Wydarzenia:

"Legitna praca"
W związku z trwającą kampanią informacyjno-edukacyjną Państwowej Inspekcji Pracy "Legitna praca", Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie uruchomi dyżur telefoniczny dla młodzieży chcącej podjąć pracę w wakacje. Masz pytanie - zadzwoń!Dyżury są pełnione w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 13:00 do 14:00 w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2024 r.

Młode osoby będą miały możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej dotyczącej zasad legalnego zatrudnienia oraz informacji jakie prawa posiadają.
Informacje na temat realizowanej kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.prawawpracy.pl
IX Targi Edukacyjne w Łomazach
IX Targi Edukacyjne w Zespole Szkół w Łomazach już za nami. 30 kwietnia 2024 r. podczas targów naszą szkołę reprezentowali uczniowie z technikum budownictwa Barbara Wereszko, Adam Siemieniuk,  Aleksander Dymowski, Igor Hajbos, Kacper Pietruszka i Adrian Struk z klasy 1 TBG pod opieką Pani Ewy Toczek i Pana Zenona Bahonki. Uczniowie klas ósmych mieli możliwość poznania ofertę edukacyjną naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że zobaczymy się w naszej szkole już 1 września.
Spotkanie z uczniami klas ósmych w SP nr 5 w Białej Podlaskiej
25 kwietnia 2024 roku Pani Alicja Ocimek i Pani Ewa Toczek miały zaszczyt przedstawić ofertę edukacyjną naszej szkoły w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kończący klasę ósmą, którzy stoją przed pierwszą ważniejszą decyzją w swoim życiu, czym jest wybór przyszłej szkoły. Podczas spotkania zaprezentowane zostały kierunki kształcenia w technikum i szkole branżowej I stopnia, omówiono również jak wygląda nauka w klasach integracyjnych na poziomie szkoły ponadpodstawowej. Po spotkaniu uczniowie mogli zadać pytania dotyczące rekrutacji. Dziękujemy Pani Magdalenie Miczko za zorganizowanie spotkania.
23 marca i 20 kwietnia Dni Otwarte na Brzeskiej
Zapraszamy rodziców i uczniów w godzinach 9:00 - 13:00. Do zobaczenia :)
Spotkanie z przedstawicielami firmy STRABAG Polska
2 marca 2024 r. W ramach Doradztwa Zawodowego naszą szkołę odwiedziła firma budowlana STRABAG Polska, budująca m.in. odcinek drogi ekspresowej. Panowie z siedziby firmy w Międzyrzecu Podlaskim, przeprowadzili ciekawą prelekcję dedykowaną uczniom klas: 3 B, 5 TG, 5 TMS i 5 TEI. Podczas prezentacji, umilonej słodkim poczęstunkiem, udowodniono, iż warto związać swoją przyszłą ścieżkę zawodową z firmą budowlaną (zatrudniającą obecnie ponad 6000 osób), która oprócz dobrych zarobków, niesie za sobą możliwość pracy w stabilnym zespole, dając możliwość rozwoju osobistego i awansu, zarówno absolwentom szkoły branżowej, technikum, jak i po studiach kierunkowych.
Młodzież na Dniu Otwartym w Akademii Bialskiej
W dniu 13 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w Dniu Otwartym w Akademii Bialskiej, gdzie mogli nie tylko odkryć różnorodne ścieżki kariery, ale także skorzystać z bogatego doradztwa zawodowego, które pozwoliło im zdobyć cenne wskazówki oraz inspiracje do dalszego rozwoju zawodowego.
Dodatkowo, mogli także wziąć udział w zadaniach, spotkaniach z studentami oraz uczestniczyć w interaktywnych prezentacjach, które jeszcze bardziej wzbogaciły ich doświadczenie.
Zaproszenie Dzień Otwarty Politechnika Lubelska
Szanowni Państwo,

14 marca 2024 roku o godzinie 10.00 Politechnika Lubelska otwiera szeroko wszystkie swoje drzwi dla Państwa uczniów i nauczycieli.
Będzie to doskonała okazja do tego, aby uczniowie mogli zapoznać się z ofertą kształcenia naszej uczelni. Będą mieli możliwość zobaczenia na żywo jak wygląda nasze miasteczko akademickie i poczuć studencki klimat.

