Paździenik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Od 2008 roku w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Tradycje MMBS sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, który początkowo przypadał na jeden dzień - czwarty poniedziałek października.

Z okazji święta chcemy zaprosić wszystkich Czytelników do udziału w przygotowanych przez bibliotekę szkolną konkursach i zabawach czytelniczych. Już od 17 października czekają na Was:
  • Tajemnicze kody QR - zadanie polega na odszyfrowaniu 7 kodów QR związanych z patronami roku 2022, odczytaniu hasła i przyniesieniu go do biblioteki szkolnej – 5 pierwszych osób otrzyma nagrody;
  • Zakładki - w jeden z październikowych dni (tajemnica -  kiedy) w różnych miejscach szkoły (i obserwujcie uważnie)  będzie można upolować zakładkę ze ściśle limitowanej serii - ze złotą myślą. Kto z taką zakładką przyjdzie do biblioteki i pożyczy książkę - otrzyma nagrodę – niespodziankę;
  • Planszówki w bibliotece szkolnej - turniej „Chińczyka” – zgodnie z ogólnymi zasadami obowiązującymi zasadami gry (szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej i na plakacie).

Dodane: 2022-10-12, przez: Ewa Toczek