Ferie na Brzeskiej - dzień trzeci.
19 stycznia 2022 r., w ostatnim dniu z cyklu Ferie na Brzeskiej gościliśmy uczniów szkół podstawowych, którym przygotowaliśmy zajęcia z:
  • Łączenia prostych układów mechatronicznych;
  • Wykonywania gipsowych elementów wykończeniowych;
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia warsztatowe w pracowni mechatronicznej. Wykorzystywana w ramach zajęć instalacja oparta o sterowniki PLC pozwalała zrozumieć i własnoręcznie połączyć proste układy mechatroniczne. Warto nadmienić, że poprzedniego dnia podczas zajęć w pracowni robotyki nasi goście poznawali możliwości pracy i zastosowanie nowoczesnych robotów. Mieli również możliwość sterowania robotem za pomocą programatora ręcznego. Mamy nadzieję, że zajęcia z robotyki i mechatroniki wprowadziły uczestników w interesujący świat inżynierii. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty w pracowni budownictwa.
    Podczas zajęć z wykonywania gipsowych elementów uczniowie ze szkół podstawowych poznali:
  • właściwości gipsu jako materiału budowlanego;
  • technologię przygotowania gipsowych elementów dekoracyjnych wykończeniowych;
Sztukateria gipsowa nie jest tak popularna, jak jej styropianowy odpowiednik, jednak ma wciąż swoich zwolenników zwłaszcza wśród osób ceniących sobie tradycyjne rzemiosło. Sztukaterię gipsową znajdziemy głównie we wnętrzach starych kamienic, a także w obiektach zabytkowych. Z gipsu możemy wykonać dowolne elementy i detale, chociażby listwy czy ozdoby gipsowe na ściany i sufity. Warto podkreślić, że sztukateria gipsowa jest „w cenie”. Z zamieszczonych zdjęć możemy zauważyć, że uczestnicy warsztatów wykazali się cierpliwością i precyzją wykonania elementów gipsowych. Wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za udział w zajęciach warsztatowych Ferie na Brzeskiej. UWAGA! Istnieje możliwość zorganizowania zajęć warsztatowych dla uczniów szkół podstawowych w ramach doradztwa zawodowego po uprzednim ustaleniu terminu zajęć. ZAPRASZAMY!
Dodane: 2023-01-19, przez: Ewa Toczek