Politechnika Lubelska to miejsce, które oferuje nieskończenie wiele możliwości, stąd tegoroczne Drzwi Otwarte zostały połączone z Międzynarodowym Dniem Liczby Pi (π).
W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji, które zostały podzielone na dwie części.

I część - ogólna godzina: 10.00
miejsce: Wschodnie Innowacyjne Centrum Architektury
              Wydział Budownictwa i Architektury
Uroczyste otwarcie oraz spotkanie z władzami uczelni - "Inżynier to brzmi poważnie :)"
Ponadto możliwość spotkania się m.in. z przedstawicielami organizacji studenckich, sekcji sportowych i jednostek ogólnouczelnianych, takich jak: Biuro Karier, Biuro Kształcenia Międzynarodowego czy Biuro Spraw Studenckich.
Pracownicy Studium Języków Obcych przygotowali konkurs z nagrodami w postaci bezpłatnych voucherów na międzynarodowy egzamin LanguageCert International ESOL na wybranym poziomie zaawansowania.

II część - wydziałowa  godzina: 10.30
miejsce:
- Wydział Mechaniczny
- Wydział Elektrotechniki i Informatyki
- Wydział Budownictwa i Architektury
- Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej
- Wydział Zarządzania
- Wydział Inżynierii Środowiska
Młodzież razem z naszymi studentami uda się na wydziały, gdzie pracownicy zaprezentują specjalne programy i warsztaty dla uczestników naszego wydarzenia.
Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w załączonych programach.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia w naszych mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco będziemy publikować ciekawostki i wszelkie aktualności oraz strony internetowej www.pollub.pl
Dla grup zorganizowanych spoza Lublina przewidujemy parking na terenie kampusu PL (konieczne zgłoszenie przed przyjazdem, tel: 81 538 47 21, e-mail:promocja@pollub.pl ).

Mamy nadzieję, że odwiedzicie nas licznie podczas tegorocznych Drzwi Otwartych Politechniki Lubelskiej.
Do zobaczenia na kampusie!
--

