Wydarzenia:

WYBIERZ ŻYCIE - PIERWSZY KROK
Program edukacyjny poświęcony profilaktyce zakażeń HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) i raka szyjki macicy dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Cele programu:
- zwiększenie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy i roli HPV w jego powstawaniu,
- podniesienie świadomości o czynnikach zwiększających ryzyko raka szyjki macicy (profilaktyka pierwotna i wtórna),
- motywowanie kobiet do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym przez całe życie,
- przygotowanie młodzieży do roli liderów edukacji zdrowotnej w środowisku lokalnym.

W październiku 2020 r. nauczyciel biologii Pani Anna Jeleń prowadziła zajęcia we wszystkich klasach pierwszych technikum oraz  szkoły branżowej (klasa 1 A w listopadzie online) w ramach programu edukacyjnego „ WYBIERZ ŻYCIE - PIERWSZY KROK” - profilaktyka zakażeń HPV ( wirus brodawczaka ludzkiego) i raka szyjki macicy. Młodzież wysłuchała krótkiej pogadanki nt. profilaktyki, wirusów, objawów chorób i statystyki zachorowalności na raka szyjki macicy. Uczniowie obejrzeli film pod tytułem "Wybierz życie - Pierwszy krok",  chętni uczestnicy zajęć rozwiązywali w grupach 2-4 osobowych quiz tematyczny.
Na zakończenie zajęć został zaprezentowany spot przygotowany w II edycji programu edukacyjnego "Mam haka na raka" poświęconej rakowi szyjki macicy - „Nie pakuj się do trumny, zrób cytologię”.
Rywalizacja o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski" - konkurs "Kręcim
Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk zaprasza do wzięcia udziału w II edycji sportowej rywalizacji o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski".Hasłem tegorocznej edycji jest "Kręcimy dla Białej Podlaskiej". Konkurs odbędzie się w terminie od 1 czerwca do 30 czerwca 2021 r. i zostanie przeprowadzony za pomocą bezpłatnej aplikacji "Aktywne Miasta".

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa i kręcenia kilometrów dla naszej szkoły i miasta Biała Podlaska.

Przypominamy, że w ubiegłym roku, stanęliśmy do rywalizacji po raz pierwszy zdobywając zaszczytne drugie miejsce. Nasza wygrana czyli samoobsługowa stacja naprawcza do rowerów, wózków dziecięcych oraz wózków inwalidzkich znajduje się w centrum miasta, przy Placu Wolności. Pismo Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka z zaproszeniem do aktywnego udziału w akcji.

Regulamin konkursu „Kręcimy dla Białej Podlaskiej”.
Pomagamy Bezdomnym Zwierzętom z Bialskiego "AZYLU"
Drodzy Uczniowie! Troszczmy się do siebie i innych! Dlatego nasza szkoła przygotowała kolejną edycję zbiórki na rzecz bialskiego schroniska AZYL. Sytuacja związana z obostrzeniami to był też trudny czas dla naszego schroniska. Okażcie swoje dobre serca. Pomóżcie bezdomnym zwierzętom, przynosząc do szkoły takie rzeczy jak: • Miski, garnki • Ręczniki, koce, pościel, materace, posłania (mogą być używane) • środki opatrunkowe • Obroże i smycze • Zabawki dla szczeniaków • Artykuły spożywcze (np. kasze, ryż, makaron) • Karma sucha i w puszkach dla psów i kotów Zbiórka będzie przy głównym wejściu. Może być anonimowa, natomiast jeśli wpiszesz swoje imię i nazwisko oraz klasę to podziękuję Ci uwagą pozytywną. I co najważniejsze zdobędziesz uznanie ludzi, którym dobro innych nie jest obce i wdzięczność potrzebujących zwierząt. Zróbmy coś dobrego jeszcze przed wakacjami.
Niebanalne życzenia uczniów z okazji Dnia Matki!
Kochane MAMY!
Z okazji Waszego święta, uczniowie przygotowali niespodziankę.
Zapraszamy do obejrzenia filmu.
Doradztwo Zawodowe
Drodzy Uczniowie i Uczennice. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury zachęca do kontaktu ze szkolnym doradcą zawodowym. Jeżeli: - potrzebujesz wsparcia w planowaniu dalszej kariery edukacyjnej i zawodowej, - chcesz poznać swoje zasoby, mocne strony i predyspozycje, - szukasz informacji na temat potrzeb rynku pracy, jak najlepiej poszerzyć i zdobyć swoje kwalifikacje, - przydałaby Ci się pomoc w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, informacji jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. To zapraszam do kontaktu: Laura Czuhan, email czuhan@o2.pl Podpowiem Ci też gdzie szukać wsparcia i informacji w każdej interesującej Cię kwestii zawodowej i edukacyjnej.
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Nasi uczniowie jak co roku brali udział w bloku B - wynalazczość.
Eliminacje szkolne, które odbyły się on-line wygrali:
1. Marcin Maksymiuk kl. 2 TEM
2. Paweł Łukaszewicz kl. 3 TBE
3. Wiktoria Daniluk kl. 2 TG

