Wydarzenia:

Wirtualny kiermasz książki
Zachęcamy do wzięcia udziału w kiermaszu książek za pośrednictwem sklepu internetowego www.ksiegarnia-tuliszkow.pl. Dzięki tej akcji biblioteka szkolna zyskuje możliwość uzbierania kwoty do wykorzystania na dowolne gratisowe książki z oferty sklepu internetowego, powiększające jej zbiory. Zasady są proste: specjalny kod, wpisany w zamówieniu skojarzy zamówienie z placówką. Po zrealizowaniu każdego zamówienia, które w uwagach zostanie opatrzone tym kodem, do „skarbonki” szkoły zostaje odłożona kwota 15% tego zamówienia, którą w dowolnym momencie przedstawiciel placówki w porozumieniu z dyrekcją wykorzystuje na dowolne książki z naszej oferty, np. odbierając lektury do biblioteki szkolnej. Im więcej osób zainteresuje się kiermaszem, tym większa kwota na gratisy będzie do dyspozycji biblioteki szkolnej. Należy podkreślić, że w przypadku wielu książek, poza opisami, można zapoznać się także z obszernymi ich fragmentami (Zobacz fragment książki) oraz filmami na ich temat (Zobacz film o książce). PONIŻEJ LINK DO KATALOGU JESIEń - ZIMA 2020 LINK DO KATALOGU JESIEń - ZIMA 2020 KOD SZKOŁY DO WPISANIA PRZY ZAMóWIENIACH U.BIQ.BIA.ZŁ2 Wyjaśnienie zasad współpracy w załączniku.
Do 08.12.2020 przyjmujemy Formularze rekrutacyjne do Projektu „Fachowcy z Brze
Informacje o Projekcie, regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne w wersji elektronicznej dostępne są na stronie internetowej Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej http://zsz2.bialapodlaska.pl/, zakładka: Projekty i działania, Fachowcy z Brzeskiej! - edycja 2 – REKRUTACJA. W wersji drukowanej dokumenty można pobrać w szkole (przy wejściu do szkoły) Wypełniony i podpisany Formularz zgłoszeniowy (w przypadku osób niepełnoletnich – także przez rodziców/opiekunów) oraz Informację o Uczniu/Uczennicy należy zeskanować i przesłać na adres mailowy: rekrutacja.fachowcyzbrzeskiej@gmail.com do 08.12.2020 r. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt tel. 792 802 510 Dokumenty w wersji papierowej należy dostarczyć do szkoły.
Zapobieganie hejtowi wśród dzieci i młodzieży
Hejt ukrywa się pod maską nienawiści, kompromitowania, obrażania, znęcania się i dręczenia. I teraz uważaj: Twoje dziecko może być ich ofiarą. Albo sprawcą”. W ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka, został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży, skierowany głównie do rodziców. ➡ Czujesz się przygnębiony? ➡ Masz problemy w szkole lub w domu? ➡ Jesteś ofiarą przemocy? Zadzwoń na całodobową, bezpłatną infolinię dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i skorzystaj z pomocy! Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli Telefony zaufania: 800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów 800 121 212 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Więcej informacji na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie Hejt wśród dzieci i młodzieży – spot MSWiA skierowany do rodziców.
OPIEKA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W CZASIE PANDEMII
W związku z pracą zdalną szkoły jest możliwość skorzystania z pomocy pedagoga szkolnego bądź psychologa w formie on-line za pośrednictwem videoczatu w aplikacji Teams lub w formie telefonicznej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z wychowawcą, który ustali termin i formę spotkania bądź bezpośrednio za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Praca pedagoga i psychologa szkolnego w czasie zdalnego nauczania. - Dyżur telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 – 15.00 Pedagog szkolny - Dorota Kulicka tel. 609 765 925 Psycholog szkolny - Magdalena Sowa tel. 692 306 410 - Dyżur w szkole pokój 200 w terminie 07.12 – 11.12.2020 r. według zamieszczonego harmonogramu.
