II Dzień Profilaktyki, Integracji i Rekreacji

W środę, 1 czerwca 2011 r. odbył się szkolny Dzień Profilaktyki, Integracji i Rekreacji przygotowany w ramach projektu "Bez nałogu" – działania realizowanego w zakresie przeciwdziałania narkomanii, współfinansowanego przez Urząd Miasta Biała Podlaska. Na imprezę przybyło wielu gości, pan Dariusz Furmaniuk współsponsor nagród, nauczyciele Ochotniczego Hufca Pracy pani Katarzyna Deneko, pani Olga Prudaczuk i pan Grzegorz Jóźwik. Szczególnie miło było nam gościć panią dyrektor Annę Filipiuk, uczniów i ich opiekunów Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białej Podlaskiej. Szkolny Dzień Profilaktyki, Integracji i Rekreacji to doskonała okazja do propagowania idei integracji, tolerancji i współpracy. Celem imprezy było zintegrowanie młodzieży z klas integracyjnych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Program imprezy był niezwykle bogaty. Można było obejrzeć spektakl w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego pod tytułem „Mur”. Wystąpił także zespół muzyczny, prowadzony przez nauczycieli z OHP w Białej Podlaskiej. Do zespołu należy młodzież z klasy integracyjnej 2W.

Rozstrzygnięto szkolne konkursy na wykonanie plakatu „Powiedz Nie narkotykom”, nagrodę otrzymał Łukasz Ciodyk z klasy I Te.

Zaprezentowano także szkolne talenty muzyczne, plastyczne, artystyczne i sportowe. Wyświetlono prezentację multimedialną z udziałem uczniów z klasy 2Ts2, którzy zajmują się sztuką przemieszczania się le parkour i freerun.

Impreza została uatrakcyjniona przez młodzież Klubu Muzycznego naszej szkoły. Katarzyna Warczak, Ewa Mielcarczyk, Karolina Romaniuk z Arkadiuszem Kamińskim oraz Piotr Niewiarowski wykonali własne interpretacje znanych przebojów. Miłą niespodziankę przygotowała nam pani Olga Prudaczuk, która uświetniła naszą imprezę swoim występem wokalnym.

Ogłoszono wyniki Konkursu na wykonanie plakatu techniką komputerową „Niepełnosprawni są wśród nas”. Najlepsze prace zostały wydrukowane i zaprezentowane w ramach wystawy. I miejsce zajęła Aleksandra Cieślicka z klasy 2Lpzi2, II miejsce zajęła Joanna Szpyruk z klasy 2Lpzi, III miejsce zajęła Marta Duluk z klasy 2Lpzi2.

Największą atrakcją tego dnia był pokaz mody niekonwencjonalnej. Ubiory zostały wykonane różnymi technikami. Wyróżniały się oryginalnością pomysłów, gdyż zrobione były z niezwykłych materiałów, foli, styropianu, kolorowego papieru, zdobionych ręcznie malowanymi motywami, sztucznymi kwiatami oraz zaskakującymi dodatkami.
W konkursie na najlepszy Projekt ubioru niekonwencjalnego I miejsce za zaprojektowane oraz samodzielnie wykonane modele otrzymała Angelika Duda. Miejsce drugie zajęła Ewelina Makarewicz, zaś miejsce III przypadło Marelnie Kalinowskiej.

Młodzież klas gimnazjalnych uczestniczyła w pokazach chemicznych połączonych z konkursem. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni.

Po zakończeniu części artystycznej rozpoczął się turniej sportowy. Przygotowano wiele ciekawych konkurencji. Sześcioosobowe drużyny reprezentowały poszczególne klasy i szkoły. Znalazło się również wielu śmiałków, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej. Pierwsze miejsce zajęła klasa integracyjna 1C, drugie miejsce przypadło reprezentacji PG nr 4, trzecie miejsce zajęła klasa ITs2.

Najlepsi uczestnicy konkursów i drużyny turnieju sportowego zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami i dyplomami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy i do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z II Dnia Integracji, Profilaktyki i Rekreacji 2011 r.