Eliminacje okręgowe odbyły się stacjonarnie 26 marca 2021 r. w ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej.
Wyniki klasyfikacji:
1. Marcin Maksymiuk kl. 2 TEM - 3 miejsce
2. Paweł Łukaszewicz kl. 3 TBE - 6 miejsce
3. Wiktoria Daniluk kl. 2 TG - 7 miejsce

Na dzień 24 maja 2021 r. dostaliśmy zaproszenie do Lublina na podsumowanie olimpiady.
Wszyscy uczestnicy biorący udział w olimpiadzie zarówno Blok A jak i Blok B otrzymali dyplomy a najlepsze trójki nagrody rzeczowe.

Z naszej szkoły Marcin Maksymiuk zajął 3 miejsce i otrzymał słuchawki bezprzewodowe firmy SONY wartość ok. 300 zł.Drużynowo ZSZ Nr 2 w Białej Podlaskiej zajął 2 miejsce.

Opiekę podczas eliminacji szkolnych i okręgowych nad uczniami sprawował Roman Szymczuk
W załączniku kilka zdjęć i zaproszenie na podsumowanie olimpiady w celu głębszego zaznajomienia się z tematem.
Zapraszamy do udziału w Quizie o showbiznesie
Zapraszamy do udziału w Quizie o showbiznesie przygotowanym przez nauczycieli języka angielskiego. Quiz będzie aktywny w dn. 26.05-2.06.2021 r. Quiz z wiedzy o show-biznesie w krajach anglojęzycznych.
Powodzenia!
Szkolenie CINEMA 4D - Doskonalenie nauczycieli

W ramach realizacji projektu „Fachowcy z Brzeskiej – edycja 2” kolejni nauczyciele naszej szkoły ( 1 nauczyciel i 1 nauczycielka przedmiotów zawodowych ) biorą udział w szkoleniu Cinema 4 D, którego celem jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności praktycznych nauczycieli/lek.

Cinema 4D – to jedna z najbardziej popularnych i cenionych aplikacji do tworzenia grafiki trójwymiarowej. W aplikacjach 3D dostępnych jest mnóstwo funkcji i paneli, a dla każdej osoby pracującej kreatywnie z użyciem technologii komputerowych bardzo ważne jest sprawne poruszanie się po środowisku pracy.

Grafika 3D to m.in.: modelowanie, animacja na klatkach kluczowych oraz z użyciem krzywych, tworzenie materiałów, oświetlanie sceny, teksturowanie z użyciem BodyPaint'a i Photoshop'a, symulowanie, renderowanie oraz wiele innych narzędzi wykorzystywanych przy tworzeniu projektów.

Podczas 40 - godzinnego szkolenia nasi nauczyciele zdobędą podstawy w każdym z wielu w/w aspektów grafiki trójwymiarowej. Swoje nowo zdobyte wiadomości i umiejętności praktyczne dotyczące techniki pracy i narzędzi Cinema 4D będą mogli wykorzystać w pracy z uczniami w szkole.

Wirtualny spacer po szkole
Zapraszamy na wirtualny spacer po szkole
Spacer 3D
Kształcenie integracyjne w ZSZ Nr 2 Biała Podlaska - film
Drodzy ósmoklasiści, Szanowni Rodzice ósmoklasistów!
Przed Wami czas wyboru szkoły. Chcielibyśmy zaprosić Was do wstąpienia w szeregi społeczności szkoły z wieloletnią tradycją. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu promującego klasy integracyjne w Szkole Branżowej I stopnia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej oraz filmu Akcja Rekrutacja - Jak korzystać z systemu naboru elektronicznego?.

