XI Targi Pracy i Edukacji
XI Targi Pracy i Edukacji odbyły się w piątek 21 października 2022 r. Tematem przewodnim była innowacyjność firm – współpraca biznesu i nauki.
Organizatorami wydarzenia było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej, Powiatowy Urząd Pracy oraz Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II, gdzie odbyły się targi.

Naszą szkołę reprezentowali tegoroczni maturzyści z klas: 4 TBG, 4 TS, 4 TI, 4 TEM wraz z nauczycielami: Panią Laurą Czuhan, Panią Małgorzatą Twarowską - Przygodą, Panią Katarzyną Wojewodą, Panem Zenonem Bahonko i Panem Tomaszem Gawryszukiem.

Wysłuchaliśmy występu zespołu „Chwilka”, zwiedzaliśmy stanowiska wystawiennicze zaproszonych gości,  zapoznając się z ofertami pracy, uczelni wyższych a także podziwialiśmy ukazane prace artystów.  Uczniowie wzięli także udział w dedykowanym dla nich  wykładzie pt. „ Innowacyjność na rynku pracy” – zaprezentowanym przez Panią Ewę Marczuk i Pana Rafała Mirończuka – doradców zawodowych PUP w Białej Podlaskiej.

W czasie targów była mowa o polskim systemie kształcenia zawodowego i projektów zmian przepisów w tym zakresie. Odbył się wykład Rzecznika Małych i średnich Przedsiębiorców Pana Adama Abramowicza na temat propozycji systemowych zmian dla przedsiębiorców ,,Dziesiątka Rzecznika”. Uczestnicy spotkania zapoznali się z ofertami pracy. Ponadto odbył się pokaz pierwszej pomocy w nagłych wypadkach w miejscu pracy oraz prezentacja Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białej Podlaskiej.

Patronat Honorowy objęli: Biuro Rzecznika Małych i średnich Przedsiębiorców i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

Dodane: 2022-10-23, przez: Ewa Toczek