Wydarzenia:

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić." Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności, zadowolenia z pracy, wielu sukcesów na polu zawodowym oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Samorząd Szkolny Zespoły Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury
Prezentacja zawodów oczami uczniów technikum grafiki i poligrafii cyfrowej
Uczniowie Technikum grafiki i poligrafii cyfrowej przygotowali plakaty prezentujące zawody techniczne proponowane w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej. Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia prezentacji.
Spotkanie zespołu Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego
Z inicjatywy Pana Prezydenta Michała Litwiniuka w dniu 30 września 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 odbyło się spotkanie zespołu Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego. Na spotkanie zaproszeni zostali dyrektorzy szkół/przedszkoli wraz z koordynatorami doradztwa zawodowego, a także przedstawiciele organizacji przedsiębiorców oraz Bialskiej Izby Gospodarczej. Podczas spotkania zostały zaproponowane działania poszczególnych uczestników zespołu celem realizacji przyjętego w mieście systemu doradztwa zawodowego, w tym także lokalnych przedsiębiorców. Tematem przewodnim był dalszy rozwój szkolnictwa branżowego w Białej Podlaskiej. Przedstawiony został plan działania aby osiągnąć ten cel poprzez uatrakcyjnienie konkretnych zawodów, odpowiadających zapotrzebowaniu lokalnych przedsiębiorców, przez co zwiększając prestiż naszego regionu i ułatwiając dostęp do przyszłościowych zawodów i atrakcyjnych wynagrodzeń młodym ludziom. Do tego zadania należy włączyć szkolnictwo każdego szczebla i wsparcie przedsiębiorców, choćby w organizowaniu konkursów zawodowych i finansowaniu nagród uczniom, którzy idąc za zmieniającymi się trendami, coraz rzadziej wybierają szkolnictwo zawodowe, być może nie zdają sobie sprawy jakie profity niesie za sobą.
Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursach
„Z książką Ci do Twarzy! ...” to hasło tegorocznego MIęDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Tradycje MMBS sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, które przypadły na czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a poszczególne szkoły same decydują, jaką datę w październiku wybrać. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej, integracja środowiska szkolnego. W związku z tym biblioteka szkolna przygotowała konkursy z nagrodami. To 3 różne konkursy, do udziału w których zapraszamy wszystkich czytelników (szczegóły w załącznikach). 1. Konkurs: A Ty, czytasz bo…? 2. Konkurs: Z książką Ci do twarzy :) Pokaż, że czytasz! 3. Konkurs graficzno – fotograficzny: „Wyobraź sobie…. – memy promujące czytelnictwo”.
NASZE 2 ZŁOTE NA BUDOWę KOLEJNYCH BUDYNKóW CENTRUM POMOCY OSOBOM Z AUTYZMEM
Udało się!!! 30 września zakończyliśmy zbiórkę do puszek na budowę kolejnych budynków Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Dzięki WIELKIM SERCOM NASZYCH UCZNIóW I NAUCZYCIELI oraz pracy naszych WOLONTARIUSZY w ciągu niepełnych dwóch tygodni udało się nam uzbierać sumę 498,40 zł. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariusza, którzy brali czynny udział w akcji: Koordynator akcji - Magdalena Bojarczuk - klasa 4TBE Wolontariusze biorący udział w zbiórce: Wiktoria Stefaniuk klasa 2 TG, Wioleta Lipka 2 TG, Dominik Borodziuk 2 TMS, Daniel Korszun 2 TEM, Michał Chyb 2 TMS, Wojciech Matejuk 2 TMS, Jakub Charycki 2 TMS, Emilia Wróbel 1 TG. Wolontariuszom i darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu Stowarzyszenia „Wspólny świat” i „Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem”.