Rozwiejemy Wasze wahania i odpowiemy na wszelkie nurtujące pytania. Dzwońcie, pytajcie, dołączcie do naszej szkoły.

Więcej informacji na temat kierunków kształcenia i zasad rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły w zakładce REKRUTACJA.
Ruszają szczepienia dla nastolatków – rozpoczęła się rejestracja młodzieży w wie
Od 17 maja br. została otwarta rejestracja na szczepienia dla osób, które ukończyły 16. rok życia. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach, otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia. Dla tych osób e-skierowania będą wystawiane raz w tygodniu, w poniedziałki. 16- i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz – Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Można zrobić to w domu. Dzięki wcześniej uzupełnionemu i podpisanemu formularzowi oraz zgodzie rodzic nie będzie musiał był obecny podczas szczepienia. Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun prawny nastolatka. Więcej informacji o rejestracji na szczepienia dla 16- i 17-latków można znaleźć w komunikacie na stronie MEiN Ruszają szczepienia dla nastolatków – rozpoczęła się rejestracja młodzieży w wieku 16 i 17 lat
„Złote myśli”– kultowe powiedzenia naszych MAM
Drogi Uczniu, 26 maja to Dzień Matki. Pokażmy im jak bardzo są dla nas ważne,jak je kochamy. Bez wątpienia tego wyjątkowego dnia, MAMY będą mogły liczyć na piękne chwile z Wami, gorące uściski, buziaki i kwiaty od Was… Będzie im na pewno podwójnie miło, jak ZASKOCZYCIE SWOJE MAMY wpisem z dedykacją i życzeniami na szkolnej stronie internetowej! Wystarczy tylko,że: - w temacie wiadomości napiszesz: Dzień Matki – swoje imię i nazwisko, klasę - w treści wpiszesz często powtarzające się powiedzenie Twojej MAMY np. „Liczę do trzech!”, „Myślisz, że mi pieniądze z nieba lecą?” - możesz dołączyć też swoje życzenia, - w nawiasie wpisz imię swojej mamy, aby czytając złote myśli wiedziała, że to do niej, - prześlij wiadomość na e-mail aktywneikreatywni@gmail.com - termin nadsyłania wiadomości do 25 maja 2021 r. Wszystkie życzenia zostaną zamieszczone na stronie w dniu 26 maja. Dodatkowo zrobisz prezent Swojej MAMIE. Biorąc udział w akcji otrzymasz uwagę pozytywną +15 punktów. Do działa!!!!
Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”
Region środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” od 1981 roku organizuje Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. Ideą biegu jest upamiętnienie współczesnej historii Lubelszczyzny, związanej z lawiną robotniczych strajków, które dały początek drogi do wolności. Ponad 150 strajkujących zakładów, postój około 100 tysięcy robotników w całym regionie - to zrobiło na ówczesnej władzy duże wrażenie. Aby oddać hołd należny bohaterom tamtych dni każdego roku kilka tysięcy zawodników bierze udział w Biegu Solidarności. Jest to także nasz pomysł na niecodzienną lekcję historii oraz promowanie lokalnego patriotyzmu.
28. Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” odbędzie się 5 czerwca 2021 r. Jest to najlepiej zorganizowana, wielotysięczna impreza biegowa na Lubelszczyźnie. Bieg nie ma ograniczeń wiekowych. Barierą dla nas nie jest niepełnosprawność. Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej organizatora biegu: www.solidarnosc.org.pl/lublin Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, będzie rozegrana w warunkach luzowania obostrzeń pandemicznych. Zapisy tylko elektronicznie, poprzez stronę organizatora www.solidarnosc.org.pl/lublin pod linkiem: http://www.solidarnosc.org.pl/lublin/zapisy_elektroniczne-c-172.html Każdy biegacz otrzyma bezpłatną koszulkę startową, medal ukończenia biegu, pakiet żywieniowy. Na zwycięzców czekają cenne nagrody. We wszystkich kategoriach biegowych zawody odbędą się z elektronicznym pomiarem czasu. REGULAMIN
KONFERENCJA NAUKOWA 34 PUŁK PIECHOTY
