Szkoła

Wydarzenia:

"Legitna praca"
W związku z trwającą kampanią informacyjno-edukacyjną Państwowej Inspekcji Pracy "Legitna praca", Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie uruchomi dyżur telefoniczny dla młodzieży chcącej podjąć pracę w wakacje. Masz pytanie - zadzwoń!Dyżury są pełnione w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 13:00 do 14:00 w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2024 r.

Młode osoby będą miały możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej dotyczącej zasad legalnego zatrudnienia oraz informacji jakie prawa posiadają.
Informacje na temat realizowanej kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.prawawpracy.pl
Matematyczny konkurs JAROMAT dla 3-4 klasy technikum
Zapraszamy na matematyczny konkurs JAROMAT, który odbędzie się 23 maja w formie online. We czwartek 16 maja o 19:00 odbędzie się pierwsza lekcja przygotowawcza.
Strona z zapisami: https://szkolamaturzystow.pl/jaromat.
Konkurs JAROMAT opiera się na zadaniach typowo maturalnych i skierowany jest do uczniów 2-3 klas liceum i  3-4 klasy technikum. 
Nagrodami w konkursie są:1/ laureat 1 stopnia: 5000 zł (1 miejsce) 2/ laureat 2 stopnia: vouchery na kwotę 400 zł na zajęcia edukacyjne (miejsca 2-10)3/ laureat 3 stopnia: vouchery na kwotę 80 zł na zajęcia edukacyjne (połowa najlepszych uczestników).
Konkurs jest niebywałą okazją do propagowania treści matematycznych o tematyce maturalnej. 
Wygrywa aż połowa uczestników!
10. MIĘDZYNARODOWY SALON MARTWA NATURA W FOTOGRAFII
Zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się w dniu 16 maja (czwartek) 2024 r. o godz. 18:00 w Galerii I Piętro Strefa Sztuki przy ul. Warszawskiej 11 (w budynku Bialskiego Centrum Kultury). 10. Międzynarodowy Salon – Martwa Natura w Fotografii – CZĘSTOCHOWA 2024 to jubileuszowa edycja międzynarodowego konkursu fotograficznego, który miał na celu twórcze wykorzystanie w fotografii motywu martwej natury. Pomysłodawcą i wieloletnim komisarzem Salonu jest artysta fotografik i literat Janusz Mielczarek.
Więcej informacji na stronie internetowej Bialskiego Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej  10. Międzynarodowy Salon – Martwa Natura w Fotografii – CZĘSTOCHOWA 2024XI edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym
Zapraszamy do uczestnictwa w XI edycji Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Celem inicjatywy jest wzrost świadomości dotyczącej zaburzeń psychicznych, poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, radzenia sobie z kryzysem psychicznym oraz realizacja założeń Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.
Olimpiada składa się z trzech etapów: szkolnym, powiatowym (miejskim) i regionalnym w okresie od czerwca do października 2024 r.
Zgłoszenie szkoły należy przesłać do 20 maja 2024 r. na adres: Powiatowy Zespół Oświatowy w Łukowie (ul. Wyszyńskiego 41, 21-400 Łuków) lub elektronicznie na adres: malgorzata.gluchowska@pzo.lukow.pl
Osobą koordynującą organizację XI edycji Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym jest Pani Małgorzata Głuchowska tel. 25 644 07 95 wew. 210.
Maturzyści, życzymy połamania długopisów!
Maturzyści, życzymy połamania długopisów!
IX Targi Edukacyjne w Łomazach
IX Targi Edukacyjne w Zespole Szkół w Łomazach już za nami. 30 kwietnia 2024 r. podczas targów naszą szkołę reprezentowali uczniowie z technikum budownictwa Barbara Wereszko, Adam Siemieniuk,  Aleksander Dymowski, Igor Hajbos, Kacper Pietruszka i Adrian Struk z klasy 1 TBG pod opieką Pani Ewy Toczek i Pana Zenona Bahonki. Uczniowie klas ósmych mieli możliwość poznania ofertę edukacyjną naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że zobaczymy się w naszej szkole już 1 września.
Zaproszenie
„Trzeba pacholęta uczyć, jako się przeciw drugiemu zachować mają.
Co winne rodzicom, co sąsiadom, co rzeczypospolitej (...).”