Zespół Centrum Promocji i Informacji Politechniki Lubelskiejtel: 81 538 47 21
www.pollub.pl
Dzień Otwarty Pedagogiki na Akademii Bialskiej
21 marca 2024 r. Dzień Otwarty Pedagogiki na Akademii Bialskiej.Szczegóły na plakacie.
Dzień Otwarty w Akademii Bialskiej
Dzień Otwarty w Akademii Bialskiej już 13 marca 2024 r.
Dzień Otwartych Drzwi AWF
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI - JEDYNE TAKIE WYDARZENIE W REGIONIE!!!
Drodzy Maturzyści, Uczennice i Uczniowie szkół ponadpodstawowych,
już 27 marca br. (środa przed przerwą świąteczną) zapraszamy na niezwykle atrakcyjne wydarzenie DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI AWF pn. "Możesz być kim chcesz - wszystko w Twoich rękach", nad którym patronat honorowy objęli: Prorektor ds. Filii AWF prof. dr hab. Jerzy Sadowski oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.
Tego jeszcze nie było! Połączyliśmy siły z IV LO im. S. Staszica w białej Podlaskiej i szykujemy dla Was, jedyny w swoim rodzaju, event o charakterze edukacyjnym, rozrywkowym, sportowym i informacyjnym. Wśród atrakcji gwarantujemy cztery mega ciekawe wykłady naszych gości w ramach Projektu 15 sekund pt. "Przebodźcowanie w mediach społecznościowych", przygotowanego przez Wasze cztery niezwykle sympatyczne i elokwentne koleżanki z IV LO oraz dynamiczny i porywający Piknik AWF "Aktywność, zdrowie, uroda", przygotowany przez najlepsze studentki i najlepszych studentów w Polsce, a ponadto liczne konkursy z nagrodami, konsultacje rekrutacyjne, zabawa ze studentami AWF, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncert AWM i wiele różnych propozycji...
Startujemy od godz. 10.00!!!
Czekamy na Was w murach uczelni!!!
Przyjdźcie całymi szkołami, klasami, grupami przyjaciół, ekipą znajomych, w parach, a nawet w pojedynkę - jesteście mile widziani, otwieramy nasze obiekty dla Was.
Do zobaczenia!!!
Konkurs o Złoty Indeks AEH
Maturzysto! Właśnie rusza IV edycja konkursu o Złoty Indeks AEH!Co zrobić, aby wygrać?Napisz esej na temat „Społecznie wykluczeni, jak otworzyć ludzi na świat?” Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie konkursu i dołącz pracę do 30 kwietnia 2024 r.Co zyskasz? Indeks na studia na wybrany przez laureata kierunek i stypendium o wartości czesnego na cały okres studiów!Szczegółowe informacje o konkursie znajdziesz na stronie https://indeks.vizja.pl/ Nie zwlekaj! Dołącz do grona zdolnych studentów i zgłoś się do konkursu o Złote Indeksy! 
#AEH #ZłotyIndeks #studia #konkurs
Bialskie Targi Pracy
22 września uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w Bialskich Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przyszli absolwenci mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych oraz dowiedzieć się, gdzie mogą znaleźć pracę po ukończeniu szkoły. Mogli również poznać specyfikę pracy służb mundurowych, jak również skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi.
Dzień Otwarty Szkoły 22 kwietnia
Zapraszamy Uczniów i Rodziców szkół podstawowych na Dzień Otwarty naszej szkoły w dniu
22 kwietniaw godzinach 10:00 - 13:00.W programie:- oferta edukacyjna- baza dydaktyczna
- prezentacje zawodowe- kształcenie branżowe i integracyjne
- spotkania z nauczycielami i specjalistami
Stawiamy na nowoczesne technologie!

Dołącz do nas!
SZKOLENIE Z DORADZTWA ZAWODOWEGO "MóJ DEBIUT W śWIECIE PRACY"
Jak co roku, 30 marca 2023 r. nasza szkoła miała  przyjemność gościć Panią Renatę Kowal, doradcę zawodowego z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej. Pani Renata prowadziła ciekawe szkolenie pt. "Mój debiut w świecie pracy", adresowane tegorocznym maturzystom i uczniom kończącym szkołę branżową. Warto wyposażyć młodzież w wiedzę o tym, jaki wybór mają po ukończeniu szkoły średniej, zarówno edukacyjny, powiększający kwalifikacje, jak i przygotowujący do poszukiwania pracy. Uczniowie uzyskali odpowiedź na jaką pomoc mogą liczyć z Urzędu Pracy oraz jak nie utracić ubezpieczenia zdrowotnego. Te i wiele innych interesujących tematów dotyczących rynku pracy, z pewnością ułatwią dalszą karierę, czego życzymy naszym przyszłym absolwentom.
Za nami Dzień Otwarty 25 marca 2023
Dziękujemy wszystkim uczestnikom!
Samorządowi Uczniowskiemu
Szkolnemu Kołu Wolontariusza
Dziękujemy Kandydatom oraz ich Rodzicom za przemiłe rozmowy i zainteresowanie.
Dziękujemy reprezentantkom Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy za uczestnictwo.
Kierunek: ZSZ Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej.

Dla niezdecydowanych prezentujemy naszą ofertę:
https://express.adobe.com/page/o3hlUD2y6hfmm/
Nasze stanowisko na Targach edukacyjnych „Bialski GPS na edukację i zawód”
21 marca 2023 r.  odbyły się Targi Edukacyjne „Bialski GPS na edukację i zawód”. Zwarci i gotowi w oczekiwaniu na młodzież szkół podstawowych.Niedługo fotorelacja z targów.

