Zakręcona Akcja Nakrętkowa - do wygrania: Puchar i Certyfikat "Klasa z char
Jak klasa może zdobyć Puchar i Certyfikat „Klasa z charakterem”
    Zasady udziału: 1. Klasa zgłasza chęć udziału poprzez dostarczenie torby nakrętek. 2. Przyjmuje się, że wielkość torby to reklamówka sklepowa o wymiarze nie mniejszym niż 30 cm/35 cm, który jest wymiarem standardowej reklamówki pakowej w większości punktów sprzedaży spożywczej. 3. Przy dostarczeniu pierwszej torby zostaje wydana karta klasowa, na której naklejane są naklejki: 1 naklejka=1 reklamówka. 4. Każdy uczeń, który dostarczy torbę otrzyma naklejkę, którą powinien dokleić do karty klasowej. 5. Klasa indywidualnie ustala, kto przechowuje kartę klasową. 6. Uczeń przynoszący torbę korków dołącza zapisane na kartce swoje imię i nazwisko oraz klasę (można przykleić lub włożyć kartkę do środka). 7. Jeśli torba korków jest efektem zbiorowej akcji – klasa indywidualnie ustala na czyje nazwisko będzie zarejestrowana torba. 8. Uczniowie najbardziej zaangażowani w akcję otrzymają za zaangażowanie uwagi pozytywne. 9. Zbiórka trwa do 15 maja 2021 r. 10. Torbę z korkami należy dostarczyć: • do nauczycieli: Marty Bąkowskiej, Laury Czuhan – naklejki zostaną wydane w danej chwili. • do pokoju nauczycielskiego – naklejkę dostarczy uczeń z klasy 1B. Jakie zakrętki zbierać? Wszystkie te, które są plastikowe. Zbieramy zakrętki: • z plastikowych butelek; • zakrętki po nabiale czy soku w kartonie; • różnego rodzaju nakrętki po kosmetykach, płynach do prania, płukania czy innych środkach czyszczących; • nadają się także pojemniki po Kinder Niespodziankach czy plastikowe dozowniki; • plastikowe zakrętki oznaczone często w trójkącie literami: PP, PE, LDPE, HDPE, PE-HD, PE-LD; • mogą też posiadać znak trójkącika ze strzałek z wpisaną liczbą 2, 4, 5, 02, 04, 05. Nakrętki powinny być: • oczyszczone i pozbawione tekturowych, plastikowych czy metalowych elementów – niektóre zakrętki je posiadają, np. te od ketchupu czy po kawie w słoiku. Metal może się znajdować także w zakrętkach płynów do spryskiwania. • nakrętki nie mogą mieć też etykiet, cen.
Nie można do plastikowych nakrętek dorzucać metalowych kapsli, baterii czy innych elementów, by zwiększyć ciężar zebranego materiału. To nie wniesie niczego pożytecznego do zbiórki, może jej jedynie zaszkodzić. Komu pomagamy? Chcemy pomóc Alicji z Zalesia. Dziewczynka boryka się z nieuleczalną, na dzień dzisiejszy chorobą zwaną zespołem Leigha. Ala potrzebuje ciągłej rehabilitacji i opieki lekarskiej. Pomóżmy rodzinie Ali w walce o jakość życia.
Dodane: 2020-10-17, przez: Ewa Toczek