XI Festyn Mikołajkowy
8 grudnia 2016 r. na sali gimnastycznej odbył się Festyn Mikołajkowy. Już po raz jedenasty społeczność naszej szkoły przygotowała imprezę integracyjną dla blisko setki dzieci z bialskich placówek wsparcia dziennego prowadzonych przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „PERSPEKTYWA”, Stowarzyszenie Społecznego Wsparcia i Pomocy Psychopedagogicznej „AMICUS”, Bialskie Stowarzyszenie „PROMIEń” oraz Placówkę Opiekuńczo - Wychowawczą w Komarnie. Dyrektor ZSZ Nr 2 – Pan Daniel Sikona powitał przybyłych gości. Następnie zabrała głos Pani Katarzyna Sierpotowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej, były nauczyciel wychowania fizycznego oraz inicjatorka festynów mikołajkowych w ZSZ Nr 2, która zaprosiła dzieci z przybyłych placówek na darmowy wstęp na lodowisko przy „dziewiątce”. Po oficjalnych powitaniach rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów ZSZ Nr 2. Wszyscy zebrani mieli możliwość wysłuchania krótkiego koncertu świątecznych piosenek w wykonaniu zespołu wokalnego pod kierunkiem Pani Anny Kozłowskiej oraz Pani Izabeli Włodarskiej. Dodatkowo, Szkolne Koło Teatralne pod kierunkiem Pani Małgorzaty Twarowskiej – Przygody i Pani Agnieszki Alikowskiej przygotowało spektakl nawiązujący do świąt Bożego Narodzenia pt. „CZWARTY KRóL”. Następnie Pani Iwona Kuzawińska zaprosiła dzieci do „Zmagań z literaturą na wesoło”. Uczestnicy festynu wykazali się dużą znajomością twórczości Henryka Sienkiewicza. Po części artystycznej dzieci zostały zaproszone na poczęstunek przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Dalsza część festynu była to wspólna zabawa zaproszonych gości, dzieci oraz organizatorów festynu. W programie nie zabrakło ciekawych konkurencji sportowych, przygotowanych i prowadzonych przez uczniów szkoły przy wsparciu nauczycieli wychowania fizycznego. Jak co roku nie zabrakło amatorów do sprawdzania swoich umiejętności na ściance wspinaczkowej oraz kierowaniem samochodami zdalnie sterowanymi. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko rękodzielnicze przygotowane przez nauczycieli wspierających i uczniów klas integracyjnych. Dzieci mogły samodzielnie wykonać aniołki, ozdoby choinkowe oraz maski karnawałowe. Każdy uczestnik mógł przyłączyć się do "świątecznego łańcucha życzeń"oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia w ramce lub z Mikołajem. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy festynu mogli poznać podstawy elektryki i elektroniki. Na stanowisku przygotowanym przez Pana Romana Szymczuka i uczniów technikum elektrycznego można było uruchomić układy elektryczno - elektroniczne, zgodnie ze schematami, jak również sterować paskami i diodami świetlnymi, zmieniającymi kolory. Główną atrakcją festynu był Mikołaj, który obdarowywał wszystkich słodyczami. Po raz kolejny w tą rolę wcielił się Jakub Mikitiuk - absolwent ZSZ Nr 2. Na zakończenie XI Festynu Mikołajkowego Dyrektor Szkoły Pan Daniel Sikona w asyście Mikołaja wręczył upominki przedstawicielom placówek.
    Sponsorzy XI Festynu Mikołajkowego:
  • Pani Anna Tur - Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Tur” Sp.J.;
  • Pan Dariusz Rogacin - właściciel hurtowni papieru, art. biurowych i szkolnych „SELECT";
  • Pan Tomasz Choromański - „BIALPAK" Choromański Leszczyński SP.J.;
  • Pani Władysława Dorosz - właścicielka księgarni „Erato" Tania Książka;
  • Firma SAS JAWORSCY Sp.J.;
  • Księgarnia Podlaska;
  • oraz wielu innych anonimowych darczyńców.
Serdecznie dziękujemy Dzieciom i ich Opiekunom za przybycie na XI Festyn Mikołajkowy. Wszystkim Nauczycielom, a przede wszystkim Uczniom i Absolwentom naszej szkoły dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie w jego przygotowanie.
Dodane: 2016-12-13, przez: Ewa Toczek