Projekt Domowej Opieki Medycznej (DOM)
W związku z rosnącą ilością zakażeń koronawirusem (COVID-19) Ministerstwo Zdrowia uruchomiło projekt Domowej Opieki Medycznej (DOM), czyli systemu zdalnego monitoringu pacjentów z COVID-19 z grup podwyższonego ryzyka za pomocą aplikacji PulsoCare. Program DOM rozpoczęliśmy od pilotażu w województwie małopolskim, natomiast od 10 listopada został rozszerzony na całą Polskę. Dla kogo jest Domowa Opieka Medyczna? Pacjenci z COVID-19, którzy: - ukończyli 55 lat są automatycznie włączeni do programu Domowej Opieki Medycznej. Po stwierdzeniu pozytywnego wyniku na COVID-19 pacjentowi zostanie dostarczony pulsoksymetr przez pracownika Poczty Polskiej. - mają mniej niż 55 lat wykorzystują jedną z dwóch ścieżek: a) wypełniają formularz Pulsocare, który znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia lub b) kwalifikowani są przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, zarejestrowanego w systemie DOM. Dane dotyczące zdrowia pacjentów są zbierane poprzez system PulsoCare, do którego są wprowadzane wyniki pomiarów pulsoksymetrem i w którym pacjenci odpowiadają na pytania dotyczące stanu zdrowia w ankiecie. Aplikacja mobilna łączy się z pulsoksymetrem przez Bluetooth i sama sczytuje dane o poziomie saturacji i tętnie pacjenta. Dane można również wprowadzić do systemu ręcznie po samodzielnym sczytaniu ich z ekranu pulsoksymetru. W przypadku niepokojących sytuacji reagują konsultanci i lekarze pracujący w Centrum Kontaktu Domowej Opieki Medycznej. Konsultanci w Centrum otrzymują natychmiastowe powiadomienie w przypadku nieprawidłowego wyniku badania. Pacjent może zostać skierowany na zdalną konsultację, która odbywa się w formie teleporady z lekarzem. W razie konieczności konsultanci wzywają do pacjenta pogotowie ratunkowe. Kluczowe w tym procesie jest odpowiednio wczesne uchwycenie przez lekarzy grupy pacjentów, którzy ze względu na nagłe pogorszenie stanu zdrowia powinni trafić na leczenie szpitalne. Więcej informacji na temat Domowej Opieki Medycznej (DOM) można uzyskać na stronie internetowej Domowa Opieka Medyczna.
Obchody światowego Dnia HIV/AIDS
Z okazji światowego Dnia HIV/AIDS, który jak co roku obchodzony jest 1 grudnia, przygotowaliśmy akcję informacyjną dla młodzieży naszej szkoły. Obecnie na świecie żyje około 38mln ludzi zakażonych wirusem HIV, a trzech Polaków codziennie słyszy diagnozę.Dlatego też zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, który został stworzony w celach edukacyjnych i przekazuje ważne informacje, które powinien znać każdy z nas. Szkolny Zespół d/s Promocji Zdrowia
Już w listopadzie rozpoczynamy rekrutację do Projektu „Fachowcy z Brzeskiej! –
W pierwszym etapie rekrutacji wyłoniona zostanie 84 – osobowa grupa docelowa wśród uczniów/uczennic klas drugich technikum, Branżowej Szkoły I stopnia (klas ponadgimnazjalnych) oraz trzecich klas technikum Wsparcie w ramach Projektu obejmie cztery różne formy: staże uczniowskie, dodatkowe zajęcia specjalistyczne, zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne oraz kursy i szkolenia dla uczniów/uczennic. Zajęcia w tej grupie realizowane będą od stycznia 2021 do końca kwietnia 2022. Uczestnictwo w Projekcie jest dobrowolne i bezpłatne. Podstawowym warunkiem uczestnictwa w Projekcie jest zapoznanie się z Regulaminem, respektowanie jego postanowień oraz złożenie dokumentów rekrutacyjnych. O przyjęciu do Projektu decydować będzie Komisja Rekrutacyjna, która dokona wstępnej kwalifikacji Uczestników/Uczestniczek projektu poprzez weryfikację formalną złożonych dokumentów rekrutacyjnych oraz weryfikację kryteriów rekrutacji. JAKIE KORZYśCI MOŻE PRZYNIEś UDZIAŁ W PROJEKCIE? - uzyskanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy uzupełnienie wiedzy i umiejętności zawodowych poszukiwanych na rynku pracy, - uzyskanie dodatkowych kompetencji i kwalifikacji zawodowych - ułatwienie uczestnikom Projektu przechodzenia ze szkoły na rynek pracy, dzięki współpracy Szkoły z pracodawcami - możliwość zastosowania i pogłębienia zdobytej wiedzy i umiejętności w rzeczywistych warunkach pracy - możliwość uzyskania wsparcia w postaci stypendium podczas stażu uczniowskiego Informacje o Projekcie, regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej http://zsz2.bialapodlaska.pl, zakładka: Projekty i działania, Fachowcy z Brzeskiej! - edycja 2 – REKRUTACJA ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIę Z INFORMACJAMI I WZIęCIA UDZIAŁU W PROJEKCIE !