Andrzej Frycz Modrzewski


Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej

serdecznie zaprasza
wszystkich uczestników, dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców

na uroczyste PODSUMOWANIE
IX BIALSKIEJ LIGI HISTORYCZNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
2023/2024

„Dynastia Andegawenów i Jagiellonów”,

które odbędzie się 10 maja 2024 r. o godzinie 16:00
w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 71.

Spotkanie z uczniami klas ósmych w SP nr 5 w Białej Podlaskiej
25 kwietnia 2024 roku Pani Alicja Ocimek i Pani Ewa Toczek miały zaszczyt przedstawić ofertę edukacyjną naszej szkoły w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kończący klasę ósmą, którzy stoją przed pierwszą ważniejszą decyzją w swoim życiu, czym jest wybór przyszłej szkoły. Podczas spotkania zaprezentowane zostały kierunki kształcenia w technikum i szkole branżowej I stopnia, omówiono również jak wygląda nauka w klasach integracyjnych na poziomie szkoły ponadpodstawowej. Po spotkaniu uczniowie mogli zadać pytania dotyczące rekrutacji. Dziękujemy Pani Magdalenie Miczko za zorganizowanie spotkania.
I Otwarte Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc w Białej Podlaskiej
W sobotę, 20 kwietnia 2024 r., nasi uczniowie wzięli udział w I Otwartych Mistrzostwach w wyciskaniu sztangi leżąc w Białej Podlaskiej.W kategorii wagowej do 83 kg oraz kategorii wiekowej do 17 lat: 2 miejsce zajął Kacper Pieniak z wynikiem 125 kg Gratulujemy!Razem naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Kacper Pieniak - 2 TBU Adam Duda - 2 TBU Rafał Piwoni - 2 A
Fot. OMwWS | Angelika Zając
Podsumowanie IX Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2023/2024
Serdecznie gratulujemy uczniom tak wysokich wyników, które świadczą nie tylko o ciężkiej i wytrwałej pracy, ale również o zaangażowaniu nauczycieli w doskonalenie wiedzy i umiejętności swoich uczniów.
Zapraszamy wszystkich uczestników, dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców na uroczyste Podsumowanie IX Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2023/2024, które odbędzie się w dniu 10maja 2024 r. o godzinie 16.00 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej przy ulicy Brzeskiej 71.
Zaproszenie do Bialskiej Galerii Fotografii
Bialska Galeria Fotografii zaprasza serdecznie grupy zorganizowane do zwiedzania wystaw.
Światowy Dzień Ziemi
Od 22 kwietnia mamy kwiecisty parapet.
Promocja świadomości ekologicznej przez klasę 2 B wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Gawdą pięknie wpasowała się w jedną z wielu akcji w dniu dzisiejszym.
Od dzisiaj dbanie o kwiaty na korytarzu szkolnym, co za tym idzie zwiększenia świadomości ekologicznej oraz dbałości o środowisko naturalne należeć będzie do obowiązków dyżurnych i Aktywnych Dziewczyn z Brzeskiej.
Światowy Dzień Zdrowia 2024 r.
Światowy Dzień Zdrowia jest to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 r. w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie czasu wymaga szczególnej uwagi.
Hasłem przewodnim na ten rok jest: "Moje zdrowie-moje prawo". W trakcie akcji przeprowadzonej w naszej szkole zaprezentowano młodzieży duży wybór ulotek oraz gazetek tematycznych. W dniu 17.04.2024 r. młodzież klas pierwszych wysłuchała wykładu Pani dr Martyny Krukowskiej, kierownik Zakładu Ratownictwa Medycznego Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II, opiekunki Studenckiego Koła Naukowego eRka oraz była uczestnikiem pokazu udzielania pierwszej pomocy przez studentki kierunku Ratownictwo Medyczne: Aleksandra Łukaszuk oraz Izabela Żądełek.
Akcję przygotował Szkolny Zespół d/s Zdrowia: Agnieszka Biegajło, Anna Jeleń, Danuta Kukawska, Dorota Kubicka, Marta Makarska-Makaruk, Edyta Michalczuk, Magdalena Sowa, Grażyna Zawadzka.
IV edycja konkursu o Złoty Indeks AEH!
Maturzysto! Właśnie rusza IV edycja konkursu o Złoty Indeks AEH! 
Co zrobić, aby wygrać?
Napisz esej na temat „Społecznie wykluczeni, jak otworzyć ludzi na świat?”Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie konkursu i dołącz pracę do 30 kwietnia 2024 r.
Co zyskasz? Indeks na studia na wybrany przez laureata kierunek i stypendium o wartości czesnego na cały okres studiów! 
Szczegółowe informacje o konkursie znajdziesz na stronie https://indeks.vizja.pl/
Nie zwlekaj! Dołącz do grona zdolnych studentów i zgłoś się do konkursu o Złote Indeksy! 
#AEH #ZłotyIndeks #studia #konkurs
Wojewódzki Projekt Edukacyjny „Moje miejsce w Unii Europejskiej”
Lubelski Kurator Oświaty zaprasza uczniów klas VII - VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego do udziału w Wojewódzkim Projekcie Edukacyjnym „Moje miejsce w Unii Europejskiej”. Projekt realizowany jest w związku z jubileuszem 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej. 
