Wydarzenia:

Akcja znicz - 2 listopada 2022
„W BóJ”
Kazimierz Surzyn, 20 kwietnia 2019 r.
1 września 1939 roku...
Uwaga! Alarm !
Niemcy napadli na Polskę!
Płacz, przerażenie, ból
Tu warkot pocisków, świst bomb
Tam zgrzyt czołgów
i huk dział pod ogniem luf
Ruszyła machina
Płonące wsie, powalone miasta
Alarm trwa!
Obrońcy naszych ziem
z medalikiem na piersi,
z drewnianym różańcem
śpiewając prastary hymn,
idą dzielnie w bój,
by zmiażdżyć wroga
zdeptać haniebny gwałt
wyrwać im z garści Ojczyznę
i sercem troskliwie objąć.
Wszędzie ruiny zgliszcza
krew, morze łez
i wszechobecna śmierć
Lecz nie straszny zgon
gdy Polska w potrzebie
Trzeba walczyć, zwyciężać
i wykuć z żelaza
pokoju promienny blask...
DLA POKOLEń


Uczestnicy wyprawy: klasa 1B wraz z wychowawczynią Panią Ewą Toczek.
fot. Krzysztof Jędryszka i Sebastian Koza.
Uczniowie Technikum Nr 2 na szkoleniu z zakresu technik dekoratorskich - BRICOMA
W dniu 28.10.2022 r. uczniowie Technikum Nr 2 z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w zawodzie technik budownictwa i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej brali udział w szkoleniu na terenie składu materiałów budowlanych BRICOMAN w Białej Podlaskiej z zakresu technik dekoratorskich. Specjalista z firmy FOX DEKORATOR  z Grupy ATLAS w sposób praktyczny zaprezentował wykorzystanie  różnych materiałów i narzędzi z bardzo ciekawymi efektami końcowymi. Uczniowie mogli zadawać pytania i sami spróbować swych sił z nową technologią.
Opiekę podczas wyjścia dwóch grup sprawowali Pan Sławomir Anklewicz i Pan Zenon Bahonko.


AKCJA "ZNICZ"
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich świętych, Szkolne Koło Wolontariusza i Samorząd Uczniowski organizują akcję „Znicz”.

Celem akcji jest zbiórka zniczy, które zostaną pozostawione na grobach zapomnianych przez swoich bliskich
w dniu 2 listopada 2022 r. podczas kwesty na cmentarzu parafialnym.

Zachęcamy do udziału w akcji całą społeczność szkolną. Znicze można zostawić u dyżurnych przy wejściu głównym.

Szczegóły udziału w akcji można uzyskać u Pani Ewy Wilk i Pani Marty Bąkowskiej.

I Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów w Radzyniu Podlaskim
25.10.2022 r. odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów. Do Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim przybyło około 850 młodych ludzi. Jest to młodzież maturalna z 26 szkół ponadpodstawowych diecezji siedleckiej.
Wydarzenie wpisuje się w peregrynację relikwii bł. Carlo Acutisa. Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Grzegorza Suchodolskiego. Konferencję do młodzieży głosił ks. Michał Paś z diecezji gliwickiej. Był też czas na adorację Najświętszego Sakramentu, na osobistą modlitwę przy relikwiach  bł. Carlo Acutisa. Pielgrzymka maturzystów zakończyła się agapą. W Pielgrzymce uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły:
Klasa 4 TBG:
Doroszuk Klaudia,
Klasa 4 TEM:
Andruszkiewicz Marek, Czauderna Damian, Karwowska Izabela, Krymski Łukasz, Maksymiuk Marcin  Mirończuk Tomasz  Perucki Bartosz  Rzymowski Błażej Szudejko Szymon Ustymowicz Jakub, 
Klasa 2 TS:
Kusz Julia.  

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzorowe reprezentowanie naszej szkoły i życzymy pomyślnie zdanej matury.