29 Finał WOśP - 10 stycznia 2021 - Gramy z głową! - zostań wolontariuszem
29. Finał WOśP – 10 stycznia 2021r. - Gramy z głową! Zbieramy dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Chcesz być wolontariuszem podczas 29. Finału WOśP? Nie czekaj, nie zwlekaj, zarejestruj się już dziś! Wiesz, że możesz zarejestrować się online?Za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl możesz samodzielnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj, że osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Elektroniczne zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone. Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem Wolontariusza! Szczegółowych informacji udzieli Tobie nauczyciel Pani Marta Bąkowska.
Rzuć Palenie Razem z Nami
W trzeci czwartek listopada przypada światowy Dzień Rzucania Palenia. W tym dniu obchodzona jest ogólnopolska akcja "Rzuć Palenie Razem z Nami", mająca zachęcić palaczy do zerwania z nałogiem. Szkoła nasza co roku przyłącza się do akcji, promując w ten sposób zdrowy styl życia i walkę z uzależnieniem. Szkolny Zespół d/s Zdrowia.
Konkurs na prezentację multimedialną o Anglii lub USA
Konkurs jest skierowany do uczniów naszej szkoły. Prezentacja wykonana w dowolnym programie ma zawierać od 10 do 20 slajdów oraz opis (2-4 zdania). Język prezentacji: angielski. Na końcu należy umieścić imię, nazwisko autora. Do prezentacji należy wybrać od jednego do sześciu tematów z poniższej listy: 1. Lotniska. 2. Symbole Londynu - metro , budki telefoniczne, autobusy, London Eye. 3. Londyńskie muzea/muzea w USA (np. Muzeum Historii Naturalnej, Madame Tussaud's, Sherlock Holmes Museum ...). 4. Celebryci. 5. Najważniejsze zabytkowe budowle. 6. Ulice Londynu/Bronx. 7. Zasady i zwyczaje – (np.angielskie śniadanie, puby, tradycyjne potrawy, napoje, ruch uliczny, znaki drogowe, oznaczenia budynków, skrzynki pocztowe). 8. Sposoby spędzania wakacji, wolnego czasu i popularne sporty. 9. Angielski ogród - charakterystyka. Królewskie ogrody w Londynie. 10. Angielskie/Amerykańskie marki i znane produkty, 11. Historia i tradycja. 12. Położenie geograficzne. 13. Język angielski - zagadkowe idiomy i inne ciekawostki. 14. Angielski humor, mentalność, uprzejmość. Pracę należy przesłać na adres: angielskikonkurs@interia.pl w terminie do 1 grudnia 2020 roku. Organizatorzy konkursu: Izabela Włodarska Monika Hołubiuk-Martyniuk Łukasz Szubarczyk
Zostań Mistrzem! Zapisz się w Księdze Rekordów z Brzeskiej!
Jeżeli chcesz spełnić swoje marzenia i ustanowić jakiś rekord, jednak zastanawiasz się od czego zacząć, chętnie Ci pomożemy! Jesteś w czymś dobry? Interesujesz się czymś niebanalnym? Znajdź pomysł na działanie i zapisz się w Księdze Rekordów z Brzeskiej! Ponieważ każdy pomysł na rekord jest inny, do każdego z naszych klientów podchodzimy indywidualnie. Doradzamy, która kategoria będzie najlepiej pasowała do zaproponowanej koncepcji oraz przygotowujemy propozycje zupełnie nowych kategorii. Jesteśmy otwarci na Wasze kreatywne pomysły. Powodzenia! Dokumenty do pobrania: - Regulamin Księga Rekordów z Brzeskiej - Formularz zgłoszeniowy próby pobicia rekordu
Uczniowie o odzyskaniu niepodległości - reportaż
Minęły 102 lata odkąd odzyskaliśmy niepodległość. Dziś, jak co roku odbędzie się kilka imprez, które mają upamiętniać to ważne dla Polaków wydarzenie. O wiele mniej niż w poprzednich latach, i może mniej hucznie, ale w myśl patriotycznej wdzięczności za wolność. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia reportażu, który powstał z udziałem uczniów naszej szkoły. Zobaczcie co myślą o odzyskaniu niepodległości.
