Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
13 października 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym w świecie ministerstwem oświaty. Powołał ją Sejm Rozbiorowy na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, 14 października 1773 r. Działała 21 lat, niemal do ostatniego rozbioru I Rzeczpospolitej. To szczególne święto, zwyczajowo zwane Dniem Nauczyciela, było okazją do podkreślenia szczególnej roli edukacji w kształtowaniu młodych pokoleń, podziękowań oraz wręczenia nagród. Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku obchodzone było w reżimie sanitarnym. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich: • Michał Litwiniuk - Prezydent Miasta Biała Podlaska, • dr Stanisław Romanowski - Naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, • Gabriela Kuc-Stefaniuk – Główny Specjalista ds. Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, • ks. kanonik Marian Daniluk, • ks. kanonik Andrzej Biernat, • Krystyna Rachoń-Kulicka - Prezes Oddziału Powiatowego w Białej Podlaskiej ZNP, • Barbara Wieluńska - Przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związku Zawodowego „Rada Poradnictwa” w Białej Podlaskiej, • Irena Maciejewska - Zastępca Przewodniczącego Sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze w Białej Podlaskiej, • Marcin Mitura - Przewodniczący Rady Rodziców w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej. Obecni byli również wyróżnieni i nagrodzeni dyrektorzy szkół i innych placówek dydaktyczno-wychowawczych, nauczyciele oraz uczniowie-stypendyści Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Podczas uroczystości wręczono 9 stypendiów naukowych uczniom objętym programem wsparcia młodzieży szczególnie uzdolnionej, która pobiera naukę na terenie miasta Biała Podlaska. Za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze wręczono nagrody 34 nauczycielom. Wśród tej grupy znalazły się 2 nauczycielki naszej szkoły: Marta Makarska-Makaruk oraz Ewa Kimicka. Nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Biała Podlaska otrzymał również Dyrektor ZSZ Nr 2 - Ryszard Dołęga. Obchody DEN uświetniły występy uczniów z klasy 2 TG oraz Bartka Bomby z klasy 4 TT pod kierunkiem nauczycieli: Ewy Wilk, Grażyny Zawadzkiej, Anny Kozłowskiej. Dekorację sali przygotowały panie: Agnieszka Biegajło i Bożena Staniszewska. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w regionalnych mediach: Podlasianin.com.pl Dzień Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej Slowopodlasia.pl Dzień Edukacji Narodowej Radiobiper.info Bialski miejski Dzień Edukacji (galeria)
Dodane: 2020-10-14, przez: Ewa Toczek