światowy Dzień Zdrowia
światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga zwrócenia szczególnej uwagi. Tematem przewodnim na rok bieżący jest Cukrzyca! W trakcie akcji zaprezentowano młodzieży szkolnej duży wybór gazetek tematycznych i ulotek o zdrowiu, zachęcano młodzież do zmiany stylu życia na zdrowszy rozdając przy tym świeże marchewki, jabłka, do picia zaś wodę z cytryną i miętą. Zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły mieli możliwość wykonania pomiaru ciśnienia i oznaczenia poziomu cukru we krwi w szkolnym gabinecie medycznym przez pielęgniarkę szkolną panią Danutę Kukawską. W dniu tym odbyło się również spotkanie pani Barbary Sokołowskiej ze Studium Medycznego w Białej Podlaskiej z młodzieżą naszej szkoły. Temat prelekcji - Cukrzyca. Podczas spotkania wszyscy uczestnicy zyskali większą wiedzę na ten temat. Młodzież ze Studium Medycznego w Białej Podlaskiej zademonstrowała techniki masażu. Akcję zorganizowały i przeprowadziły: pani Grażyna Zawadzka, pani Agnieszka Biegajło, pani Dorota Kulicka. Pod nadzorem pani Mart Makarskiej uczniowie przygotowali prace w formie plakatowej, wykorzystane w przeprowadzanych pogadankach tego dnia. Uczniom w części warsztatowej rozdawane były ulotki o zawartości cukru w produktach spożywczych...
Dodane: 2016-04-11, przez: Ewa Toczek