W ramach realizacji Projektu, uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych mają za zadanie przygotować indywidualnie lub zbiorowo prezentację multimedialną (max 3 minuty) związaną z tematem Projektu.
Uczniowie szkół ponadpodstawowych mają przygotować filmik max 3 minutowy dotyczący tematu tegoż Projektu. 
Termin nadsyłania prac mija 6 maja 2024 r. Prace należy przesyłać na adres email:  projekt@kuratorium.lublin.pl
Uroczyste podsumowanie Projektu odbędzie się dnia 24 maja 2024 r., podczas którego zostaną nagrodzone najlepsze prace. 
Regulamin Projektu widnieje na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Lublinie. 
Pytania oraz uwagi dotyczące udziału w konkursie należy kierować do koordynatorów konkursu:
- st. wizytator Wioletta Czochór , tel. 81 53-85-258,- wizytator Iwona Szymczyk, tel. 81 53-85-288.
Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2024
Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w Konkursie na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2024. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu o tematyce związanej z mediacją – jedną z alternatywnych metod rozwiązywania sporów.
Prace, wraz z załącznikami, należy przesyłać w formie elektronicznej do dn. 9 czerwca 2024 r. na adres e-mail: konkurs.mediacja@ms.gov.pl
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody:tablet,zegarki typu smartwatch,słuchawki bezprzewodowe,głośniki bezprzewodoweoraz zaproszenie na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się w Ministerstwie Sprawiedliwości.Więcej szczegółów nt. konkursu znajduje się w regulaminie na stronie: https://tiny.pl/d7l55
Konkurs "Zdrowie? Ogarniam TO!"
Ministerstwo Zdrowia w ramach kampanii społecznej Planuję Długie Życie, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej zaprasza uczniów do udziału w konkursie "Zdrowie? Ogarniam TO!". Konkurs kierowany jest do wszystkich uczniów klas 7-8 oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. 
Tematem Konkursu jest promocja zdrowego stylu życia i jego pozytywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu i stan zdrowia.„Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, unikanie używek to klucze do długiego życia! Pokażcie co należy zrobić, aby właściwie dbać o zdrowie od najmłodszych lat.”
Drodzy, kreatywni uczniowie, ten konkurs jest dla Was, przedstawcie swoją wizję zdrowego stylu życia w formie:komiksu, piosenki z teledyskiemlub krótkiego filmu.Prace konkursowe należy przesłać na adres mailowy Organizatora – promocja@mz.gov.pl, w tytule maila „Konkurs „Zdrowie? Ogarniam TO!”. W przypadku Komiksu możliwe jest przesłanie Pracy Konkursowej pocztą tradycyjną na adres „Biuro Komunikacji” Ministerstwo Zdrowia ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Zdrowie? Ogarniam TO!”, do dnia 30 kwietnia 2024 r.
Zapraszamy
Szczegóły znajdziecie na stronie kampanii: www.planujedlugiezycie.pl/zdrowieogarniamto
Nocne powtórki maturalne z języka polskiego
Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ, działające przy Katedrze Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, serdecznie zaprasza wszystkich maturzystów na nocne powtórki maturalne z języka polskiego, które odbędą się w dniach: 22-29.04.2024 w godzinach 20:00-22:00. Podczas tego wydarzenia wszyscy uczestnicy będą mieli okazję: - powtórzyć kluczowe zagadnienia z historii literatury, - krótko omówić najważniejsze lektury, - wspólnie analizować motywy literackie i konteksty, - rozwiązywać zadania egzaminacyjne, - omówić przykładowe pytania niejawne z matury ustnej. To doskonała okazja, by solidnie przygotować się do egzaminu maturalnego z języka polskiego. TERMINARZ: 22.04.2024 - Epoki literackie: STAROŻYTNOŚĆ – BAROK - Motywy: FATUM/PRZEZNACZENIE, WŁADZA, CIERPIENIE - Krótkie powtórzenie twórczości Sofoklesa, Jana Kochanowskiego i Williama Szekspira. 23.04.2024 - Epoki literackie: OŚWIECENIE – POZYTYWIZM - Motywy: BUNT, PATRIOTYZM, WOLNOŚĆ, SAMOTNOŚĆ, TĘSKNOTA - Krótkie powtórzenie „Dziadów” cz. III Adama Mickiewicza i „Potopu” Henryka Sienkiewicza. 24.04.2024 - Epoki literackie: MŁODA POLSKA – DWUDZIESTOLECIE MIĘDZYWOJENNE - Motywy: DOM/RODZINA, MATKA/OJCIEC, WIEŚ, MŁODOŚĆ - Krótkie powtórzenie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. 25.04.2024 - Epoki literackie: WOJNA I OKUPACJA – WSPÓŁCZESNOŚĆ - Motywy: CHOROBA, CIERPIENIE, ŚMIERĆ - Krótkie powtórzenie „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego, „Roku 1984” George’a Orwella, „Katedry” Jacka Dukaja oraz lektur okresu wojny i okupacji. 26.04.2024 - Motywy: KOBIETA, MIŁOŚĆ, PODRÓŻ - Krótkie powtórzenie „Lalki” Bolesława Prusa. - Wspólne rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych (test historycznoliteracki, wiedza o języku). 29.04.2024 - Omówienie zasad przeprowadzania matury ustnej. - Wspólne rozwiązywanie przykładowych pytań niejawnych z matury ustnej (teksty literackie, językowe i ikoniczne). Nocne powtórki maturalne z języka polskiego odbędą się zgodnie z powyższym terminarzem w godzinach 20:00-22:00 na platformie Microsoft Teams (link poniżej). Ponadto w tym wydarzeniu (na Facebooku) prowadzona będzie transmisja na żywo. LINK DO WYDARZENIA: https://fb.me/e/6Hc2dQTEO LINK DO SPOTKANIA NA MICROSOFT TEAMS: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3a56555ae9e1854b13b0718c06ce3926e0%40thread.tacv2/1712229731883?context=%7b%22Tid%22%3a%22eb0e26eb-bfbe-47d2-9e90-ebd2426dbceb%22%2c%22Oid%22%3a%22c3c71d93-c36f-49d0-acd5-852ab113107b%22%7d