Podaruj serce dzieciom z autyzmem
Od początku marca 2020 roku uczniowie Szkolnego Koła Wolontariusza we współpracy z Samorządem Uczniowskim naszej szkoły przygotowywali się do wsparcia placówki Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem w Białej Podlaskiej przy ul. Powstańców 4C. Niestety obostrzenia spowodowane pandemią wstrzymały ich działania. Młodzi jednak nie poddali się i od września bieżącego roku kontynuowali działania. W dniu 23 września 2020 roku wszystkie pozyskane od darczyńców przedmioty zostały przekazane na licytację. Wpływy z licytowanych przedmiotów zasilą środki przeznaczone na rozbudowę Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Darczyńcy, którzy wsparli inicjatywę Szkolnego Koła i Samorządu Uczniowskiego ofiarowując przedmioty na licytację to: - Właściciele sklepów znajdujących się w Centrum Handlowym SAS przy ul. Sidorskiej 2K w Białej Podlaskiej, - Właściciele sklepu komputerowego JB Multimedia, ul. Brzeska 107a w Białej Podlaskiej, - Właściciele sklepu - Hurtownia papieru, art. biurowych i szkolnych - Select, ul. Brzeska 56 w Białej Podlaskiej, - Firma ubezpieczeniowa Complex z ulicy Brzeskiej 47 w Białej Podlaskiej. Serdecznie dziękujemy!!! Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych zaburzeniach "Wspólny świat" zamieściło podziękowania na stronie internetowej Młodzież szkolna z ZSZ nr 2 dostarczyła do Stowarzyszenia przedmioty na licytację oraz na Facebooku.
Dzień Chłopaka w 1 B
30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z klasy 1 B stanęły na wysokości zadania i zaplanowały niespodziankę. Kristina, Paulina i Sandra przygotowały pamiątkowe zdjęcia z odręczną dedykacją „Wszystkiego najlepszego w Dniu Chłopaka” oraz słodki upominek. Zaskoczenie chłopców było ogromne. Pięknie podziękowali i poczęstowali koleżanki podarowaną czekoladą. Wychowawca klasy Marta Bąkowska także sprawiła uczniom niespodziankę, którą zobaczą w dzienniku elektronicznym. Chłopaki, jeszcze raz – WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE!!!
XVIII ogólnopolska zbiórka żywności dla potrzebujących „Tak, POMAGAM!”
25 i 26 września 2020 roku w supermarketach w całej Polsce odbyła się osiemnasta zbiórka żywności „Tak, POMAGAM!”. W naszym mieście zbiórka żywności jak co roku organizowana była przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Aby wesprzeć potrzebujących wystarczyło, będąc na zakupach, wrzucić do oznaczonego plakatem kosza produkty spożywcze z długim terminem przydatności. Przy koszykach dyżurowali wolontariusze z identyfikatorami Caritas. Młodzież z naszego Szkolnego Koła Wolontariusza także przyłączyła się do akcji i dyżurowała przez dwa dni w jednym z bialskich supermarketów. Mieszkańcy naszego miasta chętnie brali udział w zbiórce żywności wspomagając osoby potrzebujące. Dzięki wolontariuszom i ludziom dobrej woli produkty trafią do najbardziej potrzebujących seniorów, dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych z naszego miasta i terenu naszej diecezji. UCZNIOWIE UCZESTNICZĄCY W AKCJI "TAK POMAGAM" Mateusz Czarnecki 3 TIG, Magdalena Bojarczuk 4 TBE, Daniel Korszun 2 TEM, Martyna Władyczuk 2 TBG, Dominik Borodziuk 2 TMS, Dominik Karmel 3 TIG, Jakub Miroński 1 TM, Michał Korszun 1 TM, Kacper Stankiewicz 1 TM, Dominik Demianiuk 4 TT. Pani Anna Kozłowska i Pani Judyta Dobryńczuk opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariusza dziękują Młodzieży z naszej szkoły za poświęcony czas i zaangażowanie.