25 marca 2023 r. DZIEń OTWARTY dla rodziców i uczniów
Drogi Rodzicu!   Drogi uczniu!
Serdecznie zapraszamy na DZIEń OTWARTY do naszej szkoły, który będzie zorganizowany w dniu 25 marca 2023 r. w godzinach 10.00 – 13.00.
W tym dniu będziesz mógł poznać nasze nowoczesne pracownie do kształcenia zawodowego, ofertę edukacyjną oraz porozmawiać z nauczycielami przedmiotów zawodowych.
Przyjdź zobacz jak prowadzone jest nowoczesne kształcenie techniczne w naszej szkole!

Ferie na Brzeskiej - dzień trzeci.
19 stycznia 2022 r., w ostatnim dniu z cyklu Ferie na Brzeskiej gościliśmy uczniów szkół podstawowych, którym przygotowaliśmy zajęcia z: Łączenia prostych układów mechatronicznych; Wykonywania gipsowych elementów wykończeniowych; Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia warsztatowe w pracowni mechatronicznej. Wykorzystywana w ramach zajęć instalacja oparta o sterowniki PLC pozwalała zrozumieć i własnoręcznie połączyć proste układy mechatroniczne. Warto nadmienić, że poprzedniego dnia podczas zajęć w pracowni robotyki nasi goście poznawali możliwości pracy i zastosowanie nowoczesnych robotów. Mieli również możliwość sterowania robotem za pomocą programatora ręcznego. Mamy nadzieję, że zajęcia z robotyki i mechatroniki wprowadziły uczestników w interesujący świat inżynierii. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty w pracowni budownictwa.Podczas zajęć z wykonywania gipsowych elementów uczniowie ze szkół podstawowych poznali: właściwości gipsu jako materiału budowlanego; technologię przygotowania gipsowych elementów dekoracyjnych wykończeniowych;Sztukateria gipsowa nie jest tak popularna, jak jej styropianowy odpowiednik, jednak ma wciąż swoich zwolenników zwłaszcza wśród osób ceniących sobie tradycyjne rzemiosło. Sztukaterię gipsową znajdziemy głównie we wnętrzach starych kamienic, a także w obiektach zabytkowych. Z gipsu możemy wykonać dowolne elementy i detale, chociażby listwy czy ozdoby gipsowe na ściany i sufity. Warto podkreślić, że sztukateria gipsowa jest „w cenie”. Z zamieszczonych zdjęć możemy zauważyć, że uczestnicy warsztatów wykazali się cierpliwością i precyzją wykonania elementów gipsowych. Wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za udział w zajęciach warsztatowych Ferie na Brzeskiej. UWAGA! Istnieje możliwość zorganizowania zajęć warsztatowych dla uczniów szkół podstawowych w ramach doradztwa zawodowego po uprzednim ustaleniu terminu zajęć. ZAPRASZAMY!
Ferie na Brzeskiej cd.
W środę 18 stycznia 2022 r. uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach z:
 Programowania robotów; Łączenia prostych obwodów elektrycznych. Pomiarów elektrycznych;Ciekawych eksperymentów wykorzystania energii odnawialnej;Zajęcia odbywały się w nowoczesnych pracowniach zawodowych na warsztatach szkolnych.

Oto krótka fotorelacja.
Jutro ostatni dzień z cyklu Ferie na Brzeskiej, oto co przygotowaliśmy dla Was:  19 stycznia 2022, czwartek, godz. 10:00
 Łączenie prostych układów mechatronicznych  - sala W41 (warsztaty szkolne) Wykonywanie gipsowych elementów wykończeniowych - sala W34 (warsztaty szkolne)ZAPRASZAMY!
Ferie na Brzeskiej!
Pierwszy dzień aktywnych ferii w Zespole Szkół Zawodowych nr 2, dedykowany uczniom szkół podstawowych, uważamy za zrealizowany.