Akcja „Sprzątanie Miasta 2024”
W dn. 4.04.2024 r. uczniowie klas: 1 TE i 1 TS wraz z wychowawcami Panią Izabelą Włodarską i Panią Małgorzatą Wawrycą wzięli udział w akcji „Sprzątanie Miasta 2024” zorganizowanej z inicjatywy prezydenta miasta oraz miłośników czystej przestrzeni. Uczestnicy sprzątali ścieżkę rowerową na odcinku od ul. Kąpielowej do ul. Zamkowej w Białej Podlaskiej, następnie udali się na ognisko integracyjne zorganizowane na terenie Spółki Bialskie Wodociągi i Kanalizacja „WOD-KAN”. Wspólne sprzątanie zakończyło się konkursem ekologicznym i loterią, w których do wygrania były rowery, hulajnogi, kaski, pompki i gadżety rowerowe.
Licealiada – koszykówka chłopców
W dniu 27 marca 2024 r. w IV LO Biała Podlaska odbyły się zawody sportowe w ramach Licealiady - Koszykówka Chłopców. Do zawodów zgłosiło się 6 bialskich szkół. Zawodnicy naszej szkoły grali w grupie z ZSZ Nr 1 wygrywając 33:18 oraz z I L.O. ulegając 43:67. Dzięki wygranej 54:25 z II L.O. im. E. Plater reprezentanci naszej szkoły wywalczyli III miejsce w mieście.
W skład drużyny weszli: /stoją od lewej/ p. Jacek Szyc /n-el wf/, Krystian Władyczuk, Daniel Pożarowszczyk, Kacper Pietruk i Franciszek Pożarowszczyk oraz /w przysiadzie od lewej/ Jakub Kowieski, Patryk Zub, Mateusz Mieńko-Barczyński, Jakub Łuć oraz Adam Daciuk /brak ucznia na zdjęciu/.
GRATULUJEMY!!!
"Bialski Dzień Świadomości Autyzmu"
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, obchodzone każdego roku w kwietniu. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ma na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz uwrażliwienie społeczeństwa na akceptację różnorodności i odmienności rozwojowej. Osoby ze spektrum autyzmu często spotykają się z dyskryminacją i izolacją. Zatem, bardzo ważne jest kształtowanie w społeczeństwie postawy pełnej empatii, zrozumienia i akceptacji. Zrozumienie autyzmu jest kluczem do budowania akceptacji i wsparcia dla osób z tą różnorodnością. Szanując ich indywidualność, tworzymy bardziej przyjazne i akceptujące społeczeństwo. Razem, poprzez edukację, empatię i akceptację, możemy stworzyć środowisko, w którym każdy czuje się akceptowany i doceniany, niezależnie od tego, czy ma autyzm, czy nie.W ramach obchodów Bialskiego Dnia Świadomości Autyzmu zostały zaplanowane wydarzenia pod patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka: 4 kwietnia 2024 r., godz. 10.00 Bialskie Centrum Kultury, Galeria I Piętro Strefa Sztuki, ul. Warszawska 11 – otwarcie wystawy pt.: „Wspólny Świat – na co dzień z autyzmem” – wystawa zdjęć autorstwa Pana Kamila Kowalczyka, który w szczególny sposób, a zarazem naturalny i bezpośredni, uwidacznia w swoich zdjęciach codzienność „Wspólnego Świata” - Podopiecznych, podczas terapii, nauki, zwykłych codziennych czynności, które wydawałby się dla wszystkich naturalne, a dla Stowarzyszenia są misją i radością. Druga część wystawy dostępna będzie również w Urzędzie Miasta Biała Podlaska ul. Marsz. J. Piłsudskiego 3, Sala Obsługi Wystawy będzie można zobaczyć do 5 maja br., wstęp wolny. 4 kwietnia 2024 r., godz. 16.30 Park Radziwiłłowski – „BLUE RUN” Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu        Zapraszamy do Parku, gdzie razem pokonamy symboliczny dystans dla każdego.        Bieg poprowadzi niezawodny Klub Biegacza Biała Biega, który na tę okoliczność przygotuje pamiątkowe medale i zaprasza do ubrania się na niebiesko.        Zachęcamy do udziału w biegu, gdzie każdy będzie zwycięzcą, łącząc się z osobami z autyzmem. Impreza jest otwarta dla każdego, wstęp wolny.              Razem dla autyzmu! Na niebiesko każdego dnia!
WYNIKI III ETAPU IX Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2023/2024
Do udziału w trzecim etapie Bialskiej Ligi Historycznej zgłosiło się 76 uczestników z 12 szkół. Na III etapie, dziesięciu najlepszych uczniów w każdej kategorii wiekowej, zostało nagradzanych punktami. Przedstawiamy wyniki wszystkich uczestników Ligi.
Wyniki IX edycji Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2023/2024 i termin uroczystego podsumowania zamieścimy na stronie po przewie świątecznej.