Doskonalenie nauczycieli – Adobe Illustrator I+II
W dn.17-21.10.2022 r. realizowane było 40- godzinne szkolenie pn. „Adobe Illustrator I+II”. Zajęcia odbywały się w siedzibie Akademii IT Media w Warszawie. Większość czasu to ćwiczenia praktyczne przy komputerze poprzedzone krótkim teoretycznym wstępem. Szkolenie prowadzone było w małych grupach. Każdy uczestnik miał do dyspozycji samodzielne stanowisko komputerowe oraz najnowszą wersję aplikacji. Wsparciem w projekcie objęto dwie nauczycielki przedmiotów zawodowych, które po zakończeniu szkolenia otrzymały „Certyfikat ukończenia kursu”. Celem kursu było poznanie zaawansowanych technik tworzenia i edycji grafiki komputerowej oraz podstaw składu z wykorzystaniem Adobe Illustrator. Zakładane rezultaty uczenia po kursie: wiedza: zapoznanie z narzędziami programu Adobe Illustrator, poznanie zasad pracy z obiektami wektorowymi, tworzenie grafik wektorowych, przekształcanie zdjęć w grafikę wektorową; umiejętności : praca w programie Adobe Illustrator, samodzielne stworzenie i edycja grafiki komputerowej (m.in. reklamy, plakatu, banneru) z wykorzystaniem programu Adobe Illustrator kompetencje społeczne: budowanie i inicjowanie relacji, negocjowanie, praca w zespole, autoprezentacja.
XI Targi Pracy i Edukacji
XI Targi Pracy i Edukacji odbyły się w piątek 21 października 2022 r. Tematem przewodnim była innowacyjność firm – współpraca biznesu i nauki.
Organizatorami wydarzenia było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej, Powiatowy Urząd Pracy oraz Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II, gdzie odbyły się targi.

Naszą szkołę reprezentowali tegoroczni maturzyści z klas: 4 TBG, 4 TS, 4 TI, 4 TEM wraz z nauczycielami: Panią Laurą Czuhan, Panią Małgorzatą Twarowską - Przygodą, Panią Katarzyną Wojewodą, Panem Zenonem Bahonko i Panem Tomaszem Gawryszukiem.

Wysłuchaliśmy występu zespołu „Chwilka”, zwiedzaliśmy stanowiska wystawiennicze zaproszonych gości,  zapoznając się z ofertami pracy, uczelni wyższych a także podziwialiśmy ukazane prace artystów.  Uczniowie wzięli także udział w dedykowanym dla nich  wykładzie pt. „ Innowacyjność na rynku pracy” – zaprezentowanym przez Panią Ewę Marczuk i Pana Rafała Mirończuka – doradców zawodowych PUP w Białej Podlaskiej.

W czasie targów była mowa o polskim systemie kształcenia zawodowego i projektów zmian przepisów w tym zakresie. Odbył się wykład Rzecznika Małych i średnich Przedsiębiorców Pana Adama Abramowicza na temat propozycji systemowych zmian dla przedsiębiorców ,,Dziesiątka Rzecznika”. Uczestnicy spotkania zapoznali się z ofertami pracy. Ponadto odbył się pokaz pierwszej pomocy w nagłych wypadkach w miejscu pracy oraz prezentacja Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białej Podlaskiej.