ślubowanie klasy 1 A i 1 B
Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 powiększyła się w obecnym roku szkolnym o kolejne dwie pierwsze klasy Szkoły Branżowej I stopnia. Prawdziwymi uczniami „ZSZ Nr 2” pierwszoklasiści stali się 25 września 2020 roku, kiedy to uroczyście złożyli ślubowanie godnego reprezentowania szkoły i sumiennej nauki. Uroczystość miała podniosły charakter. Poprzedzona została odśpiewaniem hymnu szkoły. świadkami składanych przyrzeczeń były Klasy pierwsze Technikum Nr 2, a także Grono pedagogiczne, Dyrekcja szkoły. 25 września, to także dzień, w którym szkoła świętowała Dzień Patrona Szkoły – Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury. Dopełnieniem uroczystości był program, który zaprezentował krótko historię naszej szkoły i dokonania patronów. Klasa 1A i 1B wraz z wychowawcami Panią Bożeną Staniszewską i Martą Bąkowską uczestniczyli także w spotkaniu integracyjnym, którego inicjatorem było Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.
Dzień Patrona Szkoły i ślubowanie klas pierwszych
25 września Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej obchodził Dzień Patrona Szkoły. Ze względu na konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa w dobie COVID-19, uroczystość miała znacznie skromniejszą oprawę niż w ubiegłych latach. Wzięły w niej udział tylko klasy pierwsze wraz z wychowawcami. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztów sztandarowych oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Dyrektor Szkoły – Ryszard Dołęga, przywitał wszystkich przybyłych i w krótkim swoim przemówieniu nawiązał do historii szkoły i tradycji lotniczych w regionie. Zgodnie z tradycją obchodów Dnia Patrona, wyróżnieni uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, tym samym stając się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. W czasie krótkiej prezentacji multimedialnej przedstawione zostały sylwetki Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury - Patronów Szkoły.
Projekt „Kreatywni z Brzeskiej”
„Kreatywni z Brzeskiej” to projekt, który powstał z myślą o chłopcach (uczniach) z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej. Projekt zakłada działanie, dzięki którym młodzi ludzie będą mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia. Projekt „Kreatywni z Brzeskiej” zachęca do podejmowania przeróżnych wyzwań, począwszy m.in. od organizacji inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności, aż po spotkania z interesującymi osobami. „Kreatywni z Brzeskiej” - wspomaga przedsięwzięcia, które mają pomóc w rozwoju osobowości młodych ludzi oraz w nabywaniu nowych umiejętności. Cele projektu to: • przezwyciężanie barier, uprzedzeń i stereotypów wśród młodych ludzi, • wspieranie ich mobilności oraz promowanie aktywności obywatelskiej, • zaspokojenie potrzeby przynależności do grupy rówieśniczej i jej aprobaty, • zaspokojenie potrzeby aktywności społecznej, • budowanie poczucia wspólnoty w grupie. • zdobycie umiejętności wyrażania uczuć, • zdobycie wiedzy na temat skutecznej komunikacji. • zwiększenie poczucia własnej wartości, • zaspokojenie potrzeby bycia ważnym. Zadania i treści projektu to: • działania dostarczające uczniom wiedzy o etapach i sposobach planowania w kontekście ich przyszłych wyborów edukacyjnych, przygotowania do kariery zawodowej (doradztwo zawodowe), • działania uczące: dostrzegania różnic i podobieństw między ludźmi, dostrzeganie mocnych stron i akceptacja