SPOTKANIE Z DORADCAMI ZAWODOWYMI
7 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury, z inicjatywy dyrektora Ryszarda Dołęgi, odbyło się spotkanie w ramach Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego. Adresatami i uczestnikami byli doradcy zawodowi z bialskich szkół, z Panią Ewą Tatarczak na czele. Celem spotkania była prezentacja nowocześnie wyposażonych pracowni kształcenia zawodowego, kierunków kształcenia oraz promocja szkoły. Dzięki realizacji projektów unijnych placówka pozyskuje środki na zakup najwyżej klasy sprzętu i unowocześnianie bazy dydaktycznej. Jednocześnie swoje kwalifikacje systematycznie podwyższają nauczyciele przedmiotów zawodowych.
    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i lokalnego rynku pracy szkoła oferuje kształcenie w 5-letnim technikum na kierunkach:
  • Technik budownictwa
  • Technik elektryk
  • Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
  • Technik informatyk
  • Technik mechatronik
  • Technik pojazdów samochodowych
  • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
  • i w 3-letniej szkole branżowej (klasy integracyjne oraz wielozawodowe) w zawodach:
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Cukiernik
  • Elektromechanik