Patronat Honorowy objęli: Biuro Rzecznika Małych i średnich Przedsiębiorców i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.
Uczniowie klas technikum na szkoleniu z zakresu układania płyt ceramicznych wiel
W dniu 20.10.2022 uczniowie w zawodzie technik budownictwa i technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej uczestniczyli w szkoleniu z zakresu układania płyt ceramicznych wielkoformatowych. Zapoznali się z bogatą ofertą narzędzi firmy Raimondi z Włoch przedstawioną przez przedstawiciela mgr inż Pawła Gruszeckiego z Lublina. Oprócz ciekawej teorii wykonywane były praktyczne próby poprawnego cięcia, obróbki płyt oraz klejenia do podłoża. Po szkoleniu uczniowie otrzymają stosowne zaświadczenia. 
W czasie zajęć opiekę sprawował mgr inż. Zenon Bahonko.
VII Dzień Technika
19 października 2022 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej odbyła się VII już edycja Dnia Technika. Po dwóch latach przerwy placówka postanowiła reaktywować organizację przedsięwzięcia skierowanego do uczniów klas ósmych szkół podstawowych.
Dzień Technika to przede wszystkim okazja do zaprezentowania kierunków kształcenia oferowanych przez szkołę oraz pokazania bogatej bazy dydaktycznej. Jego celem jest wzbudzenie zainteresowań technicznych u młodzieży oraz promocja kształcenia technicznego, branżowego i integracyjnego. Szkołę w tym dniu odwiedziło ok. 600 uczniów szkół podstawowych z terenu miasta oraz ze Styrzyńca i Grabanowa.
Dzień Technika to także pokazy, prezentacje i konkursy tematyczne oraz występy artystyczne, przygotowane dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów szkoły.

Tematy pokazów w poszczególnych zawodach zaprezentowanych podczas Dnia Technika:
Technik mechatronik i technik robotyk – Ryszard Dołęga, Jacek Sawczuk, Wojciech Bagiński: „Przemysł 4.0”Technik informatyk – Tadeusz Wrzaszcz, Wojciech Arseniuk: Informatyka – zawód przyszłości.Technik grafiki i poligrafii cyfrowej - Sylwester Kłusek: Pokaz projektów graficznych uczniów Technikum Grafiki i Poligrafii cyfrowej z zastosowaniem oprogramowania firmy Adobe.Technik budownictwa - Zenon Bahonko, Ewa Wilk: Technik budownictwa na TAK! Jak znaleźć punkt podparcia?Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - Sławomir Anklewicz: Wodór pożyteczny czy niebezpieczny?Technik elektryk - Roman Szymczuk, Iwona Michalczuk: Ile woltów wytrzyma żarówka? Prezentacja działania silnika skonstruowanego przez ucznia naszej szkoły. Łączenie prostego obwodu elektrycznego z prezentacją narzędzi – sygnał dźwiękowy.Technik pojazdów samochodowych - Tomasz Gawryszuk, Tadeusz Bielecki: Montaż układu korbowego silnika czterosuwowego. Kształcenie branżowe i integracyjne – Ewa Toczek, Agnieszka Gawda i Alicja Ocimek
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i aktywny udział w konkursach. W ramach doradztwa zawodowego zapraszamy uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami na zajęcia w pracowniach specjalistycznych by poznać specyfikę poszczególnych zawodów.

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Uczniom naszej szkoły, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w  organizację VII Dnia Technika. Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Piotrowskiej i Panu Sławomirowi Anklewiczowi za prowadzenie imprezy, a Pani Magdalenie Najdyhor, Pani Annie Zgorzałek i Pani Ewie Wilk oraz uczniom za dekorację sali.

Dziękujemy za zamieszczenie informacji na stronie internetowej Radio Biper Biała Podlaska: VII edycja Dnia Technika w ZSZ Nr 2 (galeria) Nasi goście ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej zamieścili relację na swojej stronie internetowej DZIEń TECHNIKA 2022 Do zobaczenia za rok!
VII Dzień Technika - film
VII edycja Dnia Technika już za nami.
Gościliśmy około 600 uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych.
Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, a naszym uczniom i nauczycielom za organizację tak ważnego wydarzenia.
Do zobaczenia za rok! Dziękujemy Weronice Sosnowskiej z klasy 4 TG za fotorelację VII Dnia Technika i montaż filmiku.
Celuj na Brzeską! To strzał w 10
Zapraszamy Uczniów klas ósmych szkół podstawowych na Dzień Technika 19 października 2022 r. godzina 9:00W programie: pokazy umiejętności technicznych;gry i konkursy z nagrodami; spotkania z nauczycielami przedmiotów zawodowych; Do zobaczenia!
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?

Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl

Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy. Nikt się nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie.