słabszych, rozpoznawanie i nazywanie uczuć, wyrażanie uczuć, akceptowanie uczuć swoich i innych ludzi, dbanie o swoje ciało (gry i zabawy o charakterze relaksacyjnym, rekreacyjnym, sportowym turystycznym i zdrowotnym), • działania dostarczające uczniom wiedzy na temat przyczyn i psychologicznych mechanizmów prowadzących do uciekania się ludzi w świat iluzji, uzależnień, • działania związane z przynależnością do rodziny, grupy społecznej (szkoła, klasa, grupa), • działania zmierzające w kierunku otwierania się, mówienia o tym, co się czuje, czego potrzebuje, czego chcę od innych, • działania uczące komunikacji, kontaktu, zaufania, wrażliwości (rówieśnicy, rodzina, szkoła), • działania uświadamiające prawo do popełniania błędów i uczące konstruktywnego rozwiązywania konfliktów poprzez: negocjację, przepraszanie, przebaczanie i kompromis. Założenia organizacyjne projektu: • Nabór do projektu trwa przez cały czas jego realizacji. • Przy realizacji projektu zaangażujemy instytucje: kultury, bibliotekę, Urząd Miasta, firmy branżowe, media lokalne. • Zajęcia organizowane będą w oparciu o możliwości udziału uczniów (plan lekcji, miejsce zamieszkania i związane z tym dojazdy) z uwzględnieniem godzin lekcyjnych, przerw, godzin pozalekcyjnych, dni wolnych od nauki, on-line. • Udział w projekcie jest dobrowolny i nieodpłatny. • Czas trwania projektu od października 2020 r. do czerwca 2021 r. Zapisy: na Facebook: poprzez „dołącz do grupy” na „KREATYWNI Z BRZESKIEJ” lub osobiście u nauczycieli. Projekt koordynują: Nauczyciel Marta Bąkowska Nauczyciel Laura Czuhan
Projekt „Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej”
Projekt „Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej” jest kontynuacją zajęć pozalekcyjnych dla uczennic Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej. Projekt gwarantuje działania, w których każda dziewczyna będzie miała równe szanse i możliwości realizacji swojego potencjału. Uczennice, do których adresuję projekt, są lub będą aktywne, poszukujące, ciekawe świata. Intencją założenia jest również włączenie do projektu uczennic o specjalnych potrzebach edukacyjnych posiadający aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Realizując założenia projektu będziemy kierować się zasadami, z których wynikają pewne ZADANIA. ✓ Zasada dominacji wychowania w nauce szkolnej: - starannie opracowany i przemyślany plan pracy zarówno dydaktycznej, jak i wychowawczej, - zwrócenie szczególnej uwagi na te momenty w życiu danej uczennicy, które mają wpływ na kształtowanie postaw społecznych, - dostosowanie treści kształcenia do typu fizycznego i psychicznego danej uczennicy, ✓ Zasada życzliwej pomocy, w której pomagamy przezwyciężyć dziecku niewiarę we własne siły i możliwości oraz w przezwyciężeniu lęku przed kompromitacją i niewłaściwą oceną, a także pokonaniu trudów w procesie uczenia się, przez to w uzyskaniu dobrego samopoczucia i pewności siebie. ✓ Zasada kształtowania pozytywnej atmosfery pracy: - dobre nastawienie do pracy wzmaga motywację, przez co wpływa zasadniczo na wzrost jej efektywności i wydajności. ✓ Zasada aktywizacji - pobudza uzewnętrznianie się jednostki, stanowi niejako klucz do ułatwiania jej nawiązania właściwych stosunków interpersonalnych w środowisku. Założenia organizacyjne projektu: 1. Nabór do projektu trwa przez cały czas jego realizacji. 2. Przy realizacji projektu zaangażujemy instytucje: kultury, bibliotekę, Urząd Miasta, firmy branżowe, media lokalne. 