Mieliśmy przyjemność gościć dzieci i młodzież, którzy z zainteresowaniem wzięli udział w zajęciach z projektowania i drukowania 3D, projektowania Arduino, a także z grafiki komputerowej.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się Warsztaty rysowania długopisem 3D, które wraz z programem multimedialnym "Eduterapeutica Nastolatki" są wykorzystywane podczas zajęć rewalidacyjnych i terapii pedagogicznej w klasach integracyjnych.
Goście mogli zobaczyć pracownie zawodowe wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, pozyskane w ramach projektu „Fachowcy z Brzeskiej”.
Tego typu zajęcia techniczne pomagają w łączeniu wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami, a w przyszłości mogą pomóc młodym ludziom dokonania wyboru kierunku kształcenia i szkoły.
Zapraszamy na kolejne ciekawe zajęcia, zgodnie z grafikiem umieszczonym na fb i stronie internetowej szkoły.
Ferie na Brzeskiej - zajęcia techniczne dla uczniów szkół podstawowych
Zapraszamy uczniów w szkół podstawowych na zajęcia techniczne Ferie na Brzeskiej
17 stycznia 2022, wtorek, godz. 10:00
•    Projektowanie i drukowanie na drukarce 3D - sala W41 (warsztaty szkolne)
•    Programowanie Arduino - sala 300 (budynek szkoły)
•    Grafika komputerowa - sala 311 (budynek szkoły)
•    Warsztaty rysowania długopisem 3D - sala 115 (budynek szkoły)

18 stycznia 2022, środa, godz. 10:00
•    Programowanie robotów  - sala W41 (warsztaty szkolne)
•    Łączenie prostych obwodów elektrycznych. Pomiary elektryczne - sala W35 (warsztaty szkolne)
•    Ciekawe eksperymenty wykorzystania energii odnawialnej - sala W32 (warsztaty szkolne)

19 stycznia 2022, czwartek, godz. 10:00
•    Łączenie prostych układów mechatronicznych  - sala W41 (warsztaty szkolne)
•    Wykonywanie gipsowych elementów wykończeniowych - sala W34 (warsztaty szkolne)ZAPRASZAMY
SPOTKANIE Z DORADCAMI ZAWODOWYMI
7 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury, z inicjatywy dyrektora Ryszarda Dołęgi, odbyło się spotkanie w ramach Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego. Adresatami i uczestnikami byli doradcy zawodowi z bialskich szkół, z Panią Ewą Tatarczak na czele. Celem spotkania była prezentacja nowocześnie wyposażonych pracowni kształcenia zawodowego, kierunków kształcenia oraz promocja szkoły. Dzięki realizacji projektów unijnych placówka pozyskuje środki na zakup najwyżej klasy sprzętu i unowocześnianie bazy dydaktycznej. Jednocześnie swoje kwalifikacje systematycznie podwyższają nauczyciele przedmiotów zawodowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i lokalnego rynku pracy szkoła oferuje kształcenie w 5-letnim technikum na kierunkach: Technik budownictwa Technik elektryk Technik grafiki i poligrafii cyfrowej Technik informatyk Technik mechatronik Technik pojazdów samochodowych Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i w 3-letniej szkole branżowej (klasy integracyjne oraz wielozawodowe) w zawodach: Mechanik pojazdów samochodowych Cukiernik Elektromechanik Elektromechanik pojazdów samochodowych Elektryk Fryzjer Kierowca mechanik Krawiec Kucharz Lakiernik samochodowy Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie Murarz - tynkarz Ogrodnik Operator obrabiarek skrawających Sprzedawca Stolarz ślusarz
XI Targi Pracy i Edukacji
XI Targi Pracy i Edukacji odbyły się w piątek 21 października 2022 r. Tematem przewodnim była innowacyjność firm – współpraca biznesu i nauki.
Organizatorami wydarzenia było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej, Powiatowy Urząd Pracy oraz Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II, gdzie odbyły się targi.