Przy telefonie i czacie dyżurują także specjaliści posługujący się językiem ukraińskim i rosyjskim, zaś w poniedziałki w godzinach od 18.00 do 20.00 dyżuruje prawnik specjalizujący się w prawach uchodźców i cudzoziemców.
Uwaga! Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Pod numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.

Nie czekaj, nie trać czasu, pomóż sobie – zadzwoń 800 12 12 12.
Dzień Papieski w naszej szkole
16 października co roku w Kościele Rzymskokatolickim w Polsce obchodzimy Dzień Papieski – dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Tegorocznym tematem XXII Dnia Papieskiego było hasło „Blask Prawdy”.
17 października 2022 r., chcąc upamiętnić Dzień Papieski w naszej szkole, uczniowie klasy 2 TI i 1 A przygotowali ekspozycję i moc słów z encykliki Jana Pawła II Veritatis Splendor – Blask Prawdy. Rozdawane były także kremówki tym, którzy wzięli udział w Quizie Papieskim – co wiesz o Janie Pawle drugim?
Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie.

Nie zapomnijmy tamtych dni. Rusza IX edycja Olimpiady Solidarności
Fundacja Centrum Solidarności zaprasza do wzięcia udziału w IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Rejestracja szkół trwa do 15 listopada. Organizatorzy zachęcają całe klasy do wzięcia udziału w etapie szkolnym.
Jak co roku, historia Polski lat 1970–1990, wpisana w kontekst historii Europy, będzie przedmiotem trwających 8 miesięcy zmagań konkursowych uczniów klas III liceów i IV techników. Zwieńczeniem trzy etapowego konkursu oraz warsztatów studyjnych w Gdańsku, będzie koncert ambasadora muzycznego Olimpiady oraz gala finałowa, która odbędzie się w czerwcu 2023 roku w Gdyni.
Fundacji Centrum Solidarności szczególnie zależy na szerokim upowszechnianiu tej 20-letniej karty historii narodu i państwa, która dała nam wolność i miała decydujący wpływ na obalenie muru, dzielącego naszą część Europy od wolnego świata. To historia,  którą  z dumą powinniśmy przekazywać młodzieży, tak, by dalej trwała w dobrej pamięci kolejnych pokoleń Polaków - mówi Danuta Kobzdej, prezes Fundacji, pomysłodawczyni konkursu.

48 finalistów przed egzaminem finałowym weźmie udział w 3 dniowych warsztatach studyjnych. Wszyscy finaliści uhonorowani zostaną nagrodami rzeczowymi a  9 najlepszych uczniów otrzyma  indeksy na studia stacjonarne oraz, razem z nauczycielami, nagrody finansowe. Szczegóły na www.olimpiadasolidarnosci.pl

Kontakt dla mediów: Wiktor Nowak
Koordynator Projektów Edukacyjnych
w.nowak@fcs.org.pl
tel. +48 798 066 993

14 OGóLNOPOLSKI TYDZIEń KARIERY ”Złap za stery do swojej kariery” 17–23.10. 2022
Zachęcamy do przystąpienia do XIII OTK organizowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.
W tym roku hasło przewodnie to: Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność. Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.  Spełnia tym samym założenia całożyciowego poradnictwa zawodowego.
Patronat objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a także Sektorowa Rada ds. Kompetencji Komunikacja Marketingowa.
Więcej informacji na stronie 14 Ogólnopolski TyDzień Kariery
Podziękowania od Pana Prezydenta Miasta Biała Podlaska
Życzenia oraz podziękowania dla pedagogów i pracowników oświaty od Pana Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
"Za tę cierpliwość z dusza rozdartą i za tę wiarę, że jednak wato."
Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.
W podziękowaniu, za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi, uczniowie życzyli wczoraj wszystkim pedagogom i pracownikom dużo wytrwałości i dalszych sukcesów zawodowych.
Zaproszenie na Dzień Technika
Już 19 października 2022 r. odbędzie się Dzień Technika organizowany dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych.

