsztaty „Naturalny doping mózgu”.
7. Warsztaty tapingu (plastrowanie).
8. Warsztaty/turniej e-sportowy (prosimy o wskazanie gry).
Propozycje warsztatów dla nauczycieli-opiekunów klas*:
1. Warsztaty pierwszej pomocy.
2. Warsztaty psychologiczne „Wojna, strach, trauma - jak wspierać młodzież”?
*możliwość wyboru jednego warsztatu
Zapraszamy!!!
Rejestracja trwa do 8 kwietnia br.!
Wizyta ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 4
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy dziś gościć uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej.
Uczniowie mogli zapoznać się ze strukturą organizacyjną  naszej szkoły.
W swoich pracowniach na ósmoklasistów czekali Pan Dyrektor i nauczyciele kształcenia zawodowego uczący na kierunkach.
DNI OTWARTE AKADEMII BIALSKIEJ
23 marca 2022 roku w ramach doradztwa zawodowego, uczniowie dwóch maturalnych klas technikum, wzięli udział w dniu otwartym Akademii Bialskiej imienia Jana Pawła II. Podczas tego wydarzenia mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawych wykładach, warsztatach i pokazach, zwiedzaliśmy stoiska reprezentujące poszczególne kierunki kształcenia braliśmy udział w quizach i grze terenowej, mając nadzieję, że niektórym osobom ułatwi to wybór kierunku studiów, które przed naszymi absolwentami otworzą nowe perspektywy pracy zawodowej.
Wirtualne Dni Otwarte UPJPII w Krakowie 24 i 25 III 2022
    W dniach 24 i 25 marca 2022 Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza w swoje podwawelskie progi! Otwieramy przed Tobą nasze wirtualne drzwi, byś już teraz mogła/mógł poczuć atmosferę studiów w sercu Krakowa. Przygotowaliśmy dwa dni ciekawych spotkań z przedstawicielami kierunków oraz inspirujących rozmów. Pamiętaj, że możesz dołączyć do nas w każdej chwili.
     
    Wirtualne Dni Otwarte rozpoczniemy 24 marca o godz. 10:00 przemówieniem przedstawicieli władz rektorskich. Następnie oddamy głos przedstawicielom kierunków. Koniecznie dołącz do nas i przekonaj się, jak studiuje się na jednym z dwóch papieskich uniwersytetów poza Rzymem.
     
    Jeśli wolisz porozmawiać z kierownikami lub przedstawicielami kierunków, dołącz do nas w piątek, 25 marca o godz. 10:00 na platformie Webex. Przygotowaliśmy dla was przestrzeń do swobodnej, nierejestrowanej rozmowy, podczas której możecie zadać wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na #UPJP2. Przygotuj listę pytań i spotkaj się z nami online. Nasi przedstawiciele chętnie udzielą Ci wyczerpujących odpowiedzi.

 
Link do programu: https://upjp2.edu.pl/aktualnosci/dni-otwarte-2022-1936.html.
 
Mateusz Czarnecki w gronie zwycięzców ogólnopolskiego konkursu WY:MYśL KWALIFIKA
Mateusz Czarnecki z kl. IV TIG (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej, znalazł się w zacnym gronie zwycięzców ogólnopolskiego konkursu WY:MYśL KWALIFIKACJę.
Ponad 70 szkół z całej Polski wzięło udział w konkursie WY:MYśL KWALIFIKACJę z pulą nagród przekraczającą 32 tys. złotych! Celem konkursu było zachęcanie dzieci i młodzieży do potwierdzania swoich umiejętności, zdobywania nowych kwalifikacji oraz popularyzacja Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Konkurs WY:MYśL KWALIFIKACJę cieszył się dużym zainteresowaniem, zakwalifikowano 91 propozycji kwalifikacji, spośród których wybrano 16 zwycięskich prac, w tym naszego ucznia Mateusza Czarneckiego, promującego tym samym swoje miasto i szkołę. A wszystko to pod opieką szkolnego doradcy zawodowego i nauczyciela Pani Laury Czuhan.

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu propozycji kwalifikacji dla dzieci i młodzieży w formie odznaki składającej się z opisu i znaku graficznego. Nazwa odznaki finałowej pracy Mateusza to PRZYJACIEL ZWIERZAKA, a nagroda to karta podarunkowa o wartości 2 tys. złotych oraz udział w warsztatach design thinking, organizowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Instytut Badań Edukacyjnych jako organizator konkursu pogratulował zwycięzcy i jednocześnie podziękował za nadesłaną pracę.

My jako szkoła także gratulujemy wygranej, życzymy dalszych sukcesów Mateuszowi i zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w konkursach, jak widać warto!
Złoty Indeks Politechniki śląskiej
Trwa konkurs "O złoty indeks Politechniki śląskiej".

8 grudnia rozpoczną się również "Złote Warsztaty" przygotowujące do konkursu.

 
Konkurs i warsztaty skierowane są do najzdolniejszych uczniów, którzy mogą być zainteresowani studiami na Politechnice śląskiej, a stawką jest przyjęcie na wybrany kierunek na naszej uczelni.

Serdecznie zapraszamy do rozpowszechnienia wśród swoich uczniów informacji na ten temat.
 

Informację na temat konkursu i warsztatów na stronie internetowej: https://www.polsl.pl/rd1-cos/zloty-indeks/
Spotkania on-line z przedstawicielami uczelni AWF
Akademia Wychowania Fizycznego zaprasza Uczniów klas maturalnych na spotkania on-line z przedstawicielami uczelni. Zeszłoroczne spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, młodzież chętnie zadawała pytania dzięki czemu mogła uzyskać więcej informacji dotyczących studiowania jak i samego funkcjonowania na Uczelni Wyższej.

Więcej informacji można znaleźć na plakacie. W razie pytań lub ustalenia szczegółów spotkania zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego 83 342 88 22.
Biuro Promocji
mgr Anna Podgórska
Monika Szot
Konkurs IBE dla dzieci i młodzieży
Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza szkoły i placówki edukacyjne do udziału w atrakcyjnym konkursie wy:myśl kwalifikację. Ma on zachęcić dzieci i młodzież do potwierdzania swoich umiejętności i zdobywania nowych kwalifikacji. Jest również szansą na zdobycie na gród o wartości 2000 zł!
Więcej informacji na stronie https://kwalifikacje.edu.pl
Chętne osoby proszę zgłaszać się do Pani Laury Czuhan

SALON MATURZYSTóW
Od 16 września zapraszamy maturzystów do zarejestrowania się i skorzystania z cyklu wykładów zorganizowanych przez "Perspektywy" na temat rozszerzonej matury z poszczególnych przedmiotów.Link do strony: https://salonmaturzystow.pl/2021
1 2 3 4 5

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.