7 maja 2021 r. w ramach Miejskich Obchodów święta 34 Pułku Piechoty organizowanych przez Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka odbędzie się Konferencja Naukowa On-line "34 Pułk Piechoty i miasto Biała Podlaska w latach 1919 - 1939. Wspólne dzieje." Otwarcie konferencji godzina 11:00 na fanpage'u Miejskiej Biblioteki Publicznej. Prezentujemy program wydarzenia: dr Paweł Borek (Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej) - Udział 34 pułku piechoty w wojnie polsko - sowieckiej 1919-1920. ks. dr hab. Sławomir Bylina (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) - Miejsca pamięci powiatu bialskiego związane z wojną polsko - sowiecką. dr hab, prof. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach Dariusz Magier - Komuniści bialscy w II RP - stan wiedzy i postulaty badawcze. dr Jerzy Izdebski - 34 pułk piechoty w okresie mobilizacji marcowej i wojny 1939 r. dr hab. Jacek Romanek (Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie) - Kolaboracja z Sowietami na terenie powiatu bialskiego we wrześniu i październiku 1939 r. dr Dariusz Sikora (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej) - Oddział partyzancki 34 pułku piechoty Armii Krajowej Stefana Wyrzykowskiego "Zenona" Zapraszamy serdecznie!
MIęDZYNARODOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „INSPIRACJE SŁOńCEM”
Ogłaszamy VI edycję międzynarodowego konkursu fotograficznego. Przedmiotem fotografii powinno być Słońce – nasza gwiazda dzienna. Chcemy jednak odejść od fotografii czysto astronomicznych wykonywanych za pomocą teleskopu. Zachęcamy do ujęcia Słońca w sposób artystyczny. Przykładem może być wschód lub zachód Słońca, nietypowa słoneczna sceneria, fascynacje oświetleniem, refleksy i światłocienie, osoby lub przedmioty ze Słońcem w tle, itp. REGULAMIN 1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie, ul. Szkolna 12, 88- 200 Radziejów, województwo kujawsko- pomorskie, Polska, E-mail: fotokonkurs@radziejow.edu.pl Tel./Fax: +48 54 285 32 28, Internet: http://www.radziejow.edu.pl 2. Konkurs jest międzynarodowy, otwarty dla wszystkich fotografujących. 3. Każdy z autorów może nadesłać do 3 fotografii. Każda praca oceniana będzie oddzielnie. 4. Technika wykonania prac jest dowolna. 5. Prace i formularz zgłoszeniowy należy nadsyłać jedynie pocztą elektroniczną przez Internet. 6. Prace w formacie JPG o wymiarach minimalnie 1200x1600 pikseli i maksymalnie w plikach nieprzekraczających 4MB wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać na adres fotokonkurs@radziejow.edu.pl. 7. Fotografie zgłaszane na konkurs nie mogą naruszać praw osób trzecich, w szczególności nie będą naruszały ich majątkowych i osobistych praw autorskich, a także ogólnie przyjętych norm obyczajowych. 8. Przesłane pliki nie będą zwracane autorom. 9. Zdjęcia należy nadsyłać do 4 czerwca 2021 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 czerwca 2021 r. 10. Oceny zdjęć dokona jury powołane przez organizatora. Decyzje jury są ostateczne. 11. Wszyscy laureaci zostaną powiadomieni o werdykcie jury. 12. Najlepsze prace zaprezentowane będą w formie wystawy, której otwarcie odbędzie się 18 czerwca 2021 r. w Zespole Szkół i Placówek w Radziejowie oraz opublikowane zostaną w witrynie www.radziejow.edu.pl. 13. Uczestnicząc w tym konkursie, fotografowie akceptują niniejszy regulamin i zezwalają organizatorom na rozpowszechnianie swoich prac w celach promocyjnych konkursu w formie diaporamy, portfolio, publikacji w prasie lokalnej, o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Wszelkie inne wykorzystanie będzie przedmiotem wcześniejszej zgody autora. 14. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora konkursu. 15. Nagrody przesłane zostaną laureatom na koszt organizatorów niezwłocznie po ogłoszeniu wyników konkursu. 16. Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania konkursu. 17. Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu.
MATURA 2021
4 maja 2021 roku o godzinie 9 rozpoczęła się MATURA 2021.
Dyrekcja, wraz z Gronem Pedagogicznym życzy wszystkim Maturzystom:lekkiego pióra,twórczego niepokoju,przytomności umysłu,optymizmu,dużo wiary we własne siły,oraz wymorzonych tematów i zadań!!!Tak wyglądały zmagania naszych Abiturientów na egzaminie pisemnym z języka polskiego, rozpoczynającym czas matur.