3. Zajęcia organizowane będą w oparciu o możliwości udziału uczennic (plan lekcji, miejsce zamieszkania i związane z tym dojazdy) z uwzględnieniem godzin lekcyjnych, przerw, godzin pozalekcyjnych, dni wolnych od nauki. 4. Udział w projekcie jest dobrowolny i nieodpłatny. 5. Czas trwania projektu od października 2020 r. do czerwca 2021 r. TREśCI, które obejmuje projekt: doradztwo zawodowe, kultura, sztuka, sprawy społeczne, kosmetologia, dietetyka, sport, ekologia, gastronomia. Sukcesem projektu będzie realizacja CELU, który zakłada, że uczennica: ✓ podejmuje i kontynuuje działania z własnej chęci; ✓ odczuwa satysfakcję z własnej pracy; ✓ poszukuje, odkrywa i realizuje siebie; ✓ upewnia się, że potrafi coś stworzyć; ✓ uzupełnia deficyty wiedzy; ✓ czuje się dowartościowaną; ✓ akceptuje siebie; ✓ rozwija swoje najlepsze strony; ✓ efektywnie uczestniczy w zajęciach, spotkaniach; ✓ uczy się współistnieć w grupie. Zapisy: na Facebook: poprzez „dołącz do grupy” na „AKTYWNE DZIEWCZYNY Z BRZESKIEJ” lub osobiście u nauczycieli. Projekt koordynują: Nauczyciel Marta Bąkowska Nauczyciel Laura Czuhan
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM
„Zaczynając od wiersza. Halina Poświatowska – We mgłę go wyprawiłam” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Białej Podlaskiej. Wszelkich informacji udziela biblioteka szkolna. Zgłoszenia prac do 6 października 2020 r.
SALON MATURZYSTóW 2020
W tym roku Salon Maturzystów będzie w wersji online. Można się na nim zapoznać z ofertami uczelni wyższych, uczestniczyć w wykładach i warsztatach. Terminy: lubelski (uczelnie z Lublina) - 18 września - piątekmazowiecki (uczelnie z Warszawy) - 21 września - poniedziałekZarejestrować można się już DZISIAJ Więcej informacji, terminy innych salonów oraz rejestracja pod tym linkiem: Salon Maturzystów Zachęcamy do udziału!
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!
PUCHAR ROWEROWEJ STOLICY POLSKI 1 września rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiej zabawy, która będzie trwała do 30 września i wyłoni najbardziej rowerowe miasto w kraju. Rywalizacja będzie bardziej zacięta niż przed rokiem, gdyż o ten zaszczytny tytuł powalczą aż 43 miasta. To dwa razy więcej niż w edycji pierwszej! Wystarczy pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Trzej pierwsi uczniowie, którzy przejadą najwięcej kilometrów zdobędą nagrody rzeczowe!!! Ideą akcji jest zachęcanie Polaków do wybierania roweru zamiast samochodu. Rower to idealna alternatywa dla miejskiej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi!!! Nauczyciele wychowania fizycznego włączyli się do zabawy i zapraszają do wzięcia udziału w konkursie. Kto może wziąć udział w zabawie? Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego. Co należy zrobić? Krok po kroku: 1. Pobrać darmową aplikację ze strony www.rowerowastolicapolski.pl; 2. Zarejestrować się (podać imię, nazwisko, email, stworzyć swój login i hasło, zaakceptować regulaminy); 3. Wybrać: • Biała Podlaska, • Szkoły, • Zespół Szkół Zawodowych nr 2, 4. Dołączyć do grupy. W lewym górnym rogu aplikacji ( trzy kreseczki) znajduje się zawartość aplikacji. Gdy rozpoczynamy jazdę na rowerze włączamy ikonkę Twoja Aktywność i wciskamy start (zielony trójkąt). Po skończonej aktywności zatrzymujemy wciskając czerwony kwadrat (należy przytrzymać przez chwilę do zamknięcia skanowania trasy). Wszelkich informacji związanych z konkursem udziela mgr Agnieszka Biegajło.
