Dumni z lotniczych tradycji Podlasia
     05.10.2022r. uczniowie z klas 2 TI i 4 TBG pod opieką wychowawców Pani Magdaleny Najdyhor i Pani Agnieszki Alikowskiej, po obejrzeniu filmu „Orlęta” zwiedzili Salę Tradycji Lotniczych Południowego Podlasia przy ul. Sidorskiej 24, po której przewodnikiem był ostatni dowódca 61. Lotniczego Pułku Szkolno-Bojowego, pułkownik dyplomowany pilot Wiesław Sokołowski. Lotnicze tradycje miasta obejmują 125 lat, od pracy pioniera Czesława Tańskiego, poprzez imponującą działalność, przedwojennej, Podlaskiej Wytwórni Samolotów, aż do stacjonowania w Białej Podlaskiej 61. Lotniczego Pułku Szkolno–Bojowego. Rozległa wiedza przekazana przez pana pułkownika w sposób ciekawy i z zaangażowaniem na długo pozostanie w pamięci.
     Była to piękna lekcja historii, za którą bardzo dziękujemy.

Dodane: 2022-10-07, przez: Ewa Toczek