Spotkanie zespołu Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego
Z inicjatywy Pana Prezydenta Michała Litwiniuka w dniu 30 września 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 odbyło się spotkanie zespołu Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego. Na spotkanie zaproszeni zostali dyrektorzy szkół/przedszkoli wraz z koordynatorami doradztwa zawodowego, a także przedstawiciele organizacji przedsiębiorców oraz Bialskiej Izby Gospodarczej. Podczas spotkania zostały zaproponowane działania poszczególnych uczestników zespołu celem realizacji przyjętego w mieście systemu doradztwa zawodowego, w tym także lokalnych przedsiębiorców. Tematem przewodnim był dalszy rozwój szkolnictwa branżowego w Białej Podlaskiej. Przedstawiony został plan działania aby osiągnąć ten cel poprzez uatrakcyjnienie konkretnych zawodów, odpowiadających zapotrzebowaniu lokalnych przedsiębiorców, przez co zwiększając prestiż naszego regionu i ułatwiając dostęp do przyszłościowych zawodów i atrakcyjnych wynagrodzeń młodym ludziom. Do tego zadania należy włączyć szkolnictwo każdego szczebla i wsparcie przedsiębiorców, choćby w organizowaniu konkursów zawodowych i finansowaniu nagród uczniom, którzy idąc za zmieniającymi się trendami, coraz rzadziej wybierają szkolnictwo zawodowe, być może nie zdają sobie sprawy jakie profity niesie za sobą.
Dodane: 2020-10-11, przez: Ewa Toczek