Olimpiada Języka Angielskiego
20.10 odbyła się I część I etapu Olimpiady Języka Angielskiego, w której brało udział blisko 45 tysięcy młodzieży. W naszej szkole wyzwanie podjęło 14 uczniów. Życzymy im powodzenia i dostania się do kolejnego etapu.
Olimpiada Języka Angielskiego to konkurs, który wymaga wyjścia poza podręcznik szkolny i poza sztampowe myślenie o nauce tego języka obcego. Olimpiada to konkurs dla osób z zamiłowaniem do nauki języka angielskiego, mających świadomość, że ten język obcy to nie tylko gramatyka i słownictwo, ale także elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych, w tym szeroko pojmowana kultura, tj. literatura, historia, sztuka, sport, film, itp.
Organizatorem etapu szkolnego był Pan Łukasz Szubarczyk.
Dodane: 2023-10-23, przez: Ewa Toczek