Gratulujemy wysokich wyników III etapu IX Bialskiej Ligi Historycznej.

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia: wiosennych nastrojów, ciepłej, rodzinnej atmosfery, wyjątkowych chwil w gronie z najbliższymi oraz wiele radości.
"SOCIAL MEDIA - BYĆ CZY NIE BYĆ?"
26 lutego 2024 roku uczniowie klasy 1 TE i 1 TS wzięli udział w "lekcji w kinie". Projekt dotyczący edukacji medialnej pt.: "SOCIAL MEDIA - BYĆ CZY NIE BYĆ?", realizowany był przez Centrum Edukacji Filmowej. Zajęcia w kinie Merkury składały się z dwóch części: Multimedialnego pokazu prowadzonego na żywo przez zawodowego aktora, bogato ilustrowanego fragmentami filmów, stopklatkami.Pełnometrażowego filmu pt. The champion II. Mistrz.Temat skierowany był dla uczniów klas szkół ponadpodstawowych. Uczniowie podczas tej lekcji: - dowiedzieli się, jak social media wpływają na nasze zdrowie psychiczne; - odkryli niepokojącą prawdę na temat TikToka; - zrozumieli jak social media zmieniają ludziom pracę mózgu; - poznali zjawiska: catfisfingu, mutitaskingu i prokrastynacji; - przekonali się, na czym polegają fantomowe wibracje; - odpowiedzieli sobie na pytanie, czy chcieliby zostać „that girl”? Lekcja w kinie: - realizuje aktualną podstawę programową, - świetnie łączy edukację i rozrywkę, - twórczo aktywizuje uczniów, - jest prowadzona przez zawodowego aktora, - ma bardzo dobrą ocenę średnią ocenę uczestników , - zawiera zestaw materiałów metodycznych. Opiekunami grup były Panie: Małgorzata Suszczyńska, Małgorzata Wawryca, Izabela Włodarska.
23 marca i 20 kwietnia Dni Otwarte na Brzeskiej
Zapraszamy rodziców i uczniów w godzinach 9:00 - 13:00. Do zobaczenia :)
Mistrzostwa klas IV i V w Piłkę Siatkową
14 marca 2024 r. w  szkole odbyły się Mistrzostwa Klas IV i V w Piłkę Siatkową. W turnieju wzięły udział następujące klasy: 5 TEI, 4 TM, 4 TS. Mistrzem Szkoły została kl 4 TM grająca w składzie: Igor Oleszczuk, Marcel Sala, Igor Młyński, Szymon Raczyński, Filip Twarowski, Krzysztof Paszkiewicz, Maciej Serhej, Artur Moszczuk, wicemistrzem  klasa 5 TEI, miejsce III zajęła klasa 4 TS. Wszystkim serdecznie dziękuję za udział w zawodach, godne reprezentowanie swoich klas i grę fair-play.
Gratulujemy!!! :)