Naszą szkołę reprezentowali tegoroczni maturzyści z klas: 4 TBG, 4 TS, 4 TI, 4 TEM wraz z nauczycielami: Panią Laurą Czuhan, Panią Małgorzatą Twarowską - Przygodą, Panią Katarzyną Wojewodą, Panem Zenonem Bahonko i Panem Tomaszem Gawryszukiem.

Wysłuchaliśmy występu zespołu „Chwilka”, zwiedzaliśmy stanowiska wystawiennicze zaproszonych gości,  zapoznając się z ofertami pracy, uczelni wyższych a także podziwialiśmy ukazane prace artystów.  Uczniowie wzięli także udział w dedykowanym dla nich  wykładzie pt. „ Innowacyjność na rynku pracy” – zaprezentowanym przez Panią Ewę Marczuk i Pana Rafała Mirończuka – doradców zawodowych PUP w Białej Podlaskiej.

W czasie targów była mowa o polskim systemie kształcenia zawodowego i projektów zmian przepisów w tym zakresie. Odbył się wykład Rzecznika Małych i średnich Przedsiębiorców Pana Adama Abramowicza na temat propozycji systemowych zmian dla przedsiębiorców ,,Dziesiątka Rzecznika”. Uczestnicy spotkania zapoznali się z ofertami pracy. Ponadto odbył się pokaz pierwszej pomocy w nagłych wypadkach w miejscu pracy oraz prezentacja Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białej Podlaskiej.

Patronat Honorowy objęli: Biuro Rzecznika Małych i średnich Przedsiębiorców i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.
VII Dzień Technika
19 października 2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej odbyła się VII już edycja Dnia Technika. Po dwóch latach przerwy placówka postanowiła reaktywować organizację przedsięwzięcia skierowanego do uczniów klas ósmych szkół podstawowych.
Dzień Technika to przede wszystkim okazja do zaprezentowania kierunków kształcenia oferowanych przez szkołę oraz pokazania bogatej bazy dydaktycznej. Jego celem jest wzbudzenie zainteresowań technicznych u młodzieży oraz promocja kształcenia technicznego, branżowego i integracyjnego. Szkołę w tym dniu odwiedziło ok. 600 uczniów szkół podstawowych z terenu miasta oraz ze Styrzyńca i Grabanowa.
Dzień Technika to także pokazy, prezentacje i konkursy tematyczne oraz występy artystyczne, przygotowane dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów szkoły.

Tematy pokazów w poszczególnych zawodach zaprezentowanych podczas Dnia Technika:
Technik mechatronik i technik robotyk – Ryszard Dołęga, Jacek Sawczuk, Wojciech Bagiński: „Przemysł 4.0”Technik informatyk – Tadeusz Wrzaszcz, Wojciech Arseniuk: Informatyka – zawód przyszłości.Technik grafiki i poligrafii cyfrowej - Sylwester Kłusek: Pokaz projektów graficznych uczniów Technikum Grafiki i Poligrafii cyfrowej z zastosowaniem oprogramowania firmy Adobe.Technik budownictwa - Zenon Bahonko, Ewa Wilk: Technik budownictwa na TAK! Jak znaleźć punkt podparcia?Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - Sławomir Anklewicz: Wodór pożyteczny czy niebezpieczny?Technik elektryk - Roman Szymczuk, Iwona Michalczuk: Ile woltów wytrzyma żarówka? Prezentacja działania silnika skonstruowanego przez ucznia naszej szkoły. Łączenie prostego obwodu elektrycznego z prezentacją narzędzi – sygnał dźwiękowy.Technik pojazdów samochodowych - Tomasz Gawryszuk, Tadeusz Bielecki: Montaż układu korbowego silnika czterosuwowego. Kształcenie branżowe i integracyjne – Ewa Toczek, Agnieszka Gawda i Alicja Ocimek
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i aktywny udział w konkursach. W ramach doradztwa zawodowego zapraszamy uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami na zajęcia w pracowniach specjalistycznych by poznać specyfikę poszczególnych zawodów.