Ruszyła realizacja kolejnego projektu unijnego! FACHOWCY Z BRZESKIEJ! – edycja 2

REALIZACJA PROJEKTU ROZPOCZęTA !!!

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej 1 września 2020 r. rozpoczął realizację Projektu ,,Fachowcy z Brzeskiej! - edycja 2” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 -2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt skierowany jest do 186 uczniów/uczennic Technikum nr 2 i Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 oraz 42 nauczycieli/nauczycielek obydwu szkół. Całkowita wartość projektu to kwota: 5 204 917,26 zł., z czego 4 424 179,67 zł. to środki europejskie. Dofinansowanie jest przeznaczone na realizację następujących zadań: - doposażenie 16 pracowni kształcenia zawodowego - dodatkowe zajęcia specjalistyczne - zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne - pomoc psychologiczno-pedagogiczną - staże uczniowskie u pracodawców - kursy i szkolenia dla uczniów, - doskonalenie nauczycieli (studia, kursy, szkolenia) Wsparcie otrzymane w projekcie umożliwi uczniom/uczennicom rozwój kompetencji związanych z zawodem i oczekiwanych przez pracodawców oraz rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych. Młodzież będzie miała również możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień (np. SEP, uprawnienia spawacza, prawo jazdy kat. B i B+E, montaż i demontaż rusztowań). Planowany termin zakończenia projektu to 30 wrzesień 2023 r. REKRUTACJA JUŻ WKRóTCE! Szczegółowe informacje o projekcie oraz terminie i kryteriach rekrutacji zostaną podane na stronie internetowej.
Nie dajemy się pandemii - dołącz do projektu!
Wymuszone oddalenie od siebie jest dobrą okazją do tworzenia przestrzeni do poznawania się nawzajem i integracji na nowo. Ciekawe wyzwania oraz zadania projektu pozwolą uczniom i uczennicom do dzielenia się swoimi zainteresowaniami, pasjami czy pozaszkolnymi umiejętnościami. To też świetna okazja do interakcji zarówno offline z domownikami, jak i online z rówieśnikami i nauczycielem. (!) Razem możemy przeżyć trudne sytuacje we wspólnocie rówieśników. (!) Razem możemy pokonać nudę. (!) Razem możemy więcej! Dołączajcie do projektu! Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej – dla uczennic https://www.facebook.com/groups/245621170189068 Kreatywni z Brzeskiej – dla uczniów https://www.facebook.com/groups/275338726769021 Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami: aktywneikreatywni@gmail.com
Podsumowanie projektu "Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej"
Zapraszamy do obejrzenia podsumowania działań zrealizowanych w ramach projektu "Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej" w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej. Ruszyły zapisy do projektów "Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej" oraz "Kreatywni z Brzeskiej". Dołącz do projektu!
Sprawdź swoją wiedzę historyczną rozwiązując quizy
Zapraszamy wszystkich do świętowania 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, tegoroczne obchody przeniesione zostały głównie do Internetu, dzięki czemu każdy może wziąć w nich udział. Na stronie internetowej Niepodległa.gov.pl można poszerzyć swoją wiedzę historyczną, a także obejrzeć wystawy i koncerty oraz pobrać materiały edukacyjne, gry i zabawy m.in. „Karty retro zabaw” w zakładce O niepodległej. Sprawdź swoją wiedzę historyczną rozwiązując quizy na stronie internetowej Gra edukacyjna "Godność, wolność i niepodległość". Szczególnie polecamy Memory z Józefem Piłsudskim Życzymy miłej zabawy!