W programie:pokazy umiejętności technicznych;gry i konkursy z nagrodami;spotkania z nauczycielami przedmiotów zawodowych;zapoznanie z bazą dydaktyczną szkoły;
Zaczynamy o godzinie 9:00
Powspominajmy! Krótka relacja z VI Dnia Technika, który odbył się w 2019 r. oraz relacja z 2017 r. przygotowana przez dziennikarzy z Biała 24.

Zapraszamy serdecznie!
Dzień Edukacji Narodowej
"Za to, że jednak i że pomimo za to, że z sercem, za to że z nami za dni zdobione szczęścia chwilami za tę cierpliwość z duszą rozdartą i za tę wiarę, że jednak warto Dziękujemy !" Dla kochanych nauczycieli, z nadzieją na same piątki :)
Samorząd Uczniowski tuż przed akademią z klasą 1TG
Biblioteka Pedagogiczna ogłasza konkurs fotograficzny
Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej zachęca uczniów szkół średnich do udziału w VIII edycji konkursu fotograficznego „Zaczynając od wiersza…- Adam Mickiewicz Kurhanek Maryli”.

Termin składania prac do bibliotek szkolnych mija 29 października. 
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy w regulaminie:
https://bialabp.edu.pl/wp-content/uploads/2022/10/Regulamin-VIII-edycji-Regionalnego-Konkursu-Fotograficznego-Zaczynajac-od-wiersza.pdf
Paździenik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Od 2008 roku w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Tradycje MMBS sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, który początkowo przypadał na jeden dzień - czwarty poniedziałek października.

Z okazji święta chcemy zaprosić wszystkich Czytelników do udziału w przygotowanych przez bibliotekę szkolną konkursach i zabawach czytelniczych. Już od 17 października czekają na Was:
Tajemnicze kody QR - zadanie polega na odszyfrowaniu 7 kodów QR związanych z patronami roku 2022, odczytaniu hasła i przyniesieniu go do biblioteki szkolnej – 5 pierwszych osób otrzyma nagrody;Zakładki - w jeden z październikowych dni (tajemnica -  kiedy) w różnych miejscach szkoły (i obserwujcie uważnie)  będzie można upolować zakładkę ze ściśle limitowanej serii - ze złotą myślą. Kto z taką zakładką przyjdzie do biblioteki i pożyczy książkę - otrzyma nagrodę – niespodziankę;Planszówki w bibliotece szkolnej - turniej „Chińczyka” – zgodnie z ogólnymi zasadami obowiązującymi zasadami gry (szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej i na plakacie).

Wyjazd edukacyjny
Grupa 24 uczniów objętych wsparciem w ramach projektu „Fachowcy z Brzeskiej – edycja2” wzięła udział w 3-dniowym wyjeździe edukacyjnym.
Program wyjazdu obejmował:

zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Właścicielami muzeum są Joanna i Zbigniew Mikiciukowie, rodzice dziennikarza motoryzacyjnego Patryka Mikiciuka. Muzeum posiada około 300 zabytkowych pojazdów, jak również sporą kolekcję rekwizytów (mundury, radia, plakaty itd.), a także eksponaty związane z lotnictwem i militariami..wizytę w fabryce VW we Wrześni. Trasa zwiedzania zakładu obejmowała obszar Budowy Karoserii oraz obszar Montażu.  W trakcie blisko 2-godzinnej wycieczki, każdy uczestnik miał możliwość zobaczyć cały proces produkcyjny. W nowoczesnym, zrobotyzowanym w ponad 80% obszarze Budowy Karoserii można zobaczyć ponad 450 robotów w tym również największego robota zamontowanego w zakładach VW.wizytę w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii – CBiRNT. To jednostka edukacyjna w ramach struktury Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. W pełni wyposażonych pracowniach możliwe są szkolenia dla uczniów i dorosłych, służące prowadzeniu efektywnego kształcenia zawodowego i dostosowywaniu kwalifikacji do zmieniających się potrzeb rynku pracy.wizytę w fabryce GESTAMP we Wrześni. GESTAMP to międzynarodowa grupa zajmująca się projektowaniem, rozwojem i produkcją metalowych komponentów samochodowych. Specjalizuje się w opracowywaniu innowacyjnych produktów w celu uzyskania coraz bezpieczniejszych i lżejszych pojazdów, a tym samym zmniejszenia zużycia energii i wpływu na środowisko. Grupa prowadzi działalność w 20 krajach, w których posiada zakłady produkcyjne i ośrodki badawczo-rozwojowe. Na całym świecie zatrudnia ponad 3600 pracowników, a w zakładzie we Wrześni ponad 900.zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego Grodu w Grzybowie - jednego z największych grodów, jakie powstały w okresie formowania się państwa Piastów zlokalizowanego  w miejscowości Grzybowo.zwiedzanie Gniezna z przewodnikiem – pierwszej stolicy Polski, mieście powstałym na siedmiu wzgórzach.Odwiedzone miejsca to m.in. rynek  będący częścią Starego Miasta, mieszczący się na Wzgórzu Panieńskim, Katedra Gnieźnieńska usytuowana na wzgórzu Lecha, w której znajdują się najstarsze i najcenniejsze zabytki, Trakt Królewski, który tworzą posągi, rzeźby, makiety i tablice informacyjne rozmieszczone w zabytkowym centrum miasta.

