Wyjazd edukacyjny
Grupa 24 uczniów objętych wsparciem w ramach projektu „Fachowcy z Brzeskiej – edycja2” wzięła udział w 3-dniowym wyjeździe edukacyjnym.
Program wyjazdu obejmował:

• zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Właścicielami muzeum są Joanna i Zbigniew Mikiciukowie, rodzice dziennikarza motoryzacyjnego Patryka Mikiciuka. Muzeum posiada około 300 zabytkowych pojazdów, jak również sporą kolekcję rekwizytów (mundury, radia, plakaty itd.), a także eksponaty związane z lotnictwem i militariami..
  • wizytę w fabryce VW we Wrześni. Trasa zwiedzania zakładu obejmowała obszar Budowy Karoserii oraz obszar Montażu.  W trakcie blisko 2-godzinnej wycieczki, każdy uczestnik miał możliwość zobaczyć cały proces produkcyjny. W nowoczesnym, zrobotyzowanym w ponad 80% obszarze Budowy Karoserii można zobaczyć ponad 450 robotów w tym również największego robota zamontowanego w zakładach VW.
  • wizytę w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii – CBiRNT. To jednostka edukacyjna w ramach struktury Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. W pełni wyposażonych pracowniach możliwe są szkolenia dla uczniów i dorosłych, służące prowadzeniu efektywnego kształcenia zawodowego i dostosowywaniu kwalifikacji do zmieniających się potrzeb rynku pracy.
  • wizytę w fabryce GESTAMP we Wrześni. GESTAMP to międzynarodowa grupa zajmująca się projektowaniem, rozwojem i produkcją metalowych komponentów samochodowych. Specjalizuje się w opracowywaniu innowacyjnych produktów w celu uzyskania coraz bezpieczniejszych i lżejszych pojazdów, a tym samym zmniejszenia zużycia energii i wpływu na środowisko. Grupa prowadzi działalność w 20 krajach, w których posiada zakłady produkcyjne i ośrodki badawczo-rozwojowe. Na całym świecie zatrudnia ponad 3600 pracowników, a w zakładzie we Wrześni ponad 900.
  • zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego Grodu w Grzybowie - jednego z największych grodów, jakie powstały w okresie formowania się państwa Piastów zlokalizowanego  w miejscowości Grzybowo.
  • zwiedzanie Gniezna z przewodnikiem – pierwszej stolicy Polski, mieście powstałym na siedmiu wzgórzach.
Odwiedzone miejsca to m.in. rynek  będący częścią Starego Miasta, mieszczący się na Wzgórzu Panieńskim, Katedra Gnieźnieńska usytuowana na wzgórzu Lecha, w której znajdują się najstarsze i najcenniejsze zabytki, Trakt Królewski, który tworzą posągi, rzeźby, makiety i tablice informacyjne rozmieszczone w zabytkowym centrum miasta.

W ramach wyjazdu wszyscy uczestnicy mieli zapewnione: opiekę pilota , ubezpieczenie NNW i OC, pełne dzienne wyżywienie i nocleg w czterogwiazdkowym hotelu.
Dodane: 2022-10-12, przez: Wojciech Bagiński