Zorganizowała i przeprowadziła turniej Pani Grażyna Zawadzka.
Stypendyści „Lubelskiej kuźni talentów 2023 - 2024”
Miło nam poinformować, że aż 25 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego, w ramach programu stypendialnego dla młodzieży szczególnie uzdolnionej i osiągającej wysokie wyniki w nauce, „Lubelska kuźnia talentów 2023-2024”. Stypendium w wysokości 6 000 zł będzie wypłacone od września 2023 r. do czerwca 2024 r. (600 zł / miesiąc). Poniżej lista stypendystów w kolejności alfabetycznej:Bujalski Bartlomiej z klasy 2 B, mechanik pojazdów samochodowych, Filipiuk Jan z klasy 2 TE, technik elektryk, Golwiej Sebastian z klasy 5 TEI, technik informatyk, Kaliszuk Faustyna z klasy 2 A, ogrodnik, Kamiński Kamil z klasy 2 TE, technik elektryk, Khlieborodov Pavlo z klasy 2 A, stolarz, Kowalczyk Jakub z klasy 5 TMS, technik mechatronik, Kowaluk Piotr z klasy 4 TS, technik pojazdów samochodowych, Kuszneruk Lena z klasy 2 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, Kuznecov Ruwim z klasy 3 TEM, technik elektryk, Lesiuk Karol z klasy 3 TEM, technik mechatronik, Makarewicz Bartosz z klasy 3 A monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, Michaluk Przemysław z klasy 3 TS, technik pojazdów samochodowych, Mieńko – Barczyńska Julia z klasy 1 C fryzjer, Mikolajuk Konrad z klasy 1 TIM, technik mechatronik, Mironiuk Sebastian z klasy 1 TS, technik pojazdów samochodowych, Misiejuk Piotr z klasy 2 A, stolarz, Niedźwiedziuk Maciej z klasy 5 TEI, technik informatyk, Orłowiec Łukasz z klasy 1 TE, technik elektryk, Polko Bartlomiej z klasy 3 A monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, Rudzka Weronika z klasy 3 TG, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, Rycerski Maciej z klasy 4 TM, technik mechatronik, Suwała Kazimierz z klasy 2 TIM, technik mechatronik, Zozula Piotr z klasy 1 TIM, technik informatyk, Zubelewicz Magdalena z klasy 2 A fryzjer. SERDECZNIE GRATULUJEMY! Jednocześnie mamy nadzieję, że stypendium będzie jeszcze bardziej motywowało do kształcenia się i rozwijania zainteresowań zawodowych oraz przyczyni się do kolejnych sukcesów naszych uczniów.
Ogólnopolski projekt grantowy “Mosty przyjaźni na Brzeskiej”
Yes! Yes! Yes!