W ramach wyjazdu wszyscy uczestnicy mieli zapewnione: opiekę pilota , ubezpieczenie NNW i OC, pełne dzienne wyżywienie i nocleg w czterogwiazdkowym hotelu.
Wyniki wyborów na przewodniczącego SU
Spieszymy donieść, że nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został
Bartłomiej Makaruk z kl. 3 TM.
 
Za udział w wyborach dziękujemy kontrkandydatom Adamowi Wilkowi z kl. 2 TG i Angelice Zając z kl. 2 TG. Wierzymy, że Wasze pomysły i zapał do pracy w Samorządzie Uczniowskim uda się jeszcze owocnie wykorzystać na przestrzeni najbliższego czasu.
 
Za pracę przy organizacji wyborów dziękujemy przewodniczącemu SKW panu Kamilowi Opolskiemu z kl. 4 TBU i wszystkim członkom i członkiniom Komisji, którzy sprawnie przeprowadzili wtorkowo-środowe wybory.
Poniżej prezentujemy szczegółowe dane na temat głosowania jakie opracowała Szkolna Komisja Wyborcza:
•    liczba kart wyjętych z urny – 419 szt.
•    liczba głosów nieważnych – 40 szt.
•    liczba głosów ważnych oddanych na wszystkich kandydatów – 379 szt.

Wyniki głosowania:
1.    Bartłomiej Makaruk - 144 głosy
2.    Adam Wilk - 125 głosów
3.    Angelika Zając - 110 głosów

Gratulujemy serdecznie i życzymy Zarządowi Samorządu Uczniowskiego  wielu sukcesów w pracy na rzecz wspólnoty naszej szkoły. Czekamy na pierwsze zebranie i ciekawe pomysły do planu pracy SU na rok szkolny 2022/2023.

Dumni z lotniczych tradycji Podlasia
     05.10.2022r. uczniowie z klas 2 TI i 4 TBG pod opieką wychowawców Pani Magdaleny Najdyhor i Pani Agnieszki Alikowskiej, po obejrzeniu filmu „Orlęta” zwiedzili Salę Tradycji Lotniczych Południowego Podlasia przy ul. Sidorskiej 24, po której przewodnikiem był ostatni dowódca 61. Lotniczego Pułku Szkolno-Bojowego, pułkownik dyplomowany pilot Wiesław Sokołowski. Lotnicze tradycje miasta obejmują 125 lat, od pracy pioniera Czesława Tańskiego, poprzez imponującą działalność, przedwojennej, Podlaskiej Wytwórni Samolotów, aż do stacjonowania w Białej Podlaskiej 61. Lotniczego Pułku Szkolno–Bojowego. Rozległa wiedza przekazana przez pana pułkownika w sposób ciekawy i z zaangażowaniem na długo pozostanie w pamięci.
     Była to piękna lekcja historii, za którą bardzo dziękujemy.