Czym dla Ciebie jest Odzyskanie Niepodległości? - tworzymy reportaż
W związku ze zbliżającą się 102. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcamy uczniów i nauczycieli do współtworzenia reportażu dotyczącego odpowiedzi na pytanie: „Czym jest dla Ciebie Odzyskanie Niepodległości?” Wystarczy tylko: 1. W dwóch, trzech zdaniach odpowiedz na pytanie: Czym jest dla Ciebie Odzyskanie Niepodległości? 2. Nagraj filmik (obraz i dźwięk) z odpowiedzią na powyższe pytanie. 3. Prześlij na mail mbakowskaok@gmail.com lub w wiadomości na dzienniku elektronicznym - nauczyciel Marta Bąkowska. 4. W tytule wiadomości wpisz imię i nazwisko, klasę. 5. Filmiki opublikowane będą w szkolnym reportażu. 6. Najciekawsze filmiki ujęte w finałowym reportażu dodatkowo mogą liczyć na ocenę z historii. 7. Każda praca premiowana jest pozytywną uwagą. 8. Termin przesyłania filmów do 8 listopada 2020 r. Powodzenia! Organizatorzy Zespół Kształcenia Integracyjnego
PRZESYŁAMY POZDROWIENIA Z GRECJI
BRZESKA W GRECJI GRECJA 2020 - ERASMUS+ Στέλνω χαιρετισμούς από την Ελλάδα (Stélno chairetismoús apó tin Elláda) PRZESYŁAMY POZDROWIENIA Z GRECJI
DZIęKUJEMY ZA NAUCZANIE GRECKIEJ INŻYNIERII
Σας ευχαριστώ για την εκμάθηση της ελληνικής μηχανικής (Sas efcharistó gia tin ekmáthisi tis ellinikís michanikís) DZIęKUJEMY ZA NAUCZANIE GRECKIEJ INŻYNIERII ERASMUS+ (GRECJA 2020 - GREECE 2020)
GRECKA PRZYGODA Z MOTORYZACJĄ - GRECJA 2020 - ERASMUS+
Ελληνική περιπέτεια αυτοκινήτων (Ellinikí peripéteia aftokiníton) GRECKA PRZYGODA Z MOTORYZACJĄ GRECJA 2020 - ERASMUS+ GREECE 2020
POLSCY TECHNICY SZKOLENI W GRECJI - ERASMUS+
Πολωνοί τεχνικοί εκπαιδεύονται στην Ελλάδα (Polonoí technikoí ekpaidévontai stin Elláda) POLSCY TECHNICY SZKOLENI W GRECJI GRECJA 2020 ERASMUS+ GREECE 2020 ERASMUS+
NASZA WIELKA GRECKA PRZYGODA - ERASMUS+
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Quiz z wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020
Quiz z wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 dla uczniów przygotowany przez Urząd Statystyczny w Lublinie. Uczniu rozwiąż quiz (test wyboru) umieszczony na Formularzach Google pod adresem: https://forms.gle/nLGL45iJAsbU2Asq5 lub klikając w link Quiz z wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 dla szkół przygotowany przez Urząd Statystyczny w Lublinie. Odpowiedzi na pytania należy przesłać poprzez formularz google do 16 listopada 2020 r. Celem konkursu jest: - rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu statystyki, statystyki publicznej i Powszechnego Spisu Rolnego 2020 wśród uczniów szkół podstawowych i średnich; - wzbudzenie zainteresowania statystyką publiczną, wśród uczniów; Do wygrania atrakcyjne nagrody dla uczniów i szkół: - Dla 60 najlepszych uczniów: powerbank, pendrive, koc piknikowy, ręcznik szybkoschnący, koszulka T-shirt, czapka z daszkiem (gadżety z logo Powszechnego Spisu Rolnego 2020). - Każda szkoła, której uczniowie znajdą się wśród zwycięzców konkursu otrzyma 1 zestaw piłek (piłki do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej) z logo Powszechnego Spisu Rolnego 2020 (maksymalnie 60 szkół). Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! Regulamin konkursu dostępny na stronie Urzędu Statystycznego w Lublinie https://lublin.stat.gov.pl/ pod zakładką Powszechny Spis Rolny 2020 Konkursy lub klikając link REGULAMIN Konkursu (quizu) wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich.
