Staże i praktyki zawodowe w ramach projektu „Fachowcy z Brzeskiej!”
Minęły wakacje, uczniom i nauczycielom pozostało po nich ledwie wspomnienie… Jednak nie wszystkim. Duża część naszych uczniów i nauczycieli zdobyła w okresie wakacyjnym doświadczenie i umiejętności, które będą wykorzystywać zarówno podczas swojej codziennej nauki, pracy, jak i w przyszłości zawodowej. 54 uczniów naszej szkoły odbyło miesięczne staże zawodowe, 6 – praktyki zawodowe, zaś 10 nauczycieli z czterech branż – staże u pracodawców. Uczniowie, oprócz sposobności do zdobywania doświadczenia zawodowego, otrzymali za swoje zaangażowanie stypendia, które z pewnością pomogły w urzeczywistnieniu osobistych planów. Realizacja zadania stała się możliwa dzięki zaangażowaniu i życzliwości pracodawców z terenu Białej Podlaskiej i okolic, którym serdecznie dziękujemy, licząc na współpracę przy realizacji kolejnych edycji staży. Oto lista pracodawców, którzy zechcieli współpracować w wakacje 2017 roku przy organizacji staży/praktyk zawodowych dla uczniów Technikum nr 2 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 oraz staży u pracodawców dla nauczycieli zawodu:
  1. Agencja Reklamowa Agraffka D.Józefaciuk i M.Ciołek S.C.
  2. Autosfera Sp. z o.o.
  3. BIO POWER Sp. z o.o.
  4. Bosch Car Service "Tircars"
  5. Centrum Rozwiązań Grzewczych Sp. z o.o.
  6. F.H.U. ELSMYK Piotr Smykowski
  7. F.H.U.P. KONCEPT Janusz Kawka
  8. IBF Budownictwo Sp. z o.o.
  9. Jakontrans Sp. z o.o.
  10. JB Multimedia
  11. Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej Sp. z o.o.
  12. Moto Weriz Piotr Mieleszczuk
  13. PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin. Rejon Energetyczny Biała Podlaska
  14. PHU ROBEX Robert Chiluk
  15. PPU Granit Sp. z o.o.
  16. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
  17. SZEPTYCKI Sp. z o.o.
  18. TAU INTERNET