Wydarzenie:

II TURNIEJ SZACHOWY
W środę 18.10.2023 r. w naszej Szkole, w ramach II Turnieju Szachowego rozegrane zostały pojedynki szachowe. W szrankach stanęło mężnie dwudziestu czterech przeciwników.
Po kilku godzinach zaciętych, zaskakujących i niejednokrotnie bardzo wyrównanych meczów, wyłonieni zostali Mistrzowie Szachownicy:
  I miejsce wywalczył Nikodem Lewczuk uczeń klasy 1 TIM
  II miejsce zajął Kacper Artemiuk uczeń klasy 3 TI
  III miejsce przypadło Pawłowi Olszewskiemu uczniowi klasy 1 TIM
                                                
SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
     
      Sędzia dołożyła wszelkich starań aby turniej odbył się na jak najwyższym poziomie oraz w sposób profesjonalny. Pary dobierane były systemem kołowym według grafu Bergera . Uczniowie rozlosowani zostali do dwóch grup. Po dwóch najlepszych zawodników z grafu A i B dostało się do półfinału, gdzie wyłoniono brązowego medalistę. Następnie w finale po niezwykle zaciętym pojedynku przyporządkowano złoty i srebrny krążek.
      Każda rozgrywka, z założenia, miała trwać po 10 minut dla każdego zawodnika o co dbały profesjonalne zegary szachowe.
      Zaangażowanie uczestników oraz emocje momentami przypominały te na stadionie olimpijskim – oczywiście podczas samej gry każdy wykazywał się ogromnym skupieniem.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom odwagi, wytrwałości i przede wszystkim – umiejętności. Życzę Wam rozwijania talentu i powodzenia w następnych turniejach.
      
Wielkie brawa!!!
                                                                                             
Pani Małgorzata Winiarczuk - Organizatorka Turnieju Szachowego

Dodane: 2023-10-25, przez: Ewa Toczek

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.