Technicy budownictwa i technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczyl
W dniu 4.10.2022 uczniowie klasy 1 TBU uczący się zawodu technik budownictwa oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczestniczyli w wyjazdowym spotkaniu integracyjnym na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Drelowie w miejscowości Aleksandrówka k/Radzynia Podlaskiego.  Mieliśmy okazję pod okiem instruktorów zapoznać się z różnymi rodzajami broni oraz przetestować je w warunkach strzelnicy. Po męczących próbach strzelania każdy mógł odpocząć przy ognisku w sąsiedztwie parku i dworku rodziny Potockich.
Opiekunami podczas wyjazdu byli Pani Ewa Toczek oraz wychowawca klasy Pan Zenon Bahonko.
Szkolny rajd rowerowy
     Barwy jesieni zachęciły do zorganizowania pierwszego w tym roku szkolnym rajdu rowerowego. Aura sprzyjała, a drobne usterki sprzętu nie zepsuły nam dobrego humoru. Rajd odbył się w piątek 30 września na trasie Biała Podlaska – Kaliłów – Rokitno – Grabanów – Biała Podlaska z przystankiem w Koczukówce. Wzięło w nim udział 16 uczniów.
Opiekę nad uczestnikami sprawowały Pani Agnieszka Biegajło i Pani Iwona Kuzawińska. Fotorelacja poniżej.

100-LECIE KOŁA BIALCZAN
W sobotę 1 października poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas jednego z trzech dni obchodów jubileuszu 100-lecia Koła Bialczan. Po mszy w Kościele św. Antoniego został złożony wieniec pod tablicą upamiętniającą pedagogów szkół Bialskich. Po czym została odsłonięta tablica przy L.O. im. J.I. Kraszewskiego upamiętniająca 100-lecie istnienia Stowarzyszenia Koła Bialczan. Następnie w sali AWF-u w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta Gala z medalami i częścią artystyczną.
Życzenia z okazji Dnia Chłopaka


Chłopaku!

Bądź zawsze szczęśliwy

I zawsze się śmiej!

Gdy grozi Ci jedynka,

No to z lekcji zwiej!

O co chodzi z tym jodkiem?
 Ogłoszenie informacyjne

O co chodzi z tym jodkiem?
Drodzy Rodzice, opiekunowie prawni, uczniowie.
Nasza szkoła będzie należało do miejskiej sieci dystrybucji preparatu jodowego.
Procedura podania preparatu będzie zgodna z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Zachęcamy do zapoznanie się z jego rekomendacjami.
 
Dodatkowo w sytuacji niepewności zalecamy skontaktowanie się z lekarzem rodzinnym.
 
Każdy uczeń otrzymał dokument „Zgody”
(w wersji papierowej lub elektronicznej do druku)

PROSIMY o zapoznanie się z treścią dokumentu, i jak najszybsze dostarczenie jego do wychowawcy klasy.
 
Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami:
Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla użytkownika
Jodek potasu G.L. Pharma, 65 mg, tabletki
 
 Bieżącą sytuację radiacyjną w Polsce można śledzić na stronie Państwowej Agencji Atomistyki
https://www.gov.pl/web/paa/sytuacja-radiacyjna
 
Prezentacja KANDYDATóW - wybory już 4 i 5 października
Już 4 i 5 października 2022 r. (wtorek i środa), na terenie szkoły odbędą się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego, 
W związku z tym prezentujemy kandydatów do objęcia władzy i wyłonienia przewodniczącego SU.
Naszych kandydatów będzie można poznać lepiej podczas spotkania
w dniu 30 września 2022 r. na korytarzu (parter) o godz. 12.10.
 