Życzenia dla maturzystów
Życzenia dla maturzystów - przesyła Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk do których serdecznie się przyłączamy.
Życzenia Prezydenta
Materiały rekrutacyjne
Informacje dla uczniów zainteresowanych nauką w naszej szkole można znaleźć pod linkiem.
Materiały promocyjne
230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim uchwalono Ustawę Rządową, zwaną Konstytucją 3 Maja, która regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. Na jej podstawie przyjęto monteskiuszowski podział władz na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a także zniesiono m.in. liberum veto, konfederacje i wolną elekcję. Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.
Dla upamiętnienia tak ważnego wydarzenia nasz wspaniały malarz Jan Matejko w 100. rocznicę jej uchwalenia namalował obraz "Konstytucja 3 Maja 1791 roku". Artysta stworzył wielkoformatową kompozycję z kilkudziesięcioma postaciami historycznymi, o których możemy się więcej dowiedzieć z filmu edukacyjnego "Konstytucja 3 Maja 1791 roku" z serii "Ożywione obrazy".

W roku 2021 przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przygotowało wiele wydarzeń stacjonarnych i online. Więcej informacji na stronie internetowej Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – 100 wydarzeń online i stacjonarnie
POŻEGNANIE MATURZYSTóW
"Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze." W piątek 30 kwietnia 2021 roku pożegnaliśmy maturzystów naszej szkoły. Mimo, iż nie mogliśmy świętować zakończenia szkoły w tradycyjnej formie, to była to bardzo wzruszająca chwila. Drogie Maturzystki, Drodzy Maturzyści, dziękujemy Wam za to, że byliście. Życzymy Wam zrealizowania planów zawodowych i osobistych, dużo zdrowia i nadziei na lepsze jutro. Pamiętajcie, że drzwi naszej szkoły zawsze będą dla Was otwarte. Przed Wami bardzo ważne dni – czas zarówno uwieńczenia Waszej ciężkiej pracy, jak i ukształtowania kolejnych lat życia. Uwierzcie w siebie i swoje siły, nie bójcie się i nie stresujcie, wszystko będzie dobrze. Niech wyniki matury będą przepustką do spełniania Waszych marzeń. „Połamania piór” podczas egzaminu dojrzałości! Trzymam za Was kciuki! Wszystkiego najlepszego!
Wiwat 3 Maj! Wiwat Konstytucja!

Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji zapraszamy do obejrzenia krótkiej, okolicznościowej prezentacji.

Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie z klasy 1B:

Paulina Łucyk,
Kristina Goroszko,
Damian Jóźwiak,Dawid Łucyk,
Fabian Elwicki,
Karol Chromiec,
Dawid Matys,
pod opieką wychowawcy: Pani Marty Bąkowskiej.

