Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursach
„Z książką Ci do Twarzy! ...” to hasło tegorocznego MIęDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Tradycje MMBS sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, które przypadły na czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a poszczególne szkoły same decydują, jaką datę w październiku wybrać. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej, integracja środowiska szkolnego. W związku z tym biblioteka szkolna przygotowała konkursy z nagrodami. To 3 różne konkursy, do udziału w których zapraszamy wszystkich czytelników (szczegóły w załącznikach). 1. Konkurs: A Ty, czytasz bo…? 2. Konkurs: Z książką Ci do twarzy :) Pokaż, że czytasz! 3. Konkurs graficzno – fotograficzny: „Wyobraź sobie…. – memy promujące czytelnictwo”.
Dodane: 2020-10-09, przez: Ewa Toczek