„Fachowcy z Brzeskiej!”: Wakacyjne straże i praktyki
Trwają wakacje, a nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczą w stażach i praktykach zawodowych u pracodawców. Działania te są realizowane w projekcie pn. „Fachowcy z Brzeskiej!” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W lipcu 2017 r. w stażach u pracodawców wzięło udział dwóch nauczycieli zawodu: p. Tadeusz Bielecki z branży samochodowej w firmie Bosch Car Service "Tircars" oraz p. Ewa Wilk z branży odnawialnych źródeł energii w firmie Koncept Sp. z o.o. Kolejne staże dla nauczycieli/nauczycielek odbędą się w sierpniu. Bieżący miesiąc jest również bardzo pracowity dla 30 uczniów Technikum Nr 2, którzy uczestniczą w stażach zawodowych i 2 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2, biorących udział w praktykach zawodowych. Uczniowie zdobywają doświadczenie w branży samochodowej, odnawialnych źródeł energii, elektrycznej, informatycznej, graficznej i budowlanej w oparciu o programy przygotowane wspólnie przez nauczycieli zatrudnionych w szkole i opiekunów stażystów/praktykantów. Wszyscy uczniowie otrzymają za odbyty staż/praktykę zawodową wysokie stypendium oraz zwrot kosztów dojazdu. Z pewnością jednak bezcenne w kontekście przyszłości zawodowej naszych uczniów okaże się doświadczenie zdobyte w firmach:
  • Agencja Reklamowa Agraffka D.Józefaciuk i M.Ciołek S.C.
  • Autosfera Sp. z o.o.
  • BIO POWER Sp. z o.o.
  • Bosch Car Service "Tircars"
  • Centrum Rozwiązań Grzewczych Sp. z o.o.
  • F.H.U. ELSMYK Piotr Smykowski
  • IBF Budownictwo Sp. z o.o.
  • JB Multimedia
  • Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej Sp. z o.o.
  • PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin. Rejon Energetyczny Biała Podlaska
  • PHU ROBEX Robert Chiluk
  • PPU Granit Sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
  • SZEPTYCKI SP. Z O.O.
W ramach projektu przewidziana jest refundacja kosztów związanych z organizacją stażu/praktyki zawodowej. Bardzo dziękujemy pracodawcom, którzy zechcieli podjąć współpracę ze szkołą. Kolejna edycja staży i praktyk zawodowych już w sierpniu 2017 r.
Dodane: 2017-07-29, przez: Wojciech Bagiński