I Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów w Radzyniu Podlaskim
25.10.2022 r. odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów. Do Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim przybyło około 850 młodych ludzi. Jest to młodzież maturalna z 26 szkół ponadpodstawowych diecezji siedleckiej.
Wydarzenie wpisuje się w peregrynację relikwii bł. Carlo Acutisa. Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Grzegorza Suchodolskiego. Konferencję do młodzieży głosił ks. Michał Paś z diecezji gliwickiej. Był też czas na adorację Najświętszego Sakramentu, na osobistą modlitwę przy relikwiach  bł. Carlo Acutisa. Pielgrzymka maturzystów zakończyła się agapą. W Pielgrzymce uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły:
Klasa 4 TBG:
Doroszuk Klaudia,
Klasa 4 TEM:
Andruszkiewicz Marek, Czauderna Damian, Karwowska Izabela, Krymski Łukasz, Maksymiuk Marcin  Mirończuk Tomasz  Perucki Bartosz  Rzymowski Błażej Szudejko Szymon Ustymowicz Jakub,
Klasa 2 TS:
Kusz Julia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzorowe reprezentowanie naszej szkoły i życzymy pomyślnie zdanej matury.

Dodane: 2022-10-25, przez: Ewa Toczek