Miejska inauguracja roku szkolnego 2020/2021
Miejska inauguracja roku szkolnego 2020/2021 odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia. Zobacz relację
Stypendium z „Lubelskiej Kuźni Talentów” – 400 zł/miesięcznie - nabór wniosków w
Uczniowie wszystkich klas, w tym również klas pierwszych, mogą ubiegać się o stypendium z „Lubelskiej Kuźni Talentów” w wysokości 400 zł /miesiąc, czyli w roku szkolnym będzie to 4 000 zł. Szczegółowych informacji udziela Pani Edyta Michalczuk (sala 311) Nabór wniosków
Internetowy Kiermasz podręczników używanych
Szanowni Rodzice, Uczniowie ZSZ Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej, Zwalczamy niedogodności wynikające z COVID-19 Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom stworzyliśmy możliwość wymiany/sprzedaży/kupna używanych podręczników szkolnych za pośrednictwem Internetu. Jest to wspaniała okazja, by uczniowie młodszych klas mogli kupić książki od starszych kolegów. Po zapoznaniu się z warunkami udziału w Kiermaszu (widoczne na dole strony) wystarczy tylko na stronie Facebook zamieścić informacje dotyczącą chęci zakupu lub sprzedaży podręcznika. Mile widziane są np. zdjęcie okładki książki lub krótki opis o stopniu zniszczenia. - link do strony kiermaszu => ZSZ Nr 2 Biała Podlaska - Kiermasz podręczników on-line Kontakt osób zainteresowanych zakupem lub sprzedażą odbywa się w komentarzach pod postem. Transakcji proszę dokonywać w wiadomościach prywatnych. Proszę pamiętać o sprawdzeniu, czy podręcznik jest zgodny z wykazem podręczników, który znajduje na stronie internetowej szkoły się w zakładce „UCZNIOWIE” => „PODRęCZNIKI” - link do wykazu podręczników => Szkolny zestaw podręczników na rok 2020/2021 WARUNKI UDZIAŁU W KIERMASZU Zamieszczenie postu - oferty na stronie Kiermaszu jest równoznaczne z potwierdzeniem zapoznania się z wytycznymi akcji oraz wyrażeniem zgody na jej warunki: 1. Celem kiermaszu jest umożliwienie sprzedaży i zakupu używanych podręczników przez uczniów ZSZ Nr 2. 2. Sprzedaż – kupno używanych podręczników odbywa się za zgodą rodziców/prawnych opiekunów uczniów. 3. Uczniowie oraz ich rodzice/prawni opiekunowie zobowiązani są przed sprzedażą/kupnem używanych książek do zapoznania się ze szkolnym zestawem podręczników obowiązujących w kolejnym roku szkolnym. 4. Podręczniki przeznaczone do sprzedaży wyceniają uczniowie wraz z rodzicami/prawnymi opiekunami. Przy wycenie należy wziąć pod uwagę stan książki, stopień jej zniszczenia. Cena podręcznika przeznaczonego do sprzedaży musi być niższa od ceny jego zakupu. 5. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za transakcje i nie pośredniczy w ewentualnych reklamacjach i zwrotach. 6. W przypadku niestosownych komentarzy i naruszenia jakichkolwiek zasad kultury osobistej zostaną wyciągnięte konsekwencje niewłaściwego zachowania. Udanych transakcji!
Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym
W zbliżającym się roku szkolnym 2020/2021 uczniowie z niepełnosprawnością ze szkół ponadpodstawowych będą mogli skorzystać z dofinansowania na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych. Przewiduje to „Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020–2022”. W latach 2020–2022 programem będą objęci uczniowie słabowidzący, niesłyszący, słabosłyszący, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi (w przypadku gdy są to niepełnosprawności spośród wyżej wymienionych niepełnosprawności), posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Więcej informacji można uzyskać na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej Rządowe wsparcie dla niepełnosprawnych uczniów na zakup podręczników oraz materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych oraz na stronie Urzędu Miasta Biała Podlaska "WYPRAWKA SZKOLNA" – dofinansowanie kosztów zakupu podręczników w roku szkolnym 2020/2021.