Nasza szkoła nawiązała współpracę z IOM Poland!
A nasze działania odbywać się będą w ramach projektu International Organization for Migration (IOM) finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki Północnej!

Ogólnopolski projekt grantowy “Mosty przyjaźni na Brzeskiej” realizować będzie działania integracyjne dla uczniów ZSZ Nr 2 ze społeczności lokalnej i migranckiej, których celem jest wsparcie dwustronnego procesu integracji społecznej.

Szczegółowe informacje uzyskać można u Pani Marty Bąkowskiej.
Niedługo podamy więcej informacji!
Obchody Św. Patryka
Obchody Św. Patryka zaczynamy w zielonym ubraniu.

Zielone ubranie zwalnia z odpytywania w poniedziałek 18 marca 2024 r.

Taki Lucky Day dostajecie od nauczycieli z Zespołu Języków Obcych
Spotkanie z przedstawicielami firmy STRABAG Polska
2 marca 2024 r. W ramach Doradztwa Zawodowego naszą szkołę odwiedziła firma budowlana STRABAG Polska, budująca m.in. odcinek drogi ekspresowej. Panowie z siedziby firmy w Międzyrzecu Podlaskim, przeprowadzili ciekawą prelekcję dedykowaną uczniom klas: 3 B, 5 TG, 5 TMS i 5 TEI. Podczas prezentacji, umilonej słodkim poczęstunkiem, udowodniono, iż warto związać swoją przyszłą ścieżkę zawodową z firmą budowlaną (zatrudniającą obecnie ponad 6000 osób), która oprócz dobrych zarobków, niesie za sobą możliwość pracy w stabilnym zespole, dając możliwość rozwoju osobistego i awansu, zarówno absolwentom szkoły branżowej, technikum, jak i po studiach kierunkowych.
Młodzież na Dniu Otwartym w Akademii Bialskiej
W dniu 13 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w Dniu Otwartym w Akademii Bialskiej, gdzie mogli nie tylko odkryć różnorodne ścieżki kariery, ale także skorzystać z bogatego doradztwa zawodowego, które pozwoliło im zdobyć cenne wskazówki oraz inspiracje do dalszego rozwoju zawodowego.
Dodatkowo, mogli także wziąć udział w zadaniach, spotkaniach z studentami oraz uczestniczyć w interaktywnych prezentacjach, które jeszcze bardziej wzbogaciły ich doświadczenie.
1 2 3 4 5

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.