Zakręcona Akcja Nakrętkowa - do wygrania: Puchar i Certyfikat "Klasa z char
Jak klasa może zdobyć Puchar i Certyfikat „Klasa z charakterem” Zasady udziału: 1. Klasa zgłasza chęć udziału poprzez dostarczenie torby nakrętek. 2. Przyjmuje się, że wielkość torby to reklamówka sklepowa o wymiarze nie mniejszym niż 30 cm/35 cm, który jest wymiarem standardowej reklamówki pakowej w większości punktów sprzedaży spożywczej. 3. Przy dostarczeniu pierwszej torby zostaje wydana karta klasowa, na której naklejane są naklejki: 1 naklejka=1 reklamówka. 4. Każdy uczeń, który dostarczy torbę otrzyma naklejkę, którą powinien dokleić do karty klasowej. 5. Klasa indywidualnie ustala, kto przechowuje kartę klasową. 6. Uczeń przynoszący torbę korków dołącza zapisane na kartce swoje imię i nazwisko oraz klasę (można przykleić lub włożyć kartkę do środka). 7. Jeśli torba korków jest efektem zbiorowej akcji – klasa indywidualnie ustala na czyje nazwisko będzie zarejestrowana torba. 8. Uczniowie najbardziej zaangażowani w akcję otrzymają za zaangażowanie uwagi pozytywne. 9. Zbiórka trwa do 15 maja 2021 r. 10. Torbę z korkami należy dostarczyć: • do nauczycieli: Marty Bąkowskiej, Laury Czuhan – naklejki zostaną wydane w danej chwili. • do pokoju nauczycielskiego – naklejkę dostarczy uczeń z klasy 1B. Jakie zakrętki zbierać? Wszystkie te, które są plastikowe. Zbieramy zakrętki: • z plastikowych butelek; • zakrętki po nabiale czy soku w kartonie; • różnego rodzaju nakrętki po kosmetykach, płynach do prania, płukania czy innych środkach czyszczących; • nadają się także pojemniki po Kinder Niespodziankach czy plastikowe dozowniki; • plastikowe zakrętki oznaczone często w trójkącie literami: PP, PE, LDPE, HDPE, PE-HD, PE-LD; • mogą też posiadać znak trójkącika ze strzałek z wpisaną liczbą 2, 4, 5, 02, 04, 05. Nakrętki powinny być: • oczyszczone i pozbawione tekturowych, plastikowych czy metalowych elementów – niektóre zakrętki je posiadają, np. te od ketchupu czy po kawie w słoiku. Metal może się znajdować także w zakrętkach płynów do spryskiwania. • nakrętki nie mogą mieć też etykiet, cen. Nie można do plastikowych nakrętek dorzucać metalowych kapsli, baterii czy innych elementów, by zwiększyć ciężar zebranego materiału. To nie wniesie niczego pożytecznego do zbiórki, może jej jedynie zaszkodzić. Komu pomagamy? Chcemy pomóc Alicji z Zalesia. Dziewczynka boryka się z nieuleczalną, na dzień dzisiejszy chorobą zwaną zespołem Leigha. Ala potrzebuje ciągłej rehabilitacji i opieki lekarskiej. Pomóżmy rodzinie Ali w walce o jakość życia.
Koronawirus - plakaty informacyjne
Warunkiem ochrony przed zakażeniem koronawirusem jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa: prawidłowe noszenie maseczki, częste mycie i odkażanie rąk oraz zachowanie dystansu społecznego. W załączeniu przedstawiamy plakaty informacyjne. Plakaty
POZDRAWIAMY SERDECZNIE ZE SŁONECZNEJ GRECJI
Kaliméra se ólous DZIEń DOBRY WSZYSTKIM chairetismoús apó tin iliólousti Elláda POZDRAWIAMY SERDECZNIE ZE SŁONECZNEJ GRECJI ERASMUS +
Puchar Rowerowej Stolicy Polski
We wrześniu 2020 r. nasza szkoła włączyła się do drugiej edycji projektu Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W całym kraju rywalizowały 44 miasta. W Białej Podlaskiej zarejestrowano 25 grup z różnych środowisk, które zdobywały cenne punkty dla naszego miasta. Ogólnopolską rywalizację miast wygrała Nowa Sól z wynikiem 9355 pkt. Biała Podlaska ukończyła ją na drugim miejscu zdobywając 4210 pkt., a indywidualnie mamy lidera tych zmagań. Pan Jacek Jeżewski z TKKF Krzna Biała Podlaska przejechał 7003 km!!! i został zwycięzcą tego projektu. My też do sukcesu naszego miasta dołożyliśmy swoje punkty. Wśród 9 rywalizujących bialskich szkół Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 – zdobył ich najwięcej (164 pkt.). W ogólnym rankingu w Białej Podlaskiej uplasowaliśmy się na 7 miejscu. Na ten, niewątpliwy sukces, pracowało 84 uczniów, nauczycieli i sympatyków naszej szkoły. Oto wyniki rywalizacji: 1. Tomasz Bajkowski z klasy 2 TEM – 1036 km 2. Kacper Użyczyn z klasy 2 TEM – 961 km 3. Daniel Korszun z klasy 2 TEM – 404 km Wyróżniono również uczennicę klasy 2 TBG Natalię Multan – 281 km za rywalizację w kategorii dziewcząt. Nagrody (koszulki z logo) ufundował Urząd Miasta Biała Podlaska. Dziękujemy sponsorom, a uczniom gratulujemy ogromnej wytrwałości w tej trudnej rywalizacji.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 r. w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, obchodzone jest wyjątkowo skromnie. W naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 15 października. Jak podkreślił Dyrektor Szkoły p. Ryszard Dołęga nauczanie w dobie pandemii stanowi nie lada wyzwanie nie tylko dla nauczycieli, ale również i uczniów. Pandemia to dla nauczania i szkolnictwa pewnego rodzaju sprawdzian. To właśnie w tym ciężkim czasie wiele osób na nowo docenia zawód nauczyciela. Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej była okazją nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz uczniów. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymało 18 nauczycieli, 6 pracowników obsługi i administracji oraz 2 uczniów naszej szkoły. Dekoracja sali jest zasługą pań: Agnieszki Biegajło i Bożeny Staniszewskiej oraz współpracujących z nimi uczniów i pracowników szkoły. Oprawę muzyczno- ruchową przygotowały panie: Anna Kozłowska,Grażyna Zawadzka oraz Ewa Wilk wraz z uczniami z klasy 2 TG i 4 TT.
Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
13 października 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym w świecie ministerstwem oświaty. Powołał ją Sejm Rozbiorowy na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, 14 października 1773 r. Działała 21 lat, niemal do ostatniego rozbioru I Rzeczpospolitej. To szczególne święto, zwyczajowo zwane Dniem Nauczyciela, było okazją do podkreślenia szczególnej roli edukacji w kształtowaniu młodych pokoleń, podziękowań oraz wręczenia nagród. Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku obchodzone było w reżimie sanitarnym. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich: • Michał Litwiniuk - Prezydent Miasta Biała Podlaska, • dr Stanisław Romanowski - Naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, • Gabriela Kuc-Stefaniuk – Główny Specjalista ds. Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, • ks. kanonik Marian Daniluk, • ks. kanonik Andrzej Biernat, • Krystyna Rachoń-Kulicka - Prezes Oddziału Powiatowego w Białej Podlaskiej ZNP, • Barbara Wieluńska - Przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związku Zawodowego „Rada Poradnictwa” w Białej Podlaskiej, • Irena Maciejewska - Zastępca Przewodniczącego Sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze w Białej Podlaskiej, • Marcin Mitura - Przewodniczący Rady Rodziców w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej. Obecni byli również wyróżnieni i nagrodzeni dyrektorzy szkół i innych placówek dydaktyczno-wychowawczych, nauczyciele oraz uczniowie-stypendyści Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Podczas uroczystości wręczono 9 stypendiów naukowych uczniom objętym programem wsparcia młodzieży szczególnie uzdolnionej, która pobiera naukę na terenie miasta Biała Podlaska. Za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze wręczono nagrody 34 nauczycielom. Wśród tej grupy znalazły się 2 nauczycielki naszej szkoły: Marta Makarska-Makaruk oraz Ewa Kimicka. Nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Biała Podlaska otrzymał również Dyrektor ZSZ Nr 2 - Ryszard Dołęga. Obchody DEN uświetniły występy uczniów z klasy 2 TG oraz Bartka Bomby z klasy 4 TT pod kierunkiem nauczycieli: Ewy Wilk, Grażyny Zawadzkiej, Anny Kozłowskiej. Dekorację sali przygotowały panie: Agnieszka Biegajło i Bożena Staniszewska. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w regionalnych mediach: Podlasianin.com.pl Dzień Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej Slowopodlasia.pl Dzień Edukacji Narodowej Radiobiper.info Bialski miejski Dzień Edukacji (galeria)
Konkurs Fotograficzny - "Grzyby - skarby natury"
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego. Jego celem jest rozszerzenie wiedzy na temat zasad bezpiecznego grzybobrania, wzbudzenia zainteresowania bogactwem natury, w tym grzybów oraz kształtowanie podziwu i szacunku dla przyrody. Wszystkich chętnych zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i dostarczenia pracy konkursowej na płycie CD oraz oryginałów dokumentów do dnia 29 października 2020 r. do Pani Marty Bąkowskiej lub swoich wychowawców. Regulamin konkursu Karta zgłoszenia Zgoda rodzica/opiekuna Oświadczenie

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.