Zapraszamy do wspierania kandydatów.
Samorząd Uczniowski
 
Oto nasi kandydaci:BARTŁOMIEJ MAKARUK – kl. 3 TM
Kandydat nr 1
Jestem konsekwentnym w dążeniu do celu oraz pewnym siebie człowiekiem. Pozwala mi to lepiej spełniać swoje funkcje i zadania mi powierzone. Fascynuje mnie komponowanie muzyki elektronicznej. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie to moje główne źródło utrzymania. Współpracę z Samorządem Uczniowskim rozpocząłem rok temu. Obecnie zasilam skład pocztu sztandarowego i flagowego w roli asysty.
PROPOZYCJE DZIAŁAń W SU:
Oprócz przewodzenia działań Samorządu Uczniowskiego chciałbym zająć się udoskonaleniem strony internetowej. Zależy mi także na, jak najlepszej atmosferze w szkole, zwłaszcza wśród nowych uczniów. Moje działania skierowane będą w głównej mierze na poprawie jakości życia uczniów w szkole.

ADAM WILK – kl. 2 TG
Kandydat Nr 2
Jestem wesołym i odpowiedzialnym człowiekiem. Moje pozytywne nastawienie do ludzi i świata powoduje, że wzbudzam powszechne zaufanie. Jestem zawsze chętny do pomocy, a przy tym pomysłowy i otwarty na współpracę. Aktywnie udzielam się we wszystkich akcjach szkolnych  i chcę to kontynuować. Interesuję się architekturą i grafiką komputerową. Nie są mi obojętne problemy współczesnego świata, przyrody, zwierząt. Uwielbiam podróże. Chciałbym, aby wszyscy ludzie byli względem siebie życzliwi, dobrzy i pomocni. Moim marzeniem jest także zdobycie dobrego wykształcenia, aby mieć pracę, która pozwoli mi realizować się zawodowo oraz prywatnie.
PROPOZYCJE DZIAŁAń W SU:
Oprócz przewodzenia działań Samorządu Uczniowskiego chciałbym stworzyć na terenie szkoły miejsca, w których przyjemnie można byłoby spędzać przerwy oraz czas wolny. Zależy mi również na uruchomieniu szkolnego radiowęzła, który muzycznie umilałby przerwy oraz chciałbym zagospodarować gabloty i tablice cyklicznymi wystawami prac uczniów.  Podejmę też działania, które umożliwią poprawę warunków naszych toalet. Będę pomysłodawcą wielu akcji szkolnych, które na pewno przypadną uczniom do gustu, np. Dzień Urodzin - dniem zwolnienia z odpowiedzi i niezapowiedzianych kartkówek.

ANGELIKA ZAJĄC – kl. 2 TG
Kandydatka Nr 3
Interesuję się grafiką komputerową, psychologią oraz astronomią. Jestem osobą sympatyczną, pomocną i pracowitą. Z dużą starannością wypełniam zadania mi powierzone. Niejednokrotnie uczestniczyłam w działaniach Samorządu Uczniowskiego. Potrafię odnaleźć się w różnych sytuacjach, również w tych trudnych. Lubię współpracę z ludźmi i rozmawiać z nimi na wszelakie tematy.
PROPOZYCJE DZIAŁAń W SU:
Oprócz przewodzenia działań Samorządu Uczniowskiego chciałabym zająć się organizacją wydarzeń zgodnie z kalendarzem szkolnym, jak również organizacją nowych, zgodnych z potrzebami uczniów i nauczycieli. Chciałabym wzmocnić pozycję szkoły w opinii uczniów poprzez promocję treści i działań podkreślając jej wyjątkowość. Będę podejmować decyzje z korzyścią dla uczniów i szkoły. Zadbam o wsparcie nowoprzybyłych uczniów.
 
Zaproszenie do udziału w Olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”
Dnia 26.09.2022 r. uczniowie klas 3 technikum uczestniczyli w spotkaniu z Panią Martą Radecką mentorem projektu „Zwolnieni z teorii”. Jest to ogólnopolska praktyczna olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie i uczennice sami realizują projekty społeczne zdobywając przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy. Pani Marta przybliżyła uczniom cele projektu oraz zasady uczestnictwa. Na zakończenie zaprezentowała uczniom platformę https://zwolnienizteorii.pl/jak-to-dziala gdzie można znaleźć inspiracje oraz wsparcie merytoryczne. 

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.