KONKURS WIEDZY - Historia 34. Pułku Piechoty na tle wojny polsko - bolszewickiej
W dniu 16 kwietnia 2021 r. I Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej pod patronatem Prezydenta miasta Biała Podlaska, zorganizowało konkurs on-line na temat: „34 Pułk Piechoty na tle wojny polsko - bolszewickiej”. Zgłosiliśmy do udziału uczniów, którzy interesują się historią dwudziestolecia międzywojennego oraz historią regionu. Możemy pochwalić się sukcesem. Uczennica klasy 1 TG Magdalena Majewska zajęła III miejsce. Cieszymy się z osiągniętego wyniku i gratulujemy osiągnięcia.
Pierwsze miejsce w okręgu lubelskim na Olimpiadzie "Buduj z pasją"
Uczniowie klas technikum budownictwa, pomimo pandemii i licznych ograniczeń, reprezentowali naszą szkołę w Olimpiadzie "Buduj z pasją" Edycja 2021. Etap okręgowy Olimpiady odbył się 22 kwietnia 2021 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego w Lublinie. Drużyna naszej szkoły w składzie: Patryk Madoń klasa 4 TBE i Krystian Goławski klasa 2 TBG zajęła pierwsze miejsce w okręgu lubelskim i zakwalifikowała się do Finału Centralnego. Finał Centralny Olimpiady "Buduj z pasją" odbędzie się w dniach 28 – 30 maja 2021 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Wieluniu. Opiekę podczas olimpiady sprawował mgr inż. Zenon Bahonko Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Więcej informacji możemy uzyskać na stronie internetowej wyniki etapu okręgowego olimpiady "buduj z pasją" edycja 2021 . Informacje o sukcesach naszych uczniów zostały zamieszczone na portalu internetowym Radiobiper.info Kolejne sukcesy uczniów z „Brzeskiej”
Ogólnopolski konkurs matematyczny "TopMaths" - 29 kwietnia 2021 r.
W dniu 29.04.2021 r. wystartuje bardzo długo oczekiwane wydarzenie – ogólnopolski konkurs matematyczny pod nazwą „TopMaths”!
Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths” kierowany jest do wszystkich miłośników matematyki, którzy chcą spróbować swoich sił z zadaniami odnoszącymi się do wspomnianej dziedziny naukowej. Skierowany jest on do uczniów z obszaru całej Polski, którzy znajdują się na każdym poziomie edukacji, jak również osoby dorosłe.
1. Konkurs „TopMaths” zostanie zorganizowany online na portalu edukacyjnym labofii.net w dniu 29.04.2021 roku.
2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji w portalu. Zostanie on przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia/dorośli.
3. Pytania, z jakimi przyjdzie zmierzyć się uczestnikom zabawy odpowiadają najnowszej podstawie programowej. Zostały one przygotowane przez nauczycieli matematyki, w związku z tym ich rozwiązywanie stanie się między innymi doskonałym treningiem dla uczniów klas 8 i maturalnych (przykładowo, w konkursie dla szkół średnich znajdą się pytania nawiązujące do zakresu materiału występującego na maturze podstawowej, a także rozszerzonej).
4. Szczegółowe informacje na temat konkursu „TopMaths” znajdują się pod adresem: Ogólnopolskim konkursie matematycznym pod tytułem „TopMaths”