Rok szkolny 2020/2021
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 - 1 września 2020 r. Rozpoczęcie roku szkolnego klas pierwszych na boisku szkolnym, przy pogodzie deszczowej na sali gimnastycznej: • godz. 9.00 klasy pierwsze technikum, • godz. 9.30 klasy pierwsze branżowej szkoły I stopnia. Klasy starsze spotykają się z wychowawcami w salach lekcyjnych: • godz. 10.00 - klasy II, • godz. 10.30 - klasy III i IV.
Zapraszamy do wzięcia udziału w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski
Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk wraz z Sekcją rowerową TKKF Krzna Biała Podlaska - Klub rekreacyjno - sportowy, Kolarską Grupą Bialską, Grupą rowerową przy Parafii NMP w Białej Podlaskiej, Szkolnymi Klubami Sportowymi oraz Centrum Informacji Turystycznej serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która odbędzie się już we wrześniu 2020 roku. Rywalizacja polega na przejechaniu rowerem jak największej liczby kilometrów na rzecz wybranego miasta, zarejestrowanych za pomocą specjalnie dedykowanej aplikacji „Rowerowa Stolica Polski”. Informacje o przedsięwzięciu oraz o tym jak dołączyć do zabawy, znajdziecie na stronie: www.rowerowastolicapolski.pl Główna rywalizacja rozpoczyna się we wrześniu, jednak już dzisiaj możesz przyłączyć się do zabawy w ramach oficjalnego treningu, który trwa do 1️6 sierpnia. Pokażmy rowerową siłę Białej Podlaskiej!
Czy znacie takie zabawki jak Bączki, Bąki czy Frygi?
Pod koniec sierpnia w Parku Radziwiłła odbędzie się Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw. Przygotowując kolejną edycję festiwalu Organizatorzy spotykają się z ciekawymi ludźmi, by przygotować nowe atrakcje. Czy znacie takie zabawki jak Bączki, Bąki czy Frygi? W świat wirujących zabawek wprowadziły Organizatorów dwie sympatyczne nauczycielki z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej: Pani Ewa Piech i Pani Marta Makarska-Makaruk. Jeżeli chcielibyście sprawdzić się w zabawie, kto utrzyma bączka dłużej w ruchu, to zapraszamy na Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw. Wchodzicie w to?
Szanowni Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice
Szanowni Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice Kończymy rok szkolny 2019/2020, trudny i nietypowy. Pandemia koronawirusa spowodowała, że nauka w szkole musiała przejść do strefy wirtualnej. Było to nowe wyzwanie, zarówno dla nauczycieli, jak i dla Was drodzy Uczniowie, dlatego należą się słowa uznania, szczególnie tym, którzy w aktywny sposób uczestniczyli w tych zajęciach. Szkoła, to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, to również możliwość kontaktu z nauczycielami, koleżankami i kolegami, to miejsce rozwijania swoich pasji, zainteresowań, to możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Tego na pewno w ostatnich miesiącach Wam brakowało. Uczycie się w szkole technicznej, gdzie podstawą nauki jest praktyka. Myślę, że zależy Wam przede wszystkim na możliwości praktycznej nauki zawodu i dlatego chętnie, we wrześniu, wrócicie do nauki w murach szkoły. Tym, którzy intensywnie pracowali przez cały rok szkolny gratuluję wysokich ocen, świadectw z czerwonym paskiem, nagród za udział w konkursach, zaangażowanym w życie szkoły - wzorowych ocen z zachowania. Dziękuję wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, uczniom i rodzicom za intensywną pracę w całym roku szkolnym. Przed Wami wakacje, czas na zasłużony odpoczynek dla wszystkich nauczycieli i uczniów. Życzę Wam spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku, aby zbliżające się wakacje pozwoliły zapomnieć o trudach nauki i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym. Do zobaczenia po wakacjach. Ryszard Dołęga
