Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 r. w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, obchodzone jest wyjątkowo skromnie. W naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 15 października. Jak podkreślił Dyrektor Szkoły p. Ryszard Dołęga nauczanie w dobie pandemii stanowi nie lada wyzwanie nie tylko dla nauczycieli, ale również i uczniów. Pandemia to dla nauczania i szkolnictwa pewnego rodzaju sprawdzian. To właśnie w tym ciężkim czasie wiele osób na nowo docenia zawód nauczyciela. Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej była okazją nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz uczniów. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymało 18 nauczycieli, 6 pracowników obsługi i administracji oraz 2 uczniów naszej szkoły. Dekoracja sali jest zasługą pań: Agnieszki Biegajło i Bożeny Staniszewskiej oraz współpracujących z nimi uczniów i pracowników szkoły. Oprawę muzyczno- ruchową przygotowały panie: Anna Kozłowska,Grażyna Zawadzka oraz Ewa Wilk wraz z uczniami z klasy 2 TG i 4 TT.
Dodane: 2020-10-15, przez: Ewa Toczek