„TopMaths” to wspaniała zabawa matematyczna, umożliwiająca rywalizację z innymi. To też możliwość, zweryfikowania swojej wiedzy z szerokiego zakresu związanego z „Królową Nauk”. Niniejszym serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.
Trzecie miejsce w okręgu lubelskim w XXXIV Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Bud
W dniu 6 marca 2021 r. uczniowie klas Technikum budownictwa z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. F Żwirki i S Wigury w Białej Podlaskie wzięli udział w XXXIV Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanej zajmując w okręgu lubelskim w rankingu szkół trzecie miejsce. Etap okręgowy Olimpiady został przeprowadzony na terenie Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie. Szkołę reprezentowali:Patryk Madoń klasa 4 TBEKrzysztof Wilk klasa 3 TBEKinga Chotkowska klasa 3 TBE Cezary Kwitek klasa 2 TBGOpiekę podczas olimpiady sprawował mgr inż. Zenon Bahonko Informacje o sukcesach naszych uczniów zostały zamieszczone na portalu internetowym Radiobiper.info Kolejne sukcesy uczniów z „Brzeskiej”
światowy Dzień Ziemi 2021
„EKOINICJATYWA” Aktywnych Dziewcząt z Brzeskiej to szereg działań, których głównym celem jest przybliżenie wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Tegoroczny światowy Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem „Działanie na rzecz klimatu". To hasło ma nam przypominać, że każdy z nas może dbać o środowisko. Nasze codzienne przyzwyczajenia również mają wpływ na zmiany klimatu. Zwykłe czynności, takie jak gaszenie światła przy wychodzeniu z pokoju, czy wyjmowanie ładowarki z kontaktu mogą skutecznie przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. Choć tegoroczny Dzień Ziemi będzie cyfrowy, cel pozostaje ten sam: zmobilizować świat do podjęcia najbardziej znaczących działań w celu dokonania zmian. Nasza „EKOINICJATYWA” będzie trwała przez cały rok szkolny. W planie mamy: • Udział w warsztatach i webinarach • Tworzenie akcji ekologicznych, które zostaną długo w naszej pamięci • EKO-Receptura na nudę - audio-strefa relaksu - las w słoiku - kwiatoumilacze - ART*recykling • Może być EKO i LOGICZNIE – ciekawostki ekologiczne • Frukto Akademia – przepis na ekologię • Udział w ekologicznych akcjach lokalnych i ogólnokrajowych. I wiele innych…. Zapraszamy społeczność szkolną do włączania się do EKOINICJATYWY – współtworzenia naszej ZIELONEJ PLANETY! Wszelkich informacji udzieli opiekun Aktywnych – profesor Marta Bąkowska.
Rekrutacja do Szkoły Branżowej I stopnia pod patronatem ECKiW OHP w Roskoszy
Od wielu lat Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wiguryw Białej Podlaskiej w ramach kształcenia młodocianych pracowników współpracuje z Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.
Kształcenie teoretyczne realizowane jest w naszej szkole, a kształcenie praktyczne realizowane jest w formie praktycznej nauki zawodu u pracodawców na terenie Białej Podlaskiej i okolic lub w przypadku zawodu kucharz i ogrodnik w ECKiW OHP w Roskoszy. Uczestnicy OHP zawierają z pracodawcami „Umowy o pracę w celu nauki zawodu” i świadczą pracę na ich rzecz na statusie młodocianego pracownika.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia na rok szkolny 2021/2022 w Szkole Branżowej I stopnia pod patronatem Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy REKRUTACJA
„Przypnij żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć”
19 kwietnia uczennice i uczniowie z klasy 1B oraz Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej pod opieką profesor Marty Bąkowskiej aktywnie włączają się w akcję ŻONKILE, aby uczcić 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Program wydarzeń edukacyjnych 19 kwietnia: - Uczniów i uczennice zapraszamy na kanały Facebook (o 11:00) i YouTube (o 8:00) na premierę filmu „Muranów - Dzielnica Północna” w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie. - Lekcja on-line z kl. 1B pt. „HISTORIA I PAMIęć”, wg scenariusza Muranów – dzielnica północna - Spotkanie on-line na Teams (14:00) – Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej - Wykonanie Żonkila według szablonu. - upamiętnienie wybuchu powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku poprzez podkreślenie roli, jaką odegrały w nim kobiety. Opowiemy o nich między innymi podczas filmowego oprowadzania "W sukience i w mundurze" czy dyskusji "Jakby wybuchło, to razem ze mną. I tyle" - godz. 20.30 - koncert na kanale Facebook Muzeum POLIN i You Tube Muzeum POLIN Akcja Żonkile 2021: Koncert P. Szamburskiego i J.H. Sokołowskiej | Muzeum POLIN. - godz. 20.30 - koncert „CóRKI, MATKI, ROBOTNICE”. Paweł Szamburski i Joanna Halszka Sokołowska wykonają kołysanki ze zbiorów Moshe Beregowskiego – żydowskiego folklorysty i etnomuzykologa publikującego głównie w języku rosyjskim i jidysz. To właśnie m.in. melodie Beregowskiego mogły nucić kobiety przebywające w getcie warszawskim. Pierwotny nasz plan akcji zakładał, by rozdawać na ulicach Białej Podlaskiej papierowe żonkile – symbole pamięci o powstaniu. Jednak w tym roku, ze względu na trwającą pandemię, postanowiliśmy znacząco ograniczyć formułę i nie robić akcji publicznej. Pamiętajmy o nich wszystkich w 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przypnijmy papierowy żonkil – symbol tego, że łączy nas pamięć o powstaniu, jego bohaterkach oraz bohaterach. Organizatorem ogólnopolskiej Akcji ŻONKILE jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
DZIEń OTWARTYCH DRZWI AWF BP
Drodzy Kandydaci na studia, już 18 kwietna br. organizujemy dla Was Dzień Otwartych Drzwi AWF w Białej Podlaskiej - największej i najnowocześniejszej uczelni na wschodniej ścianie Polski. Zapraszamy Was na wydarzenie w formule on-line, które odbywać się będzie na platformie TEAMS w godz. 11.00-12.30 Chcecie poznać naszą ofertę kształcenia i przekonać jak studiuje się w bialskiej AWF? Zapraszamy na wydarzenie Wystarczy kliknąć w link: https://teams.microsoft.com Bądźcie z nami!!!
Prezydent Miasta Białej Podlaskiej testuje nasze roboty
9 kwietnia 2021 r. Prezydent Miasta Białej Podlaskiej Pan Michał Litwiniuk wraz z Panem Stanisławem Romanowskim Naczelnikiem Wydziału Edukacji testowali roboty przemysłowe do nauki programowania zakupione w ramach realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Fachowcy z Brzeskiej! – edycja 2” w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej Puls Mista TV
TVP3 Lublin: film

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.