„Zamknięty rozdział” i „Stefan Rowecki – Grot”
16 listopada 2017 r. młodzież z klasy 3W obejrzała przedstawienie teatralne Teatru Kurtyna z Krakowa. Spektakl pt. „Zamknięty rozdział”, to historia splotu dramatycznych wydarzeń z życia pełnych nadziei marzeń młodych ludzi wkraczających w dorosłość. W spektaklu aktorzy ukazali zagadnienia dotyczące profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej, a w szczególności moment inicjacji, skutki zdrowotne, społeczne, prawne, zarządzanie i kontrolę nad sferą emocjonalną, dokonywanie wyborów, samorealizację, budowanie własnej wartości, agresję i autoagresję jako konsekwencję niezaspokajanych potrzeb. Następnie uczniowie wraz z wychowawcą Panią Ewą Toczek udali się do Oddziału Głównej Biblioteki Lekarskiej im. Stanisława Konopki w Białej Podlaskiej. Biblioteka ta gromadzi literaturę z zakresu medycyny, farmacji oraz nauk pokrewnych w wersji tradycyjnej oraz elektronicznej. Uczniowie poznali historię założyciela pierwszej biblioteki lekarskiej oraz obejrzeli wystawę „Stefan Rowecki – Grot”. Wystawa składała się z plansz zawierających materiały dokumentujące przebieg kariery wojskowej, działalność konspiracyjną, jak również życie prywatne generała, po której oprowadzał Pan Sławomir Potocki, Kierownik Oddziału GBL w Białej Podlaskiej. Młodzież miała okazję wysłuchać prelekcję na temat postaci oraz kontekstu historycznego oraz obejrzeć film poświęcony bohaterowi. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli zweryfikować, rozwiązując quiz konkursowy. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatora wystawy:
    I miejsce zajął Daniel Osipowicz, II miejsce Mateusz Lipka, a po dogrywce III miejsce zajął Dariusz Hurbańczuk.
Zwycięzcom quizu gratulujemy. Składamy serdeczne podziękowania Dyrektorowi Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy - Panu Karolowi Sudewiczowi za ufundowanie biletów wstępu na spektakl profilaktyczny, a Pani Oldze Dawidziuk za zarezerwowanie biletów wstępu.
Dodane: 2017-11-17, przez: Ewa Toczek