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Uczniom naszej szkoły, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w  organizację VII Dnia Technika. Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Piotrowskiej i Panu Sławomirowi Anklewiczowi za prowadzenie imprezy, a Pani Magdalenie Najdyhor, Pani Annie Zgorzałek i Pani Ewie Wilk oraz uczniom za dekorację sali.

Dziękujemy za zamieszczenie informacji na stronie internetowej Radio Biper Biała Podlaska: VII edycja Dnia Technika w ZSZ Nr 2 (galeria) Nasi goście ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej zamieścili relację na swojej stronie internetowej DZIEń TECHNIKA 2022 Do zobaczenia za rok!
14 OGóLNOPOLSKI TYDZIEń KARIERY ”Złap za stery do swojej kariery” 17–23.10. 2022
Zachęcamy do przystąpienia do XIII OTK organizowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.
W tym roku hasło przewodnie to: Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność. Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.  Spełnia tym samym założenia całożyciowego poradnictwa zawodowego.
Patronat objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a także Sektorowa Rada ds. Kompetencji Komunikacja Marketingowa.
Więcej informacji na stronie 14 Ogólnopolski TyDzień Kariery
„Bądź przedsiębiorczy” - warsztaty w ramach międzynarodowego projektu Polsko-Lit
W dniu 10 czerwca nasi uczniowie
z klasy 1 A,z klasy 2 B, z Samorządu Uczniowskiego, ze Szkolnego Koła Wolontariusza,
Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej,Kreatywni z Brzeskiej
pod opieką pani Marty Bąkowskiej, pana Tadeusza Michalczuka, pani Laury Czuhan mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach „Bądź przedsiębiorczy” organizowanych w ramach międzynarodowego projektu Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży dzięki uprzejmości Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie
Oferta Edukacyjna Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białe
Zapraszamy do poznania kierunków kształcenia w naszej szkole w roku szkolnym 2022/2023.

Oferta Edukacyjna Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
NASZA SZKOŁA WZIęŁA UDZIAŁ W VII EDYCJI TARGóW EDUKACYJNYCH W ŁOMAZACH
Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łomazach, 25 kwietnia 2022 r. wzięliśmy udział w VII Edycji Targów Edukacyjnych, wraz z innymi szkołami ponadpodstawowymi z powiatu bialskiego.
Uczniowie mogli porozmawiać o zasadach rekrutacji oraz programie nauczania a także otrzymać  broszury rekrutacyjne, w których były informacje o ofercie naszej szkoły, breloczki z nazwą szkoły, wykonane przez uczniów drukarką 3D.

Mamy nadzieję, że targi zachęciły uczniów do wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej w naszej szkole.
Oferta Edukacyjna Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 6
12 kwietnia 2022 r. mieliśmy okazję prezentować ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/2023 uczniom klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 6 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej. Szkołę reprezentowały Alicja Chomko i Natalia Mitura uczennice klasy 3 TG oraz Pani Anna Pożaroszczyk i Pani Ewa Toczek.
Relacja umieszczona została na Facebooku Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej pod linkiem Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych prezentowana dnia 12.04.2022.
Spotkanie ze studentami Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskieg
27.04.2022 r. uczniowie klas trzecich: TBG, TEM, TI i TS uczestniczyli w spotkaniu ze studentami Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Podchorążowie sierżant Katarzyna Wójtowicz i plutonowy Jakub Dołęzka zapoznali obecnych z ofertą edukacyjną uczelni na studiach wojskowych i cywilnych. Uczniowie dowiedzieli się jakie możliwości dają studia na poszczególnych kierunkach uczelni technicznej. Zebrani zadawali wiele pytań, na które z pasją odpowiadali prowadzący spotkanie.
1 2 3 4 5

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.