VII Dzień Technika
19 października 2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej odbyła się VII już edycja Dnia Technika. Po dwóch latach przerwy placówka postanowiła reaktywować organizację przedsięwzięcia skierowanego do uczniów klas ósmych szkół podstawowych.
Dzień Technika to przede wszystkim okazja do zaprezentowania kierunków kształcenia oferowanych przez szkołę oraz pokazania bogatej bazy dydaktycznej. Jego celem jest wzbudzenie zainteresowań technicznych u młodzieży oraz promocja kształcenia technicznego, branżowego i integracyjnego. Szkołę w tym dniu odwiedziło ok. 600 uczniów szkół podstawowych z terenu miasta oraz ze Styrzyńca i Grabanowa.
Dzień Technika to także pokazy, prezentacje i konkursy tematyczne oraz występy artystyczne, przygotowane dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów szkoły.

Tematy pokazów w poszczególnych zawodach zaprezentowanych podczas Dnia Technika:
  1. Technik mechatronik i technik robotyk – Ryszard Dołęga, Jacek Sawczuk, Wojciech Bagiński: „Przemysł 4.0”
  2. Technik informatyk – Tadeusz Wrzaszcz, Wojciech Arseniuk: Informatyka – zawód przyszłości.Technik grafiki i poligrafii cyfrowej - Sylwester Kłusek: Pokaz projektów graficznych uczniów Technikum Grafiki i Poligrafii cyfrowej z zastosowaniem oprogramowania firmy Adobe.
  3. Technik budownictwa - Zenon Bahonko, Ewa Wilk: Technik budownictwa na TAK! Jak znaleźć punkt podparcia?
  4. Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - Sławomir Anklewicz: Wodór pożyteczny czy niebezpieczny?
  5. Technik elektryk - Roman Szymczuk, Iwona Michalczuk: Ile woltów wytrzyma żarówka? Prezentacja działania silnika skonstruowanego przez ucznia naszej szkoły. Łączenie prostego obwodu elektrycznego z prezentacją narzędzi – sygnał dźwiękowy.
  6. Technik pojazdów samochodowych - Tomasz Gawryszuk, Tadeusz Bielecki: Montaż układu korbowego silnika czterosuwowego.
  7. Kształcenie branżowe i integracyjne – Ewa Toczek, Agnieszka Gawda i Alicja Ocimek
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i aktywny udział w konkursach. W ramach doradztwa zawodowego zapraszamy uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami na zajęcia w pracowniach specjalistycznych by poznać specyfikę poszczególnych zawodów.

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Uczniom naszej szkoły, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w  organizację VII Dnia Technika. Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Piotrowskiej i Panu Sławomirowi Anklewiczowi za prowadzenie imprezy, a Pani Magdalenie Najdyhor, Pani Annie Zgorzałek i Pani Ewie Wilk oraz uczniom za dekorację sali.

Dziękujemy za zamieszczenie informacji na stronie internetowej Radio Biper Biała Podlaska: VII edycja Dnia Technika w ZSZ Nr 2 (galeria) Nasi goście ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej zamieścili relację na swojej stronie internetowej DZIEń TECHNIKA 2022 Do zobaczenia za rok!

Dodane: 2022-10-20, przez: Ewa Toczek