Pan Prezydent kieruje słowa na zakończenie roku szkolnego
Pan Prezydent Miasta Michał Litwiniuk kieruje swoje słowa do nauczycieli, rodziców i uczniów na zakończenie roku szkolnego. List Pana Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka
Życzenia na wakacje - film
Wszystkim Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę. Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej
Dawid Ustymowicz otrzymał "Złote Pióro" Nagrodę Prezydenta Miasta Biał
24 czerwca 2020 roku Dawid Ustymowicz klasy 4 TBI otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Biała Podlaska „Złote Pióro” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki w roku szkolnym 2019/2020. Dawid ukończył czwartą klasę w zawodzie Technik budownictwa, uzyskując średnią ocen - 4,87. Uczeń jest Finalistą XXXIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, wyróżnia się wysoką kulturą osobistą i wzorowym zachowaniem. Należy podkreślić, że Dawid Ustymowicz otrzymał tą nagrodę po raz kolejny. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESóW! Zapraszamy do obejrzenia relacji na stronach internetowych: Złote Pióra dla najlepszych uczniów Złote Pióra w Białej Podlaskiej (galeria)
Konkurs! Wakacyjny Mistrz Ortografii
Zapraszamy do udziału w Konkursie Wakacyjnego Mistrza Ortografii. Zarejestruj się i rozwiązuj dyktanda w swojej kategorii wiekowej. Wakacyjny Mistrz Ortografii startuje 26 czerwca 2020, zakończy się 7 września 2020. Cenne nagrody trafią do minimum 90 osób! Szczegółowe informacje i regulamin Konkursu Wakacyjny Mistrz Ortografii i Rejestracja
Życzenia dla Maturzystów od Prezydenta Miasta Biała Podlaska
Dzień Przyjaciela - Jak znaleźć prawdziwego przyjaciela?
Każdy powinien mieć przyjaciela. Dlaczego? Przecież często myślimy sobie: „Nikt nam nie jest potrzebny! Wszystko mogę sam!”. Boczymy się na innych ludzi, bo zostaliśmy zranieni, skrzywdzeniu, czujemy się oszukani. To często rodzi w nas taki bunt, że myślimy: „Po co mi właściwie drugi człowiek, po co przyjaciel?!” Tyle tylko, że z czasem zaczynamy dostrzegać te prawdziwe przyjaźnie. Nie te na chwilę, nie te po coś i dla czegoś. Z tłumu spotkanych w naszym życiu ludzi wychodzi nam naprzeciw jedna, może kilka osób i wiemy, że to właśnie na nich możemy polegać, Jak poznać, że to prawdziwy przyjaciel? Kiedy mamy problem, jakąś trudną sytuację lub odwrotnie, kiedy spotyka nas jakaś radość, spontanicznie myślę o przyjacielu. Chcesz się podzielić swoimi emocjami. Radość smakuje wtedy podwójnie, a problem jest o połowę lżejszy. Jak znaleźć prawdziwego przyjaciela? Oto „PRZEPIS NA PRZYJAŹń” Aktywnych Dziewcząt z Brzeskiej: Składniki: 2 szklanki szacunku 1 szklanka szczerości 0,5 szklanki sympatii 0,5 szklanki zaufania 0,5 szklanki kompromisu, uśmiechu i życzliwości 3 łyżki humoru 3 łyżki wierności 2 łyżki akceptacji szczyptę wspólnych zainteresowań i zrozumienia Sposób przyrządzenia: Wszystkie składniki wymieszać Przelać do czystego serca Piec w atmosferze miłości i zrozumienia Nie podawać z egoizmem „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.” - Antoine de Saint-Exupéry - Zapraszamy do zabawy – test na przyjaciela Znajdziecie na stronie Facebook Aktywne Dziewczyny z Brzeskiej. https://www.facebook.com/Aktywne-Dziewczyny-z-Brzeskiej
Oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/2021
DLACZEGO WARTO WYBRAć NASZĄ SZKOŁę?


Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.